Bežný deň mamičiek ktoré odstavuju detičky. Podeľte sa

eliska7
26. mar 2008

ahojte babulky,tak sme preskočili do inej kolonky ,ktoma zaujem preberame odstavenie deti,kojenie,mužov,starosti a radosti-taky bežny deň ceckovej mamičky

😀 😉

anicka81
28. dec 2008

Mala byla extremne zavysla na kojeni, myslela jsem, ze to vubec nepujde ji odstavit, ale za tri dny si na to ani nevzpomnela. Tak se nebojte, par dni vydrzite a pak je klid.

eliska7
autor
30. dec 2008

ahojte,joj,nokto okrem toničky 😅 ,ako ste sviatkovali,my celkom fain,akurat danko mal astmatický stav,štyri dni ho dusilo a ked sa to ukludnilo,od pondelka je sarka dosť chora,musela som jej po roku nasadiť spreje na priedušky,tak ju dusi,zajtra musime zas k dr. 😖 štedrý den bol užastný,mala sa tešila stromčeku a prvé ked ho zbadala tak povedala kde su darčeky 😀 ,no a didinky,cez tie prve dni ako tak-vela navštev ,tak nebol čas skučať a potom neoblomna,tá bude skusať asi do dochodku 😀 stača mi prsia aby sa prsvedčila,že tam fakt stale neni mliečko,predvčerom si dala didik do ust a len tak vlone sa ukludnovala asi minutu a ked videla že neteče vzdala sa 😖 ,pomaly je tomu už mesiac a jej to chodi furt po rozume,ruku mi každý den vklada za vystrih,ale to jej dovolim,troška si pochytka a je klud 😉 no čo už snou,ked sa otepli určite prestane,budeme stale vonku,nebude mať čas na hluposti 🙂 pá až na rok za ozvem 😀 😀 😀 😀 😀 🙂

tonicka
30. dec 2008

paaaaa elii 😀 tak krasny koniec a este krajsi zaciatok roka 😀 😀

evka39
31. dec 2008

ahojte po dlhom čase prispievam -nestíham,no čo narobím 😖
Prajem vám všetko dobré do Noveho roku...veľa zdravie ,Veľa mlieka 😀 😀 a radosti...Aj ked už skoro všetky odstavili...Tonička to tu drží,že??? 😉 Majte sa krásne moje a užite si posledný deň roku 2008 pa

tonicka
31. dec 2008

Jasne, ja budeeeem este dllllllho 😀 😀 😀 😀

tonicka
3. jan 2009

Halooooo, tak som tu zaseeee 😀 😀 😀
tusim sama 😕
ja som prave zistila, ze bez karolinky uz neviem varit.. som ich s muzom poslala pre starenku. a vsetko sa mi pripeka, a nejako to inak chuti 😀 😀 😀 😀

eliska7
autor
4. jan 2009

toni,ahoj,asi si tu budeme pisať len my dve 😀 ,sarka neoblomna dnes si musela zase vyskusať že didinky su prazdne,pricucla sa a čučkala,po 3 minutach dovolila skovať,a bola spokojna videla že neni,bože už je mesiac čo nekojim,a tie noci su striedave,jednu spi celu,dalšich desať prevrieska 😖 ,ale možem skonštatovať,že je to určite lepšie ako za kojenia,zaspi tak do dvacať min,troška sa hadže,ruku pyta ale inač vpohode 😉 ,cez den niekedy nespi vobec,inokedy tak 40min až hod-som taka rada,že sme sa odstavili bez hysterie,sice na osmy krat,ale vyšlo to 😉 🙂 🙂

eliska7
autor
4. jan 2009

inač nechapem kam sa stratila alenik 😕 ani sa nerozlučila a zmizla-odkedy sme pytali svadobne fotky 😀 alenik,kašleme na fotky,len sa ozvi ako sa mavate 😉 evi a ostatne ahojte 😵

tonicka
4. jan 2009

Ahojte, eli super ze aspon 1 spi celu 😀 casom sa to zlepsi, urcite 😎 Aspon, ze my dve tu budeme... budeme tu ako skalny pristav, aby sa mali kam vratit 🙂

mata78
4. jan 2009

ahojte. prajem vam všetkým všetko dobre v novom roku 2009. dlho som tu nebola, lebo sme boli v tatrach u mojich rodicov. tak som sa tam tesila, lebo som si myslela ako si super oddychnem a nakoniec som sa tesila domov. poviem vam, že človek si velmi rychlo zvykne robit veci podla seba. s mamou sme sa stale dotahovali na hovadinach. ale ak neratam že lea mi tam trosku ochorala aj tak bolo fajn.aspon sme si uzili sneh.

