Syn robí zle iným deťom

zzuzulinka
5. apr 2016

Ahojte, chcela by som Vas poprosit o radu alebo pomoc. Uz som zufala a neviem co mam robit. Chodime s malym kazdy den von vacsinou na ihrisko, preliezky. Ked sme tam s detmi co maly pozna, tak je celkom dobre, ale ako nahle pride k nemu niekto soti ho alebo buchne. Ked ide na smykalku a niekto sedi pred nim sace donho. Hocikto prejde okolo neho pozre sa a soti. Dohovaram mu, vysvetlujem. Stale mi odpovie, ze dobre detickam sa zle nerobi, ale na ihrisku ako by to bol opak. Ako by mi to robil naschval, nepocuva ma tam vobec. Az sa niekedy hambim, ked sa rodicia na mna pozeraju. Stretli ste sa uz niektora s tym? dakujem za rady

pribinak
5. apr 2016

Udries, alebo šíris chlapceka ci dievčatko? Pojdes si sadnúť na lavičku na 10 min a budes pozerat ako sa deti pekne hrajú
Mozes plakať, kričať, jedovat sa, ale zato, ze di udrel, buchol ci dožil di posedis 10 min

Poctivo dodržať

cervikpepik
5. apr 2016

@zzuzulinka bud to ako povedala
@pribinak alebo raz upozornit ,ze ak sa to bude.opakovat odchadzate...ak nepomoze zbalit veci a odist...som zvedava ako dlho by drobca bavilo provokovat,keby ste sa po10min. zbalili.....a dalsia vec,ono ani nejde o to,ako na Teba rodicia pozeraju,ale ja by som sa bala,ze niekomu ublizi..take sotenie zo smyklavky...no nic moc teda...vela zdaru

dominika6
5. apr 2016

@zzuzulinka
svoje vyhrážky aj splniť...nie len opakovať ako verklik...neposlúcha,ísť domov...alebo sedieť s ním a pozerať sa na deti

zzuzulinka
autor
5. apr 2016

no to sotenie nie je take ze ho soti dole. niekto tam sedi a on ho posunie, nech ide. a ked si tam sadne moj tak caka a sedi a za nim niekedy aj rad a on caka naschval. udriet ho neudrem, ale uz muz mo hovoril, ze asi by som mala zacat lebo fakt nic nepomaha. dnes buchol chlapceka, tak otec maleho ho odtiahol a povedal mu, ze to sa nerobi a zacal plakat a hned maminka, maminka. ma sesternicu je medzi nimi rozdiel 2mesiace. je medzi nimi straaaaaaaasna rivalita. ked ma nieco jeden, musi mat aj druhy a trhaju si to z ruky a potom ked udrie mala udrie aj on a boli by schopni sa pobit do krvi. mam pocit, ze co robia medzi sebou, tak to on potom robi aj na ihrisku. nie je to take, zeby niekomu ublizil, teda dufam, ze ani nebude. ja si ho zoberiem dalej aj mu poviem, ze nemoze povie, ze uz nebude robit. moze byt, ze deti maju take obdobie. ako ked sa niekomu niekto hodi o zem a trcuje tak on robi toto?

zzuzulinka
autor
5. apr 2016

@dominika6 to mi aj svokra hovorila, ze ked nepomoze dva krat upozornit zobrat a okamzite domov.

pribinak
5. apr 2016

@zzuzulinka ano maju take obdobie, kedy skúšajú co mozu a vtedy nastupujú dospeli, musis mu jasne ukázať, ze taketo správanie je neakceptovateľné
Jednoducho musi pocítiť dôsledok svojho konania
Buchnes-sotis? Ides sedieť a nebudes sa hrat

baska1
5. apr 2016

Jedna po zadku tiez este nikomu nezaskodila a uvidi,ci sa mu oplati aj nabuduce strkat do deti😉

loginexistuje
5. apr 2016

@zzuzulinka co si spravila ty ked toho maleho udrel a rozbehol sa k tebe ked ho otec toho druheho vyhresil?

