Kojenie a padajúce vlasy. Poraďte osvedčený recept

katulka11
17. máj 2007

Ahoj maminky. Môj problém spočíva v tom, že hneď po pôrode mi začali neuveritelne vypadávať vlasy. Toto pokračuje už piaty mesiac. Malú stále kojím a ako som sa dnes dozvedela, táto pretrvávajúca tendencia je aj "následok" kojenia. 😲 Skúsila som aj nejaké vitamíny, dbám na stravu, dala som sa ostrihať aby som trošku vlasy odľahčila ale stále vo veľkom padajú. ☹
Čo vy, kojace mamičky, máte tiež taký problém? Neviete poradiť nejaký osvedčený recept, ktorým by sa to dalo aspoň zredukovať? 😉

elri
17. máj 2007

katulka11, ja som mala taky isty problem..asi 3 mesiace po porode mi zacali vypadavat vlasy, robili sa mi na hlave plesinky. 😖 Zacala som pouzivat sampon zo svedskych bilin /dostat ho v lekarni/ a tiez vlasovy aktivator - vodicku som si aplikovala do vlasov, ked som si ich umyla. Behom mesiaca my vlasy zacali dorastat a uz mi skoro vobec nepadaju.Uzivam este tablety Calibrum-mami, lebo tiez este stale kojim mojho skoro 8 mesacneho synceka.

martulanr
17. máj 2007

katulka aj mne padali vlasky strasne moc ostrihala som sa tak je to vidieť pomenej ale odnášajú si to teraz moje zubky odvápňujú sa. Chodím zubárovi ako na klavír 😀 uz by som si preventívky mohla robiť doma 😀

katulka11
autor
17. máj 2007

Ja mám našťastie zuby v poriadku KLOP KLOP ! 😀
Len tie vlasy sú otras, vysávam každý deň lebo máme v byte plávajúcu a keďže som tmavovlasá tak je na podlahe samý vlas. Malej vkuse vyberám vlasy z rúčiek...☹
Čítala som niekde na internete radu, že si treba pred umývaním vmasírovať do pokožky čerstvo nastrúhaný chren, len nemám odvahu to vyskúšať. Čo ak si niekto robil prču a spáli mi to aj tých pár vláskov, čo ešte mám? 😖
Teraz skúšam oplachovať so žihľavovým čajom ale moc nepomáha.... 😒

mariannas
17. máj 2007

nebojte to prejde, mne padali vlasy po prvom synovi, mala som "kuty", ale preslo to same a vlasy narastli, len je to trosku smiesne ked dorastaju lebo vsade vytrcaju, a teraz mam 4 mesacneho synceka a tiez mi padaju, mam ich vsade plny byt aj som sa chcela dat ostrihat ale som si to rozmyslela vydrzim to a ozaj zmenila sa mi aj kvalita vlasov

elliana
17. máj 2007

u mna to bolo pri kojeni to iste, horsie je, ze aj ked uz nekojim, vlasy padaju stale. Sice menej, ale mam stale o polovicu vlasov menej, ako pred porodom. Skusala som uz cokolvek, vodicky, dala som sa "nahovorit" aj na drahsie varianty /dercos od vichy/, ale nic nepomaha. Ak mate recept, sem s nim 😉

mariannas
17. máj 2007

neviem ziadny konkretny pripravok ale co si pamätam tak viem ze aj ja som bola zufala ale postupne sa to samo napravilo no trosku to trva, ja som puzivala nejaky pripravok na podporu rastu vlasov to som si masirovala ku korienom, bolo to kupene v drogerii a bolo to v takych ampulkach, ale odvtedy uz je 8 rokov, no uvidime co bude teraz

elliana
17. máj 2007

dufam, ze sa to zlepsi, ja som mala aj predtym poredsie vlasy, nikdy som nemala nejaku bohatu hrivu, ale teraz je to uz fakt zufale. Mam dlhe vlasy a ostrihat si ich netrufnem, pri mojom objeme by mi na hlave po skrateni vlasov zostali prazdne mapy. Teraz to aspon ako tak viem zamaskovat

danii
17. máj 2007

... no mi hovorte! 😢 😢 podla mna treba len pockat, snad sa to same spravi a vrati do povodneho stavu.... pokial kojime, asi sa s tym vela robit neda.... ☹

katulka11
autor
17. máj 2007

Marianna, tak zúfalstvo chytá aj mňa... 😖 Kaderníčka sa ma bála aj česať, čo mi toľko išlo preč... 😒

katulka11
autor
17. máj 2007

Elliana, tak ja som myslela že kratší strih to odľahčí. Predsa, keď sú vlasy dlhšie tak sa o ne treba viac starať ale teraz to tiež nieje lahoda... 😲

elliana
17. máj 2007

juj, uz aby sme mali huste hrivy 😀

andy.a
17. máj 2007

ja som mala ten istý problém,keď som kojila,resp.odsávala si mlieko...na padanie vlasov je dobrý zinok,vitamin E a B-komplex,žihľavový čaj-resp.umývať si vlasy v žihľav.odvare-ale to som neskúšala...našťastie po ukončení laktácie sa to upravilo,aj keď stále mám tendenciu k padaniu vlasov... 😒
aj teraz keď čakám duhé dieťaťko,mi dosť padajú vlasy,čo v prvom tehu nebolo,vtedy som mala ako sa v učebniciach píše počas tehot.zlepšenú kvalitu vlasov a pod...vlasy leksklé,husté...teraz je to horšie,ale môžu za to okrem hormónov aj stresy,ktoré máme so synom... 😒
žiaľ,tie vlasy si asi odnesú všetko... 🙂
chlapi sú však na tom ešte horšie aj keď nerodia a nekoja... 😀 aspoň čo sa týka padania vlasov... 😀

bubaczik
18. máj 2007

mne tiez po prvom porode strasne vypadavali vlasy,chodila som po koznych lekaroch,davali mi rozne vodicky,vitaminy..a nepomohlo,ostrihala som sa..po druhom sa to zopakovalo,ale uz som sa zacala riadit babskymi radami,zacala som jest gumenych macikov,a este aj aspik,aj ked ho nemusim,tak raz denne som si jeden dala,a mozem povedat,ze pomohlo..inak po porode mesiac,dva,vypadavaju vlasy kvoli hormonom..tak mi bolo povedane 😕 tak skuste papat gumene cukriky a aspik,mozno aj vam pomoze 😉 vela zdaru 😀

maca793
18. máj 2007

katulka11
ja som taký problém mala tiež. počas tehu krásne dlhé vlasy, ako som si ich upravila,tak držali. pôrod+3mesiace a koniec. začali mi vypadávať guče vlasov, skúšala som všetko. jedla som tabletky so zinkom, dávala som si rôzne kúry proti vypadávaniu a nič nepomohlo a hup, zrazu po 2 mesiacoch všetko prestalo a vlasy začali dorastať. ale to som sa už musela dať ostrihať. lebo som bola akoby som ani vlasy nemala.
vlasy mi ostalo strašne nepodajné, nepomáhajú im ani nijaké stužovače ani gély. stále sú akokeby nabité elektrinou.

simcas
18. máj 2007

no, parada - presne toto som si vsimla aj ja, asi pred mesiacom som bola u kadernicky a ta sa ma pytala, ci mi nevypadavaju vlasy, a ja, ze o com to hovori,pochvalila ma, ze mam velmi dobre a zdrave vlasy a dobre sa s nimi robi a po 3 mesiacoch od porodu - bach - plny hreben mam, dnes som si umyvala hlavu a vo vani viac ako na hlave ☹ , ale ako tak citam, asi s tym nic neurobim - a v lekarni povdali, ze zas zinok nie je moc dobry, ked kojim, tak a vyber si teraz.... ☹

maca793
18. máj 2007

ja som sa radšej ani nečesala. lebo fakt toho bolo viac na hrebeni ako na hlave. mne to začalo, keď som prestala kojiť. jednoducho to bola zmena hormonov.
simcas
čo vedia v lekárni? vieš ako sa často mýlia? kúp si zinok a vyskúšaj, nepôjde to hneď ale časom. musíš byť hlavne trpezlivá. 😉

titkovamiriam
19. máj 2007

ahojky,mne vlasy padali od 2-do5mesiaca a potom to same prestalo.uzivam od porodu calibrum mami.
sranda bolo ked rastli nanovo,mam dlhe vlasy a vacsinou mi povypadavali tie z predu a tak som ich mala potom take neposlusne,teraz je uz pohoda a stale kojim. 🙂

zgurka
19. máj 2007

Cafte baby. Toto ze ma caka? 😲 Ked som bola u kadernicky po porode, vravela, ze ake fajn vlasy, zhustli mi a dobre sa s nimi pracovalo. Aj mne sa zdali ine, lepsie. Pochvalovala som si. No ako tu citam, nic dobre ma v nasledujucich mesiacoch necaka. Dcerka ma 3 a pol mesiaca, plne kojena tak sa mam asi na co tesit. 😀 A to aj tak patrim medzi tie s nie najhustejsou hrivou. 🙂

nana
19. máj 2007

ahoj, mne začali padať vlasy len pred týždňom, ale pevne verím, že skoro prestanú. Tešila som sa krásnym vlasom celé tehulkovanie a skoro 4 mesiace, ale snáď to čoskoro prejde.

melory
19. máj 2007

co mam informacie aj z vlastnej skusenosti viem ze zacinaju padat po tretom mesiaci od porodu. teraz som si preistotu kupila vitaminy, ale ci zaberu este len uvidim. mame stastie, ze sme rodili na jar a daju sa robit kury, napriklad z orechovych listov, alebo z cerstvej zihlavy.

milhaus
19. máj 2007

ja som kojila čiastočne asi tri týžden a vlasy mi padajú dodneska
kupila som si zinok a už ho beriem dva tyždne a moc zlepšenie nie je
svokra mi kupila od welly taky balzam a zda sa že ten bude zaberat, vlasov na hrebeni je menej i ked vo vani ich ostane stale dost a každy mesiac treba tam naliat kyselinu do odpadu
mam polodlhe vlasy a nechcem sa dat ostrihat

mimakro
19. máj 2007

Počas tehotenstiev mi snáď nevypadol ani jeden vlas. Vlasy som mala hustejšie, aj keď veľmi jemné. Ale asi dva mesiace po pôrode mi začali padať . Hrabla som si rukou do vlasov a vždy som ich mala plnú hrsť. Už som myslela, že mi na hlave nič nezostane. Počas tehotenstva a aj dojčenia beriem Maternu, tak som takéto niečo nečakala. Našťastie sa to asi po troch mesiacoch ustálilo a teraz je to v norme. Vlasy mi ešte padajú, ale asi tak, ako každému.

monkula
24. máj 2007

ahojte. tak, problém s padaním vlasov mám aj ja ☹ padajú mi po hrstiach, ešte že mi ich príroda nadelila tak veľa 😉 ale čítala som, že počas tehotenstva sa kvalita vlasov zlepší, vlasy zhustnú a po tehotenstve zase "odchádzajú", čiže sa nám môže zdať, že nám ich padá viac. inak toto je môj prvý príspevok 😵

katulka11
autor
24. máj 2007

Monkula, ty sa máááš. Ja som nikdy neovplývala hustou hrivou a ešte aj tá mi odchádza. Pomaly budem mať kúty.... ☹
Vyskúšam tých gumených medvedíkov ale aspik do mňa nik nedostane... 😒

emjee
15. aug 2008

erni • 1d • 12. mar 2008 o 11:18
Som 3 mesiace po porode a asi take 2 tyzdne mi strasne padaju vlasy.
Co robit a prestane to niekedy.Uzivam Zinok ale zatial nic moc? bojim sa ze mi na tej hlave nic nezostane. ☹

astora • 3d • 12. mar 2008 o 11:19
No erni ja som po dvojickach cesala vlasy na balkone kolko mi padali kadernicka povedala ze pomoze len ostrihat a tak hriva isla dolu aj som si poplakala ale potom mi dorastli vlasy a zas bolo vsetko v poriadku

jaduska • 2d • 12. mar 2008 o 11:24
Taká téma tu už niekde je. Je to spôsobené hormónmi, potrvá to asi 2 mesiace a vríti sa to do normálu, neboj... 😉

