Dcérka nechce cikať do nočníka

kubkomatko
1. apr 2014

Ja neviem čo už robiť, dcéru odúčame od plienok ale ani za svet sa nevyciká do nočníka alebo záchoda, ale ked jej dáme gaťuše alebo plienku, o chvíľu je mokrá.Skúšame to s krátkymi intervalmi sedenia na nočníku aj s dlhšími, niekedy vysedí na nočníku aj polhodinu, a nič...

monicm
1. apr 2014

@kubkomatko skúste sedátko na wc,odmenu za vycikanie (nálepku,cukrík,kúsok čokoládky,lentilka),skúste kúpiť spolu nový nočník alebo to sedátko,skúste ju nechať bez plienky,ked sa pociká,povedať,že sa ciká do záchoda,nočníka a prezliecť,bez kriku,hnevu,rozčuľovania........... a ak ani to nepomôže,tak dať chvíľu pokoj,niekedy deťom stačí dať priestor a do ničoho ich netlačiť a zrazu ide všetko ľahšie (náš starší syn bol taký,ked sme to "vzdali",tak sa zrazu začal pýtať)

rora
1. apr 2014

presne toto sme mali este pred 3 tyzdnami, dcera ma presne 2 a pol roka a zrazu obrat o 180 stupnov 🙂 sama sa zacala pytat cikat, dokonca aj gate sama davat dolu a sadat na nocnik... zatial jej len vkuse opakuj ze do nocnika sa ciká, a plienka je fuj - mokrá a znovu ukazuj na nocník, aj ked si do gatí naciká - znovu opakuj ze to mokre patri do nocnika... dost dlhu dobu to moja mala zrejme tuto informaciu spracovavala 😀 ale nakoniec sa podarilo 🙂 síce to nie je dokonale, ale teda u nas velky pokrok

ivetoy
1. apr 2014

aj my mame ten problem,presne,,,som to vzdala ,pockam na leto

engie35
1. apr 2014

Od akého veku by sa malo dieťa učiť na nočník?

siska53
1. apr 2014

@kubkomatko nas sa v tom,veku odplienkoval. Schytal zapareniny,behal nahy,cikal kade-tade a na 3.den,mu docvaklo. Na spinkanie mal este plienku cca pol roka,sam,si ju zrusil,na kakanie este rok,tu som, mu v 3.5roku zrusila ja.
@engie35 to je individualne. Su deti,co sa to naucia do roku a pol a i take,co az pomaly v,3rokoch. Dcera ma,dva,u nej vidim rozdiel,ze sa obcas vypyta a i vycika,ked je bez plienky a vycika sa,mimo,hned to hlasi,to maly v jej veku nerobil,mal,to na,haku,ked sme ho skusali,odplienkovat. Malu zatial nenutime,chcem skusit,ked sa dam,do poriadku po chorobe.

ivinka77
1. apr 2014

@engie35 tu je to pekne rozpisane... http://www.dvojickovo.sk/index.php/starostlivos... 7 signalov, ci uz je dietatko pripravene... podla mna kazde dieta je "ready" v inom veku,... moja starsia dcera je bez plienok od 18 mesiacov a mladsia cca 2 mesiace, cize od 14 mesiacov a zo spomenutych 7 signalov splname vsetko, okrem prveho bodu 🙂

janka2501
2. apr 2014

@kubkomatko
ahoj, nasa bude mat teraz 2 roky, a tiez sa boji nocnika a na wc ani nahodou nechce ist, ak ju tam posadime tak spusti taky rev, ze mna ty, desi... ani v jasliach nechce , tak to este zatial neriesime, pockame este mesiac a snad bude lepsie.. takze nie vsetky deti su bez plienocky do 2 rokov, ☹

kubkomatko
autor
2. apr 2014

skúsila som všetko možné, normálnu plienku že snád ked bude cítiť mokro, začne sa pýtať, aj odmenu, aj sme obmedzili tekutiny, lebo veeeľmi veľa pila,nosila si fľašku so sebou, teraz si už príde pýtať piť, ale to cikanie a kakanie jej vôbec "nedopína", aj teraz sedí na nočníku už trištvrte hodinu... 😝 😢 😖 Najviac ma hnevá, že z každej strany počúvam, čo máme robiť, dcére každý hučí že sa má pýtať, a mňa to už unavuje. Ako ja si dám povedať, poskúšam čo mi poradia, ale stále dokolečka to isté... Ešte som zabudla spomenúť, dcéra sa začala pýtať už minulý rok, aj si sama nosila nočník, ale ako bola v nemocnici, bolo po pýtaní...

ivinka77
2. apr 2014

@kubkomatko nemoze to robit na truc, lebo ju nutite... hm? ? ?

kubkomatko
autor
2. apr 2014

@ivinka77 Už som nad tým rozmýšľala, ale asi truc to nieje, skôr blok... Danka je veľmi šikovná,rozumná,len s týmto máme problém, tak asi zase necháme tomu prestávku, lebo ked ju už nezaujme "hrajúci" nočník, tak zbytočne siliť 😔

ellca123
2. apr 2014

jednu dcerku som oducala v lete ,dietatko behalo naholo a po ruke bol stale nocnik,ked sa vycurala spravne odusu som ju chvalila
druha dcerka bola oducana v zime ,ale ked sa prikurilo tiez som ju nechala s holim zadockom a chvalit ,to pomaha

kingstonka
2. apr 2014

... nem pomohlo lepit nalepky za odmenu- vtedy letel u malej Mickey tak bola nadsena... inak nechcela o nocniku ani ocut, ked bola bez plienky sa nepocikala ale utekala k plienkam a pytala si ...

ivinka77
2. apr 2014

@kubkomatko a ma nejaky dovod na ten blok ? inak ved kaslite na to... zbytocne sa nervacite... ved to nie je ziadna tragedia... a mozno to potom pride same... 🙂 drzim palce !!!

kubkomatko
autor
2. apr 2014

@ivinka77 ju tak v nemocnici vystresovali, že odvtedy nočník už nieje kamarát... Ja dúfam, že to na ňu raz príde, a preto som aj dnes povedala obom mamám, že nech už do nás "nehučia", že to nechávame čisto na Danku ...

ivinka77
2. apr 2014

@kubkomatko myslim, ze velmi spravne... ved kym sa vyda, isto bude bez plienok 😉 🙂 😅 😵 😝