Čo urobiť s jazvou od poštipnutia na tvári?

veronica1
15. jan 2010

Potrebovala by som poradit, moja 20mesacna dcerka ma jazvicku na tvaricke-na lici, este na jesen ju postipal komar no a ona si to stale skriabala-aj ked som sa ju snazila strazit, no jednoducho som ju neustrazila a asi 2mesiace to mala pravidelne rozskriabane az do krvi, no a teraz jej tam ostala jazva. Bojim sa, ze ked vyrastie tak jej tam ostane a dokonca sa jej rastom zvacsi. Neviem, ci jej mam davat na to nejaky krem, alebo to ustupi same? Prosim, poradte mi, aby mi niekedy nevyhadzovala na oci, ze som mohla nieco urobit a nespravila som. Dakujem

zuza.m
15. jan 2010

určite najdeš v llekarni nejaky krem na lepšie hojenie ran,aby si sa citila lepšie že si pre To niečo urobila.ale ja si myslim že ta detska kožička je ešte dost pružna a mlada na to aby sa dala do povodneho stavu-teda pokial si to nerožkrabala do takeho stavu aby jej to šili,to asi nie že?? 🙂

veronica1
autor
16. jan 2010

nie, nesili jej to, ale ma tam taku jamku-priemer asi 3mm. premyslala som davat jej na to nechtikovu mast, lebo ta je vraj dobra na rany-no ona hned ako vidi ze jej na to nieco dam, tak si to zotrie a zasa si to zacne skrabat(uz som to skusala aj v hre, alebo akoze jej robim moja-no nijako sa neda oklamat.)
chcela som najprv zistit skusenosti niekoho z MK, no ked nic, tak sa opytam bud v lekarni, alebo s tym pojdem priamo k lekarke.
zuzi-dakujem za nazor 😉

dusanab
16. jan 2010

Ahoj, ja mam tiez jazvu na lici, ked som mala osem?desat? rokov spadla som na roh stola a ostala mi asi 1,5 centimetrova jazva. Nasi mi s nou nerobili nic, nedali mi to sit ani ziadne maste mi nedavali. Postupom casu mi zbledla a skoro mi ju nevidno. Manzel az po par rokoch manzelstva zistil ze mam na lici jazvu, aj to som mu to musela povedat ja 😉 dufam ze som ta aspon trosku potesila, pa

veronica1
autor
17. jan 2010

dusanab - dakujem, ukludnila si ma, asi to teda nebudem nejako extra riesit, sem tam jej to natriem a budem dufat, ze jej to casom uplne zmyzne.

zuza.m
17. jan 2010

veronica tak nechaj malu nech si to natre sama.aj mne ked vymyšla tak ho nasmerujem aby si to urobil sam a je spokojny .aj ked nemotorne a natre si to inde ale aspon sa zabavi a ja to urobim tam kde to treba.

veronica1
autor
18. jan 2010

zuzi - vidis, to ma nenapadlo, zajtra to skusim.

kiama
19. jan 2010

Veronica my tiez mame jazvicku na licku, jasili sme sa s vianocnym darcekom a oskreli cele licko - skusam tiez tu nechtikovu mast a davam mu to na noc, ked zaspi...vystriehnem polohu, ked je dobre otoceny lickom hore a natriem mu to - jasne ze sa potom pretoci a zotrie si to, ale aspon chvilku to tam ma. Tiez to skusam pocas dna pri hrach, alebo cez den ked zaspi, niekedy si to vsimne, niekedy sa mi podari ho oklamat..ale tiez dufam, ako pise dusana, ze to casom samo zmizne 🙂 . Papa.

veronica1
autor
21. jan 2010

kiama- ja som robila to iste. vyskusali sme to aj ako mi radilo zuzka, prvy krat to zabrala, no na druhy krat sa uz nedala oklamat a zasa si to zacala skrabat, takze teraz to niekedy funguje, inokedy nie, ale lepsie nieco ako nic. 😉

soso
21. jan 2010

ahojte, ja som tu uz zakladala temu, ze "poranenie na tvari a ich hojenie", ale dnes som total nestastna. Mame tiez jazvicku na licku, od poskrabnutia. Mame to uz 2,5 mesiaca, pomalicky sa to hoji. Uz jej to takmer nebolo vidno (ma taku preliacenu jazvicku, t.j. pod urovnou koze☹ krasne to vybledlo, fakt uz to bolo takmer neviditelne. Ale dnes som jej to natrela kremikom (elicina) ktory jej uz davam par dni a cele jej to scervenalo, mam pocit, ze sme uplne na zaciatku☹ Nemate niekto takuto skusenost? Som zufala, co mam robit? Ma to jemne cervenkaste aj okolo tej jazvicky. Pod urovnou kozicky je to velmi malicko, ale ma tam ryhu.

veronica1
autor
21. jan 2010

soso - tak to som nevedela ze uz je tu podobna tema, my to mame uz asi od oktobra-povodne postipane komarom, no ked sa jej to zacalo hojit tak si to stale skrabala-aj v noci, pri zaspavani...no a takto to dopadlo. hoci mne sa zda, ze posledne dni sa jej to troska zmensilo, no ked sa hneva, vtedy jej to tiez cele scervena a ma na tvaricke riadny flak. ja jej to natieram len tou nechtikovou mastickou-tym nemozem nic poskodit. ten krem - elicina nepoznam, tak neviem poradit.

