Koľko a kedy spia vaše 6 mesačné bábätká?

mysiatko
2. jan 2012

ahojte, chcem sa opýtať kolko a o kolkej vam spia vase pol rocne babatka?a o kolkej ich ukladate vecer a po akom dlhom bdeni. Nasa Lea ma pol roka a mame problem s vecernym spankom. spi asi takto. rano vstava medzi 7 a 8. ide spat zhruba o 10.00 spi dve az tri hodiny. a potom ide opat spat medzi 15 a 16 hodinou a opat spi aj dve hodiny a vstava o 18.00 a niekedy aj 18.30. potom zaspava okolo 21.00. prvu pol hodinu ma uplne tvrdy spanok ale potom sa zacne budit a je hore kazdych 5 - 10 minut a ja len beham medzi obyvackou a spalnou....nakoniec rezignujem a lahnem si k nej spat aj ja a ona je spokojna a zaspi aj ona kludne. kamosky mi radia aby som ju nechala spat maximalne do 16.30 a aby isla spat okolo osmej a bola vycerpana a snad bude spat tvrdsim spankom. som uz z toho nestastna lebo nestiham ani doma nic urobit a nehovorim o tom ze nieje kedy sa venovat ani manzelovi. poradte mi nieco prosim

lutia
3. jan 2012

ahoj, my budeme mat až o 10 dni 6mesiacov ale nas den a noc vizera takto: rano sa budime medzi 7 a 8 hod., potom sme hore tak cca hodinku a ideme si este pobuvat - to spime od pol hodky az hodku, dalej sme hore zas hodku a ideme zas buvat - spíme zas od pol hodky do hodky a niekedy aj viac (ale to len obcas) a takto to je po cely den - ja ho musim davat buvat po hodine a niekedy aj po hod a pol lebo zacne byt zly a nervozny a viem ze to nie je z toho ze by sa mu niekto nevenoval ale z toho, ze je unaveny....vecer chodime spat okolo 20 hod. a zalezi aj od toho kedy sa pred tym zobudi.....
a na to ze nemoze spat bez teba - mi sme mali tiez niekedy nocne spanie, ze sa stale prehadzoval v postielke a tak som sa spytala doktora ze ci to moze byt z toho ci nieje hladny...on ze nie ma taky spanok a ze keby bol hladny tak sa isto ohlasi, ze je hladny a nakoniec to preslo....a mozno by som vyskusala kupit tie plysaky co pisu ze maju tie "srdiecka" neviem ako sa to presne vola 🙂 mozno by to pomohlo aby aspon takto citilo ze nie je sama a citila, pocula, ze je niekto pri nej

katkanova
3. jan 2012

nas chlapcek sice mal prave vcera 7 mesiacov, ale spaci rezim sa v poslednej dobe nemenil - spava od vecera -6.30/7.00 do tej 8 rano, s budenim na kojenie kazde 2-3 hodiny. cez den nikdy nespi viac ako pol hodinku, takze ho ukladam podla unavy niekedy aj 5-6 krat za den - teda ak o 8 vstane, spi potom 9.30-10.00, 12.30-13.00, 15.30-16.00, 17.30-18.00
pri vecernom zaspavani sa tiez nabeham vacsinou aj hodinku zasuvat cumel a hladkat, a odgrgavat...
co by som ja za to dala, keby cez den spal 2-3 hodiny v kuse a ja by som mohla doma bez stresu upratat, ci venovat sa manzelovi 🙂
nechcem byt pesimista ale keby existovali zarucene rady ako pomoct babatku spat lepsie, asi by nas tu nebolo na koniku tolko co sa stazujeme ze nespia a nespia :D
asi budeme musiet len vydrzat ... no alebo este ju mozes nechat plakat ked sa budi, zo tri noci bude nariekat a potom si uvedomi ze ma smolu a mama nepride a bude spat ... to je asi jedine o com naisto viem ze zabera, ale osobne sa radsej vraciam na zaciatok vety ... vydrzat ;)

stanusa999
3. jan 2012

AHOJ. my mame len 5 mesiacov aj tyzden, ale spanok je u nas katastrofa ☹ Cez den doma spi len po pol hodinkach, jedine vonku, za jazdy v kociku si pospi aj 2-3 hodky. a vecer...to ju ulozim spat a o pol hodinku je hore, vyspata, zaspava len okolo 23.00 a tiez si musim lahnut s nou, lebo inak by som tiez nabehala kilometrov medzi obyvkou a spalnou...tiez ma na tom stve najviac to, ze vecer si clovek chce kus aj oddychnut, pozriet telku, byt kusok aj s manzelom, ale neda sa 😒 no co uz, dufam, ze v nejakom roku uz bude spat aspon od dakej 21.00 😅

