Chodíte von s detičkami, keď ich odúčate od plienok?

saska2208
9. jan 2015

mamicky idem si po radu, ja viem, urcite je tu vela tem na odplienkovanie, ale fakt sa mi to nechce hladat ktora je najnovsia, chcem sa teda spytat, vcera vecer o 16 som malej dala dolu plienku s tym,ze sa ideme odnaucat, bude mat dva a pol roka za 3tyzdne, na nocniku obsedi, samozrejme bola bez plienky na 4x pocikana aj pokakana, dnes rano som ju zas dala na celel doobednie bez plienky, pocikala sa dva krat ale ani raz do nocnika, ma na sebe nohavicky a teplaky, a ked sa vycika, niekedy to ani nevie, a niekedy pride za mnou a uz vidim,ze je mokra tak sa jej teda aspon spytam,ze ci cikala a odpovie mi ze ano, chcem ale spytat, chodili ste s detickami von? alebo mame byt zavrete doma kym sa to nenauci? dakujem velmi pekne za aku kolvek odpoved 🙂

maribell
9. jan 2015

@saska2208 vykasli na na odplienkovanie .. evidentne na to este nieje pripravena ked sa ti pocikava aj 4x denne a ani o tom nevie 🙂 este ma cas a uvidis ze to pride samo ... pokial aj napriek tomu trvas na odplienkovani ..von by som chodila ale iba okolo domu aby sme sa rychlo mohli vratit .. 🙂

luliu
9. jan 2015

@saska2208 urcite chodievajte von, to ucenie jej moze trvat dlhsie a snad nebudete doma zavrete xy dni alebo tyzdnov. Kedze je zima a aj ja som oducala v tomto obdobi, na von som stale davala plienku. Ked bude teplejsie, potom by som sla von uz aj bez plienky

saska2208
autor
9. jan 2015

@maribell vsak toto, ze na dlhise by to asi nebolo, no vyskusam teda asi dnesny den nejak dobojovat ci si to uvedomi aspon kusok, a ak nie tak asi stym pockam, od septembra by sme ju chceli dat do skolky, a ako ju poznam tak sa to asi nenauci ani dovtedy... :D

maribell
9. jan 2015

@saska2208 kazde dieta je inak sikovne ..mne mamina hovorila ze ja sama som mala plienku este v skolke .. 🙂 .. teraz mam 22 a som uplne v poridku 😉 😀

saska2208
autor
9. jan 2015

@luliu a potom ked ste sa vratili si zas dala dolu plienku a pokracovali ste? ja som sa len preto pytala aby si to nejak nemylila, alebo akoby som to povedala, aby nebola pomylena z toho

saska2208
autor
9. jan 2015

@maribell to je jasneeee 🙂 ale do tejto skolky s plienkami neberu, preto by som ju uz chcela pomaly na to pripravovat

tortelinka
9. jan 2015

@saska2208 do septembra máš kopec času, a tiež si myslím, že ešte nie je pripravená

maribell
9. jan 2015

@saska2208 vsak ale to mas este 8 mesiacov! 🙂 ..

saska2208
autor
9. jan 2015

@tortelinka dakujem, nechcem ju silit, preto mi dobre padne rada od skusenejsich 🙂

saska2208
autor
9. jan 2015

@maribell ja viem,no treba mi len dufat, teda,ze to dovtedy zvladne

maribell
9. jan 2015

@saska2208 strasne skoro sa zbytocne stresujes 🙂 ani mozno nevies a o mesiac sa ti uz bude sama pytat 🙂 ..moj maly nosil normalne plienku a zo dna na den sa mi zacal pytat na nocnik 🙂

tortelinka
9. jan 2015

@saska2208 určite to zvládne ako všetky deti, počkaj do jari....ja som začala v lete, nosila som v so sebou krátasy vonku, keď sa zadarilo, prezliekli sme na ihrisku a bolo

stanislavao
9. jan 2015

@saska2208 urcite chodit von. aj ked vo vnutri plienku nema, ale von jej polienku dajte. a ked sa vam aj 2x pocika za doobedie, tak neni pripravena na to. musi sama vediet, ze treba jej cikat a nepocika sa. skusajte to v lete, led aj vonku moze byt len v nohavickach.

lalus
9. jan 2015

jeden deň mi príde dosť málo na to, aby si to už zabalila... po 2,5 roku od nej chceš zrazu čosi iné a nové, to chce čas podľa mňa. ja by som vydržala aspoň 5-6 dní a ak sa to nebude zlepšovať, potom by som vrátila plienku a skúsila o mesiac-dva.
a k tomu chodeniu von... v úplných začiatkoch odplienkovania som na von ešte plienku dávala. vždy s príslušným slovným komentom a vysvetľovaním... teraz sme doma, tu máme nočník, nebudeš mať plienku... atď.
a na von: pre istotu dáme plienku, ale ak by si potreboval cikať, tak mi povedz a rýchlo sa vycikáme na stromček/do trávičky.
jasné, že vonku cikal do plienky 😀 ale takto postupne sme na to prišli.
po pár dňoch, keď už doma to ako-tak fungovalo, tak som nedávala plienku na krátke prechádzky v okolí domu a prízvukovala som, že už nedáme plienku, lebo nepotrebuje, vonku sa pekne vypýta.. ak sme šli napr. na hoďku a pod. v batohu samozrejme zbalené náhradné oblečenie.
ale stále som dávala, ak sme šli do auta na dlhšiu cestu, do MHD. postupne sa naučil aj vonku pekne pýtať, vracali sme sa so suchou plienkou aj z dlhších výletov - ak sa vypýtali, vždy som ich dala vycikať napriek tomu, že plienku mali.
držím palce 😉

