Nepriberá malá príliš rýchlo?

borkax
9. feb 2009

Dobry den, nasa Laura ma zajtra 4 tyzdne, kojim aj dokrmujem nutrilonom. mala papa kazde 3-4 hodiny, v noci len okolo 23.00, 02:00 a potom medzi 6-7hod rano. cez den mam vacsinou dost mliecka a vazim ju, je stale hladna a vypije 90, niekedy ale aj 110ml. za cely den vypije 650-700ml materskeho mlieka a nutrilonu. Vazime sa poslednych 9 dni a odvtedy pribrala neskutocnych 600gramov. Narodila sa s vahou 3390g, o par dni to bolo uz len nieco nad tri kila, dnes mala 3930gramov. Trochu sa vydesim vzdy ked pozriem na vahu, lebo podla tabuliek ma za tyzden pribrat vraj len menej ako 200 gramov a my sme pribrali pol kila! lekarka tvrdi, ze malu neprekrmujeme, dokonca v nemocnici /mali sme dlho zltacku - bilirubin az 340/ mi kazali jest 160ml/kg/den minimalne. Nezda sa vam ten hmotnostny prirastok enormny? takto z nas bude o chvilu slon... dakujem

bibianka
9. feb 2009

Nič sa neboj, nebude ti takto priberať furt, o niekoľko mesiacov tu možno budeš riešiť, že nepriberá alebo dokonca schudla 😉

martina46
9. feb 2009

borkax, preco dokrmujes, ked takto pribera 😕 ? zjavne by jej stacilo tvoje mliecko, nie? 😉

martina46
9. feb 2009

a este, podla coho sudis, ze je stale hladna? place?
ja som mala malu uplakanu cele 3 mesiace, ak nesala, plakala. furt som nariekala, ze mam asi malo mlieka a je hladna, ale dokrm som nedala 😀 no a furt priberala tych 250 tyzdenne, parkrat aj 300. znanlivo hladne dieta moze mat aj iny problem. brusko alebo tak...

borkax
autor
9. feb 2009

pretoze saje z prsnika a pocujem ze taha a nepreglga, pusti sa a zacne plakat a neprestane kym si este neda hlt. boli sme niekolko dni v nemocnici, mala tazsiu zltacku a bola lahko dehydrovana a schudnuta /kvoli zltacke bola spava a nejedla/, takze som bola nutena dodrziavat ten rezim z nemocnice este aj doma aby trochu pribrala, ale teraz som v soku... snazim sa jej nedavat nutrilon, ale niekedy sa stane ze mala vypije /vazim ju/ z prsnika aj 120, a potom zase dokaze vytiahnut len 20...

zatykoa
9. feb 2009

borkax, nevaz babatko kazdu chvilu lebo budes zbytocne v strese, ze nezodpoveda tabulkam. kazdodenne vazenie aj tak nie je smerodajne pretoze raz babatko priberie viac inokedy menej, lepsie je vazit s vacsimi casovymi odstupmi. ak je hladna a pyta papat, tak ju nakrm a neries tie kila. moj maly este v porodnici stiahol 90 ml a to nemal este ani 2 kila (sme totiz nedonoseni) a ked sme zacali chodit do poradne tak za 2 tyzdne nabral 800gramov, cize ked mal oficialne tolko ako tvoja mala teraz. teraz ma 7 mesiacov a vazi 9,5 kila, co je vraj horna hranica pre 7 mesacne babatko, ale je zdravy a spokojny, take zive striebro. ani my nie sme rovnaki jeden je vysoky chudy, iny je nizky a tlsty, tak preco chceme aby sa nase deti vosli do nejakych tabuliek, ked ani dospely tabulkam nezodpovedaju 🙂

martina46
9. feb 2009

borkax, ved ked uz teraz papa svetovo, ak si niekedy vytiahne 120! moja mala ani tolko nevypila v polroku.
ako pise zatykoa, odvaz uz teraz iba raz za 2 tyzdne. niekedy aj tyzden je kratka doba. a ked vypije niekedy iba 20, to je normalne. napis annag sem - https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea... ,
ona to casto spomina. kojene deti raz piju iba od smadu, inokedy sa napraskaju poriadne.

martija
9. feb 2009

botkax,mne maly hned po narodeni pribral za 10 dni 800!!!!! gramov(cisto dojceny),tak sme plestili vsetci oci,vratane sestricky na poradni......celkovo za prvy mesiac pibral kilo a pol!!!!....a presne sedi vec,dalsi mesiac to bolo 550 gramov a uz aj sme riesli slabe priberanie a bola som v haji....... 😀

stvura
10. feb 2009

Ahoj, no mate tolko co sme mi mali v troch mesiacoch...tiez suhlasim s babami, zbytocne dietatko nevaz a neprikrmuj. Radsej ju castejsie davaj na prsnik.