beton
3. jan 2012

my chodime spat najnovsie o 23,30 a vstavame o 6,00, pomedzi to este aspon 3x na kojenie. cez den raz cca 2-3 hodinky, aj to len vonku.
@mysiatko takze ti len slepo zavidim. ale kazde babo je ine, ked ho zobudis skor, moze sa stat presny opak, lebo nevyspate dieta spravidla horsie spi aj v noci. len nerozumiem, ze ked mas 5-6 hodin denne volno od dietata, a navyse je to dieta len jedno, ako to, ze nic nestihas??? resp. co by si chcela stihat, to je asi lepsia otazka. co s nou robis, ked za nou odbiehas kazdych 5-10 minut? kojis, ci len tak cicikas? dieta velmi reaguje na nervozitu matky, velmi dobre citi, ze si nervozna a chces uz ist prec a nevie sa preto upokojit. vznikne z toho zacarovany kruh, ktoreho svedkom som v niektore dni aj u nas. nastastie si deti menia denny rezim ako sa im zapaci, takze s tym asi nic nenarobime. 🙂 drzim palce.
este mi napada, co niekedy robim, supni ju do satky a bez za manzelom do obyvacky. na tebe zarucene zaspi (praktizuj pri vypnutom televizore).

mysiatko
autor
3. jan 2012

@beton no nestiham preto lebo ked chcem aby spala cez den tak musi byt v kociku a vonku za chodze...doma v postielke od pol hodinky po hodinku a je skoro unavena a nervozna...ked k nej odbieham do spalne tak ju bud kojim alebo hladkam a cakam kym zaspi...odídem a do 10 minut je hore

beton
3. jan 2012

@mysiatko tak sme na tom s tou nocou aj my. na mne zaspi, ked zlozim, tak sme hned hore a toto dookola. tiez som uz zufala. ked na mne spi aspon polhodiny, tak sa vacsinou podari zlozit. kazde nahlenie dieta citi a reaguje. preto chodim spat s detmi a hotovo. a ked chcem byt s manzelom, tak dam do satky alebo manducy a tam zalomi uplne na tuho. inak to nosenie ti odporucam aj na denny spanok namiesto kocika. vsetko si porobis, lebo cim viac sa pri noseni hybes, tym radsej to dieta ma. ked mame taketo zle noci, vzdy sa snazim zhodnotit spatne den a vacsinou mi vyjde, ze sme sa napr. s MM pohadali alebo som mala na deti menej casu. nosenim vyriesis vela tychto vztahovych problemov. lebo aj to nocne budenie a uistovanie sa, ze si tam je vlastne pre dieta nevyhnutne a normalne. preto sa snazim cim viac nosit, aby dieta vedelo, ze som tu pri nom a tie nocne uistovania potom vyzaduje menej a menej. treba len skusat. dakujem za temu.

juana21
3. jan 2012

tak babule kukuam ze nielen moj krpec je v spani cez den taky.spinka po pl hodine max hodinu.vydrzi hore cca 2 hodinky ale v kociku spinka aj 3-4 hodky.len s tym rozdielom ze v noci spinka od mesiaca krasne.o 7 pol 8 ho ukladam a rano vstavam cca o 7.niekedy skor niekedy neskor.teraz sme chory a nevieme co mu je.posledne dva mesiace ma stale sopliky ktore vobec nejdu odsat.zajtra ideme na ultrazvuk na usno-nosno-jkrcne tak uvidime.pretoze sa mu to zhoresilo a minule noci bola jedna obrovska katastrofa celu noc preplakal nic sa nedalo odsat a ked spinkal na brusku tam mu to same vytekalo.

katka251177
3. jan 2012

Ahojte maminky. Náš drobček cez deň spinká doma tak každé dve hodinky tak po pol hoďke, keď sme vonku ,tak dlhšie. Ráno sa budíme medzi ôsmou-deviatou a večer medzi ôsmou deviatou spinkáme.Som rada,že večer zaspinká pekne sám, od vtedy, čo sme zaviedli večer instantné kašičky. V noci sa niekedy budí po piatich hodinách ale vydržal spinkať už aj pekných 7 hodín. 🙂 🙂 🙂

koralinka
3. jan 2012

moja spí každú chvílu ale málo, ráno stávame medzi 7-8, potom sa hodinu hrá - ide spať, hodinu sa hrá a ide spať - čiže doobeda dvakrát spí, poobede ideme už von - tam niekedy spí hodinu niekedy dve a potom ešte raz ju dávam a okolo 7 ideme kupať a spať, ale niekedy už spí o 6 - čo nechce poobede a je hotova, za pol hodku tvrdého spánku sa vyspí a je hore aj do 10tej!!!! 😖 a takto to má aj dva-tri dni a potom má normálne kruhy!!pod očami a na další den spí od 6tej do rána - s tým že je 3krát hore na papanie

kytykenka
3. jan 2012

ahoj mam dvojicky rano vstavame okolo 7h a vecer ideme spinak okolo 19,30 celu noc v klude a cez den malicko spia len ked sa kpcarujeme vonku inak nic - ja som spokojna pohoda s nimi

juana21
3. jan 2012

@kytykenka aj moj drobec je kuldnucky a dobrucky aj ked malo spinka cez den.tak som rada hlavne ze spinka cel noc a niekedy sa stane ze si okolo 5-6 vypyta mliecko niekedy vobec

cervena_ciapocka
3. jan 2012

Pozerám, že ti celkom pekne spí, keď píšeš že aj dve hodiny. Ja musím byť s malým po celý čas jeho spania aj cez deň, lebo často potrebuje držať za rúčku. Takže ja nespravím vôbec nič, pretože keď je hore musím sa venovať jemu. My vstávame o 6.30 a večer zaspáva okolo 20:00 (plus v noci sa budí raz na papanie). Ale nič z toho nie je pravidlo. Cez deň je to tiež podľa nálady, niekedy spí veľa, inokedy nič. Sám nezaspí, len mi naznačí mrnčaním, že je unavený a musím ho uspať. Myslím, že nie je pravda, že čím viac dieťa unavíš cez deň bude spať lepšie v noci. Práve naopak. Lebo prežije veľa vecí a kým to všetko spracuje tak ani nezaspí a môže mať nekľudný spánok. Veď predsa deti majú tiež "svoje nálady", a nie sú to stroje. Raz sa chcú hrať viac inokedy menej, a pod. Podstatné je, aby si ty videla, že koľko spánku mu stačí. Ak potrebuje viac nech spinká ak menej, tak ho netreba nútiť.

mysiatko
autor
4. jan 2012

No dievčatá ked to tak citam tak zacinam mat pocit ze niesom s tym spankom na tom tak zle ako som si myslela 🙂

mysiatko
autor
4. jan 2012

@beton my sme len na noseni fungovali do 4 mesiacov aj doma aj vonku...kocik absolutne odmietala do 4 mesiacov tak sme sa vonku nosili aj 3-4 hodiny lebo spala ako medvedik. doma sme sa nosili aj nosime doteraz lebo nevie sama posediet v kresielku alebo pohrat sa na deke...takze sa nosime a je spokojna....inak v kociku teraz spinka pekne ale ked sa zobudi tak tam nechce byt..takze opat nosime 🙂))) ale nosenie vrelo odporucam aj ja....sice som niekedy unavena ako kôn ale co by som pre to zlaticko neurobila a stale si hovorim ved ju nebudem nosit do 18nastky 🙂)

abika26
5. jan 2012

nasa bambulka ma skoro 7 mesiacov a vacsinou spi od 20 do 6-8 a potom je tak zvacsa po 2-3 hodinach bdenia zas unavena takze spi.bud 3x po hodine alebo 2x po 1,5h-2.niekedy nam zaspi aj medzi 18-19 ale nema to vplyv na to ako spi potom v noci....skus knizku kazde dieta moze dobre spat 🙂

shcmirka
1. mar 2012

mysiatko myslím že tvoje dieťatko spí veľa cez deň. My fungujeme takto: Ráno vstávame o 7:00 - 7:15 potom sme hore 3 hod. čiže o 10:00 ide spať a spí do cca 12:00, potom znova 3h hore a o 15:00 spať a to na 40 min. až 1 hod. Ak ho vozím v kočíku tak len do 16:00 lebo o 19:30 ho okúpem a o 20:00 ide spať. V noci 2x papá, nie je kojený. Ale takto fungujeme cca 1 mesiac, riadim sa pokynmi z knižky Každé dieťa sa vie naučiť samo spať a ver či never funguje to. Najdlhšia doba bdenia má byť pred večerným spánkom cca 4 hod. Sama som tomu nechcela uveriť, v noci sa mi budil aj 10 krát, nechávala som si ho pri sebe v posteli ale po prečítaní knižky som ho nechala v postieľke a teraz spí v nej celú noc, dokonca aj mlieko mu dám v postieľke,vôbec ho z nej nevyberám. Preto knižku odporúčam, môžeš si ju stiahnuť aj z netu, za 4 hod. ju máš prečítanú. Držím palčeky. pa

shcmirka
1. mar 2012

@mysiatko Ešte sa vrátim k tej knižke, je v nej veľa vecí kt. pomôžu ako napr. ako odnaučiť dieťa v noci papať. My sa chystáme na to prejsť, no len včera sme mali 6 mesiacov tak počkám ešte mesiac a začnem ho odnaučať. Dozvieš sa v nej aj to ako naučiť spať dieťa samo, že najdôležitejší je pevný režim a najlepší spôsob ako sa naučiť tento režim je dieťa budiť. Ja moje dieťa zobudím najneskôr o 16:15 aby som ho mohla o 20:00 uložiť a mať večernú pohodu.

lenka_l
1. mar 2012

@mysiatko ahoj, no tiez si myslim, ze tvoja este dobre spinka... nas maly na 6 mesiacov, zaspi na nocny spanok tak o 21.00, ak je dobra noc, papame len 2 krat a vstavame o 7,00, vydrzi hore tak 2 hodinky, potom ideme spinkat, spinka pol hodinku max. hodinu, ale to len vynimocne... a zase 2 hodiny hore a tak dookola, ani v kociku nevydrzi spat dlhsie, po pol hodinke je hore, vynimocne znovu zaspi, ale to tiez len obcas, inak musime ist domov, lebo sa v kociku zacne hnevat... vecer som ho snazila ulozit aj skor, predtym chodil spinkat o 19,00 ale potom sa po tej pol hodinke zase vyspany zobudil, takze teraz sa snazim, aby pred nocnym spankom vydrzal aspon 3 hodinky hore.... no nie vzdy to vyjde... a teda zaspavame na prsniku, potom ho uz len prelozim do postielky, niekedy dam dudlik ak treba a spinka dalej... no a spinka vo svojej postielke v izbicke

lenka_l
1. mar 2012

@shcmirka vela mamiciek hovori o rezime, ale moj maly velmi zle cez den spaval, mal koliky a reflux, potom nevedel zaspat z unavy, a ked konecne zaspal (po niekolko hodinovom placi) bola som velmi rada, ze spinka, rezim nehorzil, nedalo sa urcit kedy ho bude boliet brusko a kedy ho po zaspinkani opat zobudi kyselinka... takze si myslim, ze nefunguje u kazdeho budenie na vytovrenie rezimu, kazde dieta je ine a aj my dospeli mame jednu noc lepsiu, inu horsiu, niekedy sa potrebujeme v noci napit, inokedy nie... ale pises, ze nie je kojeny a pri nekojenych detickach je rezim v papani asi potrebny, je na kazdom ako si to "zariadi" len chcem tymto povedat, ze aj ked navod podla knizky u vas funguje, nemusi u kazdeho 😉

shcmirka
1. mar 2012

@beton prepáč ale nesúhlasím s tebou. Neviem si predstaviť že by som svojho 9 kg syna nosila v šatke a už vôbec nie že by som s ním stála pri sporáku, prala a žehlila. Keď sa dieťa naučí v postieľke zaspávať tak keď sa v noci prebudí, cíti, že je tam kde zaspávalo a spí ďalej. Keď sa naučí zaspávať na prsníku, v šatke alebo na rukách, po prebudení zistí že tam nieje, tak si to opäť vyžaduje a budí sa. Nie je to ľahké naučiť dieťa samé zaspať ale dá sa to. Vyskúšala som to a po 2 dňoch trápenia mám pokojné noci a nič nezhodnocujem. Jednoducho máme režim kt. vyhovuje aj mne aj malému a kým on pekne spinká v postieľke, ja si porobím domáce práce. Neverila som tomu že to niekedy dokážeme ale ano, pomohla mi k tomu kniha Každé dieťa sa vie naučiť samo spať, vrelo ti ju odporúčam. Ale ak to tebe takto vyhovuje, tak samozrejme nič nemeň a užívaj si drobčeka 😉

shcmirka
1. mar 2012

@lenka_l ano, sú výnimky a aj môj malý spal od malinka veľmi málo. Spal len 40 min. a keď som chcela viac tak len v kočíku a voziť. Tento režim odporúčam samozrejme deťom od 6 m.My sme začali keď mal 5 a 1 týždeň.

