Hysterický plač 5 týždňového bábätka

1mia11
8. dec 2014

Ahojte damy, potrebovala by som poradit. 😒
Posledne styri az pat dni nam dcerka zaspi okolo 21:00 a o 22:30 zacne plakat zo sna az sa na to zobudi, plac zacne intenzivniet 😖 .podotykam ze vsetky potreby ci uz je to hlad , plienka, bolest, atd vsetko vyriesime aj s priatelom . zacneme ju upokojovat uz aj zaspi , naraz nou zase trhne a zacne revat. nedokazeme ju upokojit.znova sa upokoji a potom znova az vrieska chuda.po cca 3 hodinach vacsinou zaspi od unavy a az ked jej dame este mliecko. su to fazy kde sa strieda pitie , odgrgnutie vymena plienky ale so strasnym revom . neviete mi povedat co to moze byt _ ci je to sposobene nevyvinutou nervovou sustavou ci ak osi to mame vysvetlit.
cez den je uzasna, usmieva sa, papa spokojne vsetko je v poriadku. 😀 ale medzi 9 az 11 niekedy to trva az do 1:00 v noci. 😒
sme dost nestastni kedze zjavne to nie je kolika, stolica je v poriadku, prdiky tiez, uska ju nebolia , proste sme vylucili vsetky taketo problemy.
stres v rodine nie je a ja uz naozaj neviem. vyuzivame aj cumlik na upokojenie ale ona ho vypluje a vrieska.ale vsetko sa to deje len vecer alebo v noci.v sobotu bola vynimka ze zaspala krasne pokojne a vcera znova zacala az som sa zlakla ako vrieska.
dakujem za rady

saska.t
8. dec 2014

je to len obdobie,ktore opät prejde,vela z nas si tym preslo,je to klasicke dozrievanie nervovej sustavy,ako prislo,tak aj odide 😉 treba len vydrzat,prajem pevne nervy

siska53
8. dec 2014

@1mia11 pisala si,ze sa zvykne strhnut a nasledne strasny plac..mnohi radia pevne zaviazat rucicky do perinky,prosto tak na pevno,ako ich viazali v porodnici,lebo to casto byva,ze ich to myknutie vyrusi,zlaknu sa a placu...a tie place mimo toho,to mize byt pokojne ta kolika. Moja mala stolicu v poriadku,pekne kakala a tiez revala..velmi casto,velmi dlho a mnohokrat i v noci preplakala s prestavkami hodinu az dve.
Nepomohla ani uprava mojej stravy, pomohol cas. Trvalo to asi 3,5m.
Ja som bola na UM a tiez som pravidelne revala vo vecernych hodinach (tusim od 19-21...
A ani u mna,ani u dcery nezabralo masirovanie ci vyprdkanie. Vzdy len na chvilu a nasledoval opat rev.
..

darina1952
8. dec 2014

@1mia11 ahoj, keď to tak čítam ako by som to písala ja 🙂 ale ja som si to prežila pred 4mi rokmi 😉
Podľa všetkého ide v tvojom prípade o novorodeneckú koliku - ale nie tú pri ktorej sa dieťa trápi s nahltaným vzduchom pri papaní, ale tú ktorú spôsobujú ťažkosti s trávením stravy v čreve bábätka - celé je to z dôvodu nezrelého tráviaceho traktu a tieto koliky zvyčajne prestanú po dovŕšení veku bábätka 3mesiace kedy organizmus dozreje - skrátka z toho vyrastie 🙂
Môjmu synčekovi najviac pomohli teplé vankúšiky na bruško, jemná masáž bruška v smere hodinových ručičiek a samozrejme kvapky - najlepšie boli kvapky BabyCalm - sú to výťažky z mäty, anízu a feniklu a pomáhajú s trávením, a tiež bol dobrý aj Sab Simplex.
Naozaj ti odporúčam vyskúšať BabyCalm, veľa mamičiek z MK ti potvrdí ich priaznivý účinok na trávenie a spokojné bábätko 😉

1mia11
autor
8. dec 2014

siska dakujem za radum uz sme ju veru uvazovali aj tak , ale nepomohlo, len na malu chvilku 😒
ja od 3 tyzdna davam UM, ale nemyslim ze to bude tym.no asi to vzera tak, ze len treba vydrzat,
bojim sa len o jej telicko a ked tak urputne reve ci si nieco nespravi.rozhadzuje vtedy rucickami a kope a je cela cervena ☹