nitka • 1d • 12. mar 2008 o 11:31
erni urcite vlasy nestrihaj 😉

shela • 1d • 12. mar 2008 o 11:59
jaduska...no tak potom ja som exemplar...ja som uz 7 mesiacov po porode a tie vlasy stale padaju ako dive...predtym som mala take huste vlasy a teraz 😔 mozno polka z toho ☹ a aj 10 som podstrihla vlasy aby neboli take tazke a aj tak nepomohlo

zucha • 12. mar 2008 o 12:10
ja som tiez mala super huste vlasy a teraz hroza. Je to naozaj tymi hormonami. Ale citala som a potvrdila mi to aj moja kadernicka, ze ti vobec nevypadava viac vlasov, ale ze vypadavaju tie, co nevypadli pocas tehu, lebo vtedy su vlasy uplne super, takze je to v norme. A urcite sa nedavaj strihat. Ja som to urobila a teraz veeeelmi lutujem. Lebo okrem toho vypadavania som zacala mat problem aj s kvalitou. A teraz ked som ostrihana je to este viac vidno. Predtym so to aspon vypla a bolo po probleme. Teraz musim trpiet - JA KACA

tanja61 • 1d • 12. mar 2008 o 13:01
no mne tiez po porode nenormalne padali vlasy je to hormonmi a vsetkym okolo toho a dala som sa vystrihat na kratko a bolo po probleme 😅

betka1 • 12. mar 2008 o 13:25
mne zacali padat 2 mesiace po porode, cize nedavno. Som zvedava kedy to prejde. Este mam tych vlasov na hlave dost, ale je ich plny byt a nachadzam ich stale vsade. Rano ich poriadne vycesem, dam ich do sponky a vecer vycesem zas. Snad to nejak takto preckam a coskoro to prejde. Ostrihat sa dam len trosku.

susika • 1d • 12. mar 2008 o 13:26
juuuj, mne padali vlasy pol roka.a to myslím, že mi počas tehu ani moc nezhustli . nič om neužívala, bála som sa, lebo mliečko som odsávala pre malú.ale akonáhle som mleičko po pol roku stratila, aj vlasy začali padať menej, resp. prestali a je to taká normálka.

marcelka11 • 1d • 12. mar 2008 o 13:39
Nuz mne zacali padat asi 2 mesiace po porode a stale je ich plne umyvadlo ked ich cesem a fenujem. Tiez uvazujem o kratsom strihu, len keby ma aspon raz kadernicka dobre ostrihala. 😠

ada78 • 12. mar 2008 o 13:39
aj mne pol roka padali ako dive a potom to postupne prestalo. treba vydrzat. 😉

kazdovci • 1d • 12. mar 2008 o 13:43
kocky, ja som mala podobny problem. kupila som si viaderm vitaminy a vodicku proti padaniu vlasov. vsetko co mozu aj tehotne a dojciace matky a po jednej kure problem prestal. vyskusajte. drzim prsty

rimava • 2d • 12. mar 2008 o 20:57
Mne začali padať vlasy tiež 2 mesiace po pôrode fakt hrozne. Ostala mi asi polovica. Vyskúšala som kopec šamponov a vitamínov. Pomohol mi konečne jeden a to GS Eladen. Vybrala som 3 balenia a vlasy prestali padať. Teraz mi rastú také maličké, vyzerajú ako anténky.

dandinda • 1d • 12. mar 2008 o 21:33
tiez som si to uzila 😒 vlasy mi padali zhruba od 3mes.po porode, pri umyvani mi ostavali v rukach riadne chumace 😖 no nastastie som ich mala dost huste 😉 najviac ma hnevalo, ze som ich nachadzala vsade, a bala som sa, ze si ich da maly do pusy.

trixi • 1d • 13. mar 2008 o 08:33
Mne este stale velmi padaju vlasy. A to ich mam strasne jemne a riedke ☹ . Zacala som kuru od Vichy proti vypadavaniu vlasov pre zeny, uvidim ci to pomoze. Skusala som rozne babske recepty, ale nic nepomohlo. Citala som, ze to vypadavanie sa po case zastavi. Okrem samotneho vypadavania, nas Matko ma teraz obrovsku zabavu ma chnapnut za vlasy a tahat. Vlastne kazdeho kto ho zoberie na ruky, alebo ma blizko hlavu. Takze co mi nevypadne kvoli hormonom, vytrhne maly. ☹

abetka • 2d • 13. mar 2008 o 20:22
mne padaju tiez vlasy, ale po prvom porode mi padali ovela viac. Ja som mala homeopatika a velmi mi pomohli. Skus sa poradit v lekarni.

