Môžu po 2. roku zhustnúť vlásky?

suhada
28. feb 2016

Viem ze este spevneju, zmenia kvalitu, ale moze sa zmenit hustota vlaskov? Dcera ma 2 roky, uz ich ma po plecia, ale su velmi riedke, presvita jej hlava. Este som take riedke vlasky na vacsom dietati nevidela (myslim uz skolakov a vacsich) ale logika mi hovori, ze ked uz raz ma malo vlasovych korienkov, uz sa to asi nezmeni, ci ano?

evittam
28. feb 2016

@suhada Presne ako si to napísala - viac vlasových korienkov už mať nebude ako koľko ich má....

beatrice1607
28. feb 2016

@suhada mas ty alebo muz riedke vlasy?

suhada
autor
28. feb 2016

Inak ked sa narodila, mala ich o dost pevnejsie, a zda sa mi, ze aj hustejsie. Potom jej zacali nerovnomerne vyadavat, tak sme jej hlavku oholili, nech sa to ma narovnako. Holili sme ziletkou, nie strojcekom. No a potom rok nic, az v 14 mes. sa ukazalo take paperie, fakt omnoho menej ako mala po narodeni. Myslite ze je mozne, ze sme jej holenim nejako poskodili vlasove korienky? Ze sme ich defacto povysklbavali? Hore nad krkom jej totiz prestali rast vobec, zacali znovu asi len pred 2 mesiacmi, take jemnucke

dazdovka
28. feb 2016

@suhada jasne, dva roky je nic, ja som mala navrchu hlavy kuty a zacesavali mi ich tym stredovym polostrovom aby neboli napadne, ked vidim teraz fotky sa len rehlim, vo skolke v predskolskej triede uz krasne vlasy (sice ziadny hruby vrkoc, ale dva take peknucke strapate copiky) a pomerne bohata ofina.

suhada
autor
28. feb 2016

@beatrice1607 muz ma huste, ja menej, ale riedkymi by som to nenazvala. A dcera, ked jej chcem spravit copik, to su same cesticky az lysinky po celej hlave, asi ako ked si plesivejuci dedkovia zacesavaju vlasy dozadu 😒

beatrice1607
28. feb 2016

@suhada To ste oholili hlavu takemu babatku?
Nemyslim si ale, ze holenim ste jej nieco narusili, ale asi to chvilku bude trvat kym jej normalne dorastu.
Len jej ich uz neholte.
Navyse ja a moj muz mame riadnu hrivu na hlavach a nas syn mal tiez take jemne vlasky, ale kazdym mesiacom mu hustnu a silneju.
Preto som sa aj pytala, ci ma mat tvoja dcera po kom riedke vlasy.

suhada
autor
28. feb 2016

@beatrice1607 mala asi 3 mesiace ked sme jej oholili. Bolo to treba, lebo hore uz nemala skoro nic, a po bokoch dlhe tmave vlasy, dost smiesne vyzerala

beatrice1607
28. feb 2016

@suhada chapem.
Ale pochybujem, ze je to tym oholenim.
Ja si myslim, ze to chce cas kym jej vlasky zhustnu.. 🙂

rose32
28. feb 2016

Takemu 3mesacnemu babatu sa nemize holit este...su to paperove vlasky.ked sa otrhne to uz aj s korenom ide von...uz nebude mat huste vlasky zmiernit sa uz len...je mi luto nam doktorka vlavela uz daaaavno este ked som mala prvu a bilo hovorene ze preto sa pouzivaju jemnw kefecky pre babatka aby sa im vlasky netrhali bo su este haklive

marcelatje
28. feb 2016

@suhada mam dlhe huste vlasy po pas. Vsetci muzi z mm strany su plesati a mala zdedila vlasy asi po nich. Kolka nespravodivost 😃 prve vlasky vypadali a nove zacali rast dost neskoro. V troch rokoch to vydalo na mini asi 3 cm biedny copik. Ostrihala som ju masinkou. Vlasy posobia hustejsie ale iba preto ze su vsetky rovnako dlhe. Vzadu ma vsak stale take hniezdo. Vlasy stale kvalitou nic moc bez lesku. Uz som premyslala ci nema aj problemy so stitnou zlazou ale lekarka ma odbila ze to ma zdedene a bodka..... Chapem tvoje obavy ja dufam stale aj ked viem ze hustejsie nebudu 😁

piacere
28. feb 2016

@suhada moj starsi mal do cca 4 rokov velmi riedke vlasy. Tiez mu presvitala hlava, teraz ma 6 a na hlave hustu a pevnu hrivu 🙂

seahorse27
28. feb 2016

Mojej dcerke tiez v 2 rokoch presvitala pokozka - mala ale kratsie vlasy, kedze bola kucerava. Presne v 2 rokoch sme ju prvy krat ostrihali, lebo mala uz totalne zodrate konce - asi 4 cm sme jej zobrali. Kazdym rokom mala hustejsie a hustejsie vlasy. Teraz ma 7 rokov a krasne, dlhe, huste vlasiska...uz ma uplne dospelacku kvalitu vlasov a teda ma ich urcite hustejsie ako ja. Keby mi z nich polovicu dala, tak by jej to ani nechybalo 😀 A k tomu holeniu - to som celkom nepochopila...nestacilo ostrihat? Je uplne normalne, ze deticky v jej veku maju este riedke, jemne vlasky...

jana_eyre
28. feb 2016

raz som citala taky clanok o raste vlasov - deti maju niekolko faz kedy sa vlasy menia.. tak ako babatku postupne paperie vypada a nahradia ho vlasy, tak sa to deje niekolko krat za zivot, ale postupnejsie preto si to nevsimneme.. takze to, ze teraz ma vlasy riedke neznamena, ze ich bude mat aj neskor..

pamatam si to aj na sebe - ked som bola mala v skolkarskom veku, mala som uplne rovne redsie vlasy - mam take aj na fotkach.. teraz mam vlasy huste a vlnite - take ako som mala aj na zakladnej okolo 4triedy..

moja dcera mala ku koncu minuleho roka takmer holu hlavku - za dva mesiace jej vlasky uplne zhustli, aj ked stale jej niekde presvita pokozka a ma ich kratke, vidno ze podrastli.. takze treba pockat, oni casom zhustnu.. v

vravi sa, ze hustnu aj strihanim, ale odborne clanky tvrdia, ze to je mytus.. neviem co je na tom pravdy, ja som mala na strednej vela krat hlavu dohola a vlasy som po narasteni mala stale rovnake.. mne ale vlasy rastu velmi rychlo, co je sice super, ze mozem menit ucesy viackrat do roka, ale ma tosvoje nevyhody na inych partiach tela 😠 😅

demetria
28. feb 2016

Holenim ste dcerke vlasy urcite neposkodili. Mojim synom tiez lanugo (novorodenecke vlasky) vypadali tak smiesne. Najstarsiemu ostalo len paperie na vrchu hlavy, strednemu a najmladsiemu vypadal zase cely vrch hlavky a ostali len nad uskami vzadu. Este som im ich pri dojceni aj sama jemne sklbkala dole😀.
Vsetci traja mali minimalne do roka hole hlavky, potom to zacalo postupne rast. Este okolo 2 rokov mali paperie a presvitajucu lebku a najstarsi ma teraz tmave kucerave drotene vlasy, stredny (do 3r. blond) ma tmave huste rovne droty a drobec ma este stale paperie. Vlasky sa z detskych na dospele menia v predskolackom a mladsom skolskom veku. Niekomu skor, inemu neskor🙂.

suhada
autor
28. feb 2016

dakujem baby, dufam ze to tak bude, a casom sa vlasy este zmenia. Tiez mi bolo divne, ze kolko deti ma par vlaskov na hlave, a dospelych s presvitajucou hlavou veru nestretavam 🙂

cammille
28. feb 2016

Jasne ze mozu zhustnut, moj mal do 3 rokov par "chlpov" na hlave, az po 3 rokoch mu zacali prkne hustnut a teraz ma 4,5r a ma pekne huste pevne vlasky😊

loxa
28. feb 2016

jasne...moj syn mal par chlpkov na hlave v 3 rokock som ho dva krat ostrihala a take haro mu vyrasilo...😀

timea7
28. feb 2016

@suhada ťažko povedať, ja som do 15 mesiacov nemala vlasy žiadne, aby som na fotografiách nevyzerala ako dievčatko divne, tak mi dávali klobúčik 🙂 , v dvoch rokoch som mala veľmi jemné blonďaté kučierky, vlasov málo a dnes ich mám toľko, že neviem, čo s nimi.

bonaqa2013
28. feb 2016

moja dcéra v 3 rokoch mala vlásky asi tak 1 cm. Nikdy sme ju nestrihali, brali jej krv, rôzne vyšetrenia a nič. Každý hovoril že je chlapec - a nie dievča. A potom v 4 rokoch jej začali rásť vlasy - nič neužívala, a v súčasnosti má 7 rokov a vlasy po lopatky. Krásne vlasy.... tiež to nechápeme....