Hry s deťmi do 1 roka

stela555
5. sep 2018

Ahojte mamičky, hľadám inšpiráciu ako zabaviť dieťatko do roka (8 mesiacov).. My robíme kadečo možné ale niekedy mám pocit že ju to nudí a chce niečo nové.. Čítame si, hráme sa s predmetmi dostupnými v domácnosti, samozrejme hračky, tancovanie pred zrkadlom, počúvame mira Jaroša, rôzne riekanky, básničky, pesničky... Podeľte sa co robíte s vašimi najmenšími vy...

zbruna
5. sep 2018

Skus nakuknut do skupinky Montessori aktivity

beky1813
5. sep 2018

Viac menej ju nechavam na zemi lozit a skumat okolie. Extra hry nevymyslam

stela555
autor
5. sep 2018

@zbruna ďakujem pozriem to

stela555
autor
5. sep 2018

@beky1813 tiež by som ju nechala samu na zemi ale vydrží 10 minút a potom si vyžaduje moju pozornosť.. A nelezie ešte tak super ze by prešla z izby do izby alebo podobne.. Len v jednej izbe

beky1813
5. sep 2018

@stela555 aj moja je v jednej izbe, obyvacke. Ma tam rozhadzane hracky a k nim ide, z izby vyliezla vcera prvy krat. Tiez este rychlo nelozi, ak sa ovsem neobjavi kocur pri nej

stela555
autor
5. sep 2018

@beky1813 no presne my máme psa a ten ju vie naštartovať parádne.. Tak máš samostatnejsiu slečnu ako ja.. Musíme na tom nejak popracovať

beky1813
5. sep 2018

@stela555 ja som pri nej pokracovala ako aj pri jej starsej sestre, nechala na deke na zemi od mesiaca pri nas a len nas sledovala, pocuvala. Zatial to ma uspech a zabavi sa pekne aj sama

pininka
5. sep 2018

Suhlasim s dievcatami, ak budes vymyslat uz teraz taketo aktivity,mala sa ti sama nikdy nebude chciet hrat. Treba nech sa hraje samostatne a hracky treba postupne odkladat a vytiahnut a pre dieta bude ako nove.

stela555
autor
5. sep 2018

@pininka no budem na tom určite pracovať ale je to ťažké ked začne plakať po 10 minútach samostatnej hry... A ja nedokážem počúvať ako place a hneď bežím k nej.. Lebo neviem ci niečo naozaj potrebuje alebo so mnou nacvicuje

pininka
5. sep 2018

@stela555 no ako matka troch deti ti poviem ze nacvicuje. Tiez som toto robila pri prvom, dokonca som varila s nim v nosici, lebo ked ma nevidel hned mrnkal. Druheho som od dvoch mesiacov polozila do ohradky a nevedela som ze ho mam, to iste tretie, uz potom nieje cas sa venovat iba detom, ked sa musi navarit a pod.

stela555
autor
5. sep 2018

@pininka no myslela som si ze so mnou nacvicuje ako s opickou 😂 ale ako hovoríš, prvé dieťa je prvé dieťa... Ona až takáto nebola ale pocas choroby sme ju obskakovali a nananasali a ona si na to zvykla a nejak nie a nie odvyknut

cialota
5. sep 2018

@stela555 je skvele ze sa o svoju malu staras a aj sa s nou hras ale vsetkeho vela skodi. treba ju naucit trosku aj samostatnosti, lebo takto ti bude vysiet stale na krku a do buducnosti to veru nieje bohvie co 🙂