Od ktorého mesiaca krém s ochranným faktorom?

janocka77
27. máj 2009

Moja mala ma mesiac a pol a aj ked s nou chodim von iba podvecerom a v tieni mala som pocit, ze aj tak by som ju mala natriet kremom s vysokym UV faktorom kedze zijeme pri mori. Dnes mi vsak v lekarni povedali, ze babatka pod 6 mes by sa vobec nemali natierat takymi kremami ani specialnymi "baby". Chcem si tuto informaciu overit no nikde na internete som zatial nic nenasla.

janocka77
autor
28. máj 2009

siska, dakujem za odkaz! mna hlavne zaujima od kolkeho mesiaca sa mozu opalovacie kremy pouzivat. V tej debate co si poslala je clanok od odbornicky - dermatologicky a ona uvadza "-Dojčatá sa slnečnému žiareniu majú vyhýbať až do 6 mesiacov. Prípustné je ranné a neskoré popoludňajšie slnko. " Takze nieco na tom bude co mi lekarnicka tvrdila..ze radsej neist von cez den ako natriet dieta kremom. No neviem, moc sa mi to nepaci
😒 co uz..toto leto budeme asi zalezeni vovnutri ked mame mrnave minco pod 6 mes.

janocka77
autor
28. máj 2009

beadz, je mi to luto! vidim , ze mas mrnave mimco aj ty. Viem si predstavit tie vycitky! Prave preto som na rozpakoch a stale nie som presvedcena ci mam tu moju natierat do 6 mesiacov, ci radsej sa uplne nevyhnem dennym vydzkam s nou..iba vecer.

mami.sk
30. máj 2009

siska - aj my pouzivame LaRoche Posay specialne pre deticky do jedneho roka 😉 a je super 😉 ale myslim ze je to 40tka faktor 😕

mami.sk
30. máj 2009

a urcite deticky natierat ak treba aj od narodenia 😉
mne dcerku chytilo slniecko uz aj v aprili 😒 preto som jej kupila opalovaci krem aj ked nie som zastancom toho aby sa na take male deticky patlala zbytocne chemia 😖 a to ju slnku nevystavujem, len tolko co je v kociku 🤐

no teraz je slnko velmi agresivne, mna spalilo minuly tyzden/ ked bolo skoro 30 stupnov/ za hodinu pri prechadzke s kocikom a natreta som bola 15tkou faktorom ☹

janocka77
autor
1. jún 2009

ja som vcera tu moju nakoniec natrelala kremom Aene s fyzikalnym filtrom kedze piknik bol o 13h poobede! Desna hodina aj pre dospelych az sa mi tam nechcelo ist koli malej, no isli sme na chvilocku nech sa neurazia ale malu som ani z kocika nevybrala a ked som ju prenasala z auta do kocika zakrila som jej rucky plienkou lebo slnko strasne prazilo! Inak chodim von az okolo 18h a vtedy si myslim, ze ju nemusim natierat ked je v kociku. Tento rok si asi odriekneme aj plaz.

lenka_tomi
26. apr 2012

od ktorého mesiaca, resp. týždňa sa môžu alebo vôbec majú bábätká natierať ochranných krémom? moja malá má 2 týždne, tak som chcela vedieť čo by ste mi odporučili, natierať alebo nie? ak áno, ktorým? ďakujem

mirinecka
26. apr 2012

@lenka_tomi
ja by som nenatierala, budeš ju mať v hlbokom kočíku tím pádom ju chrániš aj pred slnkom, poprípade sú na kočíky aj dáždniky aby jej pekne tienilo, malinké deti aj tak nemajú radi keď im svieti slnko do tváričky, a ak by aj malo cez leto slniečko na holích nôžkach tak by som natierala len tie, ale tváričku určite nie, ešte je to malinké bábätko a zbytočne mu budeš dráždiť tváričku krémami. Pokožka by mala pekne dýchať a nie sa upchávať. Ja som nenatierala kím boli v hlbokom iba tie nôžky keď trčali. Určite nekupuj hocičo v drogériach, behni do lekárne a tam ti poradia u nás stačí OF 30. a hlavne sa treba vyhýbať priamemu slnku a v obedňajších hodinách byť cez leto len vnútri. Ja som sa týmto riadila a deti som nemala nikdy spálené 😉.

lenka_tomi
28. apr 2012

@mirinecka Ďakujem za radu