Ako postupovať, keď 22-mesačné dieťa začalo zo dňa na deň odmietať mlieko?

Zodpovedané
17. jún 2022

Dobrý deň,

moje dieťa má 22 mesiacov a zo dňa na deň prestalo úplne odmietať mlieko. Už sme prešli na kravské a pred troma dňami mi dieťa úplne mlieko pred spaním prestalo piť. Plače hneď ako spomeniem, že ideme ešte vypiť mliečko pred spaním. O žiadnej negatívnej skúsenosti predtým neviem.

Prečo to robí?

Čo mám robiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

prečo Vám povedať neviem. Pokiaľ má v strave dostatok mliečnych produktov, tak to vôbec nie je problém.

Dieťa do 2 rokov ich má mať cca 350 ml denne, pri čom 150 ml mlieka je ako 100 g jogurt či 30 g syra. Ak papá kašu zo 150 ml mlieka + zje jogurt + trošku syra, tak už má naplnenú potrebu mliečnych produktov a nie je potrebné, aby mlieko vyslovene pilo.

Po 2. roku postačí 125 ml denne.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička