Lozenie, plazenie. Je to potrebné? Máte skúsenosti?

kvietocek7
18. aug 2008

Nasa mala dcerka ma 9 mesiacikov 🙂 je zdravucka,ciperna, ziva stavia sa uz na nozicky, ma pekne drzanie telicka....
Ibaze sa nechce za nic na svete plazit ani lozit.Tiez odmieta byt na brusku-vydrzi iba chvilu Neviem ci je potrebne aby lozila alebo uz priamo bude chciet chodit.
Poradte ako je to dobre podporit-cvicit, aby zacala lozit a plazit sa.
Ake su vase skusenosti??

adra22
3. jan 2012

@jasekd
@alena76 Ďakujem dnes pôjdem kúpiť loptičky alebo kocky a vyskúšame 🙂
Ďakujem za rady 🙂

iwuskaaa
3. jan 2012

@adra22 ja som robila to isté, ako ti napísala aj @alena76 😉 . Ono je to v podstate metóda podľa Bobatha, vyskúšaj a Dávidko si to časom osvojí 🙂 .
Zo začiatku kým sa nevedel dobre udržať, tak som pod bruško dávala deku, ktorú som stočila do valca, alebo som pod neho dala plienku, látku a tiež vložila pod bruško a vyzdvihla do vzduchu, aby bol odľahčený. Vyskúšaj aj tak, to mám tiež podľa metódy Bobath. Oni do toho prídu, chce to čas 🙂

jasekd
4. jan 2012

@iwuskaaa
@adra22 tohle jsem delala taky, i to pomahani jako @alena76 . Mame i nafukovaci valec, ze pry super pomucka, u nas se ale neosvedcil, dite u toho nacvicuje naklekavani apod, ale M. se toho nejak bal...

adra22
4. jan 2012

@jasekd no ten valec máme aj my ale Dávidko sa s ním hrá hrká ale moc nechce liezť na nom.
Kupila som kocky tak idem to ponavliekať a zajtra skúsime 🙂
Pinpongové loptičky u nás nemali tak skúsime kocky.

adra22
12. jan 2012

@iwuskaaa
@jasekd
@alena76
baby čo robím zle dala som tie kocky na gumičku a tak som mu to opásala ale Dado sa s tým hrav si ich vyťahoval spod bruška, tak som mu dala pinpongové loptičky 6 kusov za body a som ho nechala a on sa veselo plazí aj s loptičkami, ako keby tam ani nič nemal urobila som niečo zle?
Aj ten pohyb som ho učila ja keď mu zdvihnem bruško tak on stvorkuje ale ako náhle mu pustím bruško tak sa začne plaziť.
ďakujem

jasekd
12. jan 2012

@adra22 Nic nedelas spatne, mne to Martin delal taky, ze si na to lehnul a plazil dal 😠 ale prece jen mu to trochu ztizilo pohyb, vic se nadzvedaval a nakonec na to prisel. Zkousej dal, dej toho vic apod. Aspon ze vi jak na to, kdyz mu pomuzes nahoru 🙂

alena76
12. jan 2012

@adra22 suhlasim s @jasekd 🙂 chce to cas..aj ten loziaci pohyb sa nauci.postupne pochopi, ze je to rychlejsie a menej namahave ako plazenie po brusku

nadenkaaa
18. jan 2012

@iwuskaaa ahojky ivka ako sa mavate s tomaskom? 😵 😵 citala som ze krasne stvorkujete to je super 😎
ozvali sa ti z tej luznej? mne zatial nie tak som zvedava ci to bude vo februari ci kedy nas Noel sa dava na stzri a uz dokonca urobil aj 6 tahov stvorkovania ale potm zasa isiel na istotu a dal sa plazit -v tom uz je prebornik 😀 😀
len neviem lebo teraz sa maly stale chce stavat ze sa da do vysokeho klaku -naklakne si a chcce sa dvihat na nohy neviem uz ako by som mu v tom zabranila a motivovala ho k lezeniu

adra22
18. jan 2012

@nadenkaaa presne toto isté mame aj my plazíme sa super stavia sa mi popri nábytku ale štornožkovať vobec teraz sme boli v MT na kontrole tak mi RHB povedala že už keď sa stavia popri nábytku tak bude tažko ho prinutiť štvornožkovať ale že by to bolo fajn lebo by sa mu posilnil chrbátik ja som už skúšala všeličo RHb mi ešte poradila dať mu plienku popod bruško a zdvihnúť mu ho a tak pomocť tak skušame ale on miesto toho aby štornožkoval sa mi postaví na nohy ( vypučí zadok postaví sa na nohy ako keby startoval na preteky) 🙂

nadenkaaa
18. jan 2012

@adra22 a vy ste boli v tom decembri v mt na pobyte? ja som bola 9.1 na kontrole v mt u rhb dusky a tam pekne urobil asi dva tahy stvornozkovania tak aj ona bola sn im spokojna teraz sice uz viac a viac ide na styri ale zarovne sa aj strasne stavia a on by to robit nemal lebo podla neurologicky spickujeme
cvicim s nim dva cviky jeden na kolienkach a jeden na boku a mam co robit aby som ho udrzala 😝 😝 😝