ankam
4. jan 2009

ahojteeeeeeeee
co uz tu pisete ze len same dve???ja vam dam?
Alenik zduchla ako smradik 😀
Eli super ze to mate za sebou-casom prejde aj to vrieskanie
my mame zase placlive zachvaty asi........vkuse polhodku si kazdy vecer vypocujeme s manzelom-lebo princezna nechce ist spat 😠
dnes sme sa boli sankovat 🙂

monikaaerik
4. jan 2009

Ahojte baby,
sem- tam vas pozriem, ale teraz potrebujem poradit, dufam,ze sem nakuknete aj tie,ktore odstavenie mate za sebou. Ak mozte prosim poradte.

Moja Emka ma 15 mesiacov, a razne som sa rozhodla v noci nekojit.doteraz to bolo caste, 3 a viac krat,niekedy aj kazdu hodinku.

Asi 2 tyzdne praktizujem to,ze vecer pred spanim Emke dam jedlo,dnes mala kasu,stale ma nieco syte,potom si ideme lahnut na moju postel v spalni,vypije mliecko u oboch didiniek, odgrg a dam ju do postielky,mam ju spojenu s mojou postelou,takze ju iba prelozim.Nastastie,uz zaspi ako tak aspon v noci sama,lebo predtym stale prechadzala na moju postel,to aj v noci,ked zistila,ze je v postielke,teraz uz fajn. Potom sa zobudi okolo polnoci,az 1 rano,to ju upokojim,niekedy ju vezmem na rucky,ale proste zaspi,bez kojenie,potom zvykne o hodinku az 1,5 hod. na to zase plakat, a tahat ma za vystrik,ale tiez sa nejako upokoji a zaspi, a potom to je zase okolo pol 3 az pol 4 rano. a to jej uz dam mliecko, lebo si myslim,ze je hladna,lenze potom sa zase budi kazdu 1,5 hodinu a tiez jej davam. Neviem co robit, najprv som myslella,ze ked jej dam o 3,bude spat bez papania aspon do 7,ale ona sa aj tak budi.
Tak baby poradte,mam to kojenie o 3 rano tiez vynechat? Alebo jej dat o 3 a potom tie ostatne do tej 7 rano nedat? Uz mi z toho sibe. Nechcem uplne odstavit,iba tie noci....urcite viete o com pisem,dakujem velmi pekne, budem cakat na odpoved

monikaaerik
4. jan 2009

No a uz ked som sa rozliala s mojimi problemikmy, tak mam este jeden. Emkine spinkanie cez den, posledny tyzden, je to hroza,prvy spanok mame po 2-2,5 hodinach po prebudeny,ktory trva cca.1,5 hod.Druhy popoludnajsi mame po 3-3,5 hodinach v trvani cca. 1 hodiny,ale to uspavanie je na nervy,je unavena,sama vylezie na postel,lahne si na vankusik,da si dudku,ze ideme spinkat,ale potom ked ideme naozaj,tak ju doslava musim nutit. Je to normalne? Moja mamka hovori,ze by som mala mozno vynechat uz ten prvy dopoludnajsi a rovno ju dat na obed spinkat,ale ked ona je uz o 10 unavena. Co vy na to? Chapem,keby prespala celu noc,tak ju dam,iba 1x,ale ked sa v noci budi,tak mi to pride normalne,ze je unavena aj doobedu.

monikaaerik
4. jan 2009

jezisi, pardo za hrubky,hanba mi 🤐

tonicka
4. jan 2009

monika, ja este kojim, ale sem som zacala chodit, lebo sme sa v oci kojili 6 az 8 krat, a od č az do 7 bola nonstop na dide. ja som postupne vynechavala kojenia, s tym ze som kazde druhe robila pššt a maminka je tu... ja davam teraz najskor o č ale to musi byt "hladny plac", inak az o 5az 6 a potom az "rano" ale o tej 3-4 mame taky cas ze hoci uz nepapava, je nepokojna a "beha " po posteli a ja ju ukludnuje a obcas pššštkam . na tvojom mieste by som jej dala o tej 3 a potom najskor o 6 a potom az ked vstavate, a postubne by som sa pokusila oddialovanim presunut na tu ť to prve kojenie.
Neviem , ci pisem zrozumitelne, ak nie opytaj sa...som kojaca matka 😀 😀 😀

