Náročné dieťa a neplánovane tehotenstvo

21. mar 2020

Ahojte takže kde začať s priateľom sme spolu tri roky máme 22 mesačného náročného synčeka nedávno sme zistili že som znovu tehotná a čo je na tom najhoršie je naše bývanie bývame v malom byte po prvom synovi sme si naozaj netrúfli mať tak skoro nejaké dieťa býva mi často zle a ja za ním ani nestiham stále som nervózna premýšľam ako ďalej priateľ mi na to povedal že sa mám ja rozhodnúť že podľa toho či sa na to cítim no po pravde vôbec nie čo by ste robili vy na mojom mieste? Nemáme žiadnu pomoc zo žiadnej strany sme úplne na všetko sami.

amelia000
21. mar 2020

No mali ste sa chranit v prvom rade. Vela parov nema pomoc a zvladli to. Zvladnete to aj vy.

dominika_sk
21. mar 2020

Keď som otehotnela druhykrat neplanovane rozmyšlala som nad upt, to dieťa som nechcela... nechcela som už nikdy žiadne dieťa lebo prvy bol naročny, zly, na všetko som bola sama, žiadni stari rodičia...a zrazu som potratila spontanne. Vtedy som to pochopila že by som ho milovala celym srdcom a vyčitky mam aj napriek tomu že za spontanny potrat nemožem. Po roku a pol som otehotnela znovu a tehotenstvo bolo plne strachu a plaču lebo som sa strašne bala aby sa potrat nezopakoval. Zvladneš to určite a keď sa narodi budeš plakať a lutovať že si rozmyšlala nad potratom, ver mi. Alebo ho daj mne😁 ja by som ho vychovala s laskou😊

bibg
21. mar 2020

Ja som v 10 tt a mám doma 18 mesačného syna. Doslova malé tornádo. Ja to beriem tak že starší syn bude za 7-8-9 mesiacov starší a bude vnímať všetko inak. Pôjde do škôlky a minimálne do obeda sa budem venovať mladšiemu bábätku. Babatko je dar a ak by si sa rozhodla si ho zobrať zváž aj možnosť že nemusíš už znova otehotnieť. Ja tu mám len moju mamu, tiež som sama ale vidieť okolo seba svoje dieťa ako pobehuje a je šťastne je najkrajší pocit na svete a ja by som nedokázala za žiadnych okolnosti zobrať dieťaťu život. Ale ja nikoho neodcudzujem, každý mame svoj príbeh a niekto nato pripravený nieje.. no ver že možno rok bude ťažký ale potom uvidíš ako si budú krásne rozumieť. Alebo ak by si sa rozhodla inak aby si si za rok ne Buchala hlavu že si sa rozhodla inak len pre svoje pohodlie. 🤷🏽‍♀️

autor
21. mar 2020

@amelia000 áno viem že sme si mali dávať pozor a aj sme si ho dával ale asi nie dostatočne dobre

autor
21. mar 2020

@bibg nehovorím že by som ho nemilovala určite áno všetko zmení prvý ultrazvuk a prvé pohyby len si nejak nemôžem zvyknúť na to že som tehotná a že tu budeme mať znovu malé bábo a všetko zase od znova...bojím sa všetko čo bude malý bude väčší to ano ale najprv ho musím naučiť na nočník a tak ho dať do škôlky keď ho vôbec aj dám lebo je dosť problémový je zvyknutý len na mňa

ufatess
21. mar 2020

Ono podľa mňa časom sa to isto zmení k lepšiemu. Teraz je to podľa ma ešte ako taký šok, ktorý vyvolal tú tvoju beznádej. Je problémový alebo rozmaznaný, to je veľký rozdiel. Má nejaké zdravotné problémy?

autor
21. mar 2020

@ufatess keď mám pravdu povedať on je od malička zle naučení a to je aj veľké ponaučenie pre mňa rozmaznaní to by som nepovedala že je lebo nemá všetko čo chce všetko načo si ukáže toto druhé by som už určite vychovala niejak inak však vieš jak sa hovorí jak si naučíš tak máš malý napríklad do roku bol len po rukách a toho sa bojím že bude také isté

autor
21. mar 2020

No a ešte k tomu ten náš malý byt...

gir
21. mar 2020

Pokiaľ sa druhé narodí, pôjde starší do škôlky. Trocha sa uskromniť dá a neboj sa, všetko bude dobré.

bibg
21. mar 2020

Ja mám presne to iste.. maly na nočník nechodí, dotoho sa budeme sťahovať koncom leta. Termín mám v októbri. Momentálne mám mat kludovy režim pretože stále krvacam a to tiež nieje sranda. A robím všetko preto aby som babo udržala. Ja ta nejdem súdiť nepoznám ta. Ale ty sa musíš rozhodnúť čo je podľa teba správne. Žiadna z nás čo tu píšeme to nemá ideálne. Pred pár dňami som sem prispievala diskusiu že možno čakám dvojičky a čo sa teraz zrúti svet? Naučili sa iní, naučím sa aj ja. Kto chce ten si nájde spôsob a kto nechce ten si nájde dôvod preco nie. My ti tu môžme iba poradiť a neviem kto by ti tu radil ísť na potrat. Vždy sa všetko dá po búrke ide slnko a ty budeš o pár rokov sedieť na lavičke s kávou v ruke a budeš sledovať ako sa tvoje dve detičky podotýkam ZDRAVÉ budú hrať na ihrisku. Niekto nemá to šťastie mat deti.

bibg
21. mar 2020

A teda k tomu že je maly zle naučený. Máš 9 mesiacov nato aby si to zmenila. Ako som písala vyššie všetko sa dá keď človek chce.

1didiana1
21. mar 2020

suhlasim s tym, ze vsetko sa da, ked sa chce. takze jednoznacne ani nerozmyslaj o potrate! mohla by si to neskor lutovat. vsetko sa da zvladnut, len ti v tom musi pomoct aj tvoj chlap

autor
21. mar 2020

@1didiana1 neklamem zo začiatku som uvažovala o potrate ale keď som premýšľala nad tým aká radosť by to zase bola a malý by mal súrodenca možno aj to by ho zmenilo

evuska135
21. mar 2020

Ja mam 2,5r sibala aj ked my sme planovali, no povedali sme si ze to dame, ved uz zas neni mini urcite sa to da zvladnut, mne dokonca bolo 10tyz tak zle ze som myslela ze umriem no uz sme to prekonali a uz snad bude len a len dobre

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janickacrazy
21. mar 2020

druhé dieťa može byť úplne iné ako to prvé, ja som mala prvé dobručké pohodové a druhé od narodenia katastrofa, urevané, nervozne bábo, furt len na rukách, nespalo takmer vobec, takže dúfaj, že to vaše druhé bude dobručké a nenáročné, skús za ten čas staršieho naučiť na nočník a dať do školky, bude ti ľahšie potom, ked sa malé narodí a neboj, zvládneš to, moja kamoška zistila, že čaká druhé bábo, ked to prvé malo len 4 mesiace, takže 22 je ešte pohoda

autor
21. mar 2020

@janickacrazy och tak to musela mať ťažké... ale určite to dam veď som silna

autor
21. mar 2020

Ďakujem všetkým za povzbudivé odpovede 😊naozaj mi to pomohlo sa trochu nad tým lepšie zamyslieť

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre