Kedy sa už dieťa musí pretočiť z bruška na chrbátik?

monko
4. apr 2011

Ahoj, poprosila by som o radu, náš synček už bude mať 4 mesiace a 2 týždne a ani len náznakom sa nesnaží pretočiť z bruška na chrbátik. Existujú nejaké cviky ako mu v tom pomôcť? Kedy je ,,hraničný termín" kedy by sa už bábätko malo pretáčať? Ďakujem za rady.

wawrita
14. mar 2013

Moj maly sa pretočil hned po ukončený 4.mesiaca 😉

simca06022011
14. mar 2013

ja som nemala nejaku akcnu dcerku, asi uz mala aj pol roka ked sa to naucila, lozit po 4 nikdy nelozila, "plazit" sa naucila cca 7 mesacna a potom rovno sediet sama a chodit az v15mesiaci.. podla mna je to vsetko relativne a kazde dieta je ine.. za to rozprava ako maly verklik... @mamicka70 takze podla mna sa to neda velmi naucit... trenujte na brusku a kadejako, nech si posilnuje svaly a ak treba dajte sa vysetrit pre pokoj na dusi....

tamaratamaratamara
21. mar 2013

moj malý má tri mesiace a prvý krát sa prevrátil z bruška na chrbátik v dvoch mesiacoch, myslela som si,že sa mu to ,,len podarilo", ale fakt sa prevráti. Z chrbátika na bruško nie.

adriana84
21. mar 2013

my sme sa prvy krat pretocili v 8.mesiacoch 🙂

lucinocka
21. mar 2013

my sme sa zacali otacat po skonceni 5.mesiaca, cize v 6tom 🙂 ale aj tak sa otaca len do lavej strany..tam je uz rychla jak blesk, do pravej nevie

hanik135
27. mar 2013

můj malinký se začal aktivně přetáčet až v 7 měsících, dřív se mu to podařilo jenom sem tam...hodně pomohlo že jsem malého začala dávat často na deku na zem, kde měl kopec prostoru a hračky jsem mu připravila tak, aby je neměl úplně po ruce, ale musel vyvinout nějaké úsilí, když se k nim chtěl dostat...

janka239
29. mar 2013

ahojte maminky, mám také malé trápenie, musím sa vyrozprávať vám, lebo muž ma hreší, že preháňam...naša malá má 6 mesiacov a nechce sa pretáčať, som z toho na nervy...ked mala 5, zacala sa o to snažiť, tak som sa tešila, že o chvíľku sa isto pretočí a už je to mesiac a doteraz nič, sem tam sa aj snaží, ťahá sa na bruško, ale vždy jej niečo zavadzia (nohy,alebo ruka),skúsi raz,dva a začne sa jedovať a tým to končí...mám z nej pocit, že takto sa to nikdy nenaučí,nemá trpezlivosť, žiadny pokrok...inak sa jej na brušku celkom páči,začala sa dvíhať na vystreté ruky,pekne si dočahuje hračky,dokonca skúša krtkovať-noštek zaborí do podložky a skúša sa odrážať nohami,ale to sú zatiaľ len také pokusy...keď je na chrbátiku, prevaľuje sa na obe strany, kde vidí hračku tam sa prevalí, takýmto prevaľovaním sa dokáže otočiť aj o 180stupnov(tam kde mala hlavu má nohy). V ostatnom sa mi zdá OK, len keď všade počúvam, aké je to pretáčanie dôležité, tak mám z toho nervy. Máte s tým niekto skúsenosť, že dieťa nemalo trpezlivosť a že sa taaak dlho učilo? mám pocit, že sa to nikdy nenaučí ☹

wewe22
29. mar 2013

@janka239 no ja si myslim ze to nie je az take strasne ked sa hybe vsakovako inak je to uplne v poriadku keby sa nehybala vobec bol by problem
moja mala asi do 8mesiacov nevedela polozit hlavicku ked lezala na brusku a je uplne v poriadku a pritom je to vec ktoru hadam kazde dieta od narodenia ovlada

gaby21
29. mar 2013

Ahoj Janka, všetko chce čas, mala po čase zisti, ako poukladat ruky nohy, aby jej nezavadzali pri plazeni, neskor pri lozeni. A s tym pretačanim, skusila by som to takto, poloz ju na chrbatik na hraciu deku, zaves na nu hračky, nech sa za nimi natahuje, potom este porozkladaj hračky aj okolo nej, tak aby na ne videla, a potom uz bude mat určite motivaciu, mozno sa zo začiatku bude aj velmi hnevat, ale ked zisti, ze jej neustupiš, uvidiš tu rychlost akou sa začne pretačat.
Inak, by som chcela dodat, ze kazda faza vyvoja je pre dietatko nesmierne dolezita, a ma svoj vyznam pri motorickom , ale aj psychickom vyvine dietata, neni dobre, ak dovolime dietatku, aby ich preskočilo. Pridavam članok o tom ake je dolezite, aby sme nezasahovali do motorickeho vyvinu babatiek a uvedomili si ake dolezite je pre dieta plazenie a stvornozkovanie, ktore podporuje nielen chrbtove a sedacie svalstvo, ale dieta začina zapajat aj mozog a začinaju sa prepajat mozgove hemisfery, ale prečitajte si sami http://ovychove.webnode.sk/products/symetricky-...
http://babetko.rodinka.sk/starame-sa/psychomoto...

