Obdobie vzdoru

21. mar 2024

Ahojte mamičky. 2,5 ročný syn má obdobie vzdoru ale že také že minimálne 10 deti na planete ho nemá on ho má za nich. Rev a záchvat ráno keď sa oblieka rev a záchvat keď mu nedám čo chce /samozrejme že neustupim/ na prechádzku vôbec to sa dobija do každého auta keď je v kocari takisto rev záchvat ani pripútať nepomohlo...v aute v sedačke reve ...reve keď vystupujeme lebo chce ostať proste stále. Spánok je o Tom že má skope v postelí snažím sa ostať kľudná aj vysvetliť aj pritulit no nepomáha ale že vôbec nič. Keď som mu dala na zadok začal sa smiať. Zvýšime hlas zakricim taktiež nič ale že nula.....ja fakt nevladzem iba prežívam keď pôjde spat. Teraz ani na obed nezaspal až o pol 15 zaspal od únavy z revu.....ako to zvrátiť

theanak
21. mar 2024

Ahoj, ja síce mám ešte len 14 mesačnú, ale aspoň ťa nejako podporím. Určite to je náročné, naša už teraz chytá také maniere, tak sa obávam čo to bude, az
príde obdobie vzdoru. 😵‍💫 Asi je to treba len vydržať, nepopustiť nastavené hranice…kdesi som čítala, že deti sa naučia zvládať emócie až okolo 4-5 roka, dovtedy prežívajú len jednu emóciu a to poriadne…on si ešte neuvedomuje, že ok, hnevám sa a musím sa ukľudniť..proste sa hnevá najviac ako sa dá. Vraj ideálne je íst príkladom, vysvetľovať…ale to sa všetko ľahko píše, však 🫣

autor
21. mar 2024

@theanak asi tak niekedy myslím že ho rozdrapim ako žabu ešte sa nepustil rozprávať čiže komunikácia nič...je odplienkovany to sme stihli v januári...ale poviem ti vie má vytočiť do vyvrtky a opakujem si nemôžeš kričať aj tak ti to nepomôže

letfenixa
21. mar 2024

@autorka rataj do 10, v duchu, bude to ešte dlho trvať.

autor
21. mar 2024

@letfenixa fu čítam že rataj do 10 a myslela som rokov .....skoro som zinfarktovala

kristinka92
21. mar 2024

úplne ta chápem, mame to rovnako, ja už aj výbuchnem keď je cely deň zlý, nevladzem

nikca1405
21. mar 2024

Tiež ta úplne chápem, sme na tom podobne, u nás ma 3,5r a stále to trvá. Sú lepšie dni a sú dni take, že očami posuvam hodiny, kedy bude čas večerného spánku 🙈😁 a tiež mám pocit že náš ma vzdor za desiatich…

biglovemom
21. mar 2024

Nebojovat s nim🤷🏼‍♀️

autor
21. mar 2024

@biglovemom akože snažím sa niekedy aj povoliť áno ale on sa dobija do každého auta alebo nechce sedieť v autosedačke akože vieš tu niet úniku... niekedy by som sa vystrelila na iný kontinent alebo krotila niekde dinosaurov. Niekedy myslím že vojnový tábor je suviks. Ale aby ste boli v obraze nieje to moje prve dieťa ale 4 ale toto som nezažila

autor
21. mar 2024
biglovemom
21. mar 2024

Chapem autorka, ale on potrebuje iny pristup ako ostatne deticky. Skus nejaku literaturu precitat, ale chapem ta ze je to velmi narocne hlavne ked to neni jedine dieta.

domak2
21. mar 2024

Prepac, ale ja tak rada čítam podobne príspevky. Necítim sa potom tak sama 🤣 Akákoľvek negatívna myšlienka co ide jeho smerom ho okamžite rozleje na kolomaz, a všetky moje naucene priruckove reakcie asi vyskocia z okna lebo si neviem na žiadnu spomenut zrazu 😅

monicatko20
21. mar 2024

U nas toto co odpisujes začala v 8 mesiaci keď nastúpila 1x separačná úzkosť..pedi sa ešte pousmiala že zrejme mu čochvíľa začne obdobie vzdoru..úplne psycho začalo okolo roka..teraz ma 1.5 a teda ja už úplne vyhoreta s flegmatickym pristupom po takom čase, ak sa hodí o zem, počkám kým ho to prejde..príde sám za mnou a hladká ma, uvedomuje si ze spravil zle..jasne rozprávame sa následne co bolo nesprávne..ak nechce zo sedačky, nechám ho tam 😂 jasne za 2 minútky klope ma okno že už môže vystúpiť 🤣 bojujeme ešte s tým, že nechce domov z vonka..to proste cirkus na celú bytovku..obliekanie a plienky proste od 8 mesiaca prevereveme..inak to ani nepoznám..

monicatko20
21. mar 2024

@domak2 a keď si aj spomenieš, žiadna nefunguje 🤣🤣 aspoň u nás..

monicatko20
21. mar 2024

Autorka nás auta nechytá odkedy jedno začalo trubit..zľakol sa ..odvtedy len ukazuje..a cesta autom žiaľ len s rozprávkami..inak by sme nikam nechodili..

amelia89
22. mar 2024

ja mam 3.5 rocneho a ochvilu 2 rocneho. Ked som si myslela ze 3.5 rocny mal vzdor tak 2 rocny ma prudko vyviedol z omylu. co tento dokaze robit za hysterie to som este nezazila. Ja ich lubim tak ze by som ich rozpucila ale momentalne to citim tak ze led idu spat nastava moje stastne obdobie 😂😂😂😂

autor
22. mar 2024

@amelia89 presne minule môj vraví už dajako malý dlho spí a moja odpoveď že ešte počkaj chvíľu takto je tu lepší vzduch 🤣