Nevieme chodiť po vonku

zuzi_33
12. jún 2014

Ahojte maminy, idem si k vam po radu, teda asi lepsie povedane po skusenosti.... Mam dvoch synov - starsi bude mat 4 roky v septembri a mladsi ma 21 mesiacov. Ide mi hlavne o mladsieho.... Je to dieta, ktore sa nikdy nezastavi, ci vonku, ci doma... este aj obedujeme postojacky, stale ma tolko energie az na rozdavanie 😀 Moj problem je v tom, ze aj ked ideme vonku, on sa jednoducho nevie "zastavit" a hrat napr. na pieskovisku, alebo na detskom ihrisku. Stale uteka, ci je kopec, ci je rovina, jednoducho ked ho pustim z kociara, "vystreli" tak, ze mam problem ho niekedy dohnat. A samozrejme, vzdy uteka opacnym smerom ako chcem ist. Neda mi ruku, ked ho vezmem za ruku ja, tak ma hryzie a chce aby som ho pustila. Som z toho nestatna, hlavne aj kvoli starsiemu synovi, lebo ked chceme ist vonku, on by sa aj hral napr. na piesku, ale ja stale musim nahanat mladsieho. Ked ma napr. manzel volno, tak je to ine, on je s jednym, ja s druhym. Ale ked je v praci, tak je to dost tazke.... Nikdy potom nie sme dlho vonku, lebo len beham z jednej strany na druhu, starsi ma vola na jednu stranu, ja musim utekat za mladsim. Potom je len plac, lebo nevyhoviem ani jednemu.... ☹ Neviem ci mladsi bude hyperaktivny, ale energie ma teda za troch.... Uz som skusala ze ho nejak unavim, tak chodievam s nim doobedu vonku, kym je starsi v skolke, nech sa vybeha. Obehneme cele sidlisko a to mam pocit, ze ja som viac "unavena" ako on 🙂 Poradte nejake triky, nejak aby som vedela ulahodit obom chlapcom a aby neboli nase vychadzky "utrpenim"... Najdu sa tu take maminy, co mali podobny "problem"? Vopred dakujem, za kazdu radu a skusenost.

bahira1962012
12. jún 2014

máme jednu babku žije v dome na dedine a tam ide náš tatino s našou 2ročnou 🙂 naša tiež väčšinou lieta tu a tam a lieta okolo paneláku a po námestí,všade je a nebojí sa cudzích ludí,kuká do každého obchodu 😝 lietame s ňou 😅

pribinak
12. jún 2014

No a nemáš žiadnu kamosku, s ktorou chodis von? Ona by to staršieho na pieskovisku ci ihrisku postrazila a ty môžeš behať za mladším

nastasja25
12. jún 2014

pridávame sa....je to náročné neustále takto behať za dieťaťom a pripájam sa k názoru,že tý,ktorí také dieťa nemajú,to nechápu...známe na ihrisku sedkajú pri pivku a kofolke,ich detičky asi 2meter od nich sedkajú a hrajú sa...môj behá po celom ihrisku/neoplotené/,hlavne ho zaujíme časť,kde výrastkovia po večeroch popíjajú ,kolkokrát som videla v tráve sklo,tak ja bežím po nom,krik na nho nezaberá,tvári sa ,že nepočuje...takže ja nemám čas sa ani zastaviť,nie to ešte napiť...zaklincujeme to vždy s obrovským revom,ked odchádzame z ihriska...mamičky sa tvária všelijako 😉 😉

bubelko
12. jún 2014

@zuzi_33 u nas fungovalo voditko (teda popruhy pre deti), na ihrisko som sa snazila ist na ohradene alebo ak aj neohradene, tak prehladne. A ked som nahodou voditko zabudla, tak sal. Chodil tak cca. Do 3 rokov. Potom zacal chapat, ze bud posluchat alebo zas na voditko 😉

cikyta
12. jún 2014

@zuzi_33 Viem o čom píšeš 😀 Ako áno, už sa smejem.....no vtedy mi bolo skôr do plaču. Mám rovnaké šidlo doma a teoria je jedna vec a prax druhá, čiže ten, kto nezažil, nemá šancu ťa pochopiť 😉 Ver mi, ono ho to prejde. Vekom sa skludní 😉
Tiež som chodila príklad von s kámoškou a s jej o mesiac starším synom od mojej dcery...ona sadla na lavičku, otvorila časopis. Ja zložila na lavičku kabelu a spustila tour de ihrisko za mojím vetroplachom, ktorý sa musel šmýkať dolu hlavou na šmýkačne, zo schodov z vrchu skákať dolu, žuť kamene a liezť na najvyšší bod preliezky, kde som ju už nedočiahla, ani keby som mala ruky ako Saxana 😀 kdežto syn mojej kámošky spôsobne sedel v piesku aj hodinu a hral sa učebnicovo s lopatkou, ktorý neskušal vybehnuť na schody, lebo mal voči nim už vrodený rešpekt a ak šiel čírou náhodou do extremu ... akože šmyknuť sa na šmýkačke, tak to bolo zásadne uplne normálne v sede (nie dolu hlavou s rozbehom 😀 )
Ano, sem tam som skúsila poslúchnuť aj rady starších-skusenejších, ktorí radili dieťa nechať...no fakt, že ma to po 3 návšteve u lekára prestalo baviť, kedže mi zároven lepilo, či ma už nezačne obháňať sociálka, kedže mi chodilo dietko s rozbitou perou , ako Angelina Jolie...či škaredo modrými nožkami a hlavičkou ☹ (apropo...samostatne chodiť mi začala v 8.mesiacoch...proste čertík 😀 )

lia6
12. jún 2014

@zuzi_33 jáááj, ako keby si o mojích hovorila 😀 ...starší má už skoro osem a mladší tri a pol, a tak sme už nejaký ten čas zohratí-respektíve, ja som sa tak už naučila s nimi 😉 keď idem s nimi vonku,alebo cez obchodné domy, a pozerám ostatné detičky, ako pekne pri mame/otcovi buď sedia, alebo sa hrajú na piesku, respektíve obsedia aspoň chvíľu na jednom mieste, tak mám podozrenie, že im makového odvaru dávajú 😝 ale nie-no pravdou je, kto také deti doma nemá, tak nepochopí. Ja som to riešila tak, že starší sa pekne hral vonku sám, tam, kde chcel a ja som "strážila" mladšieho, alebo sa starší prispôsobil mladšiemu...bohudík, mám oboch takých aktívnych 😉 beriem to už s humorom, inak sa ani nedá...vždy si poviem, že aspoň nemusím do posilky, platiť kopu prachov na ňu-ja to mám zadara 😝 viem, je to ťažké,( s mladším som si užila-do desiateho mesiaca sme chodili na úrazovku, ako na klavír ☹ ...a mladší je podobný, ale našťastie je taký až po prvom roku 😀 )-aspoň vtedy určite, keď ako píšeš, tatino je v práci a nemá Ti kto pomôcť-som na to podobne, tatino nám chodí na desaťdňovky, niekedy aj na dlhšie...keď príde domov som totál vyšťavená...ja mám najvačšie problémy s nimi chodiť po nákupoch-des a hrúza, celý obchod je len ich 😀 -i keď teraz starší už chodí do školy, takže si aspoň oddýchnem na pol dňa od jedného... želám pevné nervy...možno to chce čas-i keď mám pocit, že tí naši ako starnú, tak sú "horší a horší" 😉 ...ale zas, sme mamy, a tak obavy tu budú vždy a ochrannú ruku budeme asi držať stále-i keď vyrastú, tak aspoň z povzdálííí 🙂 krásny deň želám 🙂

liz_lemon
12. jún 2014

@zuzi_33 ja mam skoro 2-rocneho, a tiez je taky neposedny, stale by len pobehoval, pieskovisko ho nebavi, ani hojdacky, tak s nim chodim do arealu jednej strednej skoly, a tam je vzdy pokosena trava, cisto, je to oplotene, nehrozia ziadne hovienka, tak tam ho necham, nech beha, a nemusim hned bezat za nim, lebo ho vidim, a viem ze mu nic nehrozi

katka0905
12. jún 2014

@zuzi_33 nechce sa mi vsetko citat, tak neviem, ci to uz niekto pisal, ale nedavas mu vela sladkych veci? Dzusy, keksiky? Aj cukor sposobuje hyperaktivitu.