sampo
29. mar 2013

take neries 🙂 moj to robi od cca 6teho tyzdna..teda nie ze by to vedel 😀 iba sa nakloni nabok, hlava ho prevazi a je na chrbte 😉

shmoulinka1
15. jún 2013

no presne, moj maly sa z bruska na chrbatik pretaca teraz od konca 2. mesiaca, na obe strany. Ale ktovie, mozno ho to len prevazi hlava, vazi 6,6 kg 🙂

mimik79
18. jún 2013

tak ze ho to prevazilo to aj nas robil ked mal asi 2 mesiace, ale to nebolo vedome. Ked sa dietatko nauci pretacat s chrbatika na brusko az potom nasleduje pretacanie z bruska na chrbatik vedome, ze to tak chce urobit, nie ze ho to prevali🙂 take info mame z rehabilitacii

jani6969
21. jún 2013

Prosim Vas viete mi poradiť? Malá spáva od narodenia na chrbátiku. Je taký lenivček a nevie sa pretočiť na bruško , iba na bok.. Máme už 10 mesiacov a stále nič. Pomáham jej v tom a učím ju to, s mojou pomocou to dokaže, dokonca ju len mierne pohupnem keď je na boku a už je na brušku avšak sama to nedokáže. To isté aj pri lezení dá sa na štyri, na kolienka aj rúčky má silné pohupuje sa a potom šup na noštek. preto ju dávam len na posteľ a nie na zem lebo sa bojím, že si rozbije noštek. Nie a nie sa pustiť loziť. Viete mi niekto poradiť ešte nejaké cviky, cvičíme aj na fit lopte a nič.

ivana149
21. jún 2013

my sme zaačali tiež štvrty mesiac a naporadni sa ma lekarka pýta" maly sa ti už pretáča?" a ja oči až na nu a hovorim "tak skoro? veď len týžden ubehol čo som ho prestala baliť na široko a malý celý šťastný ani nevie čo z nožičkami, ale ešte sa mi nepretočil". pridem domov pozeram po internete kedy sa ma babo otáčať. Malý leži na gauči, ked tu zrazu hop! nožičky hore a drobec sa mi otočil na bok, tak myslím, že asi je to naznak otačania či? 🙂

mutty
5. júl 2013

Nam sa zacala tyzden po 2mesiaci pretacat- furt ju inak najdem 🙂 na brusku na chrbte dole hlavou vselijak hahahhahaa zlata no vsetcia sa cuduju ked vydia fotky ze sa mi zacala strastne skoro pretacat a teraz citam ze kedy sa babatka pretacaju a fakt 🙂 je to sikulka

mata128
5. júl 2013

My sme tuto fazu uplne preskocili,z chrbatika na brusko sa otocil v pohode,ale naspat sa netocil.On si rovno sadol.V tom case sme boli aj u neurologa a bol vraj vyvojovo o 2mesiace popredy.Sedel sam 6mesacny,stvornozkoval 8mesacny a chodit sam zacal ako 13mesacny😉😉😉

fomarik
5. júl 2013

moja s apretočila až v 6 mesiaci.

anny1984
5. júl 2013

Z chrábtika na bruško sa začal pretáčať ako takmer 5 mesačný a z bruška na chrbátik o 3 týždne neskôr. Na brušku sa mi viac páčilo. 🙂

sjuzir
8. júl 2013

mne sa malý dnes pretočil a má 3 mesiace 🙂

radanaa
14. júl 2013

Ahojte, chcem vas poprosit o radu... moja 4mesacna dcerka sa uz sama pekne pretaca na brusko ale problem je v tom, ze sa nosom stale zabori do matraca, ked uz hlavicku neudrzi. Nemala by si hlavicku otacat na bok, pri lezani na brusku ? Bojim sa, aby sa neudusila, ked ma ten nostek zavrtany v matraci. Da sa nejako dieta naucit otocit hlavicku pri lezani na brusku ?Dakujem za rady...

monika118
17. júl 2013

Baby, ja som z toho v soku :D Moja mala ma presne dnes 3 mesiace a prevracia sa sama aj tak, aj tak....

marylis
23. júl 2013

Aj moj sa zacal z bruska na chrbat pretacat ako 3.mesacny a ako 4 mesacny z chrbatika na brusko 🙂

whiterosses
23. júl 2013

žiadne tabulky !!!! a neporovnávaj .. každé dieťatko je iné .. niektoré deti sú lenivé. proste to príde neskôr, nestresuj a teš sa z malého drobca :D

cayar
28. júl 2013

Mame 3 mesiace a 3 tyzdne..a ona sa pretaca z chrbatika na brusko;)

mimirka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nikuska666888
14. mar 2014

Mam doma 6 tyzdnoveho chlpceka a a dnes ked lezal na brusku sa uz sam pretocil na chrbatik 🙂

mamulienka000
14. mar 2014

no moja malá sa nechcela pretáčať vobec,ale na brušku sa jej páčilo, neporovnávaj 😉

stelinka11
15. mar 2014

Náš synček sa prvýkrát pretočil z bruška na chrbátik keď mal asi 9 týždňov. Teraz ma 3 mesiace a už s tým nemá problèm.

zuzanadringus
15. mar 2014

Ahoj, toto vobec netreba riesit 🙂je to individualne ... nas maly sa pretocil presne na 3 mesiace... teraz ma 4 a pol a pretaca sa uz aj na druhy bok 🙂

rodinnevikendy2
1. apr 2014

Mile mamicky, aj o tom, kedy sa pretacat, ako deticky podporovat a spravne stimulovat sa dozviete na nasich novych kurzoch babyplavania v Bratislave
Novy klub PLUTVIČKA
https://www.modrykonik.sk/catalog/vendor/rodinn...

za uvadzacie ceny! Tesime sa na Vas !