Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Odkedy má dieťa vyvinutú termoreguláciu?

lusia222
21. jan 2013

Mamicky chcem sa opytat kedy zacina mat dietatko vyvinutu termoregulaciu a da sa zistit ci mu je teplo alebo zima podla ruciciek a noziciek?

xlucia
21. jan 2013

@lusia222 na zatylku. musi byt teply a suchy. na nohy dupacky a hrube ponozky, take male dieta sa nehybe, a tenku deku. termolegucia je vysoko individualna. mladsi v pohode v polroku, starsi az v dvoch rokoch

lusia222
autor
21. jan 2013

@xlucia mne ma mala 3 mesiace a ked ma telpacky a bodycko cez den place az kym ju z teplakov nevyzleciem.ani ponozky neznesie.je jej stale teplo.

xlucia
21. jan 2013

@lusia222 pochybujem ze teplo, pokial v byte nemas 30 stupnov. skor je to asi tesne a vadi jej to

lusia222
autor
22. jan 2013

@xlucia cez den je tam 26 stupnov a ma siroke teplacky no a bodycko nema vobec nejake na telo.

prasiatko30
22. jan 2013

@lusia222 26º je podla mna prilis stacilo by vam aj o 2-3 stupne menej - my sme mali v byte tych 26-27-28º v juli pocas najvacsich horucav a dieta bolo v dome v bodycku bez rukavov a s holymi nohami!!!! neprekurujte tolko lebo jej to bude len skodit potom ten termicky sok ked vyjde vonku je dost kruty. my mame v dome obycajne tych 20º a cez noc aj menej klesne aj na tych 18º - vypiname na noc kurenie a to aj ked boli deti mensie a u starsej vlastne od narodenia.

prasiatko30
22. jan 2013

inaksie ja ked som u svokry a ma v byte 22-23º tak sa idem zadusit totalne nemozem tam vydrzat ja si ani neviem predstavit akoby som musela chodit v byte kde je 26º asi v bikinach 😝

xlucia
22. jan 2013

@lusia222 suhlasim s prasiatkom. mate prekureny byt

lusia222
autor
22. jan 2013

@xlucia mame rodinny dom a byvame u svokrovcov a svokrovi je stale zima a je dost netolerantny v tomto takze mame smolu ☹ takze uz urcite chapes preco je malej tak teplo v tych teplackoch a bodycku s dlhym rukavom..

lusia222
autor
22. jan 2013

@prasiatko30 aj ja si myslim ze je to pre malu vela ale svokor je netolerantny a je mu stale zima takze mame smolu...ved malu aj nechavam s holymi nozickami a kratkym rukavom aj ked ja chodim este v zateplenych papuciach 😀

prasiatko30
22. jan 2013

@lusia222 tam kde sa vy zdrzujete vypni radiator

lusia222
autor
22. jan 2013

riesim to vetranim lebo aj manzel je rad v teple nakolko cely den pracuje vonku a je rad ked sa dostane do tepla.je to zlozite ked je takato situacia. ☹

gaby21
22. jan 2013

@lusia222 Ajaj, ako pisali predo mnou, je to strasne vela, naozaj nechcem strasit, ale tvoja mala bude mat v buducnosti problemy s imunitou, kedze je u vas stale takto teplo, ked vyjdete von bude stacit ked ju trosku ofukne vertik a zapal priedusiek ako vysity, u nas je tak 20, v noci v spalnach nekurime vobec, je tam tak 15 stupnov a deti aj my sme spokojni, treba nasjt nejaky kompromis, taketo teplo nie je zdrave ani pre teba ani pre malu 😝

lusia222
autor
22. jan 2013

@gaby21 ja viem ale co spravim ked sa musim prisposobovat 😒

Tu začni písať odpoveď...

Odošli