liz_lemon
12. jún 2014

@katka0905 ja mam tiez take dieta, co je vecne v pohybe, a sladke nikdy nejedol, takze v tom to tiez nemusi byt, podla mna su to proste deti, ktore maju vela energie

cikyta
12. jún 2014

@katka0905 Akurát som odpísala @zuzi_33, že tiež som mala také šidlo....a teda tiež som to o sladkom počula, no moje ročné dieťa, ktore takto lietalo od 8.mesiacov po ihrisku bolo vtedy čiste kojené 😀 minimum zeleninky s mäskom a kvantum mm 😀 čiže to velmi pravda nebude 😉

jankamgr
12. jún 2014

Ahoj, mám takéto dieťa, zatiaľ jedno a priznám sa, že veľmi uvažujem, či bude aj druhé 😅 . Presne ako píšeš, behá, behá, behá, behá, behá, ja mám pocit, že odkedy sa naučil chodiť (11mes), tak on vlastne behá 😀 Kočík nehrozí, ten nemá od roka, lebo to bola katastrofa, ani uviazaný, ani voľný, jednoducho ako sa naučil chodiť, tak používa nohy 😀 Určite to nie je o sladkostiach a džúsikoch, náš donedávna nevedel čo to je, teraz dostane výnimočne niečo sladké, on je proste taký. neviem, ako pomôcť, neviem, čo robiť, ale rozmýšľam nad tými popruhmi ("vodítko")... nevadí mi za ním behať, ale bojím sa, že sa niečo stane, nebojí sa ničoho a presne ako tu písala jedna maminka, čo iné deti robia normálne a s rozvahou, on do všetkého hrrrr a najlepšie čo najkrkolomnejšie ako sa dá... Tiež sme si už pobehali po úrazovkách, modriny už ani nepočítam ... Už ma dokonca jedna maminka obvinila, že mám nevychované dieťa... neviem, pozdraví, poďakuje, poprosí, slušne si vypýta... akurát má množstvo energie, ktorú nie a nie vybiť... držím palce, hádam nám treba len vydržať ... 😅

m.i.r.i
12. jún 2014

@katka0905 nad nepoznal sladke kym nenastupil do skolky..my sme si na strave dali zalezat, pre niekoho mozno az prehnane...on skadkosti nepoznal vobec v ziadnej forme...ani len sladke jedla som nevarila...prve palacinky mal v skolke a kolac u babky asi ako 3 rocny...inak len ovocie, zelenina, masko - papkac je dobry...ziadne sladene dzusy iba cista voda alebo cerstve stavy ci smooties z odstaveneho ovocia doma..my sme na stravu velmi citlivi..a nas napriklad bol ako babatko lenivy..na rozdiel tu spominanej slecny 8 mesacnej co uz chodila, nas iba sedel a pripadne sa odrazal na odrazadle..chodit zacal skoro v 16m..ale tym dnom sa to zacalo..on zacal hadam rovno behat, po schodoch sa stverat a je velmi fyzicky zdatny a zivy..ale nikdy by som ho nenazvala hyperaktivny..je zivy a zvedavy....ale mas pravdu v tom, ze tie sladkosti v totmo skodit mozu...ja to vidim teraz na nasom, ked v skolke dostane nejake lizatko, cukrik a kadeco ( ja to tazko znasam, ale musim s tym zit), tak sa nevie vpratat do koze..ale nie je to v zmysle aktivity, ze niekde lozi ale skor je podrazdeny, protivnejsi a nevie co so sebou

m.i.r.i
12. jún 2014

@jankamgr tych popruhov sa neboj..nam to velmi pomohlo...lebo nas by bol skocil aj do kazdeho jazierka, suda, vyliezol na plot..musela som ho drzat...

