Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

bashenka
15. júl 2010

@zuziiiicek17 definuj mmb 😀 😀

zuziiiicek17
15. júl 2010

mimibazar,sk 😀 a vseeeeetko asi odtial 😀 ale najskor kupim nejake dupacky alebo bodynka ,alebo nejaky set .

bashenka
15. júl 2010

to znie dobre poobede tam kuknem aj ja.... dobre fešanda idem ja... drž palce aby nezačalo pršať idem sa kúpať s kamoškou a s malou 😝 papa

mukky
15. júl 2010

ahojte,
tak už su výsledky,trosku vyskočili hormony štítnej žlazy ☹ ,musím e ísť na endokrinologiu...ešte že som žiadala tie vyšetrenia 😔 ,len dufam ze zápcha je z toho a nebudeme musieť ist na tu biopsiu,este na nu musí ist aj mm 😔 ,nech vieme na com je

lussy23
15. júl 2010

Mukky - držím palce. A čo sú to soletky?
Ozaj, sme boli včera za sestrou a povedela, že keď príde domov, tak sem začne opäť chodiť!

tweetinkapp
15. júl 2010

@zuziiiicek17 ta suprava vyzera super. ale tiez by som nepovedala, ze je do tuhej zimy 😀 . ja som tuto zimu zhanala pre maleho nejake oteplovaky a nic som nenasla. toto by bolo fajn 😉

@mukky drzim palce. hadam to nie je nic vazne 😉 . a myslim, ze je super, ze sa savierko stravuje tak, ako sa stravuje 😉 Aspon si mozes byt ista, ze si pre neho spravila vsetko, co sa dalo, najma co sa tyka tych problemov s kakanim 😉

@lussy23 soletky su slane tycinky. ale ked sme uz pritom u nas v bille uz dostat aj detske tycinky. sem-tam ich adamkovi kupim. hadam nie su nejake skodlive 😉

zuziiiicek17
15. júl 2010

@tweetinkapp no mne sa strasne paci ,no hlavne slovo ma MP 😀 ked kupi kupi ,ked nie tak nie 😀 ale H&M v prahe sa bude triast ,ked tam dojdem ( a budem mat za co kupovat 😀 )

tweetinkapp
15. júl 2010

@zuziiiicek17 dnes som bola akurat v HM a velmi pekne veci mali 😉 . malemu vacsinou svokra nakupi tolko veci, ze mu potom ani nemam co kupit 😝 . ako na jednej strane fajn, lebo kopu penazi usetrime. ale na druhej strane ma stve, ze mu nemam, co kupit. teda mozem mu kupit, ale aj tak polku veci nakoniec nevynosi 😅

zuziiiicek17
15. júl 2010

@tweetinkapp ja som velmi na stylovky .,,takze obcas "si" doprajem 😅 nekupujem vela veci ,len tie potrebne (nie je za co nakupovat) ,ale ked uz kupujem ,tak kvalitne vacsinou...ale teraz mi kamosky z UK donesu plno veci na jesen ,tak sa tesim veeelmi

tweetinkapp
15. júl 2010

@zuziiiicek17 no ja si uz tiez len obcas doprajem 😀 . teraz som skor taka vypredajova 😀 . setrim, kde sa da. a samozrejme, ze vo vypredaji si aj tak kupim len to, co mi netreba preto, ze je to lacne 😅 . teraz su v BA super vypredaje, aj dnes som co-to poskusala, ale bola som v tom ako velryba 😅 , tak som nakoniec ani nic nevzala 😝

zuziiiicek17
15. júl 2010

@tweetinkapp velryba ... 😀 ja som potom co ? dinosaurus ? 😔 😅

ja ani neviem ci su nejake vypredaje u nas v ke ,lebo zasadne nechodim pozerat ,ked nemam peniaze 😅 cize som uz strraaasne davno nebola 😀

bashenka
15. júl 2010

Ahoojte😉 malá zaspáva...dobre ma spieklo pri vode, my sme pred chvilou dosli z nakupov...potraviny a tak, malej som kúpila taký ako keby riflový kraťaskový overal hallo kitty a klobúčik :-P
Chúďatko dneska sme sa zasa natrápili s tým hnusným sprejom☹ už plače len ako ho zbadá.. Zajtra zavolám dr. či sa to nedá vymeniť za iný ale pochybujem keď sú to v podstate antibiotiká...uvidíme...
Tweetinkapp aj ja chcem takú svokru! 🙂

mukky
15. júl 2010

ahojte,
malý nedávno zaspal,som ho ani skor neukladala,bolo teplo,boli sme v lidli na plienky,v dráčiku este dokupiť neterke darček na narodeniny a S som kupila lego 😔,som mu chcela urobiť radosť a aj sebe ked uvidím ako sa teší 😵 ,má hukačku ako aj v tom predošlom legu čo tam má požiarne auto,tešil sa a ja s ním 😅
som si poplakala,aj mm sa zaleskli oči ked som mu povedala výsledky ale verím ze sa to spraví a bude dobre,ze nebude musieť brať doživotne lieky ako my dvaja ☹

drahé to bolo ale čo už 😒 ,radšej nebudem jesť 😀 este dnes 100 eur za opravu auta 😝 ,v lekárni 14 eur a potraviny este nejaké,zajtra nakupit na oslavu jedlo, a to som chcela šetriť...ale brigáda by mi bodla nejaká 😀

mukky
15. júl 2010

mama mi dnes vravela ze otec je v nejakej depke,nema co robit celé dni,nerozpráva skoro celý den,kedže chvála bohu nepije,ani nechodí po krcmách...dlho mu je na invalidke...