lusil2005 • 1d • 13. mar 2008 o 21:18
tiez mam asi 50% vlasov z normalu... nad spankami sa mi normalne plesinky spravili... vlasy mi padali tak ze ked som bola u kadernicky a ona mi zahrabla hrebenom do mokrych vlasov, cely pramen jej ostal na hrebeni. asi sest mesiacov po porode sa to ukludnilo trosku a teraz mam hlavu plnu krpatych vlasov 😀

veronikap • 1d • 13. mar 2008 o 21:38
mne tiež hrozne padali vlasy.. hormóny sú proste .... hormóny 😀 tiež sa mi urobili "plešiny", ale postupne to dorástlo a teraz je všetko ok.. ono to vyzerá strašne, keď tak padajú a človek si fakt myslí, že mu na hlave nič nezostane, ale časom sa to zmení 😉

lusil2005 • 1d • 13. mar 2008 o 21:56
trixi presne asi po siestich mesiacoch som aj ja skusila tu vichi kuru. neviem ci pomohla ona alebo sa to proste zastavilo. kazdopadne - malo by sa ti to kazdu chvilu ukludnit.

inac - mne teraz dost pomaha na rast vlasov lopuchovy koren.

petrulla • 1d • 13. mar 2008 o 22:03
Ja som si pocas tehotenstva kupila super znackovi sampon a kazdemu som tvrdila, ze mi po nom super spevneli vlasy a zhustli a super lesk a tak ..
Ten sampon pouzivam doteraz a uz nefunguje ... ☹
Ale ze by mi zacali nejako enormne padat vlasy - to som nespozorovala .. nastastie.

ssissi • 1d • 13. mar 2008 o 22:25
Mne začali padať este v pôrodnici a padajú este stale. Mame svetlú podlahu, ja tmavé dlhsie vlasy... stale je ich plný byt ☹. Neboj, to chce čas. So zinkom opatrne ak kojís, niekde som to čítala. Tusim kvôli oblickam babätka.

gangulienka • 1d • 17. apr 2008 o 13:19
no s tym padanim je to u mna horor. Mala som pekne huste vlasy a teraz je ich uz viditelne menej ako predtym ☹ Manzel ma stale nahovara nech sa dam ostrihat (lebo jemu sa pacia kratkovlase baby 😅 ) ale ja neviem, pomoze to vobec ?
Zmena príspevku kvôli Zruš

emjee
15. aug 2008

ukyam • 1d • Včera o 11:57
v stvrtom mesiaci kojenia my zacali extremne vydavat vlasy,mame ich vsade,som z toho dost zufala,normalne uz mam na cele take nic,pri cesani hromada,staci,ze si prehrabnem vo vrkoci,ktory nosim teraz stale,kvoli malemu.Uz sa chystam ostrihat,ale to si neviem predstavit co mi na tej hlave ostane,cele tehotenstvo aj kojenie uzivam vitaminy calibrum,plus teraz B komplex,kupila som zihlavovu vodu,ale nepozorujem zlepsenie,ako ste na tom vy??? 🤐

veja79 • 1d • Včera o 12:07
Asi ťa nepoteším ale ja som mala a mám ten istý problém a to má Pali už cez 8 mes. Tiež sa to začalo tak v 4 mesiaci a doteraz neprešlo- ale len trochu zmiernilo - ale skôr je tých vlasov pri padaní menej klebo už nemá čo padať a predsa objem krátkych vlasov na zemi je opticky menší ako rovnaké množstvo dlhých vlasov.😅 Aj ja som sa dala ostrihať ale nepomohlo, ani vitamíny nepomohli. Vraj sa to samo upraví keĎ prestanem kojiť- tak uvidíme. U mňa pomohlo to ostrihanie len na psychiku- že som nenervačila z tej kopy vlasov na zemi- vlasi mám stále riedke ale nechávam si ich narásť aj tak - mne bobo pohodlnejšie tie dlhé

iffka2002 • 1d • Včera o 12:08
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