1mia11
autor
8. dec 2014

darinka, davali sme coliprev ako odporucila pediatricka ale nepomahalo.
masirovat masiruje priatel o dusu, ale aj vtedy placka,ako pisem ona sa upokoji na 10 min uz si myslime ze spi a potom otvori do koran oci a spusti.
takto asi tri hodinky spanok 10 min rev 10 min a dokola , hojdanie , mliecko, plienka, odgrgnutie atd staly kolotoc a potom odpadne 😖

1mia11
autor
8. dec 2014

saska, aj ja si myslim ze by to malo byt tou nervovou sustavou ale preco je to tak ze jeden den je krasna usmieva sa zadriemka bez problemov a potom 2-3 dni fakt vrieska ako keby sme ju drali z koze ☹

oladuna
8. dec 2014

@1mia11 ja mam dvojicky a u jednej sme mali nieco podobne s tym trhnutim a s placom.tvoje dieta ma velmi dobre reflexy a citlivejsiu nervovu sustavu takze hned to neprejde ale my sme to riesili tak, ze sme ju najprv balili do perinky a ked citi ze sa nema kam volne pohnut tak sa bude citit v bezpeci a pekne prespi.potom ked bola nasa uz na perinlu vacsia tak sme ju vzdy dobre "obalili" paplonom tak, ze sa nemala kam zvolna prevratit alebo pohnut lebo to ju vzdy prebudilo a potom zacal ten plac.teraz to uz skoro uplne vymizlo.vekom by to malo prejst. Nasa ma 11 mesiacov a si tak raz-dvakrat za tyzden zaplace zo spanku.

katrin21
8. dec 2014

@1mia11 preco si myslis, ze to nemoze byt vecerna kolika? podla mna moze.. mozno prave vecer sa jej nejako pozastavia vetry a to vie straaasne boliet. o to viac, ze je na umelom mliecku... to ze cez den je OK nic neznamena, vecer moze mat problemy....
ale mozno by pomohlo aj to viazanie do perinky.. pevnejsie.. nech ma pocit bezpecia.. a teplo na brusko..

darina1952
8. dec 2014

@1mia11 určite vyskúšaj BabyCalm ako som písala, možno práve Coliprev tvojej malej nesadol a preto jej nepomohol. A zároveň odporúčam podávať aj probiotiká pre bábätká ako Infants Dophilus - tie majú veľmi dobrý účinok 🙂 a samozrejme dlhodobo aj 3-4mesiace aby sa črevná flóra pekne tvorila 😉

athoslilo
8. dec 2014

Ahoj, aj my sme si týmto prešli, robili sme všetko možné od prikladania nahriatej plienky na bruško, masírovanie, sab simplex, nosenie na rukách , ale vždy zaspal chudáčik až od vyčerpania. Tiež ma to veľmi trápilo a bála som sa o neho, ale prešlo to až časom. Môžem vám poradiť len pevné nervy, byť vždy pri malej a ono to časom prejde, potom časom prídu pekné chvíle a zase iné starosti, napr. so zúbkami. Veru, byť matkou, otcom - rodičom je riadna fuška, ale je to to najkrajšie čo ma mohlo v živote stretnúť. 😉

marionmarion
8. dec 2014

skusala si ju uviazat do satky?

1mia11
autor
8. dec 2014

@oladuna my aj ked zabalime nepomaha, len na tych par minut a potom musime zmenit ukludnujucu metodu na nieco ine. skusame ...vo stvrtok ani toto nepomohlo lebo sa z perinky vykopala a vrestala a hadzala rucickami ☹

1mia11
autor
8. dec 2014

@katrin21 skusime este to teplo na brusko , mozno pomoze ale ozaj robime baby vsetko co tu popisujete a mne trha srdce ked je v mojom naruci a vrieska, chodim s nou, robim sss ,spievam, hojdam, drzim ju tak mamickovsky pevne a hovorim jej ze to prejde ... a nic. len par min ticho a potom znova.

