Hry pre ročného chlapčeka

bielavila
7. mar 2016

caute baby, poradite mi ake hry by som sa mohla hrat s rocnym chlapcekom? hrame sa samozrejme s hrackami a citame knizky, ale myslim take hry, kde ho aj nieco naucim, uz vie robit indiana, ukazat aky velky vyrastie, ukazat ze telefonuje, skryt si rucickami tvaricku ked sa ho opytam kde je , baran baran buc, varila mysicka kasicku,kolo mylsnke, zatancuje ked mu zaspievam pesnicku... ale tu niekde konci moja fantazia 😕 co nove ho este mozem naucit? uci sa rychlo a vsetko opakuje, len mna uz nenapada nic take, cim by sa mohol pochvait... 😝 chapete ako to myslim ? 😀 ze ked dojde ocko domov z prace, ze mu ukazeme co sme sa naucili 😀 😀 😀 vdaka

katulienkax
7. mar 2016

Ja by som radsej chodila do nejakého centra na nejake kurzy pre male deti tam by sa naňho nieco nachytalo

rhiannon
7. mar 2016

My sme zacali v tom veku kreslit. Samozrejme ona len take ciary, ja som kreslila a ona potom casom dokreslovala napriklad vlasy dievcatku a pod. Tiez sme citali basnicky a ona vzdy hovorila posledne slovo slohy. Ale on teda okolo roka uz vedela vela slov, tak sa to dalo...aj s plastelinou sme uz zacinali po roku...

meluela
7. mar 2016

@bielavila a vsak to netreba prehanat, to uplne staci a ked sa otepli mozte chodit vela do prirody tam sa toho vela nauci. alebo ked velmi chces tak mozes pre neho po nociach chystat nejake montessori aktivity a potom zbierat rozsypanu fazulu .. ale deticky to zvykne bavit

katrinka8
7. mar 2016

Môže skúsiť hádzať menšie predmety do fľaše, prstové farby, hry s vodou (ale to asi až v lete vonku), naše deti bavilo tiež navliekať také tie farebné kolesá na tyč, stavať vežu alebo naopak, vkladať do seba také "poháre" (od najväčšieho po najmenší), a najmä chodiť von. Veľa 😀 Pozerať sa na vlaky (aj dcérku aj synčeka), pri synčekovi som objavila "čaro" smetiarov, autobusov, áut, bagrov, žeriavov... 😀
V tom veku mal veľmi rád hudbu, tancoval hádam na všetky melódie, dokonca aj na zvuk vlaku, keď išiel okolo 😀 Veľký úspech mali a aj majú tiež rôzne lopty, loptičky, balóny...

siska53
7. mar 2016

@bielavila je zbytocne nutit dieta,aby sa nieco silou-mocou naucilo.
V kazdom pripade ci uz plavanie alebo navsteva cvicenia pre deti je super. Ale necakaj,ze sa niecoho hned chyti a do 2dni to bude opakovat.
Farby ho uc napr.pri obliekani alebo stavani lego kociek,kde mu pomenuvavas farby..naor.
Zvieratka -my sme mali take puzzle so zvieratkami,ale ja som hovorila,casom sa naucil zvuky zvieratiek,ale trvalo to,
Prip.sme mali kuzel -podla velkosti a bol aj farebny,takze aj farby sme pomenuvavali. Apod.

bielavila
autor
7. mar 2016

dakujem baby za odpovede a napady, postupm urcite vsetky vyuzijem najma montesory, malinky chodi plavat a chodi aj na take motoricke cvicenia, v prirode sme kazdy vikend,aktivit mimo domu mame dost, aj doma sa hrame, ja som skor chcela nieco take cim by sa mohol pochvalit, ze uz vie, take veci ako postavit par kociek na seba alebo ukazat kde je havko uz vie, aj basnicky citame, ale kedze ma iba rok este samozrejme nerozprava iba mama, gaga...cize to od neho nemozem ovakavat, ze mi dokonci koniec basnicky 🙂 ale paci sa mi napad s fazulou aj plastelinou, to moze byt sranda a pomalicky mozno zacneme aj kreslit, dakujem pekny vecer 🙂

taami
7. mar 2016

@bielavila
A co je cvičená opica? Trochu spontannosti a hravosti, nie hned búšiť do ročného dieťaťa pomaly násobilku...ja som za rozvoj aj motoricky aj psychicky, ale myslim ze prílišná premotivovanost rodičov prinasa viac škody ako úžitku.

miricka77
7. mar 2016

No ja mám ročne dievčatá a vedia podľa mňa toho dosť na svoj vek,ale zdá sa mi,že chceš toho až moc od synčeka.my si vravime časti tela-kde je nostek,pusinka,zubky,uška,ocko,ruky.najnovšie si ukazujeme kolienko-pri tom spievam Oli oli Janko.vedia urobiť pri tom že"podopri si bocky,chyť sa za vrkocky".ďalej robíme Tapulinky tap,ja som malý chlap.spievam im aj Tancuj,tancuj-tam krútia ruckami.keď ich krmim,stále im rozprávam,ako robia zvieratá tak psíka,macicku a kravicku vedia napodobniť ako tak.ale netlacim na pílu,niečo ide,niečo nie.vkladáme si vkladacky,staviame veže, kotulame loptu hadzeme loptičky.myslím,že sa deťom venujeme dostatočne,ale naozaj,nie su to cvicene opice.robíš pre synčeka dosť.veľa zdaru.

milota164
7. mar 2016

my sme chodili na plavanie ked bola mala a na hudobnu skolu Yamaha tam sa kopec veci naucili - chodime tam doteraz, vzdy tam mali veci primerane veku

bielavila
autor
8. mar 2016

@taami aka opica? kto tu hovori o nasobilke? Chcem ho len naucit kde je ocko, kde je nostek, tancuj tancuj vykrucaj... Nic tazke od neho nechcem a ani ho nenutim ked nechce, chcela som len inspiracu na nejake hry... niekedy su naskodu aj premotivovane rady...

bielavila
autor
8. mar 2016

@miricka77 dakujem za rady a insúiracie, netlacim na neho, ani ho nijak nentutim robit nic nasilu, nemyslala som to tak, ze teraz ma vediet do tyzdna urbit 10 zvieracch zvukov a zahrat na klavie kohutika jarabika, islo mi skor o inspiraciu co este by sme si mohli vyskusat, ako som uz vyssie spominala, nieco ako- aky velky vyrsaties, kde mas ocko? kde je kde je ..., halo halo, tapi tap...nic take ako veza zo 100 kociek a podobne...

bielavila
autor
8. mar 2016

@milota164 plavanie je skvele 😀