maruskak • 1d • Včera o 12:30
Ahojte,ja som natom takisto. V 4.mesiaci to zacalo, neuveritelne kvantum,aj vitaminy beriem, aj som sa ostrihala, aj som sampon zmenila,aj si zihlavu vtieram do vlasov, aj som nosila rozpustene vlasy, ale maly mi viac vytrhal ako ked som stale nosila zopnute a nic, aj ked je to uz ovela menej no moje vlasy su vsade, a ked pisem ze vsade, tak VSADE! a manzel a ja sme z toho na nervy. Teraz som zmenila sampon a vidi sa mi,ze trocha prestali vypadavat, ale aj tak to este nie je ono.
To je asi dan, zato,ze chceme kojit nase deti,jednoducho ked prestaneme kojit tak to prestane. Tak dufam, ze dovtedy nebudem holohlava 😀

womenne • 2d • Včera o 12:34
Ahojte aj mne hrozne padaju vlasy to maju maly už 2roky ☹ a dokonc mi prestali rast,manžel mi poradil TEKVICOVEsemiačka takže vpiatok ich začnem papat a uvidime potom vam dam 😉 vediet

lukyam • 1d • Včera o 12:37
ifka diky,vidim,ze som to prehliadla,ja uz sa s tym pomaly zmierujem,ze hadam,ked dodojcim,tak sa to upravi,maruska aj moje vlasy su vsade,dokonca aj maly ma kazde rano nalepene na krku,vsade,vsade,vsade.Drahy ma utesil,ze ked oplesiviem,kupi parochnu a viac nech mam zmenu,potom ak cekne,aspon mu nou nakladiem. 😀 😀 😀

marianeta • 1d • Včera o 12:41
Caute
Aj mne asi pred mesiacom zacali enormne padat vlasy.
Kupila som si GS Eladen a uvidim ci zaberie.Ja sa chodim cesat na dvor a moje vlasy su aj tak vsade.Dokonca uz som aj parkrat nejaky nasla malemu v plienke 😔 .
Dufam ze nebudem coskoro potrebovat parochnu 😀

lenusiatko • 1d • Včera o 16:00
Heeej baby, aj ja som machrovala, ze cele tehotenstvo mi nevypadol ani jeden vlas a teraz je ma plny byt. Uz som sa dala ostrihat po ramena, vlasy padaju dalej, ale je ich akoze menej. Kazde rano vyzbieram celu postel a pri umyvani uz sa na to ani nepozeram. Kupila som si kapsule Revalid, 120 kapsuli okolo 700,- vraj je na to aj dobra kura od Vichy (1600,-), uzivam vitamin B a Calibrum, ale zatial nic nezabera. V lekarni mi mgr. hovorila, ze okolo 3-4 mesiaca kojenia sa tomu neda ubranit a tie vyzivove doplnky to mozu zmiernit. Este je na to dobry kremik a v DM som si kupila caj od Herbex Rakytnik rasetliakovy - uvidime.

erikasadek • 2d • Včera o 16:14
skuste B panthene u mna vzdy zabral a rychlo.
tie tekvicove semiacka su tiez dobre .

zuka • 1d • Včera o 17:51
Aj mne strasne zacali padat, asi ked mal maly 3 mesiace. Uplne som bola zufala, padali mi cele stice. Povedala som o tom gynekologovi a on mi povedal, ze vraj pocas tehotenstva je zvyseny hormon (neviem ktory 😖 ) a vtedy vlady nevypadavaju, resp. malo. No a po porode vraj vypadnu vsetky, ktore nevypadli pocas tehotenstva. Ale aj tak som si nasadila zelezo. Medzitym mi robili rozbor krvi a zistili mi lahku anemiu (a to som uz brala zelezo), takze sa mi potvrdilo, ze zelezo nadarmo neberiem. Zhruba po mesiací uzivania zeleza mi vlasy nepadaju vobec 😉

ja0 • 1d • Včera o 20:48
ten isty problem som mala aj ja. Kamoska v lekarni mi poradila vyskusat "Equivita kapsuly", stoja nieco cez sto korun a je ich tam 80+25 zadarmo. Uzila som jedno balenie a vlasy mi uplne prestali padat. Vyskusajte, mozno to pomoze aj vam.