A s tym druhym problemom, ja som karolinku udrzovala tak do 12 a potom ju dala spat uz len na 1 spanok.ked som ju dala skor spala kratko a nestacilo do vecera. Ale tento problem aj tak chvilku budes mat. Potom sme to presunuli na 11 a tak mi spavala 2 az 3 hodky. 😉

loren
5. jan 2009

baby a skusili ste si dat na prsia citronovu stavu aby dietatku nechutili?

monikaaerik
5. jan 2009

Ahoj toni, dala som Emku dnes spat o 11, bola unavena,po mliecko aj hned zaspala sama v postielke,ale spala iba 40 minut,takze zase fici na plne obratky, teraz neviem,ci ju mam dat,ked bude unavena,ci uz nechat do vecera,ale vstala pred 12,tak bude okolo 3-4 grogy,to uz este asi dam,lebo potom noc bude zla. Ale dik za skusenost. 😉

eliska7
autor
5. jan 2009

ja som sarku už nedavala monikaaerik spať,lebo potom to bolo horšie ,radšej som ju večer uložila spať o pol siedmej a bolo,vraj deti by mali chodiť spavať od 18.30-20,čitala som to v nejakom odbornom časopise,ale aj tu na nete 😖 poviem ti,že teda mne bolo lepšie ked zaspala do osmej ako teraz ked ešte niekedy do pol desiatej vymyšla
kedy mala Karolinka dva ročky??dodatočne všetko najlepšie 🙂 🙂 🙂
loren aj ty si zavitala po dlhšej dobe 😉 ešte kojiš?

tonicka
5. jan 2009

eli, ja napriklad karolik do 8 spat dat nemozem, o 3 v noci je vyspata a fici do 7 a cely den v.... 😀 😀

eliska7
autor
6. jan 2009

aj u nas to fungovalo tak do leta,odvtedy zaspava až medzi 21-22,aj dnes spala dorana do 6 tak som sa tešila 😉 ale mne bolo lepšie ked zaspala do 20,potom som si vklude mohla sadnuť k tv,takto kym spracem je aj 23 a to už serkam na telku 🙄 ,akurat som sa zamyšlala ,že som si myslela že bez didiniek nikdy nezaspi a teraz ležim vedla nej držím ju za ruku a ona krasne zaspinka 😵

loren
7. jan 2009

eliska ano aj si vas citam len sem uz malokedy prispievam 😉 kojim kojim a uz mi to zacina liezt na nervy trochu lebo inak ako bez cici nevie pri mne zaspat a ja ked chcem mat pokoj po obede a vecer tak ju tak musim uspat inak by hadam ani nezaspala 🙂

hankaajirik
7. jan 2009

ahojky, nám se podařilo odstavit aniž bych o to stála.Malýmu bylo 10 měsíců a stále se každé dvě hodiny v noci budil.Myslela jsem, že má hlad a tak jak se v noci poprvé probudil, tak jsem mu dala sunar a vydržel spát až do rána.Problém byl v tom, že už pak nechtěl mléko od mámy.Tak jsem nedobrovolně odstavila na úkor toho, že se vyspím.Teď sní v 18.hod kaši na večeři a před spaním kolem osmé si dá ještě sunar a spí až do rána,pokud ho něco neprobudí. Přestala jsem brzy kojit,ale musím říct, že se mi ulevilo.Byla jsem vyspaná a nebyla v noci nervózní. Držím palce

eliska7
autor
7. jan 2009

hankaajirik kojila si akurat 😉 potrebne dostal 🙂 iked vam poviem ,že odkedy som odstavila sarku(od decembra)je stale chora a vratila sa astma,berie už znova spreje,takže predsa natom kojeni niečo bude 😖 .inač včera poobede bola hrozna kriya,ženušky,spala asi 35min zobudila sa a len sa tulila a plakala didinky didinky,tak som ju zabalila do deky ako babo,sadla si na sedačku a čičikala ,ruku si vložila do vystrihu,chytila bradavku 😅 a tak zaspala na dalšich 40min,kedy nedošiel bracha neviem akoby to dopadlo 😖 tak mi jej bolo luto-poviem vam ja som sa bez okolkov vzdala cigariet,ked som sa dozvedela,že som tehu a to som 30 stiahla za den-nemala som ani absťak 😀 to bude asi zavislačka po ockovi 😀