sam2
5. apr 2016

@zzuzulinka u nas som zaviedla politiku 3x a dost! Cize upozirnim ho trikrat a potom konam. Napr. ak neprestanes hadzat kamienkz pojdeme domov. Ak na 3x neposluchne, balim veci a odchadzame, nekompromisne. Aj za revu, prosieb, vycitiek a krokodylich slz.... ono zaklad je splnit "vyhrazku" ...

zuzkag2
5. apr 2016

treba vydrzat, a byt striktna v dosledkoch. my sme oddchadzali denne aj dva krat z ihriska, a aj po 3 minutach, ked maly niekoho buchol. ja som teda vzdy aplikovala, ked buchnes, strcis, ideme domov. ked bol vacsi, a uz mi viac rozumel, tak siel posediet na lavicku, na par minut, a pozeral sa ako sa deti pekne hraju. a potom s tym zo dna na den prestal.
po zadku neodporucam v tomto pripade vobec. teda aspon u nas, mama ma bije, mozem bit aj ja inych,

luuubik
5. apr 2016

Ja ti poviem takto - mojmu dietatu dohovaram a idem nanho s dobrym, ked robi nezbedy od vymyslu sveta, nad vselicim dokazat zazmurit oci. Ale nasilie voci inym - aj ked len take "detske" jednoducho netolerujem. Vtedy ide bez milosti jedna po zadku, alebo aj dve, okamzity odchod z ihriska (nie to najprv 100x krat slubovat a nic, dokonca ani trikrat netreba opakovat - tu musi stacit raz) aj zakaz oblubenych cinnosti. Trikrat to skusil, trikrat prisiel ozaj razny nekompromisny trest a odvtedy nikdy nic, je voci inym uz len mily a priatelsky. Deti skusaju kam az mozu zajst, to je jasne. Ked nebudes konat razne, budes makka, neposluchne ta - ani v tomto, ani v inych pripadoch. Pisala som o tom aj nedavno v inom prispevku, ze to suvisi aj so vzrastajucim sikanovanim na skolach - umyselne ublizit inemu dietatu - ci zivemu tvorovi - akoukolvek formou - je skratka nepripustne, to skratka neexistuje, bez debaty, bodka a amen. Tvoj synator mi pripada ako zrely adept na taku otcovku vychovnu. Alebo ho okamzite, ak to urobi, zober a odid z ihriska, nech sa mu to akokolvek nepaci. Ak to dodrzis na 100% ja ti garantujem, ze ho to velmi rychlo prejde, taketo moresy.
A skus sa zamysliet, ako by si sa asi citila ty, keby si bola naopak rodicom dietatka, ktoremu ine dieta ublizi - to sa mi tiez stalo a ver mi, ze to by si zazit nechcela.

lubkavargova1
5. apr 2016

Ako dovtedy to bude skusat kym nenarazi na ine dieta co sa nenecha alebo na roduca co to vysvetli mamicke a aj synatorovy po svojom....a tak vas ponizi ze budete sa chciet aj ku krtkovy zahrabat. Nie je to dobre...

tova
5. apr 2016

Bit ho ? urcite nie, co vidi doma to urobi aj na ihrisku. Upozornit 3 krat??? no by som chela vidiet na ihrisku aby 3 krat nejake dieta udrelo moje kym sa mamk a rozhodne konat. Vidi to od sesternice? nie, mam dvojicky, niekdy sa nemlatili, nenatahovali, Bitky vobec by som nedovolila a sem tam si z ruk hracku vytrhrli, ale prisla som, vratila tomu co ju mal a bez debaty. krot ho kym je maly, si vies predstavit ked nastupi skolka, skola a ti ho vyhodia zo skolky lebo sa bije, ublizuje.

kllamarka
5. apr 2016

@zzuzulinka No a ked nejakemu dietatu aj ublizi, tak aby ho iny rodic za teba nevycapal po zadku!

