Kedy sa vaše detičky začali pretáčať na chrbátik?

jankassa
25. jún 2023

Maminy kedy sa vaše bábätká začali pretáčať má chrbátik? Moja malá má 6m a cca od 4 aj pol sa pretáča ma bruško ale na chrbátik ešte vôbec. Viete mi poradiť nejaké cviky ako jej s tým pomôcť ? Alebo na to príde sama ? Alebo s ňou mám ísť k fyzioterapeutovi ? Nechcem nič podceniť ale zase na druhej strane nechce zbytočne robiť paniku 🤷‍♀️😊

zonjushe
25. jún 2023

@jankassa podla mna je to este skoro..moja ma tiez 6 mesiacov a na brusko sa pretaca len tyzden, takze tvoja bola v tomto popredu..a starsia dcera pretacanie uplne vynechala..inak mudra tabulka hovori, ze obrat z bruska na chrbat pripada na 7. mesiac..

jankassa
autor
25. jún 2023

@zonjushe ja som zase našla že by to mala vedieť už v 6 tak preto sa pýtam na skúsenosti aj keď viem že každé dieťa je iné 🤷‍♀️

minesasubu
25. jún 2023

Ja chodim so synom k fyzio od cca 3,5 nieco sa mi nezdalo a mala som pravdu , kludne chod aspon ti ukaze cviky ake mozes robit aj doma , velmi fajn je valanie sudov , hra na boku
pozri aj na fb/youtube fyzio mama popripade eva kriedronova
kazde dieta je ine nas sa zacal na prelome 6-7 m ale to som s nim poctivo cvicila co robim doteraz vsetko mame v ramci hry

jankassa
autor
25. jún 2023

@minesasubu dobre ďakujem za radu 😊

minesasubu
25. jún 2023

@jankassa este ma napadlo ked to zacne robit davaj pozor aby to nerobila cez zaklon , drzim palce

jankassa
autor
25. jún 2023

@minesasubu no ona nemá ani snahu sa otočiť naspäť keď jej je už dlho na brušku tak začne kričať kým ju niekto neotoci naspäť a o pár sekúnd neskôr je zase na brušku 🤷‍♀️

riamia91
25. jún 2023

Prvá sa pretáčala na bruško v 3m a asi do mediaca aj na chrbát. Druhá sa pretáčala v 4m a späť nikdy. Akože teraz sa už prevracia do všetkých strán /1r3m/, ale určite sa nepretáčala hneď, skôr sa postavila.

taktotedanie
25. jún 2023

Presne v den kedy mala 6mes, prisla na to uplne sama, este vyckaj

marianarem
25. jún 2023

@jankassa Moj sa nikdy nezacal pretacat na chrbat, lebo co na chrbte :D Proste nuda, vobec ho to nelakalo. Presiel vsetkymi milnikmi a ked uz vedel aj chodit, tak som si vsimla, ze vie sa tocit hocijako. Ale skratka nikdy nejako neprislo obdobie tocenia sa na chrbat. Vsetko ostatne bolo jasne, kedy zacal a ze teraz sa vo velkom venuje tomu, len toto nie.