tak som vecer navrhla mm nech idu na ryby a otcovi zavolala ze mam pre neho plán na večer 😀 ,sa potesil,hned sa siel baliť,sme isli po neho cestou domov,mama sa potesila bobačikovi a on jej 😅 ,boli sme tam nejaký cas a sli na ryby...ale rano sa vratia,musime ist na nakup a mm sa musí vyspať opať do roboty,zobral si zase nadčas

zuziiiicek17
15. júl 2010

no ahote ,kym ja sa sem dostanem....konovi jebe 🙄

@mukky ja by som urobila to iste ,radsej nezrat ale urobit radost 😅 neboj ,bude dobre

vinifera
15. júl 2010

Kočky kde je leelo?

mukky
15. júl 2010

neterke toto:

http://www.hrackyhracky.sk/produkt.php?&id_kate...

detsku lekarnicku v kufríku a zvieratká ako má aj S,sa budu tesit deturence v sobotu 😅

mukky
15. júl 2010

@zuziiiicek17 veru aj mna ten kon štve už pár dni 🙄

zuziiiicek17
15. júl 2010

@vinifera leelo je na fb ,tak neviem preco nie je aj tu .... 😕 idem ju zdrbat 😀
@mukky 😵 pekneee

mama.wolfka
15. júl 2010

ahojte 🙂
idem vám dať tip na jeden príspevok od štátu - dostala som ho od gapa tu na MK, tak ho chcem posunúť ďalej 🙂
ide konkrétne o Príspevok na starostlivosť o dieťa
tu je link na MPSVaR, kde sa dočítate viac:
http://www.employment.gov.sk/DIS/dis/index.php?...

u mňa konkrétne je situácia taká, že prechádzam z RD na druhú MD (príspevok je na staršie dieťa)
keďže už od 7/10 nepoberám RP, ale materské (čo sa považuje pri tomto príspevku za zárobkovú činnosť)
tak mám nárok od 7/10 až do šiestich týždňov od narodenia druhého dieťaťa (ešte za mesiac, v kt. sa 2. dieťa dožije 6 týždňov) ... príspevok je v mojom prípade 41,06 € mesačne
vychádza to tak 2-3 mesiace, podľa toho kedy sa narodí dieťa

upozorňujem na to preto, aj v takomto prípade (prechod z RD na MD) je nárok na tento príspevok, hoci len na krátku dobu
nie je to horibilná suma, ale prečo nie, keď máme nárok 😉

tweetinkapp
16. júl 2010

@bashenka urcite by si nechcela taku svokru ako ja. zdanie velmi klame 😅 je pravda, ze vela veci malemu pokupi, aj nam do domacnosti, samozrejme aj to co nie je treba, ale je to kruta dan za to aka je 😝 . naposledy som sa dozvedela aka som leniva, ako nic nerobim, nestaram sa o dieta, cele dni sedim na nete a tak. a keby to povedala aspon mne, ale mojej mame sa postazovala a ze to bude asi vychovou 😠 😀

janac1974
16. júl 2010

ahojte..
maly spinka,ja som pozehlila konecne...je strasne teplo,maly spi holy,len plienku som mu dala...
v noci stale plakal,asi mu bolo teplo,nemohol spat...
@tweetinkapp to je smutne,ze svokra ta takto ohovara...ja neznasam,ked niekto poza chrbat hovori o mne...
o mne keby svokra take nieco rozpravala,tak vytocim jej cislo a nech mi to povie,co ju trapi...moja svokra sa
uz boji,lebo par krat som jej povedala svoje...a nezelam si,aby sa starala do mojej rodiny...vyzvedala,ked chcem
poviem jej to sama...

dnes nam do spalne vletel vtacik,chudacik,nevedel sa dostat von,ale mali ste vidiet maleho,ten mal strach
v ociach,reval,bal sa strasne...nechapem preco...az sa triasol od strachu

lussy23
16. júl 2010

Ahojte. Mukky, určite to bude dobre a myslím na S.
Dnes sa už sestra vrátila.

lenka_66
16. júl 2010

caute, 100 roky som nebola ale uz som free 😀 .mala som krsna na prazdninach tak sa erdzat nedalo lebo ona bola moj tien.
precitane ale ak som na niekoho zabudla co urcite tak sorry

niki, dufam ze chris bude dobre znasat nuteny pobit .drzim palce

mukky, ja viem ze si zla matka sak normalna matka da vypalit cerva poldecakom dietatu.a ak sa S este malo poudieral na chlapca tak ho par krat potkni a budes vyhlasena za matku roka 😉

@tweetinkapp - no fuuuuuuuuuj takto zanedbavat rodinu 😀 este ze ta mama pozna
@mama.wolfka no krasne sa to krati ze ake pekne cislo 39

@lussy23 a kde bola sestra.ozaj kolko mas roky? ak to nie je tajne teda

lenka_66
16. júl 2010

@janac1974 neviem kto mal viac strachu chuda fifo abo vtaca

lenka_66
16. júl 2010

my to zmazalo.kamoske tak netopier vletel .to bolo sou.chuda netopier urcite mal stiahnutu prdel od strachu ze coto tak pisti 😀 😀 😀 😀

zuziiiicek17
16. júl 2010

@lenka_66 Ahoj 😀
na mna si zabudla ...aj mne nieco napis 😀

vinifera
16. júl 2010

@lenka_66 neodpustím ...

mama.wolfka
16. júl 2010

@lenka_66 😲 no veru sa to blíži ... na jednej strane by som išla aj hneď, ale na druhej strane ... no uvidíme aké to bude tentokrát 😕

a aby som ešte mala trošku radosti pred pôrodom, tak dnes sa mi ohlásila kontrola z DÚ na DPH 😀 😀 😀
moja prvá, tak držte palce, nech je všetko ok a moc do toho nerýpu 😉