adra22
18. jan 2012

@nadenkaaa ahoj nie nakoniec sme neboli v decembri ideme teraz 6.2. boli sme v nomocnici tak nám pobyt odložili. My sme na štyroch ale len sa hojdá na nich a ked sa ma pohnúť tak sa dá na bruško a plazí sa. My nešpičkujeme ale zase že má krivý chrbátik tak zato by ho mal posilniť. My máme 3 cviky na chrbátiku, na boku a na kolienkach a s tým udržaním mi hovor to je pre mna také malé fitko 🙂

nadenkaaa
18. jan 2012

@adra22 no nas sa hojda od decembra tak intenzivnejsie predtym sa dal na styri len malo a chrbat mame slaby aj my tak by som bola rada tomu stvornozkovaniu uvidim v piatok by mal mat korigovane 9 mesiacov som zvedava ci zacne stvorkovat lebo plazit sa zacal v korigovaných 6,5 mesiacoch

nadenkaaa
18. jan 2012

@adra22 urcite sa ti vmt bude pacit mne sa tam pacilo dalsi pobyt mame naplanovany 21.5 a fakt som videla pokrok odkedy sme tam boli no darmo ved tam predsa clovek cvici pod odbornym dohladom 2krat denne a ten treti krat uz aspon vies ako presne a ak to nejde tak na druhz den sa mas zasa koho spytat

adra22
18. jan 2012

@nadenkaaa no určite ano ja som tam už bola na jednom pobyte takže ja sa tam v podstate aj teším lebo presne ako vravíš boli tam pokroky ja tajne dufam že po pobyte začne štvornožkovať 🙂 No a presne aj to že sa máš koho opýtať ja som odtiaľ prišla že super zaškolená 🙂

nadenkaaa
18. jan 2012

@adra22 ja som tam bola este len raz vsetky ostatne maminy tam boli "stare harcovnicky" a strasne to ta ubehlo a za dva tyzdne co sme tam boli mu vysli styri zuby 😀 😀

ciernavila
18. jan 2012

nam sa zase kratko plazil dopredu, len dva tri dni. Ja som mala pocit ze z gulania sa na bruchu presiel do stvornozkovania. Plazil sa len troska dozadu predtym aj to skoro minimalne, zrezu dva dni asi plazenie a hned svornozky. Nebude mu to plazenie chybat ked bolo len tak kratke? Stvornozkuje asi tyzden aj tri dni a dava nohu uz akoby sa siel postavit. A to si sam nechce sadat skoro vobec. Sadol si len dva krat.

kachen
18. jan 2012

Holky, nevim jestli to tu uz nahodou nezaznelo. Jestli ano, omlouvam se. Ale, nedavno jsem tady narazila na odkaz na perfektni clanek.

http://www.poliklinikaprosek.cz/stranka-nejcast...

Myslim, ze stoji za precteni. 😉

alena76
18. jan 2012

@kachen velmi dobry clanok.plne suhlasim. zial pri starsich detoch som robila vela chyb, kedze nebolo tolko informacii

6mia6
18. jan 2012

@kachen na nás to sedí a hlavne som sa bála tých pádov na hlavu zo stoja. púšťal sa a padal dozadu ako doska rovno na hlavu. Dúfam že to nezanechalo nejaké následky 😲 Kým prišiel ako na to, dostala som viackrát vynadané prečo ho nechytám. Presne som mala pocit ako píšu, že keď mu pomôžem v podstate sa na mňa bude spoliehať. Sedieť som tiež nedávala kým sa neposadil sám. Prešli sme všetkými formami od státia, cez štvorkovanie, k sedeniu a k chodeniu. No a tiež som propagovala dieťa na zemi, (hlavne preto lebo už nemal kam spadnúť) za čo som si tiež vypočula prečo ho dávam na zem ako psa :D Asi to celej famílii vytlačím a zavesím na viditeľné miesto. 😝
Výborný článok 😉

strociatka
19. jan 2012

@kachen vynikajuci clanok, uz k tomu netreba nic dodat.. 😎

iwuskaaa
19. jan 2012

@nadenkaaa ahojte 😉
No máme sa celkom fajn, niekedy je lepšie, niekedy je horšie, niekedy mám svetlé dni, inokedy zase tmavšie. Ale snažíme sa, snaží sa Tomáško, tak sa teším 🙂 . Do Lužnej už máme pozvánku na 29. januára. Som zvedavá ako bude, potom sa ozvem 🙂 .
Do MT tiež máme už termín, tuším to vychádza na 10. apríla.
Na kontrolu sa musíme objednať tiež, niekedy zrejme vo februári to vyjde.

