Deti "porodené " cisárskym rezom sú iné?

leniko
23. mar 2009

Ahojte maminy, ktoré ste rodili cisárskym. Počula som, že deti, ktoré prišli na svet sekciou sú istým spôsobom poznačené. Máte skúsenosti, že by sa odlišovali od iných detí?

alon111
25. mar 2009

ta mozno prave rodi a je na operacnom stole kde jej robia cisarsky rez 😀

certica
25. mar 2009

podla foto v albume mala aj autorka temy sekciu. i ked, nie je to jedno? 😉

jabber
25. mar 2009

certica - no tak je a není 😉 Když někdo zakládá diskuzi, tak bych si myslela, že chce diskutovat 😀

certica
25. mar 2009

jabber, ja som mala na mysli sposob porodu, nie skutocnost, ze sa viac nevyjadrila

jabber
25. mar 2009

certica 😀 😀 aha

meleri
25. mar 2009

gabko,

malému dělali jak ultrazvuk tak rentgen. 😉

akejka
25. mar 2009

certi, ty si dobrý pátrač ! Ozaj leniko rodila sekciou - na 1 fotke má tabuľku s údajmi mimi a je tam jasné: S.C.
Dokonca to podľa fotiek vyzerá, že rodila na Antolskej, tie zábery má rovnaké ako ja 😉

erikasadek
25. mar 2009

clovece vy ste lepsie ako, CSI, v patrani.. 😀

meleri
25. mar 2009

Eriko..... 😀

certica
25. mar 2009

akejka, mne to hned udrelo do oci 😀

ingulka
25. mar 2009

a mozno len chce vediet, ci deti po SC su ine 😉 a tyka sa to aj jej babetka 😉 ... 😀

martimarti
25. mar 2009

Holky, možná, že zakladatelka diskuze chodí na odpolední procházky nebo se jinak věnuje rodině? 😉 😉 Fakt divný, že založila diskuzi a nesedí tu od nevidim do nevidim, aby se zúčastnila nyní již neplodné diskuze plné sarkazmu a jedovatostí 😉

alon111
25. mar 2009

moj nazor ze deti ci po sekcie alebo po klasickom porode su v prvom rade len detmi s poruchami alebo bez nich.ved zas na svet raz musia prist uz akymkolvek sposobom.

erikasadek
25. mar 2009

alon pekna bodka.. 😉

yasmina
25. mar 2009

suhlasim s Alon 😉

jabber
25. mar 2009

martimarti - no tak to jí ale zas nemusela zakládat, když si to ani nepřečte 😉 😀

norik1
25. mar 2009

no to hej, ale zasa si tu maminky pekne pokecali, nie? 😵 😵 😵

nelinka79
25. mar 2009

ale hlavne je ze mame všetký maminy deticky ktoré milujeme a nedali by sme ich za nic ci uz ich doniesol bocian alebo vrana

kacenqa
26. mar 2009

haha den som nenakukla do tejto temy aledva som ju stihla docitat....

podla mna, objektivne by sa dalo zistit, ako to je jedine tak, ako to pisala jabber. ale kedze to nie je mozne, tak by to este slo tak,z eby sa vyskum robil vylucne u zien, co cakaju dvojicky a jedno by porodili prirodzene a druhe SC. potom by mohli byt statistiky o pocte bakterii, kolikach a inych aspon ako-tak objektivne, pretoze inak...inak si statisticky vygenerujem take data, ake mi len vyhovuju...

sa napriklad vravi aj to, ze ked je zena pocas tehu nervozna, bude mat nervozne aj mimco. ja som cely druhy semester zila v permanentnom strese, prerabali sme kuchynu a mali sme problem s dodavatelmi, zacali sme v 3. oktobrovom tyzdni a este na stedry den 2 hod pred slavnostnou vecerou manzel montoval dvierka na linke....a moja mala je tazka pohodacka, spolocenska, vysmiata ani keby kutiky ku som prisite mala, place od malicka len ked jej ozaj nieco je /hladna,pokadena,teraz uz uderena alebo s niecim nespokojna, ked sa nedari/
😉

berunka
27. mar 2009

kacenqa: tak to je uplne to same jako u nas.Eliska se narodila cisarem o mesic predcasne a od 26tt kdy jsem byla v nemocnici na rizikovce me strasili ze muzu predcasne porodit,stres to byl strasny musela jsem jen lezet a nic nedelat.do toho jsme se stehovali takze parada.a Elinka?pohodove ditko ktere spinka celou noc,smeje se na cele kolo,place jen kdyz ji neco je.spis si myslim ze uplakane deticky jsou v rodine kde neco nefunguje a ony se proste neciti dobre,vyciti ten stres mezi rodici a hlavne kdyz je mama vystresovana tak se to strasne na ditko prenese.takze spis nez tu resit ze je dite po sekci jine by jste se mely uklidnit a vic si hrat s detickama 😉 rozhodne to bude lip vyuzity cas.

kacenqa
27. mar 2009

jaaaaj teraz som si to po sebe precitala a ze druhy semester 😀 😀 😀 😀 chcela som ze trimester... len tolko 😉

meleri
27. mar 2009

Berunko,

tak to jsme na tom podobně! já ležela už od 23 ☹ . no a dítě mám jak za odměnu..hodné je nepláče..taky jsem rodila dřív, v 35 tt, císařem.. ale je fakt zlatý! někdy si říkám že asi za odměnu za to trápení...a to sem měla strach že budu mít nějakého křiklouna co po nocích nebude spát atd...

akorát teda to stěhování ti nezávidím..i když po těch 4 měsících když jsem se vracela domů jsem měla taky co dělat když manžel tady hospodařil sám..

womenne
27. mar 2009

tak stym stresom je to pravda ja som bola hrozny nervak ked som bola tehotna,aj ked som porodila bola som v hroznom strese,a tym som to prenašala na deti,boli uplakane,nervozne,zle mi spavali,všetko sa zmenilo ked som prišli byvat knašim,bola som kludna boli aj maly zrazu spinkali nadherne,boli usmievavi.

Moja sestra mala 2cisarske a ma 2 povahovo rozdielne deti,prva je klidas,užasne učenliva,rozumna holka 😵 druha je nervačka,žiarliva,iekedy simulant 😀 pripisujeme to tomu že sestru v tehotenstve(7mesiac)kopol elektricky prud naštatsie na im nič nestalo.iba sa smejeme že je ztoho hyperaktivna 😝
obe tehotenstva mala klidne.stresy mala len pri prvom.al na dietati sa to neprejavuje.

maca793
28. mar 2009

leniko
a to máš z kade? sú úplne normálne deti ako ostatné plné života

assimilate
31. mar 2009

Syn sa tiež narodil cisárskym rezom.Po narodení bol ihneď veľmi čulý, životaschopný a keď začal papať z prsníka, deti narodené sponntánym pôrodom za jeho apetítom ďaleko zaostávali... A nebol to len môj názor,to boli slová lekárky, keď nás prepúšťali domov z pôrodnice.

soanpe
16. apr 2009

No to mám dost z těch názorů.hlavně lelmirka a jaja0110 nebo jak si říká.
Císař necísař, tady jde hlavně o to, aby se miminko dostalo ven včas a zdravé.
Já rodila císařem a narozdíl od kamarádky,která rodila přirozeně, tak naše malá neměla ještě ani rýmu, spinká v pohodě, je klidná.
Jdním slovem ANDĚL 🙂
Kamaráka má o měsíc mladšího kluka, neprospívá, po každém očkování reakce,takže zastaviili očkování, nejí,brečí, cvičí vojtovku... a mohla bych dál vyprávět

luca76
17. apr 2009

ahoj, dovolím si taky přispět. Myslím si, že nejdůležitější je, aby bylo miminko v pořádku. Pokud doktoři indikují císaře, asi k tomu mají důvod a nijak bych to nerozebírala, jestli rozhodli dobře nebo ne. Já sama měla císaře, malej byl koncem pánevním a ještě se přihlásil na svět dřív, takže to byl akutní císař. Je to naprosto normální miminko, nelituju toho, že jsem měla císaře, hlavní je, že je malej OK. Důležitá je poporodní péče o miminko, láska, kterou mu dáváme, výchova atd. Mám taky neteř a synovce, už jsou velcí, oba byli císařem a jsou to super děti, ohromně chytrý, zvídavý.

vejinka
17. apr 2009

babenky podla mna je jediny rozdiel v tom ze proredzenou cestou je dieta infikovane bakteriami uz v posve matky..pri cisarskom je infikovane az prichodom z operacky ..iny dovod nepoznam ako sa mozu tie deticky lisit..no a potom take detaily ako splostena hlavicka a tak dalej. samozrejme ze zena je stvorena na to aby rodila prirodzene ale ked sa neda tak sa neda..sama som rodila cisarom kedze maly bol KP 😉

mirjanka
17. apr 2009

holky...nečetla jsem vše, ale každé dítě je jiné, rodí se už s nějakými vlastnostmi a temperamentem...takže jiné děti po císaři rozhodně nebudou, kdysi jsem četla teorii psychologů.že děti císařem mají větší sklon k sebevraždám, protože přišly snadno na svět - nemusely tolik bojovat při průchodu por. cestami, tak se prý i snadněji života vzdávají-----nevím, tuhle teorii memůžu posoudit...

talinka
17. apr 2009

tak toto co je za temu? 😕 preco by mali byt ine??? 😅 sice som vas necitala, ale nezdielam tento nazor a kazde dieta je ine , nezalezi od typu porodu 😉