edita84
1. mar 2012

Ahoj tak u nás to vyzerá takto ráno vstane okolo 5:30-6:00 o 7 sa napapá a ideme zobrať staršiu dcéru do škôlky, nieedy si dáme prechádzku do 9 tej, ale ked nie tak prídeme domov o 10 sa napapá a potom bud ideme znova von alebo ide spinkať ked sa mu chce ked nie tak sa hrajkáme a tak spí o 12 tej 🙂 a potom obedík a znova ideme von okolo 15 tej, a podvečer zvykne spinkať okolo 17 tej, kupkanie okolo 18 tej a spinkať ide o 19 -19:30 a potom spinká do 3 alebo 4:30 napapá sa a ešte pospinká do tej 5-6 hod a tákto to ide skoro každý deň 🙂

adkaa
1. mar 2012

☹ Mne je vzdy najviac luto tych babatiek, tolkokrat opakovana tema, kolko ma, ci nema spat dvoj-, troj-, stvor- az n-mesacne babatko. Ocakavme od nich nieco, co my povazujeme za normalne a samozrejme, ucime ich, co by mali chciet a mali robit a pritom to,ako sa chovaju je uplne prirodzene a normalne... Ja viem, ze je narocne uspavat kazdych 10 minut a castokrat to lezie cloveku na nervy, aj my sme si tym presli, mali sme rozne obdobia, ale vzdy je to len prechodne a kazde babatko je individualne, takze to, ze jednio prespi 3 hodiny, neznamena, ze musia aj ostatne. Babatka maju ine spankove cykly ako dospeli ludia a pri matke sa im upravuju a navodia na rovnaku uroven, preto je dobra satka, spolocne spanie.... Ved uz len to, ze v krajinach, kde matky spavaju so svojimi detmi nepoznaju syndrom nahleho umrtia, o niecom svedci. Pre dieta nie je norma postielka, ale pokojny spanok pri matke, tak to priroda, evolucia, ci Boh zariadili. Takze podla mna nijako netreba spanok upravovat, neboj, prejde to, mozno o par dni, mozno o tyzden, dva, ale nebude to trvat donekonecna, este si uzijete plno zmien v spankovych cykloch. Ked to nebudes riesit z pohladu, co s tym, ale prijmes to ako nieco prirodzene, ze touto cestou musia niektore babtka prejst, pojde to lahsie, uvidis 😉 Este ma napadlo, okolo 4-6mesiaca a potom okolo 10m az roka nastava rychlejsi rozvoj mozgu, takze sa spanok moze zhorsit...
A tu je jeden clanok o nocnom spanku: http://babatocko.blogspot.com/2011/05/nocny-spa...
Drzim palce a vela sil, coskoro to budete mat za sebou, uvidis 😉
A co sa tyka tej vahy pri noseni, matka, ktora babatko nosi od narodenia, vobec tarchu vahy nepocituje 😉 Ano, je ine, ked si odrazu na seba uviaze niekolkokilove dieta, jasne, ze si to nevie predstavit. Nas maly ma takmer 12 kil a na chrbte uplne bez problemov a vpredu na kratke casove useky takisto, takze ja satku alebo manducu jednoznacne odporucam 🙂

dominika007
1. mar 2012

Ahoj maminky 🙂 Nas drobec bude mat 13.3 sest mesiacov,a tiez sme sa najprv trosku potrapili so spankom,lebo spinkavala kazdu hodinku po 15-20 minut,co sa nedalo zvladat ☹ Tak sme sa doho pustili,teda JA 🙂 a ,,vytrenovali" sme spanok nasledovne: vstavame okolo 6.00-6.30 rano,potom ide spinkat okolo 9.00 a spinka taku hodinku,kedze sme uz zacali papat aj zeleninku,tak o cca 11.30 sa napapa,dokojim ju mlieckom a ide spinkat.Spinka take 2-3 hodinky,obcas si k nej lahnem aj ja 🙂 ,vtedy ma ten spanok taky kludnejsi a ked nie,tak jej obcas treba dat dudusku do pusy.Potom sa napapa a idemem von pre starsiu dceru okolo 15.30-16.00.Niekedy si zdriemne v kociku niekedy nie.Potom sa ide o 18.00 okupkat,napapa sa,nehame odgrgnut a sup do postielky 🙂 Niekedy sa este trosku pohra sama ale väcsinou do 10 min .Chcelo to zaspinka.Chcelo to trosku treningu a snezime sa to vsetko aj dodrziavat,takze aj mi si ten nas cas zariadime podla malickej,ved to je to najmenej co pre nu mozme spravit 🙂 Tak drzime palce a pevne nervy

shcmirka
3. mar 2012

@dominika007 a ako ste to trenovali ?

