Náročné deti

29. jan 2022

Zienky,tie,co ste mali narocne deti/narocne zaciatky (prvy rok),zlepsilo sa to?Mame aktivneho synceka,ktory uz po roku nechce velmi spavat cez den napriek dlhsim rannym prechadzkam (vzdy vyse hodiny peso) a zdravemu rezimu (zdrave jedlo,nepozera telku,ma pohyb).Je tak akcny,ze s muzom sme po prvom roku uplne vycerpani (bdenia v noci,ziadna pomoc od rodiny,atd).Nestazujem sa,len opisujem situaciu,tie,co zazili taketo deti,hadam pochopia.Hladam asi iba povzbudenie,ze sa to u niekoho casom zlepsilo.Maleho mame radi,ale viac sme vycerpani, ako si to uzivame,nech sa snazime akokolvek pozitivne nastavit :( Ak ste mali narocne deticky,kedy sa to zlepsilo?Kedy ste si to zacali uzivat?

ivangeline
29. jan 2022

Neprestat ukladat na obed spat. Vacsia predspankova rutina. Teda upokojenie pri nejakej aktivite. Zvuk. Rozpravka. Mlieko. Cumel. Hracka oblubena.... Po roku to bolo vzdy lepsie a lepsie. 🙂 A to...ze neukazuje unavu neznamena,ze vladze a nema uz dost a nepotrevuhe oddychnut. Asi je to extrovert a musi sa naucit aj relaxacnym cinnostiam a spanku. Nvm,ako spi v noci ale moja mala extrovertka sa este v 2r budi. 🙂

alchemilkazltozelena
29. jan 2022

Musi spavat.. nas spaval do 4,5r, spanok je to najlepsie co moze byt

mihulam
29. jan 2022

U nas to bolo asi po tretom roku. Najhorsie bolo obdobie medzi druhym a tretim rokom. Vtedy som vazne uvazovala nad jaslami, no nesiel nakoniec. Teraz je z neho dobry ale svojsky chlapcek.

autor
29. jan 2022

S tym spankom robim,co mozem a vzdy mu ho samozrejme ponukam.Vela o predspankovej rutine a spanku babatiek mam nacitane,kedze som sa to snazila pochopit a riesit,ale priamo na spanok sa teraz nepytam.Jasne,ze by nam pomohlo,keby spal 3 hodiny denne a nie hodku,ale on sa budi vyspaty a viac nechce spat.Niekedy by uz najradsej nespal ani tu hodku.

asia83
29. jan 2022

Zdravé jedlo? Aha. Mne syn najdlhšie a najlepšie spí, keď sa naje polievky, lángoša, spapá Kinder čokoládu a ešte aj trošku mliečka vypije. Obed. Ako príklad. Proste mastné, sladké. Vtedy spí najdlhšie. Vtedy je najpokojnejší. Dcéra keď sa stále hýbe, viem, že je hladná. Keď sa naje, ukľudní sa a spomalí. Ale vy ma tu osočte a naďalej vypisujte na fóra, prečo je syn taký aký je. Aj bude. Nie, nie je to povahou, sčasti možno, ale z väčšej miery nie.

kittykat22
29. jan 2022

Mas chybu v terminologii. Tvoj syncek nie je narocne dieta ale prilis aktivne dieta. Pisem ti to skor preto, keby si si online hladala vhodne rady a skupiny, tak skus to aktivne. Pri spojeni narocne dieta najdes skor informacie o detoch ktore placu, nespia a vobec nespolupracuju. To by si si moc rad nenasla 🙂

simsalabim
29. jan 2022

@alchemilkazltozelena “musi spavat” 🤣 No nemusi. Moja starsia spat nepotrebovala. Novorodenec 4x30 min denne a nocny spanok. NIC jej spanok nepredlzilo, okrem horucky po ockovani 😅 Vekom denne spanky odpadali, az v roku a pol nespala. Samozrejme, ukladala som nadalej, na oddychu som trvala. Nastavila kuchynske minutky na 30min a az ked zazvoni, mohla vstat. Babky, tetky radili vsetko moxne, no zbytocne. Ona vtedy spat nepotrebovala. Ona to vsetko dospala v puberte.

Pre autorku - len vydrzat. Moja tiez kazdeho vedela riadne znicit. To pochopi iba niekto s takym dietatom.

lucka114
29. jan 2022

Moja dcéra bola tiež taká, teraz je už kludnejsia, ale stále má veľa energie a teda nikdy som o nej netvrdila, že je náročná, jednoducho je živá a energická a ja som rada, že je taká, lebo aj keď je to niekedy ťažké a vyčerpávajúce, drží nás to všetkých v pohybe a to je super ..syn je zatiaľ úplný kludas, možno sa rozbehne neskôr ...
je to len uhol pohľadu ..

alexandra2468
29. jan 2022

My taku slecnu mame doma.
Hlavne je situaciu akceptovat podla mna 😃 Nam osobne trvalo, kym sme sa zmierili s tym, ze je proste narocnejsia ako ine deti.
Teraz ma 2 roky a 2 mesiace, prvy rok bol naozaj o hubu. Stale je narocna, ale uz je to “partacka”. Stale nieco rozprava, je zabavna, uz to nie je to mini dieta o ktore sa musis len starat a nevidis svetlo na konci tunela 😃 nasa doteraz spi extremne malo, nezahra sa sama, nic s nou nejde “ako po masle”, ale bud sme si zvykli, alebo je to lahsie uz. Neviem sama 😃

sasitimi17
29. jan 2022

Moja ma 3,5 a stále zmena takmer žiadna 😀 mne ju napríklad ani moji rodičia nezabavia ani nevezmú von takze je všetko len na mne a ako niekedy som tak unavená že zaspim večer spolu s ňou…cez deň vyžaduje furt moju pozornosť, sama sa zahra naozaj len občas keď varím

ailiba
29. jan 2022

Môj syn bol veľmi náročné babo. Po roku sa to veľmi zlepšilo. Cez leto, keď mal rok a pol už nespal poobede, ale na jeseň opäť začal. Čím je starší, tým je kľudnejší, rozumnejšie... Stále spáva menej, ako bežné deti (z toho, čo som počula), ale inak je to lepšie.

lasoli
29. jan 2022

narocne dieta to nieje,narocne deti su naprikad tie na voziku,autisti,epilepsie a pod.Ved daj maleho do ohradky,ukaz papa a chod si lahnut,nech si tam aj poreve .Skor je naucenu na vasu pozornost a to ze mu skakate okolo zadku,nie?Ak toto nezmenite,tak bude aj nadalej vyzadovat vasu pozornost,nie ze bude narocny ale vyzadujuci.A pusti mu kludne na aj tu tv,jed robite zo seba superrodicov tak co sa cudujes ze si ko.
A inak hodina spanku v roku je uplne normalna,nespo malo,hlavne ze spi aj kebyze spi 30’ mu staci uz.

lyci
29. jan 2022

nas mal tento tyzden 2 roky a nic sa nezlepsilo. ak chcem, aby vydrzal spat bez zobudenia aspon do 4 rano, musi byt vonku 6-7 hodin cez den. posledny mesiac a pol zaspava az okolo 22. muz ho brava 1-2x do tyzdna rano na prechadzky po poli so psom a prejdu 3-5 km a maly dojde vysmiaty a plny energie a este beha po celom dome