soso
21. jan 2010

ja som jej na to tiez davala ked to mala certsve rakytnikovy balzam a tiez mam nechtikovu masticku od weldea. Ja som jej davala uz vselico (naprv ten rakytnik, potom aj kalciovu mast, aloe vera...), boli sme aj u koznej s tym, ta nam vtedy povedala, ze kozicka je dorastie, ze to nema hlboke, ale ja neviem...dalsia dokina povedala, ze to bolo hlbsie, ale ze ziadna panika, ze to sa strati. Ked jej vonku scervenie licko tiez to ma take do tmavo cervena, vyrazne inej farby ☹ vcera som si hovorila, ze uz to tam skoro vobec nevidno a dnes ako keby sa jej to zapalilo, ale ved nemalo z coho .... neviem, co to ma znamenat. Som z toho hotova, lebo 2 mesiaca uz ine neriesim iba licko...co na to davat, co nedavat, biolampu skusat...

veronica1
autor
21. jan 2010

soso - skusas biolampu? ja som tiez nad tym premyslala, no asi by som ju neudrazala sediet na mieste tie 2 pipnutia.

soso
21. jan 2010

my davame biolapu vlastne od dnes mesiac🙂 ked zaspinka tak v pohode. Davam jej 6-8 minut (4 pipnutia). Zo zaciatku aj poobede aj vecer, ale nie vzdy spinka poobede v postielke (niekedy v aute, alebo sme rozbehani...), tak potom sa snazim aspon vecer. Zatial asi 5xnemala vobec...ale aj tak dobre. Mysleli sme, ze to pomaha, ale teraz uz neviem, ma to cervene fakt skoro ako na zaciatku...snad po par dnoch sa to ukludni a bude to zase ok. Musim verit, ze je malicka, ze to nejako dorastie. Mate lampu doma?

veronica1
autor
23. jan 2010

ano, mame lampu. tak jedine ked bude spat, a to pipnutie ju nezobudi? Presn ako si pisala, treba verit a dufat, ze jej to dorastie a krasne sa zahoji, aby nebolo casom nic vidiet. Drzim vam palce.

pato
23. jan 2010

ahojte moj mali ma tiez na licku zatial skoro cerstvu jazvicku (od nedele)riadny skrabanec.chudiatko moje male.natieram mu to kremik--sudokrem---a ked spinka tak pouzivam biolampu od zepteru.
mozem povedat ze sa mu to krasne hoji...sudokrem--je krem,na zadocek,,na zapareniny,,atd.

soso
24. jan 2010

pato, super, ze ste zacali s lampou hned na zaciatku. my sme ju kupili a zcali pouzivat, ked to mala asi 7 tyzden, neviem, ci to v tejto faze este dokaze zahojit ☹ na pipnutie sa nebudi, ale teraz som ju vysadila uplne, lebo po tom stvrtku, ako jej to cele scervenalo, jej ta cervena kozicka zoschla, tak davam len hydratacny krem, pripadne nechtikovy krek, aby sa to hydratovalo a uz kaslem na vsetko...neviem, ci sa to niekedy este spravi...som z toho smutna a stale si to vycitam ☹ Nemate niekto skusenosti, ci lampa pomoze aj v tejto faze?

pato
25. jan 2010

soso ahoj neboj sa lampu urcite pouzivaj--pomoze..pysala som ze to natieram SUDOKREMOM--velmi malu vrstvu rozotriet skoro do stratena.---tento kremik to rychlo vyhoji--zarucene--on hoji zapareniny,ale aj zacervenale miesta---zapalene--.nam sa to stalo v nedelu a uz teraz aj pomocou lampy ,tam ma len ciarocku.a to som sa bala ze ci nepojdeme aj na zasivanie.skus ten kremik --kupis ho v lekarni. 😉

soso
25. jan 2010

pato, diky, sudokrem poznam, my uz sme tu fazu presli, tiez som davala kalciovku na zaciatku. Vies, mi to uz mame 2,5 mesiaca stare, aj ked od zaciatku som davala kremiky, ale lampu sme zacali az v tom 7 tyzdni, ako som postupne ziskavala info. Mala to trosku hlbsie, ale na sitie nie (aspon myslim, ze nie). Uz sa jej to po tom stvrtkovom cervenom zachvate ukludnilo, tak asi od zajtra zase zacneme lampu. Myslim, ze nam pomohla, len ci to buducna este nieco pomoze to neviem. Skor mam pocit, ze co sa zahojilo uz je zahojene a to co tam zostalo (malinka priehlbinka cca 1 cm dlha a cca 1mm siroka) tam uz asi zostane. Jedine, ze by sa stal zazrak a fakt by to casom zmizlo. Nemate niekto takuto skusenost? Ak ano, tak budem o nej velmi rada pocut 🙂

veronica1
autor
4. feb 2010

soso, pato - tak ako pokracuje jazvicka, nam sa tusim pekne hoji, je cim dalej tym mensia 😉