Nočné budenie dvojročného dieťaťa

evka64
18. dec 2017

Dcera bude mat 26 mesiacov a asi posledne dva mesiace sa v noci budi kazdu 1,5-2 hodiny...najprv som to pripisovala ocnym zubom, ale tie uz vysli a nocne budenie neprestalo...zakazdym chce mlieko, musim ju aj prebalovat, lebo ked vela pije, tak sa aj pocura a casto ju v noci aj prezliekam, ked je precurana...skusala som jej nedat, ale ona ma hrozne decibeli a vydrz plakat nenormalnu...co robit? Dakujem

phulakova
18. dec 2017

uf, dcéra mala v októbri dva, teraz sa tiež častejšie budí, ale chvalabohu, nepýta nič. 🙂 mlieko pýta tiež často, ale keď si večer vypije vie, že už nedostane. až ráno. a radšej jej dám viackrát cez deň. skúste sa tak s ňou "dohodnúť", že v noci nie, že môže viac vypiť cez deň. ;) a že v noci treba spať :D

evka64
autor
18. dec 2017

@phulakova aj nasa mala v oktobri 2...skusala som jej dohovarat, ale je to prd platne....uz boli take casy, ze sme s mliekom v noci prestali a ani nechcela, prespala cele noci a ked sa zacali tlacit ocne zuby, odvtedy sa to pokaslalo...

zabina27
18. dec 2017

@evka64 skus povedat, ze nemate, minulo sa, rano pojdete kupit. pripadne, ze sa pokazilo a nalej jej acidko, mozno ju prejde chut 😀 no a jedine vydrzat 😉

janickacrazy
18. dec 2017

@evka64 no len vydržať ten rev a nedať, bude revať 1-2 noci a ked vydržíš, tak bude dobre, zažila som to pri druhom synovi, prvá noc otras, druhá už lepšie, tretiu noc prespal celú a odvtedy mlieko nepýtal

silesias
18. dec 2017

Joooj dievčatá vas trápi v noci robiť mlieko, to dcéra ide mať tri roky a vymyslí cikať i mlieko alebo čaj ( pije už z pohára takže to je tam na 10minut ) a poviem vám to je to najmenej. Môj 18 mesačný má už vyše polroka stavy kedy za zobudí a aj 2-3hod je hore. Aj minulú noc od 4:00 do 5:40 a o šiestej sme vstávali - ako vždy. Takže kým nevstavate nočné dvojhodinové výšky buďte radi.

katrin21
18. dec 2017

nic nepomoze, len vydržať dve tri noci a nepolavit, nech ma decibely ake chce.. nedat mlieko, iba chlacholit inak.

lus2909
18. dec 2017

Moj ma 2,5 roka a riesim to iste na obed spi hodinu aj to ked tak tlieskam niekedy spal 3 hodky a o poslednych nociach ani nevravim zaspi o 10 lebo musi a o 12 uz buntosi a nespi do 3-4 neviem cim sa mu tak pokazil rezim zuby uz ma vsetky najprv som si myslela ci nanho nieco nelezie ale chory nie je fakt neviem co mam robit nemoze spat dve hodky v noci a koniec ci uz nepotrebuje spanok nechcem ho to velmi ucit lebo nebude vediet vstavat do skolky a rezim ma pravidelny o pol 9 vana mlieko a spat a uspavam ho na rukach alebo v kociku😂

24mima
18. dec 2017

Moja mala ma 23 mesiacov a tiež sa v noci budí...začalo to asi pred piatimi mesiacmi tým že sa mi v noci zobudila a bola hore niekedy aj tri hodiny rekord bol štyri😕....uz som z toho fakt včerpana...teraz je trošku lepšie obdobie, sú noci keď sa ohlási a vypýta ku mne do postele a zaspi ale tých je malo...ak si ju k sebe nevezmem dokáže plakať dokiaľ si ju nedám do postele(uloženie do postielky, pestovanie, tulene nepomohlo)...snažím sa aby čo najmenej plakala keďže muž má dosť vycerpavajucu pracu, ale je to zaberak☹....myslela so si že je to všetko spojené so zubkami ale za päť mesiacov nepribudol žiadny. ..chýbajú nám posledné päťky...

emilia25
18. dec 2017

Malej ked vychadzali zuby tiez veru plac ani dudel nechcela tak noci bez dudla uz som myslela ze si odvyka a prdka nasla strateny strcila do ust a noc opet prespala pekne az do 8 rana.a dnes od jednej az do pol piatej s dudlom.inac nam pomahalo aj supnut ju do postele lahla a spala dalej.

evka64
autor
19. dec 2017

@silesias taketo stavy mala aj nasa, ale neboli to dve hodiny, ale 3-3,5...a uz mam toho ozaj dost, nevyspata som permanentne, takze ano, robi mi uz problem dat jej mlieko ☹

evka64
autor
19. dec 2017

@janickacrazy
Ja by som aj vydrzala, ale manzela chyti amok, ked dcera tolko vrieska, tak nakoniec jej dam...

