Dieťa robí zle iným

morigan555
22. máj 2018

Ahojte maminky
Prosím si radu, prípadne skúsenosť, určite nie som jediná.
Môj malý robí druhým deťom zle, hlavne štípe.Teda nie nejak cielene, skôr tak prejavuje svoje emócie, tak len štipe kade chodí..deti sa naháňajú, on sa pridá, dobehne dieťa a poštípe ho...niekto mu niečo zoberie hneď ho štipne..Proste sa s druhými vôbec nevie hrať a musim ho neustále kontrolovať.
Je v domčeku na hranie, príde druhé dieťa, hneď ho zdrapi,poštipe...ach, zúfalá som a dúfam, že to prejde.
Katastrofa, nič nepomáha, prosím o radu😊
Hovorím si, že je to len obdobie, ale musím to nejak korigovať...
Ďakujem..

morigan555
autor
23. máj 2018

@jana_eyre áno, vždy reagujem, ale zatiaľ nepomáha nič, tak dúfam , že to naozaj prejde, nechcela by som aby sme mali problémy v škôlke.
Myslím, že takto vyjadruje svoje emócie, radosť aj hnev, ale prečo takto.. nechápem...

morigan555
autor
23. máj 2018

@lubiss áno dostala som aj ja ako decko, lenže keď vidím, že to naňho nezaberá, tak je to zbytočne... už teraz mu to vraciam, uvidím, či sa niečo zmeni, verím že áno, že toto je ten spôsob akým dosiahnem, že prestane😊

morigan555
autor
23. máj 2018

@moonlight1210 rozbehne sa k nemu obijme ho a až potom poštípe, muž ho rázne upozorní, že to nesmie, že ho to bolí, aby to nerobil.
Áno, už sa snažím mu vraciať presne to, čo robí on, uvidíme, či sa niečo zmeni😊

siska53
23. máj 2018

@morigan555 ale ja som ti pisala,ze zobrat prec.hned. casom.pochopi. bitie naozaj nepomaha,to je fakt..

moose_cree
25. máj 2018

súhlasím že bitie nepomáha to sa začne zlostiť ešte viac

pugosal
6. jún 2018

@morigan555 ja by som povedala ak budeš stipat odideme preč. A keď stipne zobrať ho preč. A zasa kým sa nenaučí že sa to nesmie.