Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

mukky
11. júl 2010

@mama.wolfka 😀 pofot darceky potom co si pokupila 😅 aj Samuška na káre 😀

mama.wolfka
11. júl 2010

@janac1974 ti závidím tie ľahké pôrody 🙂
ja som teraz rozmýšľala nad epi, aj som bola u anesteziologičky, ale povedala mi, že 1. SC môže byť kontraindikácia, pretože ak by bola náhodou ruptúra v mieste šitia, tak to nemusia rýchlo zistiť a môže byť problém, že robia aj tak, ale musia na to upozorniť, tak som si to rozmyslela a budem musieť vydržať ☹
pri Samkovi som mala desné kontrakcie celú noc, tak som to už nechcela zažiť, no ale nechcem riskovať ...

mukky
11. júl 2010

@mama.wolfka ja som S na narodeninky kupila s mm iba to lego,to ho zaujíma velmi ,vlastne lego celkovo uz par mesiacov....a teraz dostal od zuziíííícek puzzle s pismenkami tak aj tie 😅

mukky
11. júl 2010

IDEM POVESat to prádlo ale este nakuknem

mama.wolfka
11. júl 2010

@mukky no už chápem prečo bol dnes horor deň 😀 ty hrozná matka !!!
Sam dlho nechcel ochutnať šunku, som mu občas kúpila takú vhodnejšiu, ale potom sa to nejak zlomilo a teraz keď vidí, tak len unka, unka a cháluje 😀 a nič iné k tomu mu vôbec netreba ... ale nemávame často, tak občas mu dovolím
ešte z toho zoznamu čo si dala si tento víkend dal z rezňa 😕 ... predtým ho to vôbec nelákalo, že by si pýtal, keď sme jedli, ale nejak usúdil, že skúsi a mňamky mňam 😀 ... ale tiež len trošku
ešte by cháloval úplne v pohode aj majonézové šaláty 😠 ... už prišiel na to, že aj iné mňamky sú všelijaké
ale našťastie často nemávame ani my nejaké extra nezdravé veci, tak toho moc nepoje
hoci také hranolky ... len kričí ange, ange

tak si toho moc nepokúpila 😀

som mm dlho omielala, že musíme darčeky nakúpiť skôr, nech má na narodky pripravené a bol teraz 3 dni po dlhom čase doma, tak sme vybehli trošku von na také ihrisko v prírode sa pohrať a potom Tesco a Dráčik cestou domov

mukky
11. júl 2010

@mama.wolfka som nakukla len rzchlo lebo zabudnemmmmmmmmmmmmmmmmmmm

NEBUDE HADAM BLBE ked mm pojde so mnou dnu k dr?ideme so S ohladom toho kaka,dnu myslim spolocne ku dr

mukky
11. júl 2010

@mama.wolfka to horor nebol len koli tomu jedlu ale aj iným veciam...a uz ked sa ma svokor spýtal ze CO VLASTNE JE? zemiaky je? som skrikla ze nie a urobila hnusny pohlad a ani nemrkla tym smerom ...

mukky
11. júl 2010

ved nech kazdy dava co chce jest detom ale nech ma respektuju laskavo..aj stravu aj vychovu

mukky
11. júl 2010

a chytali nervy ze S nevie sfuknut sviečky,lebo chudatko nepozna ohen a stale chytal sviecky ruckami 😕 lebo vnuci dvaja uz vedia sfuknut a potom sa hrali na zahrade so svieckami a zapalkami a zapalovali si ohniky 😔

mukky
11. júl 2010

no idem ja dovesat 😀 a zacina ma bolieť hlava od nervou 🙄

mama.wolfka
11. júl 2010

@mukky tiež si nechávam prádlo na večer a potom sa mi hrozne nechce 😀
ale dnes som bola ikuka (šikulka) a poobede (po hají) som rezne vysmažila, umyla hoooru riadu a ešte aj poprala a vyvešala
mm vraví, že aj tak pohybu mi treba, nech idem už rodiť 😀
niekedy celý deň hnijem a niekedy zasa toľko urobím, len ma musí chytiť šajba 😀

ale inak už mi začali puchnúť nohy 😝 mala by som sedieť s vyloženými, ale nejak neviem dlhšie sedieť v poslednej dobe, stále si hovorím ešte toto, ešte tamto ... akurát, keď ma už veľmi bolia nohy, tak sadnem, ale aj tak len na chvíľu

no tiež nemám dobré spomienky na tie bolesti, ale sprcha bola v pohode
ja som prvý krát vstala večer, rezali ma ráno o 9., mali sme tam práve fajn sestričku, ktorá vedela ako správne pomôcť vstať, aj nás dobre vyškolila ako máme vstávať, takže sa to dalo
ale horšie boli asi tie psychické pocity, že som nerodila normálne, to ma nejaké dva dni držalo, mm to nechápal, len, že buď rada, máš to lepšie ako po normálnom pôrode a bla, bla, bla ... ale potom som to nejak prekusla
proste vo mne zostal pocit, že som nerodila, ale že ho zo mňa vyrvali von ... už to síce tak neprežívam, ale aj tak

mama.wolfka
11. júl 2010

píšem jak český žandár a potom nestíham 😀

mama.wolfka
11. júl 2010

@mukky Sam má v tomto smolu, lebo dostáva darčeky len od nás
už som ti písala, že mne to lego príde strašne drahé ... som lakomec ... tie kocky čo sme v PL kúpili mu myslím rovnako poslúžia, akurát, že tam nemá rôzne tie veci k tomu, ale nikdy nehovor nikdy, asi neskôr aj také kúpim 😀
ja mám radšej keď kúpim viacero menších darčekov, je toho viac 😀

