Hra na učenie farieb pre dvojročné dieťatko

katrinka8
4. dec 2015

Ahojte baby, nemáte tip na nejakú hračku, pomocou ktorej by sa dieťatko naučilo rozpoznávať farby? Synček má čerstvé 2 roky, posledné týždne ho bavia farby. Pozná ich podľa mena, sem-tam trafí, ale pocitovo si myslím, že to je aj tak len také ozaj náhodou 😀 Existuje niečo, čo pomôže naučiť? Či len tak bežne, opravovať, keď povie zle, menovať farby, popisovať..? V rámci darčekov na Vianoce som mu to chcela... Ďakujem vopred.

lylkatomaskova
4. dec 2015

To by sa i mne zislo vediet 😉

siska53
4. dec 2015

@katrinka8 ja som ich ucila skor tak,ze mali farebne vkladavie tvary do nejakej nadobky alebo pri malej uz aj vkladaciu abecedu a kopkovali sme podla farieb. Aj na babybanace sa venovali farbam...
Skus si kuknut montessori aktivity..tam su take zaujimave veci aj na ucenie sa farieb. Mozno najdes inspiraciu a sama nieco malemu vytvoris,aby priradoval,ak si sikovna v tychto veciach.

blevka
4. dec 2015

Ja som maleho naucila pomocou obycajnych pasteliek, kreslili sme rozne tvary na papier a k tomu som mu hovorila akou farbou prave kreslim 🙂

lusyke
4. dec 2015

@katrinka8 Pastelky su na to najlepsie,Tiez som hladala rozne hracky ktore by farby vysvetlovali, hovorili. No mali sme vselico ale nasu tie hovoriace hracky vobec nebrali. Teraz sa dost casto stava ze ked sa niekde stretneme s nejakou farbou pri hrani tak mi prinesie pastelku a povie: take iste. Tak jej tu farbu pomenujem..ona zopakuje..niekedy pomenuje aj sama.

melesmeles
4. dec 2015

my sme mali doma bazen s gulickami a triedili sme ich podla farby (raz to boli ryby, potom ovocie.....) chytali sme ich naberacku, alebo kliestami na salat , malemu sa to velmi pacilo 😵

katrinka8
autor
4. dec 2015

Baby, on takto chodí s hocičím, čo "nájde", hračky, obrázky, pastelky, vykrikuje farby, aké mu napadnú (auto červené, kamion modrý a pod.) - a občas sa strafí, ale ozaj len občas 😀 Ono aj štipce napr. triedi podľa farieb - on vytriedi rovnaké farby spolu, keď mu poviem, ale určiť správne farbu ešte nevie. Proste akoby si nevedel zapamätať, ktorá farba je aká. Dcérka sa naučila pomerne rýchlo, aj skoro, tak teraz neviem odhadnúť, či je ešte malý na to, aby rozoznal, alebo čo...

@lylkatomaskova
@siska53
@blevka
@lusyke
@melesmeles

lusyke
4. dec 2015

@katrinka8 myslim ze vsetky deti maju vlastne tempo. Nasa ma 2 roky a skoro 8 mesiacov a stale si nieje vo farbach ista. Znepokojovat sa nemusis....je urcite dost sikovny na 2 roky.

siska53
4. dec 2015

@katrinka8 podla mna v poho,ved bie ich spravne priradit..moji v tom.veku este nehovorili.. A dost dlho plietli farby..nasa ma teraz 3,5r.a tiez sa jej este stane,ze povie zle.
Hlavne ho nenut. Ja som tiez mala pocit,ze nic sa na ne nelepi a opak bol pravdou.🙂
Inak maly nas zas mal zalubu v pismenkach. Hovorit nevedel,ale pismenka poznal takmer vsetky. Tiez sme sa tym veela zaoberali,kedze ho ro bavilo..a knizka a zo sparariek som.mu robila pismenka,on hadam,aj sam skusal(x-bolo najoblubenejsie).
Hlavne to nesil,to je na skodu.
Je sikovny,tak v pohode.

katrinka8
autor
4. dec 2015

@lusyke
@siska53
- veď to, že nechcem ho nejak nasilu že učiť, ale vidím, že ho to momentálne baví a nemám odhad, ako dlho deťom trvá sa naučiť farby, keďže dcérka bola celkom šikovná.
Inak pre srandu - so švagrinou sme sa smiali minule, že chlapi sa ich aj tak nenaučia nikdy poriadne, švagor doteraz nerozozná fialovú a ružovú 😀 😀 😀

tajka1986
4. dec 2015

@katrinka8 ja som to malu ucila este minuly rok a to mala rok a pol 🙂 a to pomocou farebnych gul na vianocnom stromceku. Rozpravat este nevedela ale ked som povedala farbu ukazala spravne 🙂 horsie uz dopadol stromcek kedze sa jej ho podarilo x krat zhodit 😀

andrejta
4. dec 2015

@katrinka8 moj maly sa to naucil cez svoje auticka, nijak specialne. Len sme si hovorili fialova dodavka, modry ford, cervene audi atd. A sa chytil celkom rychlo 🙂

katrinka8
autor
6. dec 2015

@tajka1986
@andrejta - ženy, dcérka sa nejak rýchlo naučila, ale malý je taký farebný popletko 😀

lusinka_1
2. jan 2016

@katrinka8
@lylkatomaskova

Ja som to skúsila takto. Sú tam rôzne témy. Snáď pomôže 🙂.

https://www.youtube.com/playlist?list=PLcqNz0lX...

adelajda2012
2. jan 2016

My sme sa hrali tak, ze sme mali tri pohariky - cerveny, modry, zlty a akoze ma krmil. Vzdy som hovorila, prosim si teraz zo zlteho poharika. Zlteho ako slniecko. Menila som pri tom vseliako hlasy a ked mi podala nespravnu farbu, tak mi to akoze nechutilo, robila som grimasy...bola to jej oblubena hra.

Druha nasa oblubena bola - postrihat na zem kusky farebneho filcu, my sme mali stvorce cca 10x10cm. To boli akoz znacky. Behali sme po dome a ja som hovorila "bezime okolo stola a zastavime na znacke zelena, zelena ako zabka". Toto sa da pouzit aj na pismenka, zvieratka...cokolvek.