Kedy sa začne 4 mesačný drobec pretáčať?

zuzu0608
12. mar 2012

Ahojte, moja dcérka má 4 mesiace aj týždeň. Kedy sa detičky zvyknú začať pretáčať,alebo sa aspoň snažiť? Malá je veľmi živá, dvíha sa od pása hore, keď leží na chrbátiku. Ale na brušku ani za ten svet viac ako 2-3 min. nechce byť. Kedy sa vám začali deti viac "mrviť" a vykonávať prevaľovacie aktivity ? 🙂

lubik78
12. mar 2012

ahoj.my mame zajtra 4 mesiace a uz sa pretacame asi 2-3 tyzdne.taktiez ako tvoja dcerka sa dviha od pasu hore,uz asi od 2 mes 🙂 a ani nasa nechce byt dlhsie na brusku.
ale,
moja prva dcera sa zacala pretacat az niekedy okolo 5 mesiaca,takze je to individualne.kazde dieta je ine. 😉
netreba stresovat a nutit. 😉

lolko_lenka
12. mar 2012

naša sa prvýkrát na bruško pretočila presne v deň 5.mesiaca 🙂 a dovtedy tiež moc nechcela byť na brušku, možno tak max . 10 min., ale odvtedy sa otáča stále 🙂 a už sa jej sem-tam podarí pretočiť sa aj naspäť na chrbátik. No a od dnešného rána (včera mala 6 mesiacov) sa posúva dozadu. Všetko má svoj čas 🙂

wewe22
12. mar 2012

kazde dieta je ine nemusis sa bat ze nieco zmeska niektore deti nechcu vobec byt na brusku ine by najradsej na brusku boli 24 hodin denne moja starsia pasla konicky vela a rada mladsia nechce byt na brusku od jedneho mesiaca vobec pretacala sa uz dvoj mesacna a teraz sa jej nechce radsej zacne plakat ved maminka ju utoci 😀