mama.wolfka
11. júl 2010

@mukky prečo blbé? veď ste obaja rodičia, tak prečo nie?
u našej doki som bežne videla, že chodili do poradne obaja rodičia spolu s deťmi

mama.wolfka
11. júl 2010

@mukky no musel to byť veľmi príjemný deň na tej chate 😝 nezávidím
tohto sme našťastie uchránení, hoci zase nemáme ani tých pár výhod, čo starí rodičia prinášajú

mama.wolfka
11. júl 2010

@mukky no rodinu si nevyberieme 😒
úžasné, že ohníky ... ale hlavne, že z nich majú radosť, no nie?
tak už na to radšej nemysli, keď ťa z toho ešte nervy chytajú

mama.wolfka
11. júl 2010

@mukky vieš oni sú starí = múdri, takže nemusia rešpektovať tvoje názory, ty si ešte mladá žaba a nič nevieš, tak máš držať hubu a krok ... tak nejak nie?

mukky
11. júl 2010

si moj poklad 😀 pre všetko 😀

den bol pre mna nepríjemný velmi...

mama.wolfka
11. júl 2010

píšem tu jak šílená 😀
mi to dnes ide 😀

@mukky idem kuk na IP ešte 😉

mama.wolfka
11. júl 2010

@mukky 🙂 ako ty mne, tak ja tebe 😉

mukky
11. júl 2010

lebo svokro ze mm a svagrina skakali parasutizmus ze ich nechali...a ja ale ved mali 18 nie 2 roky.... 😕 ze preco ho nenecham behat a sameho a nech si uz sadnem a nech ho necham tak som si sadla na par sekund uz som šílela som sa chcela zobrať domov a kedze som si sadla na par sekund a maleho som na ich zelanie nechala chvilu sameho,skoro sa utopil, keby ze nejdem aj tak ho kuknut,spadol na beton ked so ho nechala behat ako chceli spadol a na hlavku z postele ked som krajala tortu v kuchyni a mm ho mal na tu chvilku postrazit a to stal pri nom... ☹
maly je celý obity,vyplakany a ja tiež
a ked som ho zobrala na ruky ked spadol na beton svokra ze ved ho uz pust dole z ruk a mm tiez...proste uz tam nepojdem,jedine ked tam oni nebudu a bezo mna si neprajem aby tam mm siel sam s malým

krasne stravene narodeniny a je toho omnoho viac 😖

mama.wolfka
11. júl 2010

inak som zase nejak nabehla na nočný život 😀
Sam spáva už dosť dlho poobede 2-3 hoďky, tak spávam s ním a potom večer môžem žiť 😀
asi si podvedome chcem užiť ešte posledné chvíle relatívnej slobody a ticha ...

práve tlačím nektarinku, som im po čase došla na chuť
my sme na toto maniaci, keď je sezóna, tak kupujeme ovocie a zeleninu na tony 😀 si to chceme užiť, keď je to chutné, lebo inak to nestojí za nič

mukky
12. júl 2010

a vyplakala som sa az doma mame do telefonu ...
skoda ze nevideli ako maly spadol na hlavku z postele..to by sa tesili tomu riadne,by asi aj tlieskali...lebo svokor povedal ze musi spadnut,buchnut sa ,oskriet s a a nevioem co este lebo je CHLAP 😕 😕 😕 dieta ma 24 mesiacov

a naj by sa tesili ze by si S vypil palenku,lebo oni davali detom v bulharsku aby neochoreli 😲 a aka som ja zena,ze nedovolim vypit poldeci mm..../sme boli autom 😲 /

atd,atd

mama.wolfka
12. júl 2010

@mukky no to fakt úžasné, ale zasa takéto seansy nebývajú často, tak máš na čas pokoj, nie?
aspoň budú mať o čom rozprávať, keď ťa budú ohovárať 😀 šak im dopraj trošku radosti
daj si nejakú očistnú kúru na hlavu (psychiku) a zabudni
asi sa ani nebudú diviť, keď k nim teraz nejaký čas nepôjdete, si budú myslieť, že si urazená a ty budeš mať chvíľu pokoj

mama.wolfka
12. júl 2010

jasné, že musí spadnúť aj to ostatné, ale zasa nie za každú cenu a bezhlavo sa dokaličiť, ale to im nevysvetlíš ...

tak ty ešte aj mm držíš na krátko, nie len S, tak sa divím, že mu ešte neporadili, aby sa s tebou rozviedol 😕

mukky
12. júl 2010

a asi ma ohovaraju riadne,lebo S som natrela kremom a dal mu klobucik do bazena do tej horuca´vy a slnka praziaceho..lebo vnucata nemali ani krem/asi/ ani klobuciky,ani ta mala ☹ rocna a chudatko spalena tvaricka,rucky,nozky....ked sme dosli tzak oni uz boli cez hodku v bazene....

@mama.wolfka nie nejaky cas,nikdy 😀

mama.wolfka
12. júl 2010

už ani nepíš viac, šak by ma je... keby som to mala zažívať, ja by som ich asi do ... poslala a išla domov, aj 100 km peši, keby mm nešiel ... máš môj obdiv, že si to tam vydržala

mukky
12. júl 2010

@mama.wolfka veru 😀 nakratko lebo mu nedovolim vypit palenku ked soferuje cca lencez 20 km od nás 😕

mama.wolfka
12. júl 2010

@mukky si silná žena, predpokladám, že to ešte pár krát absolvuješ
alebo ešte je možnosť byť ironická a hrať na ich nôtu, by som si z nich asi srandu robila, keby do mňa rýpali ...

mama.wolfka
12. júl 2010

@mukky a mm by si dal keď šoféruje ? 😕
keby ešte sám išiel nepoviem, ale so S 😕