@adra22 prečo ste boli v nemocnici? Snáď je už všetko ok! 😉

@kachen super článok, mali by si ho prečítať všetci, vrátane starých mám a všetkých, ktorí chcú všetko urýchľovať!

adra22
19. jan 2012

@iwuskaaa Ahoj mali sme zápal bedrového klbu tak sme museli byť hospitalizovaní ešte to doliečujeme v pondelok ideme na kontrolu na ortopédiu tak dúfam že ma Dr. poteší a už to bude oki.
@kachen parádny článok vytlačím a vyvesím na vchodové dvere k nám,hlavne pre staré mamy 🙂

nadenkaaa
19. jan 2012

@iwuskaaa no asi tam zavolam lebo nam este nevolali takze neviem kedy tam pojdeme respektive kedy sme zaradeni.
aj u nas je to raz lepsie raz horsie ale tak to je asi normalne 😝 😀

iwuskaaa
22. jan 2012

@adra22 tak ste mali aj pauzu v cvičení, však? Ako dlho? Kde na ortopédiu chodíte a ako si spokojná? Neviem, či nebudeme musieť vyhľadať aj my ortopéda, ale zatiaľ dúfam, že nie.

@nadenkaaa určite tam zavolaj, ja som tam vyvolávala, chcela som ísť čo najskôr 😝 😀 .

abika26
22. jan 2012

ahojte maminy,chcem sa opytat akym sposobom zacali vase deticky lozit,resp, sa plazit?nasa mala to robi takym trochu cudnym sposobom,odraza sa akoby rukami naraz,nestrieda ich a s nohami robi ako pri plavani.vyzera pri tom ako maly tulen 🙂 je nejaky spravny sposob plazenia aleb je to jedno?inak robi to len 3-4 dni ale uz je celkom rychla 🙂

nadenkaaa
22. jan 2012

@iwuskaaa ivka pochvalim sa noelko dnes prestvornozkoval cely koberec aj puzzle na zemi co ma na hranie 😵 sme stastni 😉 ma 10,5 mesiaca a 9 korigovane 😵
a budem tam volat aj ked neviem ci tam chcem ist takto v zime to vecne obliekanie a yzliekanie ma odradza ..a mirke tam emka ochorela 😖 😖 😖
@abika26 to je zaciatok -deti sa zycajne na zaciatku takto tulenia-pritahuju sa na rukach -casom zacne pouzivat skrizeny vzor -a zdokonali plazenie -moj sa napriklad zacal tulenit ked mal korigovane 6,5 mesiaca a behom mesiaca to potm zdokonalil a uz sa plazil tym spravnym sposobom 😉 len malinku nechavaj co najviac na zemi aby mohla objavovat svet 😉

nadenkaaa
22. jan 2012

@6mia6 u nas -respektive v manzeloej rodine som tiez za exota 😝 😀 boli sme vcera na oslave synovec ma narodeninya samozrejme Noela som dala na zem a oni hned ze zasa si na zemi za trest? 😠 😠 ☹ preco ho nedam do pauka nech si pobeha a ja budem mat chvilu klud si porobit a podobne reci.. 🙄
ked im to clovek vysvetluje aj tak si melu svoje uz som povedala ze sa proste nad tym ani nebudem pozastavoat lebo je to moje dieta a moja zodpovednost ale take reci vedia nastvat

iwuskaaa
23. jan 2012

@nadenkaaa juuuuj, veeeeľmi sa tešííííím s vami 😵 😵 😵 . Krásny pocit, však? Viem si predstaviť.
Včera som volala aj s Mirkou, tak vravela, že potom boli 2 týždne chorí 😖 . Ja verím, že to všetko zvládneme bez choroby 🙂 .

@abika26 každé dieťatko začína plaziť ináč.
Tomáško sa začal plaziť pomocou rúk, striedal ich, raz jednu, raz druhú pritiahol a nohy len ťahal za sebou. Ako partizán 😀 . Potom už plazil pekne, skríženým vzorom, takže neboj sa, všetko príde 😉

adra22
23. jan 2012

@iwuskaaa ano mali sme aj pauzu v cvičení 2,5 týždňa. Aspoň sme mali kludné vianoce bez cvičenia 😉
Chodili sme v ZH ale tam som nebola spokojná tak som vybavila Dr. v starej nemocnici v BB a spokojnosť maximálna aj dnes sme tam boli na kontrole a za 10 dní ideme znovu tahá sa nám to dlho lebo v ZH to liečili nesprávne. Ale cvičiť už cvičíme normálne len nie 4x denne ale 3 krát a po pobyte sa uvidí ale chcela by som zase prejsť na 4 x denne.

sisamato
24. jan 2012

Ahojte,
ja som tu uz stara, ale dost dolho som nepisala...poznaju ma skor alena76 a jaksed 🙂
Takze...CHODIME 🙂 , SICE NIE OPRETEKY, ALE PREDSA UZ AJ SAMA, BEZ VYZVANIA 🙂 ..
Pre info vas vsetkych, dcera ma 21 mesiacov 😀 . Apropo, preco? proste ona je in, a este k tomu aj taky lenosko, co uz... 😉