Odúčanie od plienok

1321987
5. aug 2016

Ahojte Maminy. Mala ma 15 mesiacov a učíme sa na nocnik 3 deň. Ked ju tam idem posadit začne vrieskat a ked jej dam knihu obsedi aj 15 min ale nikdy sa tam nevicikala. Neviem ci sa boji. Ked jej poviem jde sa cika tak ukaze aj povie ako sa cika. Poradte ci mam počkať ked bude mat 1 a pol a potom ju učiť.

priora
8. aug 2016

@moni244 najlepsie dat dietatu knizku a na nocniku je len "omylom" a nevie naco tam vobec je

miriam11
8. aug 2016

@henikav ja som "tlacena" momentalne okolim. Syn ma 2 roky a ani pocccuuuuut nocnik, ani WC. Vresti tam akoby som ho tyrala. Ja som z toho vystresovana, lebo kde len pridem, vsade tie same dristy okolo toho, ze syn nosi este plienky, ze som to zanedbala a neucila ho skor... atd.... /snazim sa o to sporadicky od jeho 16 mesiacov/ a s takymto vysledkom. Reci pribuznych, ze mi v roku sme uz samy vedeli. Je mi z toho zle a citim sa neschopna. Dcera sa mi oducila za 3 dni vo veku 2 rokov, vobec som sa s nou netrapila. Proste bola sikulka 😀 Ale na synovi sa vytrapim, tak to vyzera. Neviem ako na neho 😠

henikav
8. aug 2016

@miriam11 verim ti, ale pustala by som sproste poznamky mimo mna, celkovo ja mam taku autoritu v rodine, ze by sa nikto neodvazil mi do toho hovorit a ak by aj poznamkovali ze este ma plienky, tak by som prikyvla s usmevom, ano ma a co? Nie je to vasa starost ale moja. Moje dieta, moja vychova, nedaj sa zneistit. Niektore deticky to ozaj rychlo pochopia a niektorym to trva dlhsie, nic sa nedeje, dolezite je ze syncekovi predstavis nocnicek, pripomenies, obcas to skusite a casom sa to nauci. Naozaj by som ho tam netlacila ked tam vresti, len preto aby boli ini spokojni, mne je spokojnost dietata na prvom mieste a zvysok sveta mi je ukradnuty. A uz vobec neporovnavaj, ze ten uz to davno vie je mladsi, neskor ho mozno tvoj syncek predbehne v niecom inom.

zusaninka
8. aug 2016

@miriam11 aj moj uz mal dva roky a stále nosí plienky, vreští a nevycika sa do serblíka, bud vedla alebo donesie cistu plienku a pyta si ju. Opytala som sa na to dr. ked sme boli minuly tyzden na preventivke, povedala mi aby som to vôbec neriešila, že ešte nie je pripravený a časom si sám sadne a vyciká sa. máme teda šerblík pri hraní, občas si sadne - vacsinou oblečeny, no aj bez plienky ho teraz ked je teplo nechávam a raz aj nevedomky crkol don, ale to bola skor nahoda ako umysel. takže sa netresuj do roka isto bude bez 😉

mersy1
8. aug 2016

@henikav @miriam11
plne suhlasím okolo 18 mesiaca začína dieta cítit plny mechur samozrejme niektore skor ine neskor. hlavne je na ten moment -ked to ozaj začne cítiť- byt pripraveny aby chapalo že to patrí do nočníka nie do plienky. Su deti čo začnu chodiť v 9 a deti čo chodia v 18 mesiacoch a neznamena že tie v 18. su malo inteligentne alebo s im mama malo venuje jednoducho ich nervový system sa vývíja tak. To iste s cikaním. Rob to tak aby si ty mala z toho dobrý pocit že si nič nezanedbala a a okolie sa vykašli.

alexa358
8. aug 2016

Tak, ja som tiež počúvala od okolia, že dcérka je už veľká a ešte stále má plienku...poviem Vám, neberte si reči okolia k srdcu. Viem, ide to na nervy, ale skúste to. Malá má 27 mesiacov a teraz pred týždňom sme plienky dali preč a to cez 1 deň, proste rozumovo k tomu dospela a pochopila čo od nej chcem...predtým nočník ani vidieť nemohla, nie to ešte sedieť na ňom - revala ako o život 😉 Všetky detičky sú iné, tak ako aj my rodičia...netreba tu nikoho súdiť, veď nech už má každý právo vychovať svoje dieťa ako chce a nie ako to iný niekto nariadi 🙂 Maminka, zakladateľka témy...ja by som na Vašom mieste ešte počkala s odplienkovaním, ale je to na Vás ako uznáte za vhodné...pri dcérke v takom veku som ja moju ešte na nočník vôbec nedávala 😉

1321987
autor
10. aug 2016

@alexa358. Ano este na to ma cas o 3 m pokracujeme

alexa358
10. aug 2016

@1321987 Držím potom palce, ale malá je isto šikulka a pôjde jej to 😉