Moja 9-ročná dcéra nenávidí ľudí.

daskaflaska
15. júl 2019

Ahojte. Mám taký problém. Moja dcéra nemá rada ľudí. Priam ich nenávidí. Rodinu svoju miluje ale vonku to je strašné . Nikto cudzí sa jej prihovoriť nemôže .. Málokedy odpovie milo s úsmevom. A na menšie deti je úplne alergická. Ja sa jej to snažím aj vysvetľovať že to nieje správne ale jej to je jednoducho jedno povie mi nech jej dá každý pokoj že ona sa s nikým baviť nechce, proste ju to obťažuje . Má kamošky zo školy s ktorými si rozumie, bratrancov a nás. To jej stačí.. Má už 9 rokov a od takých 4-5 rokov to takto je. Dovtedy si síce tiež vystačila sama aj vonku nevyhľadávala nejako spoločnosť .. Ona je ešte k tomu malý Monk ani na ňu niekto z blízka rozprávať nesmie lebo jej je z toho zle. Chystám sa navštíviť psychológa .. len som chcela vedieť že či máte niekto tiež také dieťa ktoré proste neznesie ľudí .. ?

zulumilo
25. júl 2019

@daniell_ka presne tak 👍

sajuri257
25. júl 2019

@alexandra1509 🙈🙈🙈 ach

alexandra1509
25. júl 2019

@sajuri257 čo ach

viellik
25. júl 2019

@alexandra1509 Môže, ale nemusí to byť ono. Akože je dobré sa mať na pozore, ale netreba zbytočne panikáriť 🙂

zuzipuk
25. júl 2019

@janulka1985 zbožňujem Sheldona, dcéra musí byť skvelá! 😍😍😍

zuzipuk
25. júl 2019

Ja ju úplne chápem, tiež nemám ľudí v láske... Česť výnimkám 😀 ale to je asi ine, keď už mám 28.... Nie je len jednoducho introvert?

beatrix85
26. júl 2019

@daskaflaska to mi trochu zaváňa Hraničnou poruchou osobnosti.

terezka1947
26. júl 2019

Jeeeemineee,kolko dg hned. A co tak hanblivost?praobycajna hanblivost?ci povahova crta?

kvetinka75
26. júl 2019

vieš čo, nečítala som všetky príspevky, ale pokiaľ s tým ona nemá problém nerieš. Moja dcéra je introvert, niektoré veci tiež nemá rada. Kedysi mi to prišlo čudné a chcela som to riešiť. Potom som zistila, že jej to vôbec neprekáža, tak ju beriem takú aká je. Jednoducho, každý sme nejaký a pokiaľ to tým deťom nevadí, netreba to riešiť a hovoriť im ako a čo majú cítiť, ako sa chovať. Druhému neubližuje, tak to nechaj tak. Ak by si mala podozrenie na nejakú diagnozu, tak skús psychológa. Inak by som to asi neriešila. Moja má tiež dosť vyoské IQ, má svoje záujmy, svoj okruh kamarátov.

miamaria
26. júl 2019

@daskaflaska To co znamena ze byt Monk baby? Ci som mimo alebo co

kvetinka75
26. júl 2019

@nikayla moja dcéra tiež pomaly z toho vyrastá. Kedysi namala rada nových ľudí, veľkú spoločnosť, nerada bola stredobodom spoločnosti. Teraz sa skôr teší na nových ľudí, lebo s niektorými starými známymi si nemá čo povedať. Normálne s každým komunikuje, odpovedá. Stále zostala introvertom ale pri správnych ľuďoch sa vie odviazať. V škole je za čudnú, lebo nemá blbé komentáre, poznámky, dobre sa učí, nemá potrebu na seba upozorňovať a trúsiť trápne komentáre. niekedy ju to štve a niekedy nie. Má kopu kamarátov ale takých blízkych len zopár. Jednu naj kámošku a ostatní sú len kamaráti. Ale už nemá problém ísť do neznámeho prostredia, zoznámiť sa s novými ľuďmi. Vždy dúfa, že medzi nimi nájde aj normálnych, ktorí budú mať nejaké záujmy, s ktorými si bude mať čo povedať a nebudú riešiť iba alkohol, zábavu, make up a kraviny.

kvetinka75
26. júl 2019

@miamaria nepoznáš ten seriál Monk? Pozri si pár častí.

candii
26. júl 2019

@miamaria haha 😂 to je ten Detektív Monk (seriál)