Nové jasle v okrese Trenčín

ivetuska10
23. feb 2015

Dobrý deň, chcem sa spýtať chcela by som si otvoriť jasle/denné opatrovanie detí v dedinke kúsok od Trenčína, chcela by som to mať u nás v dome,máme jednu veľkú nevyužitú miestnosť, chcela by som sa spýtať či by bol o takéto jasle záujem, či vy ako mamičky uvažujete nad jaslami a čo od jaslí všetko vyžadujete. Budem vám vďačná za každý Váš nápad a reakciu ako čo najviac spraviť jasle podľa mamičkovských predstáv 🙂
vopred veľmi pekne ďakujem za každú reakciu 🙂

teplakova
24. feb 2015

Jasličky sú pre deti do 3 rokoch? Potom nasleduje škôlka?
Tie tri roky by som asi chcela byť s dieťatkom doma, ale ak by sa situácia zmenila, a ja by som potrebovala jasličky, tak by mi asi vyhovovala a uprednostnila by som domácku atmosféru malých jasiel s pár detičkami ako píšeš. Asi by ma zaujímali "pani učiteľky" - akí majú vzťah k deťom, či z nich "srší" starostlivosť a záujem o deti, individuálny prístup ku každému dieťatku, neškatulkovať, ďalej by som potrebovala mať istotu "bezpečného" priestoru kde deti budú tráviť svoj čas - interné priestory, ale aj externé - či nemôžu vybehnúť z dvora na cestu, či na dvore nie je nejaký bordel, na ktorom by sa mohli poraniť a tak.. ďalej kvalita stravy, aby to bolo pestré a zdravé, a nie štýlom - navariť za čo najmenej peňazí. Možno by sa mi páčilo nejaké "bezpečné" zvieratko (korytnačka, zajačik), aby sa deti naučili mať empatiu, zodpovednosť, vzťah k zvieratkám vrámci ich veku..

ivetuska10
autor
24. feb 2015

ďakujem veľmi pekne za reakciu,veľmi mi pomohla, mám to v rodinnom domčeku,je síce starší ale chcela by som tu miestnosť veľmi pekne zariadiť, vymaľovať, vzťah ku deťom mám veeeľký, milujem detičky 🙂 takisto na tom dvore musím popracovať, urobiť tam určité zmeny pretože tam mam napr. nasadené ruže čo isto pôjde preč, takže mám pred sebou veľa práce,ešte raz ďakujem za tvoj názor 🙂

nikky81
25. feb 2015

ahoj, moja 16 mesacna dcera uz chodi dva mesiace do sukromnych jasliciek, ktoré sa nachádzajú v rodinnom dome, pocet detí 8, vlastný dvor. ja som maximalne spokojna a dcerka evidentne tiez. drzim palce 🙂