Môže ročné dieťa chodiť po schodoch?

jadodka
16. máj 2012

kočky, chcem sa opýtať, môj drobenko má jeden rôčik a strašne chce chodiť po schodoch, ťahá ma stále na ne a nožičky dvíha, kamarátka mi však nadáva že s ním nemám chodiť, že mu kazím klbiky ☹ .... má pravdu??? Inak chodí sám

raichel
16. máj 2012

Ahoj,to neviem ci ma pravdu tvoja kamaratka,ale moja dcerka tiez stale len po schodoch chcela chodit,tak sme s nou isli,bolo to pre nu nieco nove,zaujimave a teraz ma 3,5roka a vsetko je v uplnom poriadku......

albao
16. máj 2012

No tiez som nepocula o tom, ze je to skodlive na klbiky. Sama sa pyta a chce chodit po schodoch aj hore, aj dole, tak jej nebranim. Podla mna to je taka faza, ked sa uz naucili poriadne chodit, tak chcu zvladnut schody. 😉

traktor
16. máj 2012

deticky su zvedave..a schody to je lakadlo..snad ani nepoznam dieta, ktore by po nich nechcelo liezt/ chodit, ked pride na to, ze ma nozicky a vie ich pouzivat..ja som nikdy nebranila , chodili kolko chceli, ja za nimi..potom si uz nasli inu zabavku..podla mna tym , ze chodia po schodoch si skôr vytrenuju nozky..nevidim na tom nic zle..

katy1979
16. máj 2012

tak toto pocujem prvykrat. podla mna chodenie po schodoch posiluje svalstvo a deti ziskavaju aku taku koordinaciu. o kazení klbikov nic neviem

macocha
16. máj 2012

Ahoj, u nás nápodobne, v 12 - 13 mesiacoch sme behali po schodoch. Malo to negatívny dopad na chrbticu a kolená - ale moje 😝 Malá je v poriadku, má 4,5 roka, ortopedička je spokojná. 🙂
Ak má Tvoje drobenko už teraz problémy s kĺbmi, potom možno treba opatrnejšie. Inak som nepočula, že by trebalo deťom brániť, ale nie som odborník.

borocka
17. máj 2012

schody deti miluju, aj moj od 7ich mesiacov zdolaval schody po styroch. ked mal 15meaiacov tak sam vysiel hore aj dole. velmi ho to bavilo a nikdy som mu nebranila.
podla mna kamaratka zvelicuje, detom v pohybe urcite netreba branit. navyse oni maju este krehke a ohybne klby aj kosti, urcite sa tym nic neposkodzuje ( aspon ja tomu neverim). skor naopak, naberaju silu a koordinaciu. potom od urciteho veku by chodenie po schodoch, resp po tvrdom povrchu ako beton mohlo zanechavat stopy na klboch a platnickach. ale u deti si to neviem predstavit

hori
17. máj 2012

no ja by som s nim nechodila, akoze drzat ho za ruku a pod... prides o chrbticu... ked chce schody, nech si lezie sam, aj opatrnosti sa treba naucit casto na vlastnej kozi...

ladytt
17. máj 2012

Prvý raz počujem, že by to mohlo škodiť drobčekovi. Môj tiež behá po schodoch a náramne sa mu to páči. Ako a kedy by sa to mal naučiť? Od akého veku to už podľa tvojej kamošky bude zdravé? Či celý život radšej nebude chodiť po schodoch len sa nosiť a výťahom chodiť?

nice202
17. máj 2012

vsak tak sa trenuju, spevnuju klbiky. natahuju svaly. preto deti tak radi chodia hore dole po schodoch, lebo len treningom sa najviac ucia.

anjelicek26
17. máj 2012

Heh ako rocne dieta idealne chodi po schodoch 😅 😅 😅

https://www.youtube.com/watch?v=YKZaAbkhGZM
6mia6
17. máj 2012

všetky deti milujú schody.

mirkita
17. máj 2012

no nic take som nepocula .... mojho maleho som nechala ist ale tak aby liezol sam a ja za nim alebo vedla neho, nie tak aby som ho tahala za ruky a nutila zdvihat nohy...asi zalezi aj na tom ci su tie schody vysoke...
inak v zime ked sa nedalo ist von, moja mam poumyvala schody v bytovke a zabavali sa lozenim po schodoch, aspon ho dobre zabavila a unavila 🙂 a zhruba v 14 mesiacoch sa krpec naucil ist aj dole schodmi...je celkom fajn ked sa dieta vytrenuje aj na iny teren...niezeby som ho potom mohla sameho nechat ist ku schodom, ale aspon vie co to je

mandragora22
17. máj 2012

@jadodka ahoj, mozu. ak na to maju, netreba ich drzat nasilu priputane v kociari alebo ohradke, treba nechat priestor, dieta sa potrebuje "vyburit" a je zvedave. a bud rada, ze je motoricky zdatne 😉

lilitela
2. feb 2013

Ja si myslim, ze tvoja kamoska ma pravdu. Na beznych schodoch je skutocne vacsie prevysenie a dieta by malo po nich chodit, az ked to zvladne same. Samozrejme, pokial nechodi po styroch, tam si myslim, ze je to relativne v pohode. Ale neprehanala by som to - unavit sa moze predsa aj inak. Moj nazor.

jedina30
2. feb 2013

moja rada:riad sa svojim mateinskym rozumom a nie kamaratkou..poskodit klbiky?? 😀 😀. .tie ma uz davno vyvinute a na spravnom mieste,ked je zdrave dieta..moje deti milovali schody a ja som sa tolko nachodila s nimi,ze mam "krasny zadok" 😝. .deti radi spoznavaju a ucia sa..