luliu
9. jan 2015

@saska2208 ano, prisli sme z vonku a dala som jej ju dole. Netrufla som si to risknut v teplotach okolo 0. Nemylilo ju to - mozes kupit take plienkove nohavicky - uciace. Ja som jej povedala, ze to ma take gatky na von. Nebrala to ako plienku, kedze sa to obliekalo ako nohavicky

saska2208
autor
9. jan 2015

@maribell takze ty si sa nemusela trapit odplienkovanim? 🙂 tak to si mala stastie, a kedy to prislo? ja viem,ze sa mozno zbytocne trapim, ale ked kazdy do mna ze ved uz ide mat dva a pol roka a ma este plienku, niktory ludia asi nevedia,ze kazde dietatko je ine...

sense
9. jan 2015

myslim si ze este nie je na to pripravena kedze nevie ze sa pocika....a myslim ze ju tym viac stresujes...apropo co sa tyka chodenia von, urcite by som kvoli tomu nedrzala dieta zavrete doma...skor by som to riesila tak ze by som bola niekde pobliz domu popr. ak dalej vziat nahradne oblecenie...alebo dat plienku

maribell
9. jan 2015

@saska2208 normalne som sem tam maleho dala na nocnicek a ked sa vycikal tak sme jasali 😀 .. ale po tom som normalne dala plienku ... a takto som to robila asi mesiac- dva? uz neviem presne a potom sa zacal pytat ... asi si to spojil ze cika sa do nocnicka ale ked sa pocikal do plienky tam som ziadne halo nerobila ... zacal ked mal dva roky a to uz mi tiez nadavali ze fuj aky je velky a este ma plienky 😕 .. 🙄 ludom sa nezavdacis ..

monhla
9. jan 2015

@saska2208 Ja dávam plienku von a to sa malá už cca mesiac pýta cez deň takmer na 100%. Hlavne pre to, že teraz si stačí sadnúť /spadnúť, .../ na zem - strasie ju zima a cvrkne si. A potom čo v takej zime?!
A môžem povedať, že ju to nemýli. Ani staršej to nevadilo. Doma bola bez plienky a vonku ešte mala. A pekne sa pýtala. Nemala ani 2 roky a bolo to v pohode. Potom v máji som plienku zrušila úpne a občasné nehody sme vyriešili prezlečením. /zvyčajne to bolo keď sa zabrala do hry s inými deťmi na ihrisku a veru dokopy to nebolo ani 5x 🙂 /
Aj teraz čakám na teplé počasie a miesto plienky začnem v batôžku nosiť pre istotu nádhradné gaťky, ponožky a tepláčky 🙂

saska2208
autor
9. jan 2015

@stanislavao
@lalus
@luliu je jasne,ze vonku by sme sli s plienkou, snad by som ju nenechala chuda teraz v zime aby sa pocikala a bola v mokrom cely cas vonku, ja som myslela tak,ze ci snou vobec hcoidt von, ale ako mi aj ostatne mamicky napisali,zrejme na to nieje pripravena este, lebo ako pisem, jej vobec nevadi,ze sa pocika a ze je v mokrom... par krat sa jej podarilo sa vycikat do nocnika ale to kukala rozpravku, takze to si ani neuvedomila,ani mi to nepovedala, len ked som prisla ku nej a pozrela ze ci nahodou nieco nieje v nocniku tak bolo nacikane..asi stym pockame este

culia1
9. jan 2015

osobne si myslim, ze si nezacala vo vhodnu dobu na odplienkovanie, pockaj do jari, ked bude teplejsie a s malou chodievaj von bez plienky, lebo inak ju budes mylit - preco a kedy ma plienky a inokedy nie.A plienky ale zober na dobro, proste jej povedz, ze je velka, pomaly skolkarka, plienky su pre babatka. Ja som to tak urobila ked mal krpec 2 roky, nechala som mu ich len na noc, ma ich doteraz (2,5 rojka) lebo v noci sa stale pocikava, ale za tym ma zdravotny dovod, ktory som pochopila az tento tyzden, ze je za to zodpovedny.

janja2502
9. jan 2015

My sme obe deti odnaucali od plienky v zime. Mali 1,5 roka. Pochopili to za 1 den, co som bola prekvapena. Vonku sme plienku davali, lebo bola zima a kym by sme vsetky tie hrube veci vyzliekli, tak by sme to na nocnik nestihli. Ale doma nemali. Niekedy im uslo. Ale to sa stava. 2,5 rocne uz nemali ani na noc plienku.