1mia11
autor
8. dec 2014

@darina1952 skusim tie probiotika to mi uz viac ludi radilo 😀

1mia11
autor
8. dec 2014

@athoslilo aj ja si hovorim ze len pevne nervy a upokovat sa ze nie sme jedini, len ked mne ide srdce puknut ked ju vidim aka je cervena a unavena. ☹

1mia11
autor
8. dec 2014

@marionmarion hej v satke sa jej nelubi ☹ skusala som viackrat. mam nositko taku klokanku ale vraj nie je dobra kvoli bedrovym klbikom ze ju mam pouzit az neskor ak vobec. 😒

darina1952
8. dec 2014

@1mia11 držím palce a nejak to vydrž. Ja som sa trápila 3mesiace a fakt som vyskúšala kadečo, ale to čo odporúčam prinieslo naozaj výsledky. Fakt som sa trápila aj do 2hej-3tej rána kým sa ukľudnil a zaspinkal... bola som z toho na nervy a po troch mesiacoch akoby uťal, žiadny nočný plač a rev, krásne spinkal celú noc - len na papanie sa zobudil. Takže chce to len čas a pevné nervy - a cez deň oddychuj aj ty, lebo najlepšia matka je spokojná a oddýchnutá 😀

lunedi
8. dec 2014

My sme tiez mali tazke koliky...totalne som obmedzila stravu...uz som nevedela co synovi skodi. Napokon som na to prisla...ja som pila kravske mlieko a jemu to skodilo. Asi ta mliecna laktoza. Prestala som ho pit a bol pokoj... 🙂

marionmarion
8. dec 2014

@1mia11 klokanku naozaj nie, ked uz tak ergonomicky nosic sa da pouzit v pohode...no moje tiez nechcelo byt v satke, nam pomohlo iba natriasat. Dala som ho do nosica a skakali sme na fitlopte, alebo som ho natriasala v hojdacke...ale je lepsie ked je na tvojom tele...mozno skus este tu fit loptu alebo satku a zaroven v tej satke aj kojit...drzim palce

mnamko
8. dec 2014

skus jej ručičky dať do perinky a zabaliť do perinky,naša tak spokojne spala,nemala rada keď bola rozbalená,doktorka mi povedala že takto má pocit že je v maternici

katrin21
8. dec 2014

@1mia11 este može mať aj zoči .. vtedy deti nepricetne vrieskaju... skus ju vtedy umyt cistecom, tvaricku.... chrbatom ruky od oci dole.... cistec kupis aj v lekarni a za skusku nic nedas 🙂
Nevídaval ju niekto posledne dni vecer?? moj ocino napr. maval zoči z vlastnej mamy obcas.umyl sa cistecom a bolest prešla...

katey
8. dec 2014

@1mia11 v sobotu bol spln, aj moj 20 mesacny syn sa strhava, place, vykrikuje kope.. skus pockat ci to neprejde po par dnoch.. vacisnou to trva 4 dni pred splnom a 4 po.. mozno ma stiez citlivejsie dieta 🙂

oladuna
8. dec 2014

@1mia11 aj tie rucicky balite do perinky? My sme aj rucicky davali dnu.

mirkava
8. dec 2014

@1mia11 prečo si presvedčená že to nie je kolika? my sme mali koliku a plač resp. vreskot bol približne 2 hodiny kazdy večer...

1mia11
autor
8. dec 2014

No tak damy zacala opat z nicoho nic...o pol 10 si vyziadala mliecko ...krasne pila do tristvrte a potom z nicoho nic rev...tak som ju dala odgrgnut vymenila plienku a znova mliecko.spustila sa ale aria☹
Tak sme ju zabalili aj s.rucickami do perinky do ust cumel svieti jedno malinke svetielko a priatel robi sss sss sss....
bude.to trvat asi 10min a poyom vypluje cumel otvori usta ocervenie a spusti rycanie ☹(((
Uz som jej aj brusko masirovala...dala som jej dole gate aby ju nic netlacilo,
a skontrolovala.ci jej nie je moc teplo.
uvidims.drzte palce 🙂

1mia11
autor
8. dec 2014

@mirkava no tetax presvedcena uz veru nie som.kope nozickami a rucickami

1mia11
autor
8. dec 2014

@katrin21 co oresne je to zoci? Ze ju kontrolujem v noci ze chodim pozerat ci spi?

1mia11
autor
8. dec 2014

@darina1952 viem ze pomoxu len pevne nervy...stale si to hovorim

1mia11
autor
8. dec 2014

@lunedi my sme bohuzial na UM od tretieho tyzdna

1mia11
autor
8. dec 2014

@marionmarion ja vzdy utisujem na sebe no nepomaha...obcas ano ale len na par minut