sam2
5. apr 2016

@tova samozrejme, ze v takmto pripade by som ho neupozornovala 3x..... Islo mi skor o to, aby autorka pochopilam ze ked nepomoze dohovaranie treba to skusit inak, t.j. upozornit ho ze ak sa to bude opakovat, tak odidu. Ak znuvu bude robit zle vziat ho a odist..... nekompromisne 🙂

drobcek26l
5. apr 2016

@zzuzulinka no tak ja asi veľmi neporadím, len ti chcem vyjadrit podporu, sama mam doma presne toto iste a z toho co ti tu radia baby nam nezabralo absolútne nič. Xkrat som uz vysvetľovala ze sa to nesmie, xkrat sme sa pobalili a išli domov aj s revom, proste nič nezabralo. A robil presne toto iste proste vždy ked išiel niekto okolo neho, musel si buchnúť, alebo sotit. Pomohol mi az jeho nástup do skolky a to som tam teda tiez dva týždne chodila s tým ze co mi zase povedia, komu urobil zase zle. A to veru robil zle aj deťom v škôlke, ale potom mi učiteľka povedala ze prvé dva týždne k nemu bola dobrá aby si v škôlke zvykol ako nováčik, ale ze ci uz môže byt aj zlá a sem tam na neho zvýšiť hlas lebo ze sa boji aby sa ostatní rodičia nesťazovali ze ich deti v škôlke niekto bije. Tak a odvtedy mame pokoj, ale bolo to tak ze sem tam dala učiteľka aj po prstoch co som jej samozrejme dovolila a odvtedy ked sa na nejaké dieťa len krivo pozrie, stačí ak poviem ze budem pani učiteľke žalovať. Pochopila som ze uz jednoducho potreboval mat nad sebou inú autoritu ako nas rodičov, a to som naozaj doma skúsila vsetko. Tak držím palce, uvidis ze to aj u vas časom prejde. 😀

kllamarka
5. apr 2016

@zzuzulinka Doma razne upozornit co ma zakazane robit druhym detom a ked to nasledne spravi tak okamzite trest. Ist domov, hrat sa sam, sedet na lavicke, nedat sirup (iba vodu), bez rozpravky atd..proste nieco co vonkoncom nechce.

maslenka47
5. apr 2016

@drobcek26l hahaha ze inu autoritu. Akoze nehnevaj sa na mna, ale autorita mas byt ty, a nie ucitelka v skolke. Ty si mu mala dat po prstoch a urcit hranice. V puberte co, tiez sa mu povyhrazas ucitelkou v skolke a budes si trieskat hlavu o stenu kde asi tak si spravila chybu? Ach jaj, cele zle.

luuubik
5. apr 2016

@drobcek26l uplny suhlas s @maslenka47 nie ucitel ani ktokolvek iny nema byt pre dieta vacsou autoritou ako rodic - ten musi byt na prvom mieste. Ak to v skolke s nim vedia a vy ako rodicia nie, je to cele velmi zla vasa vizitka. Prepac, nechcem rypat, ale toto ma ozaj zarazilo, aby moje dieta posluchalo ucitelku a mna nie. Otras.

pribinak
5. apr 2016

@drobcek26l takze ma cakat do septembra? To je 5 mesiacov, za ten cas mize fakt nieco mladencek vyparatit a mamka bude fakt chodit po kanáloch
Alebo rupnu nervy nejakému inému rodičovi a ten mu taku plesne po rukách, ze si to chlapec navždy zapamätá

Rodic je pre dieta najvačšia autorita, ak nie, su psychológovia s kurzy, kde rodic moze hľadať pomoc a radu

agiagi
5. apr 2016
Používateľ agiagi je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od agiagi.

