Kedy začali džavotať vaše deti?

jvlo
30. jan 2014

Nasa mala zacala v 7. tyzdnoch niečo ako aga, agi..... pred troma tyzdnami ako keby utal, okrem placu ziaden zvuk. Teraz ma 2,5 mesiaca. Mate s tym skusenosti?

marylis
31. jan 2014

@jvlo Tvoja mala ma casu dost 😉 Moj maly mal tiez obdobia, kedy trochu dzavotal a o chvilu zase nic 😀 Teraz ma 11 mesiacov a asi pred dvoma tyzdnami zacal dzavotat uz tak normalne, dokonca povedal Havo na nasho psika. Dovtedy fakt nic 🙂

libertine
31. jan 2014

Ano, mam s tym skusenosti so starsou, tiez ako taka mala mala take zvukove prejavy, potom nic nic, az kym zase niekedy ovela neskor nezacla hovorit baba, gaga a pod. Ale to asi az niekedy v 8 mesiacoch.

euka210
31. jan 2014

nas nic az teraz zacal vydavat rozne zvuky a prve pokusy.

jvlo
autor
3. feb 2014

@libertine riesila si to pocas toho obdobia s lekarom? Všetci ma strašia, že môže byť autista ☹

h2
3. feb 2014

@jvlo Ahoj, prosím Ťa, čo sú toto za nezmysly? KTO Ťa straší, že malá môže byť autista??? Nestresuj, veď malá má ešte len 2 a pol mesiaca!!!

luckamorka
3. feb 2014

moja zacala dzavotat v troch mesiacoch, uvidime ako to pojde dalej 🙂 ale pochybujem ze by si sa mala dovod obavat a reci o autizme vobec nepocuvaj.. milujem takych mudrlantov co nemaju problem vystrasit starostlivu mamicku.. kasli na nich aby sa ti este mlieko neminulo od nervov, viem co hovorim

libertine
4. feb 2014

@jvlo nie, to ma ani nenapalo. A dcera nie je autista, takze sa neboj 🙂 je to vsetko normalne. To nerozpravanie alebo ze prestanu rozpravat autisti, sa tyka az ovela starsich deti.

weronyca
4. feb 2014

@jvlo vobec sa neobavaj, a hlaaaavne recino autizme pocuvaj jednym uchom dnu, druhym von!! Vravim ti z vlastnej skusenosti.. Lebo zosalies, a malej budes len nechtiac ublizovat.. Je este malinka.. Je to indivindi.. Mozno len nema ,,nalafu" rozpravat.. Ked bude starsia a vobec ti nebude rozpravat potom su obavy na mieste..

jvlo
autor
4. feb 2014

@h2
@luckamorka
@libertine
@weronyca Dakujem za podporu, naozaj ste ma ukludnili. Nejdem sa stresovat a ostatny nech si hovoria co chcu 😀 Asi mi nezostava nic ine len cakat. Len tak na zasmiatie, jedna znama mi odporucila ist s nou k logopedicke 😀

cica869
4. feb 2014

nasa vobec nedzavotala ziadne agi agu ani nic podobne....teraz ma 10,5 mesiaca a rozprava mama baba dada tata a takto

luckamorka
4. feb 2014

@jvlo 😀 😀 by som chcela vidiet vyraz tej logopedicky kebyze tam prides s dvojmesacnym babatkom ze este nerozprava 😀 si ma pobavila teraz

weronyca
4. feb 2014

@jvlo poviem vam tak, moj syn ma 4roky a normalne sa rozrozpraval az teraz, aj to mu nie kazdy rozumie.. Kazdy ho skatulkuje na autistu. Navstevujeme psychologicku, neurologicku, diagnosticke centra, logopedie.. Ako matku ma to velmi boli... Som jeho matka a vidim, ze je uuuuplne normalny, len mozno lenivejsi 😎
Vasa mala este malicka na to, aby si niekto vobec nieco take dovolil povedat! Obcas mam pocit, ze je to teraz IN byt autista.. Kazde dieta, ktore vycnieva zradu hned zaskatulkuju, nehladaju pricinu preco je to tak ako to je...

Pevne nervy a vela krasnych chvil s malou.. Nakoniec este vsetkych rovesnikov strci do vacku 😀

typa
6. feb 2014

to ze male babtko vydava nejake zvujy nemozno nazvat dzavotom. Deti tak naozaj zvyknu zacat dzavotat okolo 7.mesiaca. AJ moj maly od zaciatku vydaval rozne zvuky,ale bolo vidiet,ze to nie je umyselne. Pri dzavotani dieta umyselne opakuje slabikym skusa silu svojho hlasu - hovori tichsie a hlasnejsie. Cize urcite ma este veeeelmi vela casu 😉