ivana82
10. feb 2009

Ahojte, nas maly sa narodil s vahou 2,5 kg, ked sme odchadzali z nemocnice mal 2,460 kg, po dvoch tyzdnoch mal 2,990 kg - iba z mojho mliecka, takze lekarka vravela, ze je rekordman, ze takeho v ordinacii este nemala, ze dobre pribera, ale kedze som mu mliecko iba odsavala a davala, mliecko sa po troske postupone prestava tvorit, takze po mesiaci a pol bolo potrebne zacat dokrmovat Bebou, ale v stysroch tyzdnoch mal vahu 3, 660 kg,takze tiez pribral dost...
Viem, ze deticky s nizkou porodnou hmotnostou priberaju rychlejsie a viac, ale aj lekarka bola z neho nadsena a vravela, ze je to normalne... v dvoch mesiacoch vazi 5, 980 kg 🙂
Kedze sme mu davali mliecko vo flasticke, najma v noci, tak sme videli, ze ked sme prisli domov tak vypil 60 ml, po troch tyzdnoch vypil uz 80 - 100 ml, podla chuti a teraz uz mesiac a pol sa drzi na 150 ml...
PLati vsak, ze je to u kazdeho babatka individualne a pokial v tom lekarka nevidi ziadny problem, tak je to v poriadku. Drzim palce v priberani...

ilci
10. feb 2009

malej přibíral málo první dva měsíce, pak jsem musela začít dokrmovat UM a za další měsíc přibral 1,7kg 😅
takže se vpodstatě dostal na váhu, kterou by měl mít, kdyby přibíral normálně od začátku, teď se tempo růstu už zpomalilo
ale mám dojem, že vypije všechno, co mu dám
prostě dokud neuslyší u flašky ten zvuk, že je prázdná, pije 😀

masinka
10. feb 2009

ahoj
Dianka sa narodila s vahou 2800g a vcera ako 5 tyzdova mala uz 4200 g - a to je iba kojena. Nelka pribrala 1400 g za prvych 7 tyzdov, ked sa narodila, mala 3460g. Takze to vyzera, ze Dianka sa ju snazi dobehnut.

dzanka3
10. feb 2009

borkax mne maly prve 3 tyzdne - ked som len kojila - nic nepribral len vrestal.....a az potom som zacala prikrmovat - on bol chudak hladny....a potom zacal priberat a moc priberat....ale vobec som nepozerala na tabulky - hlavne ze bol zdravy, napapany a spokojny....

ako radia baby mala si skusit Lauriku len kojit .....a ked vresti na cecku a ty si stlacis a mliecko strieka - asi sa jej uz nechce namahat a cecat - ved z flase ide lahsie... 😵

mywiel
10. feb 2009

Mne zas doktor povedal, ze mala by mohla mat aj o kilo menej a to len kojim, takze si vyber, ked som mu povedala, ze z MM nemoze byt tucna tak sa len zasmial, ze moze ze je to zriedkavé ale co to existuje. 😕

evikk
10. feb 2009

Me malej pribral prvni tyden pul kila,pak 400g za tyden a ted opet pul kilca,takze se neboj,doktorka mi rikala,ze jsem se krasne rozkojila a je dobre,ze pribira 😉

borkax
autor
10. feb 2009

ahojte,
tak dnes skusam len kojit, zatial mam dost mlieka a modlim sa aby to tak bolo aj cez den. prespala celu noc od 22:30 do 5:00, az nas to prekvapilo, doteraz sa budila 2xza noc, a rano si odomna vytiahla 80 a teraz vypila najskor z jedneho prsnika 50, ked si odgrgla zase sa velmi rozplakala a hladala, dala som jej z druheho, vypila este 60, a zaspala. tak uvidime, napisem

lukin
10. feb 2009

borkax: Být tebou, tak ji nevážím, protože se akorát zbytečně nervuješ a přitom pěkně prospívá. Kdyby hubla, tak by bylo vážení na místě, ale takto ne 🙂

denduska
10. feb 2009

borkax: podla mna nemusis vobec dokrmovat, bud rada ze tak krasne pribera. Nasa len plakala prve tri mesiace, ale ani ma nenapadlo davat jej UM.
Porodnu vahu mala 3380g, o mesiac mala 4880..teda presne 1,5 kg za 4 tyzdne! 😀 Takze sa hlavne ukludni, my mame teraz 5,5 mesiaca a 8,5 kila a vobec ma to netrapi, na diety bude mat casu dost 😉 A volame ju tucniak, sumo a podobne, hlavne ze je zdrava a krasna 😉

