Skúsenosti s plánovaným cisárskym rezom

rebeka40000
22. dec 2016

Ahojte žienky, prosím o pridanie Vašich skúseností s plánovaným cisárskym rezom. V ktorom týždni Vám ho spravili? Čakali na prvé kontrakcie? Jedna dula mi vravela, že je lepšie, keď sa dieťatko vypýta, kedy chce prísť na svet, takže je lepšie ho robiť vtedy. Je to naozaj až také bolestivé? Poprípade porovnanie u žien, ktoré rodili aj vaginálne aj sekciou. Ďakujem pekne za Vaše skúsenosti🙂

mijo53
22. dec 2016

@rebeka40000 Dula mala pravdu, ak sa ešte nepýta, je vytrhnutí z prirodzeného a jemu príjemného prostredia, psychológovia hovoria, že vytrhnuté deti sú viac v živote úzkostlivé a tiež sa hovorí, že cisársky pôrod je ťažší, väčší zásah do organizmu ženy

8853
22. dec 2016

Mala som planovany a to tak, ze v porodnici bol konziliom odsuhlaseny s tym, ze mi ho spravia, ked sa dostavim s kontrakciami.

karmela
22. dec 2016

@rebeka40000 ahoj pred 7r som mala plánovaný cisársky v 38tt mala je riadne šidlo vôbec nie uzkostliva..Áno cisársky je bolestivá záležitosť ale ked som zbadala malú žiadna bolesť premna neexistovala iba jej šťastie 😊 Dá sa to zvládnuť v pohode,veľa robí aj to ci si citlivá na samu seba ci to berieš že proste to zvládnem a idem ďalej 😉 Držím palčeky aj ja som sa bála ale rada nato spomínam 😍

marcelatje
22. dec 2016

@rebeka40000 moja lekarka tiez cakala v nadeji ze sa dostavia konteakcie, ale kedze moje telo nevie ako sa rodi dieta, resp. toho kvoli istym komplikaciam nie je schopne, rezalu ma v 41. tyzdni co je nestandardne. Sekciu zvyknu robit skor.
Dula ma pravdu, najlepsie je pockat kym sa babo rozhodne ze je cas.

linaya
22. dec 2016

Moja kamoska v 39 tt mala cakat na kontrakcie a nakoniec sa ziadne kontrakcie nedostavili lebo sa malicky udusil pupocnou snurou....radsej naplanovat cisarsky ako toto zazit....😢

timcikova31
22. dec 2016

Ahoj,ja som mala plánovaný v 39tyzdni ...nemohli sme čakať na kontrakcie ...

shia
22. dec 2016

ja som mala akutny cisarsky v 34tt (moja preeklampsia) a teda dcerka je "ziva" aj za troch, takze ziadne uzkostlive deti,to su len predsudky.

elena_c
22. dec 2016

Ja som mala plánovanú sekciu v 39tt, malý bol opačne, doktor povedal, že nebudeme čakať na kontrakcie, lebo keby sa malý v tej polohe dostal do pôrodných ciest tak by sa mu mohli poškodiť pohlavné orgány.
Malý je v pohode, nezdá sa mi úzkostlivý, je zdravý, chory bol len raz a to má 14 mesiacov.
Ja som bolesti po sekcii nemala, len tesne po sekcii tie dve hodiny čo som mala na bruchu vrecko s pieskom a potom keď ma stavali na nohy to nebolo moc príjemné. Po dvoch dňoch som behala ako srnka, môj doktor si trhal vlasy, že ma bude musieť znova šiť, ale pohoda, nič sa mi nestalo. 🙂
Ja osobne by som verila lekárovi, teda aspoň ja som môjmu porodnikovi verila a keď povedal, že neodporúča čakať tak sme nečakali. Dula je fajn ako psychická podpora ale zrejme nemá vyštudovanú medicínu, tak by som bola opatrná.
V každom prípade veľa šťastia, nech ti to dobre dopadne. 🙂

rebeka40000
autor
22. dec 2016

Ďakujem Vám krásne za Vaše skúsenosti🙂

siska53
22. dec 2016

@rebeka40000 Rodila som v oboch pripadoch v 40.tt.
Prvykrat sa mi vraj uz spustal porod -neviem,ja som.nic necitila..
Druhykrat som vraj bola dost zavreta (mozno kvoli magneziu,ktore som mala stale uzivat?).
Vraj je lepsie,ked sa uz porod spusta.. Ale osobne som.nevidela,ze by bol rozdiel pokial ide o deti.. Obe boli v poriadku a bez problemov..

Pri sekcii - sekcia neboli,ale dost dlho to boli potom.. Najma lrve postavenie je strasne.. Ja som sa dlho spamatavala po 1.sekcii. Druhu som si uzila,aj vsetko tak menej bolelo.. Ale mozno to bolo aj tym,ze 1.x vela zien rodilo,nemali nas kde dat,tak sme boli daleko od deti.. 2.x mi dieta nosili kazde 3.hodiny okrem.noci a aj skor sme.boli spolu na izbe..

lili007
25. dec 2016

Ja mam za sebou tiez dva cisaraky...oba v kontrakciach...cista nahoda. Porovnat sa prirodzeny porod s cisarskym neda. Osobne by som radsej absolvovala prirodzeny a mala po porode za tym. Kdezto u operacie zacnu bolesti prave po nej a to v case, ked sa uz treba starat o babatko :-/ Co sa tyka toho ci cakat na kontrakcie, kedy rodit a podobne...treba verit porodnikom, kazda sme individualna a posudit stav moze len odbornik🙂

ninkapralinka
6. jan 2017

JA planovana sekcia v Topolcanoch v 39tt 🙂 priebeh uplne v pohode samotny cisarsky bol len pre mna velky stres na sale som bola vystresovana, potom bolesti boli ale dalo sa ked uz mate dietatko na svete a je zdrave zeny zvladnu vsetko. prve postavenie je priserne aj dalsie stipe to pali ale to vsetko preboli. som 4 mesiace po sekcii a uz ani neviem ze som nejaku mala 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre