Obdobie vzdoru ešte pred dovršením 1 roka?

snezienka
25. mar 2008

ahojte.... viete mi niekto poradiť ako upokojiť kopajuce, plačuce dieťa, ktoré si chce silou mocou vydobiť svoje? Prišlo to nejako skoro? Čítala som až okolo druhého roka dieťaťa..., stále opakujem nie nie nie nie nie, nesmieš...., nechce ma počuvať a ked ho odtial vezmem kope, jeduje sa.... dokonca ani prebalovanie sa mu nepáči..... .

petka.m
25. mar 2008

snezienka to ako keby som videla našu malú. ona robí to isté...A ked jej niečo vezmem, čo nemôže mať tak to je vreskot, kopanie s nožičkami a strašný plač...
a tak isto to prebaľovanie je strašné, niekedy aj 10 minút mi trvá, kým ju prebalím 😒

mata79
25. mar 2008

Tak s prebalovanim mame problemy aj my a aj kamoska s maly, co chodime spolu kocikovat.
No konecne sa naucili stat a chodit, a teraz od nich chceme, aby chvilu lezali????? 😉
Ale inak ten vzdor zatial nemame.. Zatial.

snezienka
autor
25. mar 2008

ten vzdor začal na konci 10 mes. a stále sa stupnuje...., ked niečo nedostane čo chce preskumať. Nie je možné pri nom telefonovať...., lebo chce telefon...., svoje hračky obchádza,,, jeho hobby je momentálne všade vyliezať, vrátane sporáku, kde sa varí, no a samozrejme najradšej na mna..., vždy a všade ked na chvilku postojím, preručkuje so mna na linku,... a tak dalej....

zuzula
25. mar 2008

aj my prechadzame niecim podobnym...ja sa ale snazim limitovat to Nie na ozaj vazne veci ako lezenie do zachoda a vyberanie veci zo smetaka lebo inak by som Nie hovorila cely den dokolecka...skor sa snazim odputat pozornost niecim inym zaujimavejsim 🙂

a prebalovanie neznasame odkedy sa vieme pretocit na brusko teda od 4 mesiacov 😅 chvilu zaberali hracky, chvilku flaska s vodou, potom kremiky, kelimky a podobne "nehracky"...teraz to robim tak ze zapnem plienku na cvocky (pouzivame bavlnene) a potom ju malemu natiahnem ked stoji...aj Pampers robia take akoby nohavicky (tu v UK sa to vola Pull Up pants) - tym sa znizuje cas ktory dietatko musi stravit lezanim na chrbatiku 🙂

snezienka
autor
25. mar 2008

pokusila som sa ho prebaliť v stoji....... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 zdrohol...

strociatka
25. mar 2008

ahoj bojovnicky, obdobie vzdoru, teda prveho je naozaj okolo prveho roku az roku a pol, je to preto, ze babo zistilo, ze ono a mama nie su jedno ale dve a tak to v sebe riesia, jedine co teraz pomoze je babo netrestat, ale dat mu najavo, ze aj ked zuri vy ho lubite, viem, je to tazke, ale ono to prejde, treba vydrzat...

uhlikova09
25. mar 2008

presne baby akoby som pocuvala o svojom dietati ale on sa mi aj hodi do zadu kedy sa mu chce ,kde sa mu chce....je to nebezpecne lebo sme tak uz 2 krat roztrieskali hlavu 😒

martinaema
25. mar 2008

tak som mala pravdu, ked som hovorila nášmu tatovi, že už asi máme prvé obdobie vzdoru - malé sa stále dožaduje niečoho, čo nemá dovolené ( telefón, kvety, akvárium...)A má bohovský hlas - tá keď začne vrešťať, zakáľačka je nula bodov. A najhoršie je, že teraz vrieska celé dni, a zčína sa mi hádzať o zem. Ked mi nezafunguje objatie, tak ju ignorujem 😒

uhlikova09
25. mar 2008

fakt ako toto mi vravte niektora 😒

miriamkac
25. mar 2008

uhlikova09 mne toto, co pises robila mala...ked prisla do takehoto stavu polozila som ju na zem na styri a nechala som ju chvilku vyzurit, potom som k nej prisla a rozpravala som na nu normalnym tichym hlasom /pojdeme von, vonku je slniecko, ci sa nechce ist pozriet/...proste uputat ju inam, ono to po case zacalo ustupovat az to ustupilo uplne.

snezienka, co sa tyka prebalovania, ja to riesim v postielke, alebo v ohradke, tam nema kam ujs....

uhlikova09
25. mar 2008

vyskusame 😉

snezienka
autor
26. mar 2008

tak v tom nie som sama..... a stále ma všade prenasleduje,,, nie je možné asi na WC ísť .....ide sa zadusiť od plaču a hnevu, že som odišla....
ale dakujem za nádej....miriamkac, že to ustupi.... a zase potom príde niečo nové...

miriamkac
26. mar 2008

snezienka bude to OK....len nestratit nervy.. 😀

berus222
4. máj 2010

obnovuejm tuto temu, lebo uz som s nervami na konci. maly sa strasne jeduje ked mu nieco nedovolim, o prebalovani a obliekani ani nehovorim a ked mu nieco zakazem, hadze sa do zadu. uz si parkrat poriadne buchol hlavu, lebo som ho nestihla zachytiti (uz beha). najprv som ho skusala zaujat niecim inym, potom aj ignorovat ale nic nezabera. co mam s nim robit?!

sunea
4. máj 2010

Berus, nas maly je o mesiac mladsi, chodit este len zacina, ale "nerviky" tiez uz chyta kvalitne...nasim znamym sa osvedcilo silno ho stisnut do narucia (resp. pevne ho drzat), ale ja som to neskusala... bud mozes skusit metodu dr. Karpa z knizky Nejstastnejsi batole v okoli, alebo skusat, co zabera...nam zatial vo vacsine pripadov zaberie, ked mu ponuknem kukuricnu chrumku do ruky (jeho droga 🙂...

kralicica
16. mar 2011

Ahojte mamičky, mám prvé dieťatko a celkom mu nerozumiem. Onedlho bude mať 1. rok, avšak za posledné týždne sa z neho stal poriadny jedoš a nervák. Je pravda, že už od malička pol dosť hypertonické dráždivé a náročné dieťa a teraz sa to ešte zhoršilo. Pri každom obliekaní, prezliekaní kričí, plače, hádže sa, otáča sa, aby som ho nemohla obliecť. Keď náhodou niekto odchádza z izby, začne plakať, akoby ho niekto opúšťal. Začína dosť vymýšľať, sťahuje všade obrusy, trhá veci. Chcem ešte podotknúť, že ešte nechodí, ale po 4 vie prejsť všade rýchlejšie než ja. Chcem sa Vás spýtať, čo s tým? Je v tomto veku už dovolené nejaké capnutie po ruke alebo zadku, keď ťahá niečo, čo nemá, alebo sa hádže bez príčiny. Už som z toho strašne unavená. Celé dni reve, ale vidím, že to nie je nič iné, ako truc. Poraďte prosím. Vďaka!

alusha
16. mar 2011

@kralicica podla mna je to normalne spravanie na rocne dieta, netrap sa... aj nas sa jeduje pri prebalovani, obliekani, vsetko vytahuje, stahuje, je to normalny vyvoj si myslim... ten pravy vzdor este len pride, nas starsi nim prave prechadza 😀 uz len cakam, kedy ho to prejde a chyti to maleho 🙂

lia09
16. mar 2011

@kralicica tak ja si teda nemyslim ako alusha ze to je normalne spravanie,viem co prezivas.Moja mala je taka vlastne od narodenia,najprv uplakane nespave babo,od 4mesiacov strasne umrncane,nespokojne a teraz uz mame 14mesiacov ale teda vobec sa to nezmenilo.Je to hrozny jedos,nervak,nemozem sa knej ani len prihovorit lebo hned zuri.Ja som z toho uz tak smutna.Tolko hladam na nete co to moze byt,ako to prekonat.Lebo obdobie vzdoru je podla mna nieco ine.Teda aspon u nas.Mne by napr. vobec nevadilo,keby ma neposluchala,keby zhadzovala veci.Len nech sa usmieva!!!!!!!To je jedine co chcem.Viem ze aj ine deti su neposlusne.Mojej kamaratky syn je taky,ale aspon je vesely,smeje sa aj ked neposlucha.Najviac ma stve ze ma nikto nechape.A tie hlupe reci ze vsetci su taky a ze z toho vyrastie,bla bla bla.Ja uz jednoduche nevladzem pocuvat od rana do vecera neustale vrieskanie,mrncanie a zurenie.A uplne neznasam hlasku ze to su zuby ☹

raa2
16. mar 2011

@kralicica mame to iste, to je take obdobie, len s tym ze ja mu 100 krat ukazujem co moze a co nie a uz konecne to aj respektuje, i ked samozrejme z casu na cas skusa a tiez to zacalo tak ako pises, v tom obdobi, treba vydrzat a kombinacia zuby do toho, cista masla 😒

hancu
18. mar 2011

ano,presne toto mame doma aj my. este k tomu z nicoho nic -alex nechce nikoho len mna a nasu prababku. s inym clovekom ruci. nasa doktorka povedala,ze to tak inteligentne deti robia,ze mama je jeho istota. odchadzamod neho len na chvilku a vzdy mu poviem,preco, aby to nebral ako zradu.aj ked ruci a ruci,kym sa nevratim🙂

awalancha3
22. mar 2011

@lia09 .......to co opisujes...... sa mi zda byt dost vazne........... hm.... dufam ze len prehanam, ale nemoze to byt nejaka lahsia forma autizmu? len sa nezlakni, na 99 % urcite nie, ale nieco sa mi na tom nevidi, urcite to bude nieco..... hm.... musis mat svatu trpezlivost, ked nedostavas odmenu v podobe usmevu, hm hm, co by to mohlo byt, doktor co na to? ci len nad tym mavli rukou?