pensadorcallisto
10. feb 2009

Nas maly sa narodil s vahou 3300g, po 4 dnoch klesol na 3170g...Za 3 tyzdne potom pribral nieco cez kilo... Dnes ma 7 tyzdnov a ma takmer 6 kil...Presnejsie 5800g... Je len cisto kojeny.
Inak, tiez sa pripajam k nazoru, ze nie je dobre vazit dieta po kazdom kojeni. Aspon mna by to zbytocne psychicky deptalo... Ved nie vzdy sa musi ojest... 😀

monika22.2
10. feb 2009

..baby, ja vam zavidim, ze vase doktorky boli nadsene z priberania vasich babatiek...moj krpcek pribral za dva tyzdne 670 g a hned ma doplasila s curovkou a tak....nastastie sa cukor v moci nepotvrdil a je pravda, ze potom pribral menej a teraz este menej....ked sa narodil vazil 3950g a teraz ma 2 mesiace aj 4 dni a vazi 6330 g ...a stale sme v ramci tolerancie co sa tyka hmotnosti...vraj ma dietatko do konca 4- teho mesiaca mat dvjnasobok porodnej vahy...

denduska
10. feb 2009

monci, cukrovka - juvenilna - zacina chudnutim! a vobec priberanie nastave pri liecbe juvenilnej cukrovky....vsetci mladi diabetici ktorych poznam (traja) su ako triesky.... diabetes II.typu "starecky" je pravda ze sa vyskytuje uz aj u deti, ale rozhodne nie v tomto veku... nechapem ako ti to mohla povedat... 😕

monika22.2
10. feb 2009

....nechapem ani ja...maly nie je ani chudy a ani tucny...proste sa vacsi narodil a vacsi je aj teraz...ale zlakla som sa vtedy....mala by som sa asi zamysliet nad zmenou dr....toto nie je jedina zalezitost, ktoru som po poradni orevala....

denduska
10. feb 2009

no ale naozaj...prvy priznak je praveze neprospievanie...to ze mame s tehotenskou cukrovkou sa narodi velke babo je nieco uplne ine....

monika22.2
10. feb 2009

nerozumiem...nenarodil sa preto vacsi, ze by som mala teh. cukrovku....bol len tazsi- 3950g, ale aj dceru som porodila velku- ta mala az cez 4 kila a teraz ma 32 kg v 13- tich rokoch .....asi preto, ze som vela pribrala ja v tehotenstvach

denduska
10. feb 2009

nie ja som to myslela tak ze to dr asi tak brala..ze ked pri tehot. cukrovke je velke dieta, tak aj dieta ktore rychlo pribera moze mat cukrovku..... nie ze ty si mala 😅

andy80
10. feb 2009

borkax: já si nemyslím, že by přibírala nějak moc. Dítě ze začátku přibírá fakt takhle rychle. Malá měla v 6ti měsících 9kg a od té doby už tolik nepřibírá. Teď ještě nemá ani 10kg a to už je jí 9 měsíců, takže teď přibrala za 3 měsíce cca 1kg, kdežto po narození to kilo nabírala každý měsíc.

febris
10. feb 2009

ahoj holky, nas "drobecek" kdyz se narodil mel 3500g, ted v 6i tydnech 5700 😕 pribira porad tak 350g tydne... tak doufam ze se to trochu zbrzdim, nebo ho za chvili neunesu 😀 jenom kojim...

geegee
10. feb 2009

borkax, moji synovia obaja boli vzdy z tych rychlejsie priberajucich. Boli obdobia, ze pribrali aj kilo za mesiac 🙂 Potom sa to okolo 1 roka stabilizovalo a myslim, ze mladsi na tom bude rovnako. Vraj kojene deti nemozu byt obezne, tak neboj, a nechaj dieta papat kolko si pyta 🙂

dnada
10. feb 2009

borkax - vůbec se nestresuj,malej se narodil s 2700g a 47cm,při odchodu z porodky měl 2540g,v 6ti týdnech 4280g a 55,ve3měsících 5450g a 60cm,v6ti měsících 69cm a 7570g 😉 A zkus jen kojit a nevážit po každém kojení,miminka přibírají skokově,jeden týden nemusí přibrat vůbec a další přibere 400g 😉 Tabulky jsou orientační

geegee
12. feb 2009

monika22,
moje deti mali v pol roku vzdy skoro 3 nasobok porodnej vahy 😀 A to sa narodili 3 650 a 3 700 g 😀 Tomas ma teraz rovnych 9kg a ma pol roka o tyzden 🙂 Ale je aj dost dlhy.

cristin
12. feb 2009

borkax,moja mala pribrala prve 2 mesiace kazdy mesiac 1 kg z mojho mliecka.Netrap sa,ked pribera,je vsetko ok!!!