tonicka
7. jan 2009

hanka, super ze ti sunar vypil... moja UM nechce len moje... ona vlastne ani nic ine ako moje mlieko a cistu vodu ani nechce, takze niekedy neviem ci sa mam tesit, ci nie 😀 Eli, musis byt na rozpakoch ci si vlastne mala prestat kojit, ale podla mna si urobila dobre, lebo takto k tomu vsetkemu nemas este aj zlikvidovane bradavky 😖

evka39
8. jan 2009

Jaj kukučky ja som tu s vami... pozerám a sledujem čo to popíšete ale nestíham písať.Momentálne mám skúškové obdobie. 4 skúšky mám za sebou no ešte 6mám teraz ... 😝

mata78
8. jan 2009

evka drzim palce. mas moj obdiv, že to zvladaš s dieťaťom. ja by som tiež chcela, ale akosi sa neviem dokopať učit na prijimacky.

monikaerik ja som s malou mala take iste problemy so spankom. postupom času si to vsak kristinka upravila sama na jeden spanok. cez den. najskor som ju dala spat okolo 12 - tej a ked mi do 15 nezaspala tak som ju už nedala a potrapili sme sa do 18.30 az 19.00 a potom prespala až do 6.00 hod. v noci počas spanku som jej dala vo flasi mlieko takže sa nam nebudila. hore hlavu ona sa to upravi.

monikaaerik
8. jan 2009

Ahojte dievcata, idem sa vam pochvalit a popripade povzbudit, ak nejake mamicky,citaju tuto temu,ale neprispievaju 😉
Tak konecne skoro po 3 tyzdnoch sa nam nocne kojenie upravilo,resp. Emkin spanok, miesto kojenia kazde 1,5 -2 hod. Emka spinka az do pol 3 alebo pol 4 a poto rano vstane o pol 6 na mliecko a potom o7 budicek,ale spi takmer celu noc, to plackanie v case papania preslo, trochu ma to stalo sil, vsak najlahsie je dat didu a je ticho, ale dokazali sme to, nech to hned aj vyklopem.
Takze baby,ktore mate takyto problemik, vydzte stoji to za to. Je to uzasny pocit vidiet babo ako celu noc spinka. 😵
A to spinkanie cez den ostava 2x,doobedu aj poobede,a uz pockam na Emku,kedy si to sama upravi.Nebudem to riesit, tak nam to vyhovuje,tak to necham zatial tak. Poobede sice nikam nemozme ist,lebo o 15 zaspava,dnes zaspala o 15.30 a spala do 16.30 ,ale pred 9 zaspala. Vrtila sa sice v postielke ale nakoniec zaspinkala, tak sa tesim a mozem sa kludne ucit na skusku z matiky. Tak sa majte baby a drzte sa.

Inak Tonicka, aj u nas funguje iba cista voda,ani slaby cajik,ani dzusik nechce,ona pije aj z flase tak smiesne,lebo nevie pri sati z flase dychat nosom,takze taha,taha kym jej vystaci dych, potom je zadychcana ako kon 😀
Tak dobru noc.papa

ankam
9. jan 2009

monikaaerik: ja si to neviem vynachvalit-odkedy nekojim-moje dieta spinka celu noc v kuse 😉
inac cavte babenky 🙂
eli?

yvka
9. jan 2009

Ahojte,
ja sa chystám odstaviť malinkú. Neviete náhodou, či potrebuje ročné dieťa ešte v noci papať, alebo by už mala prespať celú noc? Dianka mi zaspinká aj bez kojenia, cez deň ju kojím len sem-tam, keď si spomenie, ale už pomenej asi 1x za deň. Ale v noci keď sa mi zobudí, tak pýta prsko. UM odmieta. Ako na to? 😖

tonicka
9. jan 2009

yvka, to je velmi individualne, karolinka potrebuje po 7 hodinach spanku urcite papat este aj teraz, niektore deticky nie 😉 jedine ti viem poradit vynechat kazde druhe kojenie a skusit dat vodu miesto mlieka, u nas to nie vzdy funguje, ak je hladna tak sa dozaduje didinky aj tak. Od kedy jej vecer davam "tazsie jedlo" napr. vajicko, prespi dlhsie, ale max tych 7 , 8 hodin bez jedla 😉