Dezinsekcia a dieťa v byte?

lenok
4. máj 2011

V bytoch nam maju vykonavat dezinsekciu. Mame 7 mesacne dieta a tak s manzelom zvazujeme, ci to dat vykonat, aj ked sa nam tu ziadne mravce ci svaby nepromenaduju... chvalapanu... Ale tak, pre istotu.... Ako to prebieha? Po akom dlhom case mozeme s dietatom v byte normalne fungovat? Dakujem za kazdu skusenost a radu...

sisaha
4. máj 2011

@lenok dezinsekcia ma iba vtedy vyznam, ak to daju urobit vsetci naraz. ak si to nedate spravit, tak sa vam moze stat, ze teraz hoci svaby a mravce nemate, tak sa prestahuju k vam. Ja som iba raz zazila dezinsekciu ked som bola mala a to chodili s takymi predlzenymi tycami, podobne ako ked sa strieka vinic a striekali hlavne v jadre kupelni - potrubie a poza sporak v kuchyni.. inak v izbach nie. Ono to nesmrdi, takze v byte sa da normalne fungovat. Na vasom mieste by som si to urcite urobit nechala.. ale ak sa ti to hnusi, tak chodte na par dni z bytu prec..(k rodicom, na dovolenku..) 😉

heln
4. máj 2011

presne tak ako píše sisaha, mali by to urobiť všetci naraz, lebo ostatným pouteká hmyz a príde ku vám...... a ujčikovia keď vám to prídu robiť vám isto povedia, na čo máte dávať pozor pri malom dieťatku, myslím, že nám povedali, že tam nemáme pustiť psíka nejaký čas, hlavne aby počas aplikácie tam dieťa nebolo...... ale inak to fakt nieje nič strašné, ak predsa by ste mali obavu, tak dajte rodičom alebo svokrovcom malú na noc....... 🙂

lucka1987
4. máj 2011

ked sme byvali na byte na sidlisku ako decko si pmatam ze sa robila dezinsekcia celeho vchodu... koli mravcom... byvat sme tam byvali ale muselo sa intenzivne vetrat.. neda sa povedat ze by postrek bol uplne bezzapachovy, ale dalo sa to vydrzat... niektore miesta natierali akymsi naterom a niekde zas striekali rozprasovacom. ale nikto sa nestahoval z bytu iba koli tomu , byvali sme tam (len ako deti sme sa pocas dezinsekcie sli hrat voon) ale aj tak sme nakukali cem tam co robia tí ujovia 😀 😀

brucewillis08
20. feb 2017

Myslím, že záleží od toho čo konkrétne idú hubiť. Ak sú to mravce, tie idú na feromónové návnady ktoré sa nerozprašujú, jedná sa o nejaký prášok, Takto to je aj pri plošticiach, ale ťažko povedať. Pozrite sa napr. tu: http://www.profideratizacia.sk/dezinsekcia/