jankamgr
12. jún 2014

@m.i.r.i Ďakujem, určite vyskúšam a ešte sa spýtam, kde ich kúpim? Dá sa to aj v normálnom hráčkárstve? Teda máme tu také spojené s detským oblečením, teda ako predajňa detských vecí

zuzi_33
autor
12. jún 2014

Dakujem dievcata za vsetky skusenosti a rady 🙂 Zo vsetkeho mi vychadza len to, ze musi z toho vyrast, ale to nejak "prezijeme" 🙂 Som rada, ze nie som sama, lebo uz som si pripadala, ze mam "ine" dieta, ked na mna mamicky cudne zazerali, ked beham za malym ako splasena 😀 ale jednoducho ma privela energie. Sladkeho vela nema, len teraz nedavno co prvy krat ochutnal cokoladu, pije len cajik nesladeny, alebo vodu, takze nemyslim, ze to bude zo sladkeho.
Tiez sme obity kazdu chvilu, modriny tiez uz nepocitam, on si dokaze "ublizit" aj doma ked sa blazni zo starsim synom a to mozem na neho davat pozor ako len chcem. Stolicky som musela odlozit ako aj v kuchyni, tak aj v izbe, lebo najnovsia moda je vyliezt nielen na stolicku, ale aj na stol, tam sa postavit a keby som tam nebola, tak nedajboze aj skoci dole 😒 Takze len budeme cakat... Este raz velmi pekne dakujem 🙂

katherine82
12. jún 2014

@marse iba keby ze ho priviazem

bahira1962012
14. jún 2014

čakáme babatinko a už rozmýšlam, že budeme musieť čakať na tatinka kým nepríde z roboty a jeden bude lietať s kočíkom a druhý s našou 2ročnou 😀 sama s kočíkom a s našou princeznou pobehujúcou to nebude možné 😝

zitaje
19. jún 2014

@zuzi_33
osobne som toho nazoru, ze deti sa najlepsie ucia z vlastnej skusenosti a z prikladu. A este je dolezita dovera v schopnosti dietata.
Cize by som sa vobec nebala, ze spadne, ked uteka 😅 , alebo sa vykoti zo smyklavky - samozrejme, prostredie treba vyberat vhodne, ale potom uz co najviac slobody, aby nabralo skusenosti a sikovnost. Deti, ktore su od malicka zvyknute narabat s roznym naradim, ho napr. vedia velmi skoro pouzivat. Tvioj syn vie, ze ho budes nahanat, tak mozno ani nedava taky pozor, nie je taky obozretny, lebo sa spolieha na teba, ze ty ho zachranis 😉 co je sice pekne, ale v danom pripade kontraproduktivne.
No ale to je asi vec pristupu - ja nie som za ustavicne behanie za zadkom... a pritom moje stredne dieta nemalo zrovna dobre vyvinuty pud sebazachovy, napr. v 2r. zbehla dole smyklavkou, ako rocna bola stale doudierana, kolko padala (casto na hlavu 😅 ) ale proste tie skusenosti su na nezaplatenie...
Nemate tam nejaky les, luku, prirodu? Tam je pre deti strasne zaujimavo, treba vhodne oblecenie (aby sa mohol zaspinit) a nech objavuje 🙂

dejnas
19. jún 2014

ja som presne rovnaký problém riešila pred cca 2 rokmi... aj tu na MK je o tom téma... tiež mám okrem synčeka ešte o rok a pol staršiu dcérku... malého som neustále vonku naháňala... kámošky si zo mňa robili srandu - keď sme došli na ihrisko - pýtali sa, či si" idem zabehať" 😀 ony si pokojne posedávali na lavičkách a ja som v kuse striehla a lietala za malým, lebo ak by som ho nedobehla,on by pokojne bežal na opačný koniec mesta... nebál sa, ani keď ma nemal v dohľade... proste nič nezaberalo
skúšali sme s manželom všetko možné, aj nemožné....
prešlo to až "vekom"... dozrel, pochopil určité súvislosti
doteraz, keď ideme po vonku, malý (už má 4 roky) v kuse pobehuje, poskakuje, liepa sa po schodíkoch a zábradliach - ale už aspoň poslušne príde späť ku mne, keď na neho zavolám
prajem veľa trpezlivosti a pevné nervy 😉
@zuzi_33

