Chronicky nevyspaté trojročné dieťa

andyzet
2. jún 2014

Ahojte maminy mam 3 rocnu dceru ktora vekmi dobre spavala od 7-7 dmej kazdy den a v skolke kam chodi na pol dna tiez ok 12.30 an hodinku pekne spala a vsetko bolo ok. Poslednych par mesiacov ale uz prestala v skolke spavat- co beriem - som si myslela ze uz ho nepotrebuje- ale ona je tak strasne unavena poobede ze je neznesitelna a zmeni sa na pretekarske auto bez sofera. Nabaluje sa to tak ze kazde poobedie je to s nou priserne, je naladova a zla a ked sa snazim ju prehovorit nech si ideme lahnut alebo aspon ju dat pred telku nech pozera rozpravku tak ani za svet. Je neskutocne plna energie ale s tou unavou asi zlej energie. Skusala som ju davat spavat velmi skoro tj o pol siestej az siestej ale zobudi sa mi o 4.30! a dalsi den poobede sa to tak zhorsi ze je to nekonecny kolotoc. Cez vikendy sa snazime mat relax ale nie je to o nic lepsie, ak nikam nejdeme vyzaduje strasne vela pozornosti a je nevyburena. Neviem fakt co s tym, ci je to len faza a sa to zlepsi casom alebo co by som mala zmenit aby mi to zabralo a to moje dieta sa konecne normalne vyspalo... Mame to od mala akonahle bola unavena bolo to s nou na nevydrzanie a vzdy tazko zaspavala. Az sa hrozim poobedi, ako to s nou vydrzim az do vecera, vobec nie som s nou rada ked je zla od unavy...

matsab
2. jún 2014

ahoj tak jamam toto iste so synom. ma 3 roky a energie za desiatich. spat poobede ani za svet, ked si s nim lahnem zabijem hodinu a on mi stale nespi dokonca sa aj mala zobudi a uz mam po volnej hodinke. poobedw o takej stvrtej je tak unaveny ze sa to s nim neda vydrzat. je neznesitelny, neposlusny a pre kazdu blbost reve. no a ked nahodou zaspi o stvrtej potom ho nemozem zobudit a vecer je hore do polnoci. mas asi len jedno dietatko ale ja este rocnu dcerku a poviem ti vecer padam na hubu. tiez to takto nebyvalo ale co uz
ak bude aj mala takato lebo ona ma rok a niekedy jej staci polhodka spat tak sa scvoknem.tak asi som ti neporadila ale som rada ze som v tom neni sama. pevne nervy a vela cokolady haha 🙂

monicm
2. jún 2014

podobné to bolo u nás,my sme to zvládli tak,že deti museli povinne hodinu až 1,5 hodiny oddychovať.vedeli,že nemusia spať,ale oddychovať museli.vysvetlila som im,že oddych je dôležitý,že vtedy telo regeneruje,naberá silu a pod...................samozrejme detským spôsobom a zobrali to.väčšinou zaspali a ak nie,aspoň trochu si oddýchli.mali hodinky a vedeli,kedy po nich prídem.podmienka ale bola,že nesmú vykríkať,nesmú vstať z postele a pod.je mi jasné,že to nejde aplikovať na všetky deti,nám to ale pomohlo,aby som sa ja nezbláznila a deti sa neprihlušili

libertine
3. jún 2014

U nas podobne. Asi pol roka uz dcera nezaspi, tiez ma 3 roky. Niekedy byva hrozne unavena poobede a tiez je neznestitelna. Od unavy zaspi tak raz za mesiac, inac ani za svet. Niekedy zaspi, ked zrovna ideme niekam autom. Bezne chodi spat okolo 19:30. Ked je strasne unavena, tak aj skor. Ale nastastie sa budi vzdy rovnako okolo 6:15. Tiez neviem, co s tym, vidno, ze je unavena, ale nechce si pospat. Minule tvrdila, ze nie je unavena a o 2 minuty som ju nasla spat v kuchyni na stolicke. Ja ju ukladam bud do postele alebo do obyvacky na gauc, nech aspon odpociva. Ake casto ani to nevydrzi viac ako 5 minut.

@monicm ako si dosiahla, aby nevychadzali z postele? Lebo to nasa nedodrzuje ani po dobrom, ani po zlom.

monicm
3. jún 2014

@libertine vysvetlila som im,že oddych je pre dieťa veľmi dôležitý,pozerali bol raz jeden život a tam v jednom diely je regenerácia.nejako v ich hlávke pochopili,že ak budú oddychovať,budú rásť a budú viac zdraví,lebo sa telíčko môže brániť.jasné,že to nezabralo úplne vždy a vtedy bol záložný plán,že ak budú naozaj tú hodinku ticho,nebudú vykríkať a počkajú na mňa,kým po nich prídem,tak potom pôjdeme na ihrisko,alebo proste niečo,čo majú veľmi radi.ale ak nie,tak nič z toho nebude.a za tým som si stála,neustúpila som a bola som nekompromisná.