beton
4. mar 2012

@shcmirka 9kg dieta este nie je take tazke. to je v pohode. ja tak robim skoro vsetko, ved aj ostatne deti maju svoje potreby.... knizka, ktoru odporucas vo mne nevzbudzuje doveru. momentalne sa snazime uplatnovat principy knizky "whispering baby". je to setrnejsie a funguje tiez. ked nefunguje, tak je pricina niekde inde a treba ju najst. niekedy nestaci riesit dosledky, ale radsej priciny. ako tuto noc. neskoro sme dali kasu a potom im v noci nedobre travilo, tak sme boli hore. bola to moja chyba. najblizsie dame pozor.
ale aby som sa netvarila...skusali sme aj plac a absolutne to nezabralo. akurat sa nam pobudili aj ostatne deti a plakali spolu, takze asi aj susedia mali radost :o))

evitka82
4. mar 2012

ahojte.tak ja s mojou som celkom spokojna.posledne dva tyzdne sme sa sice prehadzovali aj v noci som len behala,vstavala davala cumel ale vymenila som pampersky za hagisky a neplesnem ju len tak do postielky ale nadojčíme sa polezkame si spolu vo velkej posteli a je tvrda do 5 tich minut prelozim do postielky a spi.ukladame sa okolo 19tej zobudi sa mi okolo jednej pol druhej a potom uz len rano okolo alebo pred 6tou 🙂 je to skoro ale nestazujem sa.cez den chodi spavat po hodke az hodke a pol bdenia.a to je pravidlo.to u z vidim po hodine hodine aj pol ze si sucha oci toť signal a uz davam do postielky natiahnem kolotoc a je tvrda.von chodime okolo jednej a spi dve tri hodky.pred vecernym spankom sa snazime aby uz po dakej 17tej az 17.30 nespala 🙂
tie denne spanky su take pol hodinove az hodinove.ale ona aj cez den si sama lezi,debati, v kresielku,nikdy sme sa nenosili vecer byva kus nervoznejsia ale nestazujem sa.zlate dieta.po maminke 😀

dominika007
5. mar 2012

@shcmirka Hlavne to chcelo cas 🙂 Na zaciatku spinkavala s nami v posteli 😉 co sa samozrejme casom ukazalo ako velmi neprakticke,kedze deti rastu,tak sme pomalicky zacali davat do postielky.Kazde dieta by malo mat nejaky pravidelny rezim,to tvrdia aj odbornici,a hlavne vecer ten isty ritual.Platilo mi to pri prvej dcere a aj teraz 🙂 Najprv sa to malickej nepacilo,kedze spinkala s nami,aj to skusala placom,ale nikdy som ju nenehala viac ako 2-3 min poplakat.Potom su tie deti moc lutostive a je tazsie ich ukludnit a je to taky zacarovany kruh 😕 Zobrala som si ju na ruky,trosku pocicikala-polutovala,hlavne aby mala istotu,ze sme doma a nic sa nedeje 🙂 Trvalo to asi 2 tyzdne,ale pomalicky sa skludnila a teraz neni problem.Spinka sama,obcas ju treba trosku pocapkat po zadocku 🙂 A treba si aj uvedomit,ze kazde dieta je ine a ma svoje potreby a urcite chvilocku potrva,kym na ne rodicia pridu 🙂

shcmirka
5. mar 2012

@dominika007 ďakujem za odpoveď 🙂 My sme na tom podobne, preto sa mi tvoj príspevok páčil. Teraz trochu prechladnutí takže robím výnimky ale ináč režim ako na vojne 😉 , osvedčilo sa mi to aj pri prvom synovi. Želám veľa poslušných dní 🙂

31majka12
5. mar 2012

@evitka82 ahoj aj my budeme ucit na postielku.
chcem sa opytat aky je vas taky denny program?
Chcem taky podobny zaviest aj mu mojho maleho.
Mozme cez IP?
dakujem