ivetoy
19. jún 2014

uzavrete ihrisko...u nas su take...tam sa jeden moze hrat v piesku a druhy behat hore dole a ty budes sediet na lavicke 😀

bambinkaa
20. jún 2014

@zuzi_33 mame presne taku malu doma, vekom to neprechadza ma skratka 10-20x viac energie ako my a cim viac vybehas, tym viac, ono sa to nasobi potom. Chapem ze behas za nim, asi sa bojis urazu. Len chod stale za nim, lebo ked vbehne pred hojdacku, ta sa nezastavi v lufte. Najlespie riesenie bude ked sa s tym zmieris. Starsi syn sa musi s tym tiez zmierit.
V tom veku ani nasu nebavili rozpravky, nic, co nie je pohyb, nespi cez den uz od 10 mesiacov, ked obeduje spadne zo tolicky 3x, proste tak si podskakuje este aj pri jedle. Teraz v starsom veku mozem povedat ze sportovo zalozena a ovela viac sikovnejsia ako deti v jej veku. Kolobezkovala sa ked ostatne decka este ani nevedeli co to je, bicykel, skejt vsetko, aj doma zoberie kolobezku a jazdi tu, potom beha, tancuje k tomu spieva, potom loptu hadze. vsetko tak 1-2 minuty viac nie a potom zas dokolecka znova.
Ja chapem aj Tvojho starsieho syna, tazko je to aj pre dospelych toto vsetko stihat, nieto este pre dieta, ktore to nechape. My s manzelom sa niekiedy nestihneme za 3 dni ani 5 minut porozpravat, lebo sa striedame pri nej, alebo skaceme okolo nej a domacnosti, este robota, a cez vikend sme casto uplne vycerpany z nej na vecer obaja. Skus nieco urobit pre starsieho, aby sa necitil cim dlhsie tym viac frustrovany, aby nemal pocit, ze vyhovies stale iba malemu. My mame len 1 dieta tak neviem Ti poradit co, ale nieco takeho typu aby citil ze mas vyslovene cas prenho, ze teraz on je prvorady.

bubula_007
20. jún 2014

@zuzi_33 radu ti asi nedám, lebo ja mám zatiaľ jedno dieťa, teraz má 2,5 roka, ale máme podobný problém, len s tým rozdielom, že teraz už vydrží chvíľku aj na piesku. Tiež si neviem rady, neviem, čo by sme mohli vonku robiť, keď on len behá, lieta... ☹ niekedy mi je strašne blbé, že po ňom toľko vykrikujem a iné mamičky sa len kukajú na mňa, či mi hrabe, alebo čo...

bambinkaa
20. jún 2014

@ivushka19 problem je v tom, ze taketo deti zaujme vsetko len minutku dve, ci voda, ci odrazadlo, ci lopta na ihrisku, ci kociarik tlacit, nebude sa s tym hrat, to je jedno co mu das, nakoniec to vlacis a este aj behas, proste oni chcu behat, to ich bavi, behanie. Potom casto padaju uz aj od unavy, spat nechcu a hrozia urazy, aj vazne urazy hoci aj na uzavretom ihrisku. oskrete kolena su nic, to neriesim @deny3 .Inak to nie je zachadzanie do krajnosti od @denisafono to je realita. To teraz nepisem v zlom. Niektore deti su hyper super zive, ked som bola bezdetna este nechapala som ako ich nemozu vychovat? no som sa dobre sekla 😀 to je v genoch a nikdy nevies ktore dieta to ma v akej miere, preto neodsudzujem ziadnu mamicku, nech kazda beha alebo sedi podla toho ako pozna svoje dieta.