jastericka • 1d • Včera o 21:11
ja0: Ďakujem za tip, lebo u mňa je to už neznesiteľné, normálne sa mi robia kúty ☹ , hrozne mi padajú....
Vyskúšam tie kapsuly, no uvidíme....

lila794 • 1d • Včera o 21:27
Moja, ja uz mam tiez skoro kuty ☹ a myslite, ze tie kapsuly neuskodia malemu?

ja0 • 1d • Dnes o 09:00
tie kapsuly su cisto prirodne, takze sa mozu uzivat aj pri kojeni.

ja0 • 1d • Dnes o 09:01
obsahuju praslicku, zihlavu, vitaminy a mineraly

zuzka99 • 1d • Dnes o 11:16
ja som mala to isté, čo som sa ja natrápila, plakala pri každom česaní a umývaní, pomohla mi žihlava, oplachovať po umytí odvarom, síce som mala strašne suché vlasy, ale prestali padať a postupne aj prestali byť suché po vysadení žihlavy, odporúčam fakt 🙂
padali mi presne od 3. do 5,5 mesiaca. kojila som 100% a kojim aj teraz a je pokoj. podla mna to až také isté nie je, že prestanu padať až po odstavení od kojenia, prestanu aj skor

zuzka99 • 1d • Dnes o 11:32
a musím sa priznať, že som aj sa zahrávala s myšlienkou, že prestanem kojiť kvoli tomu, taká som bola nešťastná. ale chvala bohu som to neurobila v pomatení mysle a vlasy stále mám 🙂

zuka • 1d • Dnes o 14:24
S kojenim to podla mna nesuvisi. Ja som nekojila vobec (nemohla som) a padali mi strasne...

danuska24 • 1d • Dnes o 17:02
ja kojim este stale (klop klop) ale vlasy mi uz tak nevypadavaje , lebo som sa dala ostrihat. predtym som si prehrabla s rukou vlasy a bolo to strasne. teraz ked si prehrabnem tak mi ostane v ruke mozno 1 vlas 😀

jastericka
15. aug 2008

že to súvisí s hormonálnym výkyvom po tehotenstve a pôrode a chvíľku trvá, kým sa telo z toho spamätá a takto sa to prejavuje ☹

von_dracik
20. aug 2008

Ahojte, mam samo rovnaky problem...vlasy su vsade a ked si ich umyvam...vytahujem ich z hlavy po kudloch. Citala som na nete (kanadsky zdroj), ze je to v dosledku znizenej hladiny zenskeho hormonu. Vlasy maju obdobia rastu a utlmu, ked padaju. Zensky hormon zabranuje vypadavaniu vlasov (preto je tolko vela plesatych chlapov a malo plesatych zien...u chlapov to este umocni muzsky hormon testosteron, ktory sposobuje vypadavanie vlasov). Takze...cez tehotenstvo ste si asi vsimli ake mate huste krasne vlasy....to pre zvyseny estrogen (zensky hormon). Vlasy ktore by normalne vypadli (boli vo faze utlmu) sa vdaka hormonu stale drzali na hlave. Po porode sa to zmeni, hladina hormonu rapidne klesa a nema co chranit vlasy pred vypadnutim...vypadnu vsetky vlasy co mali vypadnut cez tehotenstvo a este aj nejake navyse. Vsetko sa to ma upravit do jedneho roka...hormonalna hladina sa ustaly a vlasy dorastu. Zevraj nepomaha nic...ziadne vitaminy...nic, len vyckat...tak cakam...mam to za necelych 7 mesiacov 🙂

kingstonka
21. aug 2008

von-dracik... zaujimave co si napisala - a dava to aj logiku - len ta posledna veta sa mi nepaci 😔 ze nic nepomaha -tak ja to mam este za 9mesacov

bambucinka
22. aug 2008

žienky i ja som bola s týmto problémom u kožnej a takisto mi povedala že to padanie prestane až vtedy ked prestanem kojiť . Napriek tomu mi predpísala tabletky Methionin a nejakú vodičku o ktorej zložení nemám ani šajnu lebo mi ju namiešali podla jej receptu v lekárni. Beriem to zatial len týžden tak neviem ako to dopadne. Ja len dúfam že sa to aspoň trochu upraví lebo inak mám strach že do Vianoc budem kopasá... 😖