@pribinak toto je ten problem ze rodicia uz nie su takou autoritou pre deti ako boli kedysi

drobcek26l
5. apr 2016

@pribinak nechápem co sa rozculujes. Nabudúce lepšie čítaj a zistíš ze ja som mamičke nedávala žiadne rady ale opísala som jej môj konkrétny prípad. Videla si tam niekde vetu " vieš co nechaj to tak a čakaj do septembra?" Toto je typické ked niekto radi ale v živote to nezažil. Všetky deti niesu rovnaké na každé platí iný meter.

drobcek26l
5. apr 2016

@maslenka47
@luuubik JOJ baby ale zase si rypete do nesprávnej osoby, nemáte sajnu ani o mne ani o mojom synovi. Je to šikovný a veľmi bystrí chlapček, to nevedel zvládnuť svoju hyperaktivitu a jednoducho museli sme na to aj my prísť len časom, dobre ok beriem, ale odsudzovať ma aká som neschopná mama a podobne tak to nemusíte. Dakujem

nyusika
5. apr 2016

@kllamarka ospravedlnujem sa, mimo temy...ale to myslite vazne, ze "nedat sirup, iba vodu" je trest ????

trest je davat sirup, podla mna
nechcem menit diskusiu, len mi nedalo nezareagovat 🙂

luuubik
5. apr 2016

@drobcek26l nemyslela som to v zlom. Ale nechapem to celkom - na syna teda zabralo zvysit hlas a dat mu prstoch? To je ten dovod, preco ucitelku respektuje? Tak v tom pripade nehovor, ze ste skusali vsetko, lebo keby ste skusili prave toto, tak by to zabralo. Asi ste mu po tych prstoch nedali, alebo dali ale nie uplne vzdy a nie uplne tak, aby to ozaj pocitil /nevravim zas, ze treba prsty lamat, aby sa toho zasa niekto nechytil doslovne/. Cize mne to vychadza ako prilisna makkost, nedoslednost... Fakt v dobrom to myslim - ako to potom budete zvladat, ked bude starsi, budete mu hrozit nejakym strasiakom resp. nejakou autoritou, ked nebude posluchat vas? Je to na zamyslenie.

juhseverzapad
5. apr 2016

@nyusika Zle si pochopila, sirup je za odmenu 😀
@zzuzulinka Nemá voči tebe rešpekt, treba byť občas aj zlá mama

kllamarka
5. apr 2016

@nyusika nie nemyslim si, ze dat ovocny sirup je trest. Obcas pit ovocny sirup je u mna bezna vec, lepsie nez kekse a cokoladky v ruke

michaela45
5. apr 2016

ja mám presne doma to isté na mojho nič nezaberá on spustí vždy taký hysterický plač a nie ani plač ako ručí ako keby ho zabíjam a pritom som mu len capla po zadku aby sa nebil už som vyskúšala hocičo a proste nič nezabiera ja som už zúfala,on nemá rešpekt pred nikím ale naozaj pred nikím pritom vždy som sa mus nažila vysvetľovať čo môže a čo nie sem tam výchovna po riti ale aj tak nula bodov on sľúbi už bude dobrý a pod. ale aj tak za minutu je to na tom istom. A tiež ide v septembri do školky a neverím tomu že sa jeho správanie zmení a v žiadnom prípade by som nedovolila aby učiteľka dávala výchovne po rukách alebo niako ho bila oni sú tam od toho aby dávali na deti pozor a nie bili ich a po ďalšie vždy keď sme na ihrisku a niekomu robí zle tak mu dohováram sme tam sa zobereme a ideme preč s takým revom že až a aj mne sa už stalo že druhé dieťa mu robilo zle ale ani vo sne by ma nenapadlo aby som udierala cudzie dieťa a keby to niaky rodič skúsil tak to by bolo to posledné. Ja som zástancom toho že dieťa má vychovávať rodič a nie niekto ostatný a nie to aby ho bil niekto uplne cudzí. Všetci my hovoria že on stoho vyrastie treba proste mať pevnú vôľu a nepovoliť aby si nerobili čo sa im zachce.

nyusika
5. apr 2016

@juhseverzapad nie-nie, dobre som pochopila 😀 za trest dostane len vodu, bezne dostava sirup, ci ? 😀

nyusika
5. apr 2016

@kllamarka ale nikdy sa nema dieta trestat jedlom...co teda sirup nie je uplne jedlo, ale patri do stravovania