atomica87
20. jún 2014

@zuzi_33 chodievaj s nim na oplotene ihriska.....na skolsky dvor, do parku, proste plot a necghaj ho behat. Kazdedieta ma urcitu vzdialenist od ridica za ktoru nepojde. Ak za nim nebudes lietat, a uvedomi si ze si mu nie furt za zadkom, strati Iistotu ze za nim vzdy pojdes a prestane lietat...alebo sa nauci vratit. S kamiskou mame rovnako starych chlapcov. Ona svojhi stale nahana a je z toho uz na prasky. On ked vidi ze za nim bezi uteka este viac. Ja som svojho nechala lietat, ked bol daleko len som za nim zakricala papa aby vedel ze za nim nejdem....a vracia sa. Neuteka daleko, a ak aj, tak sa sam vrati.

bambinkaa
20. jún 2014

@zitaje aj keby za nim nebehala za zadkom, su take deti, ktore by aj tak nedavali pozor. proste behat z bodu A do bodu B a C a D, pad je len vedlajsia zalezitost, to riziko im za to stoji, je im jedno ci ich niekto zachyti alebo nie. A ked sa udru, alebo rozbiju pusu, bradu, hlavu, ani neplacu a beza dalej, necitia akoby bolest. Su deti, ktorym ale absolutne chyba pud sebazachovy. Nasa patri do tejto kategorie a ci som tam ci nie bezi ako o zivot, nezaujima ju ci ma zachranu, mysli si ze ju ani nepotrebuje. preto jej som tiez v zadku, ale pri malych padoch ju necham, lebo naucit sa musi, ale pri nebezpecnych z vysok rozhodne aj budem za jej zadkom, predsa nenecham aby si vazne ublizila. Nikdy mi este nikto nepovedal, ze som uzkostliva mama, skor naopak gulaju mamy ocami na ihrisku co to vie take male dieta stvarat a preco sa neboji a preco ked padne 3x nezamysli sa, neda pozor a padne na tom istom mieste este 5x.
Je to zaberak a nielen vonku ale aj doma, doma sa napr. aj toci dokolecka ako hodinky toci a toci az kym nepada krivo vseliako a udiera sa. V zapati vstane a bezi dalej.

dendy1
20. jún 2014

@zuzi_33 no tiež mám doma dcéru - raketu. Neskúšala si pre toho staršieho bicykel alebo kolobežku ? Mladší ho môže naháňať, pripadne pre neho tiež odrážadlo a nech sa vylietajú. Potom možno aj na tom piesku chvíľu vydrží. A vekom to bude lepšie. Moja má 3r+4m. a už si aj na lavičke posedením 🙂 S vekom bude viac kolektívnejší a ak si sadne povahou s nejakým kludnejším je tam šanca, že sa mu aspoň trochu prispôsobí 😀
Pripadne skús vziať deťom do piesku fľašu vody a nech sa tam čľapkajú a babrú - je to zaujímavejšie ako len formičkovať. Je už teplo, vezmi im náhradné tričko a skús to s tou vodou a kamienkami napr.