lia09
23. mar 2011

@awalancha3 tak velmi dufam ze az take zle to nebude,ja si skor myslim ze to je nieco psychicke,bud z tehotenstva alebo tak,lebo som ho nemala lahke.Ale nastastie to takto nie je stale.Ono sa to strieda.Par tyzdnov je taka mrzuta,nahnevana,umrncana,zlostiva atd.Ale potom znicoho nic sa obrati a je uplne dobrucka.Napr posledne dva dni je uz dobra.Dneska ked sme boli vonku tak samozrejme neposluchala,ale smiala sa pritom a ja som sa hrozne tesila.Mne je uplne jedno ze neposlucha,hlavne ze sa usmieva.A takto to bude par dni,v lepsom pripade par tyzdnov a znova sa to znicoho nic zmeni.A toto ma velmi trapi,ze vlastne nema dovod na tu zmenu,ono sa to udeje bez nejakej priciny.A doktory????Ty len povedia ze su aj take deti.Ja ich vlastne aj chapem,lebo ten kto to nezazije,tak to vobec nepochopi.Preto sa tesim ze aspon ty somnou suhlasis.Prave som si precitala moj prispevok predtym.je to uplne akokeby o inom dietati.Teraz ked toto pisem,tak sa citim ako v nebi.Jediny problem je v tom,ze sa o par tyzdnov znova zopakuje.

awalancha3
24. mar 2011

drzim palceky 🙂

lia09
24. mar 2011

@awalancha3 dakujem 😉

piacere
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
petkave
28. jún 2011

Tiež sa sem hlásim...Moje dieťa sa začalo hádzať o zem, vrieska, ziape, jačí, mrnčí... Hrá urazeného, jeduje sa, zlostí, fackuje psa a svoju milovanú frajerku Bibku. Háda sa s oteckom, keď ho nechce pustiť za mamičkou (pretože mamička niečo dôležité robí), plazí sa po zemi a zároveň fňuká a plače. Zabára noštek do plávajúcej podlahy a z posledných síl sa na mamičku vešia a sťahuje jej nohavice. V obľúbenej kaviarni piští tak, že ho počuť až na druhej strane ulice. Nechce sedieť, ležať, stáť. Chce byť na rukách a keď ho tam mamička zoberie, zase vymýšľa, lebo ani s tým nie je spokojné. Všetko ho nudí, otravuje. Je neskutočne nespokojné a vlastne nevie, čo chce... Potrebuje milión nových vecí, ktoré chce vidieť, preskúmať, chytiť, oblízať. Staré veci, priestory, ľudia ho nebavia, je z nich zúfalé... a ja tiež ☹ 😠

bianca2
31. okt 2012

@piacere ako si to prekonala? nasa mala ma 9 mesiacov a mame problem s obliekanim, mne je luto ked tak krici, je teda silna fakt, musi pomahat aj otecko pri obliekani...neviem ci aj ta nasa nie je hyperaktivna, kusok neposedi...

dedenini
6. nov 2012

ahojte mamicky... mozno to velmi nepatri k teme..no neviem k akej som to mala napisat... zaujimal by ma vas nazor , nato ze kedy je vhodne, ci dobre , proste od kedy vase deticky s vami nespavali v izbe?? moja malicka ma skoro 7 mesiacov, a spinka vo svojej postielke v nasej spalni... chceme dajak poprehadzovat nabytok a tak..a preto moj priatel tlaci nato ze ked ma svoju detsku izbu uz by mohla spavat tam a ze budem mat zapate pocuvatko... no ja nie nie nie nie.. mam pocit ze aj ked bude mat 2 a viac , tak ju chcem mat pri sebe..teda v izbe kde spim aj ja... pretoze sa zacne casom stavat na nozicky a prebehnu vselijake zmeny... no netrufam si byt len na pocuvatku... tak sa pytam , ze ako ste to mali vy?? dakujem

emilyx
21. jún 2014

Presnee mi mame to iste mala bude mat za chvilu 12 mesiacov a tiez nam zacalo to obdibie uz v 11mes..vsetko chce ked nedostane place, nechce sa prebalovat, nechce aby som ju krmila to ona sama musi ..tvrdohlava a trucovita 🙂) na zem sa nehadze (zatial) ale ked napr ked trucuje a vezmem ju na ruky objat ju hodi mi hlavou do zadu a podobne..

zuzik22222
23. jún 2014

To mame aj my,moj syncek bude mat v auguste 1 rok,ale je velmi vzdorovity,len pri mne chce byt,ohradka nehrozi,mozno na 3 minuty,len ma taha za nohy,kruti gombikmi pri sporaku,rozoberie pol kuchne,ked sa mu nieco zakaze,tak vrci a jeduje sa,alebo kope nohami,hracky ho nezaujimaju,kable,ovladace,capkanie a buchanie po stole,oblizovanie okien a zrkadla,vyhaduje veci zo skriniek,po okupani je to des ho obliect,reve,pri prebalovani niekedy tiez,kruti sa,hadze sa,no tiez som neverila,ze take male babo moze byt taky nervak,a hlavne,ked sa mu nieco zakaze,vrci a zuri a kolko energie ma-za styroch 🙂)))))