skoricaxx
9. jan 2015

ahoj, no ja som davala pravidelne vycikať napriklad každu hodinku, alebo pol,,,,a ked boli plienky pravidelne suché tak potom s nimi preč a ona sa začala časom pýtať.......

zzuzullka
9. jan 2015

ja som to robila tak, ze som skusila dat dole plienku, pocikal sa a vobec mu to nevadilo. tak som vedela ze este nie je pripraveny. davala plienky a neriesila. pockala som par tyzdnov a potom skusila znovu. stale nebol pripraveny, zasa som cakala par tyzdnov.a jedneho dna som dala dole plienku a sam sa isiel vycurat no nocnik a odvtedy som plienku nedala. pri obidvoch detoch, ked som sa rozhodla skoncit s plienkami, tak uz som ich nikdy nedala naspat. potom ich to zbytocne myli. aj von sme chodili bez plienky. a to som odducala aj v zime. dala som slipy a normalnu damsku vlozku a povedala ze to nie je plienka, ze sa do toho necura.ze to ma len preto, ze je vonku zima, tak aby mu nebolo zima na zadok🙂

andymama
9. jan 2015

@saska2208 myslim ze si si vybrala najhorsie obdobie na odpienkovanie. Na tvojom mieste by som sa na to vykaslala a zacala az tak april maj na leto. Aj ja to mam naplane na leto odplienkovat syna ale neviem si predstavit ze by sa mi teraz pocikal niekde vonku a prezliekat ho v tejto zime no to urcite nie

saska2208
autor
9. jan 2015

@culia1 ano tomu som sa chcela vyhnut, aby nebola pomylena z toho,ze preco vtedy plienku ano, a potom plineku nie,
@skoricaxx nasa je teda bez plienky cely den a len sa jej pytam pravidelne aj kazdych 10min ci ide cikat, len raz mi povedala,ze ano a aj to sa nevycikala ked som ju posadila a sedela asi 15minut
@zzuzullka zrejme to aj ja spravim podobne, dnesny den dobucham, bez plienky a zajtra jej ju dam znovu, ak neuvidim enejake zlepsenie do vecera.

lucinocka
9. jan 2015

ano🙂 davala som cikat tesne pred tym nez sme isli von, a hned ako sme sa vratili... ked jej trebalo vonku, sme vleteli do prvej restiky...a ked nebolo, tak sme cikali na mravcekov🙂 ale nikdy nedosla domov mokra.)

lulistek
9. jan 2015

Konečne super téma s normálnymi ženami :D Moja malá má 21 mesiacov a skúšam ( nesílim ) ju občas dať na šerblík ale bezvýsledne. Sedí tam aj polhodinu a nič. To sme si zaobstarali šerblík ktorý spieva keď sa dieťatko vyciká. Povedala som jej že keď sa vyciká dám jej lízatko, čo má rada a nedostáva ho len tak. A nič. Niektorý z rodiny sa čudujú a že to je hanba mať plienku že aká je veľká, .... Pričom vidím, že sú aj staršie detičky, ktoré ešte nevyzreli na to. Vadí mi, že väčšinou každého zaujímajú také hlúposti. Áno každé dieťatko je iné, moja malá si kreslí, hrá sa s plastelínou, je veľmi šikovná, pozná farby, zvieratká, vie aké zvieratko ako robí... Myslím, že vôbec netreba detičky síliť ak to nejde, niektoré su v tomto viac sikovnejsie to je vsetko. 🙂

sam2
9. jan 2015

@saska2208 my to riesime tak, ze doma je bez plienky a ked ideme von, ma plienocku. A teraz sa nam stalo, ze sme boli v restike a sam sa vypytal..,a ked som mu povedala ze ma plienocku, zacal pistat ze aaaa mama aaaaa, no tak sup dolu plienku a na velky zachod. Pekne sa vycikal. Ale tak sa mu to zapacilo, ze som tam s nim chodila kazde 2 minuty a vzdy si aspon cvrkol 😀
Takze je to v pohode, kec das von plienku. Casom si zvykne. Ja mojmu vzdy poviem, ze teraz je bez plienky a on sa vypyta ked potrebuje (sice niekedy nestihne, ale to je uz malo kedy 😉 )
Len som toho nazoru, ze netreba nic silit, ked sa tvoja mala do toho nema, skus este pockat, pripadne skusit za mesiac 😉

zzuzullka
9. jan 2015

inak ja mam 2 chalanov a ked sa im chce curat vonku v zime tak pouzivam svoj zlepsovak. urcite to poznate ze vyzliekat v mrazi overal po kolena aby si ho neocural, je velmi neprakticke. tak nosim so sebou malu plastovu flasticku a ked chce curat, len rozopnem zips, ani nemusim davat dole slipy,len bokom vytiahnem pindka a curaju do flasky.ziadny stres, ziadne ocurane nohavice a mrznutie zadku🙂