zuzi_33
autor
20. jún 2014

@zitaje
@ivetoy
@atomica87 Tak ako som uz spominala v predchadzajucich komentoch, nie je to o tom, ze som uzkostliva a mam potrebu mu byt stale za zadkom. On ked beha on ma proste nepotrebuje vidiet, niekedy sa sice otoci ci idem za nim a rozbehne sa este viac, ale ked aj nejdem, jednoducho mu "nechybam". Nereaguje, ze sa ma vratit, to naozaj velmi malo. Jednoducho sa rozbehne a ak za nim nepojdem, tak ho najdem na opacnej strane sidliska, ak by medzitym nedajboze nevbehol pod auto. Oplotene ihriska tu nie su, takze ja to fakt teraz riesim len v areali skolky, tam je to oplotene, aj ked tiez trocha neprehladne..... Vcera napr. vyliezol na smykalku - to bolo par sekund, co som sla za starsim a keby ho nezachytim on sa po tej smykalke spusti po stojacky 😒 Aj ked nie je vysoka, hlava, pripadne zuby by si to urcite odniesli. On ked spadne, tak sa oprasi a ide dalej.... Obite kolena a pod. uz nepocitam. Doma tiez len beha, kruti sa - jednoducho privela energie. A nehovorim o tom, ze ma jazvu na líci, na viečku /ked sa nahanal doma, tak narazil do zarubne, ktora je sice drevena, ale aj tak mu to rozseklo viecko - dodnes neviem ako sa mu to "podarilo" a na spanku - to vsetko si urobil doma... Takze akokolvek sa snazim ho ustrazit, tak vzdy sa nieco stane. A ako som uz spominala, vsetko ho bavi len par minut, ci odrazadlo, ci piesok, ci hojdacka.... Par minut je pri tom a potom sa rozbehne. Proste behanie je TOP, to ho neomrzi hadam nikdy 😀
@dejnas
@bambinkaa
@bubula_007
@dendy1 Takze v kazdom pripade baby dakujem za rady, za podporu, verim, ze casom dozrie a mooozno si aj ja raz sadnem na lavicku 🙂 Prazdniny budu sice trocha tazsie, ale nejako to prekopeme 😉

bambinkaa
20. jún 2014

@zuzi_33 do zarubne 😀 no to je pecka, pozname tiez to je katastrofa, to dieta bezi ako raketa a namiesto dveri sa trafi do zarubne. Nam sa rozbilo celo viackrat. A zvlastne je ze sa otrasie a bezi dalej, ale nepamata si taky silny uder a nevie dat pozor.
Moja sa vonku rozbehne a nepozrie sa ci idem za nou vobec. A niekedy kricim, ze idem prec a povie ahoj a bezi svojim smerom, tiez ju nezaujima ci bezim aj ja. Ale toto bude vekom lepsie, aj ta zarubna.
Teraz uz ma 3 prec, ale lavicka mi este stale nehrozi. Ale zas ked ideme do obchodu tak ide, lebo chce, zaujima ju to, ak ju ale nedam do kosika, mozem ju tam nahanat, to je daco hrozne. Tu potrebu behania ma v sebe zabudovanu v genoch, ale v tom starsom veku uz ju zaujimaju tie nase bezne veci, tak bude to lahsie potom 🙂

bubula_007
20. jún 2014

@zuzi_33 určite si budeš môcť raz sadnúť na lavičku a len sa pozerať, ako pekne sa hrajú. 🙂 Myslím si, že teraz majú také obdobie, že si veria, teda veria vlastným nožičkám, že ako super dokážu behať a proste sa v tom vyžívajú. Ja tomu môjmu hovorím, že behá ako kozliatko keď sa dostane z maštale na voľné priestranstvo. 😀 Inak ten môj máva aj v byte také svoje maratóny, keď behá okolo stola a kresla, lebo sa hrá na vláčik. Ale predtým sa na mňa milo usmeje a spýta sa: Mozem? 😀

zuzi_33
autor
20. jún 2014

@bambinkaa No zarubna.... ☹ vtedy mi teda nebolo vsetko jedno..... Sice spustil plac, ale nie tak strasny a ked otocil hlavu a zbadala som oko zaliate krvou, tak som skoro zinfarktovala.... Taku som chytila triasku, ze musel ist muz so mnou na pohotovost, lebo som nebola schopna soferovat. Este sa so mna na pohotovosti "smiali", ci mi maju dat nieco na ukludnenie. On si len rozsekol tu kozicku na viecku, ale krvacalo to teda riadne. Chvalabohu to nebolo take vazne a skoro sa to zahojilo.
Do obchodu ide aj on v pohode, ale tiez musi sediet v kosiku, lebo by rozobral cely obchod 😀 Takze uz len cakat kedy trocha "dospeje" a potom to uz bude hadam fajn 🙂
A dakujem za povzbudive slova . @bubula_007