evka64
autor
19. dec 2017

Jooj, u nas nic nepomaha, ani vysvetlit, ze mlieko nemame, ani sa tulit, to ma odstrkuje a bije a place kym nedosiahne svoje...manzelovi som povedala, nech ide vedla spat, ze skusim jej nedat v noci, ale nechcel ist a ked v noci reve, tak po malej krici, nech je ticho....inak je to super chlap, ale tych noci ma tiez uz dost...

lubi40
19. dec 2017

@evka64 tak treba zacat cez vikend aleboo teraz cez sviatky, ked ma manzel moznost si pospat; Alebo treba dat manzela spat do obyvacky. Tiez som toho nazoru, ze treba jedine nedat, alebo iba vodu; Moj maly ma nieco vyse 3 roky, ale v noci dostane max maly pohar vody. Dakedy to aj skusal, ze mliecko, ale povedali sme, ze mliecko sa pije cez den pri stole a hotovo.

evka64
autor
19. dec 2017

@lubi40 praveze ma teraz dovolenku az do vianoc....najlepsie by bolo, keby som bola doma sama a on na sluzobke...nasej sa neda nic vysvetlit, jednoducho chce a vresti....ani na nocnik mi nechce...😢

sandri
19. dec 2017

Manzela pošli má pár noci späť inde - môže ísť k svojej mame. Ak nemá kam ísť, kup mu stuple do uši. A ty sa priprav na nocny rev a nezostáva ti iné, len vydržať... O 2-3 noci už bude dobre.

janickacrazy
19. dec 2017

@evka64 Ja som to robila tiež, ked manžel nebol doma, lebo on by to nedal. Pošli ho niekam inam spať a hotovo, ten klud potom ti zato predsa stojí. Uvedom si, že to robíš aj pre svoje dobro aj pre dobro dieťaťa, aj manžela. 2ročné si dobre uvedomuje, čo robí, nemožeš predsa nechať zo sebou takto mávať.

lus2909
19. dec 2017

@evka64 daj jej mlieko tesne pred spanim a uloz ju mozno sa takto uspokoji a vydrzi ti spat celu noc vela trpezlivosti

evka64
autor
19. dec 2017

@sandri
@janickacrazy
Budem musiet s tym nieco spravit, lebo uz to je neunosne...chceli by sme druhe dieta, ale pri tomto strese sa nam nedari

evka64
autor
19. dec 2017

@lus2909 davam jej pred spanim, vsetko vypije a pekne zaspi a o dve hodiny to zacina a pitom celu noc..

zanett115
19. dec 2017

Aj my sme mali podobný problém. Malý nechcel zaspať a vždy s plačom do izby keď mal ísť spať. Najskôr sme to riešili tak, že kým nezaspal resp. keď sa v noci zobudil ľahla som si k nemu ja/manžel chrbtom kým nezaspal. To ale začal po týždni zneužívať a nezaspal aj tak. Momentálne sa nám však osvedčilo keď sme mu na noc vrátili cumeľ a na noc mu v izbe nechávame svietiť lampičku. Pekne zaspí a už teda nemáme doma žiadne nočné scény. Na každé dieťa však platia rôzne iné fígle tak prajem veľa trpezlivosti.

lus2909
19. dec 2017

@evka64 a nedavas jej malo mozno jej to nestaci

evka64
autor
19. dec 2017

@lus2909 nasa cumel nechce od narodenia...

evka64
autor
19. dec 2017

@lus2909 nie dost jej davam, nechava troska na dne a grgne...7 odmeriek jej robim...minule si grgla a az cez nos jej vyslo mlieko...takze nechapem preco stale pyta...

sandri
19. dec 2017

@evka64 pyta, lebo je to zvyk, nie preto, ze je hladna. V tomto veku by uz mala prespat celu noc. Len zial vsetci rodicia vieme, ze tabulky a statistiky su jedna vec a realita druha a casto uuuplne odlisna... 😂

lus2909
19. dec 2017

@evka64 tak neviem no ma take obdobie no ine uz poradit neviem moj tiez spekuluje a neviem co s nim raz tak raz hentak😂vyrasru z toho dufam 😂

ibrunova
19. dec 2017

Ja by som povedala, nech ty ideš spať inde a manžel nech je s ňou.. A do fľaše len vodu, žiadne mlieko a to ju prejde..

rohypnol1
19. dec 2017

Ona sa ti budi prave preto, ze celu noc pije a vkuse travi. To nusi byt hrozna zataz na zaludok. Je jej tazko a preto sa chce opat ukludnit na cumliku od flase. Tym ze si na nu makka jej naozaj nerobis dobre. Radikalne s tym sekni uz tuto noc. Kludne uloz k sebe, pestuj ju a vsetko mozne ale tolko uneleho mlieka v noci je neskutocna zataz. Na oblicky, zaludok, mocovy mechur...

evka64
autor
19. dec 2017

@ibrunova manzel by to nedal, ja mam viac trpezlivosti 😅

evka64
autor
19. dec 2017

@rohypnol1 ja viem, ale ked ona ma strasny hlas, aj mrtveho by zobudila...musim s tym seknut, to je pravda

lus2909
19. dec 2017

@evka64 alebo jej daj len ciste prevarene mlieko ziadne umele musis kusat ty vies najlepsie co na nu plati