Pesničky pre deti od profesionálov

18. apr 2022

Ahojte, prosím, poradili by ste mi nejaké CD-čka pesničiek pre deti od profesionálnych spevákov typu ako bolo kedysi od Petra Nagya alebo Patejdla a Dubasovej? Proste nie insitnú súčasnú tvorbu ala Fíha a podobných napobňovateľov Spievankova. Ďakujem za tipy.

travelllerka
18. apr 2022

CD od Lúčnice - Dinom Danom, Kukulienka kde si bola. Nič iné kvalitné sa mi zatiaľ nepodarilo najst, tiež si nechám poradiť rada

domka222
18. apr 2022

Môj má rád Jaroša. A nebudem klamať, aj mne sa páči jeho tvorba.

elizabet173
18. apr 2022

mňa žiaľ napadol presne len ten Peter Nagy, ostatné nestoja ta veľa, žiaľ ☹ Určite nie Spievankovo a ostatné ich napodobeniny

autor
18. apr 2022

@travelllerka , dakujem, super.

kitycat
18. apr 2022

Ja si pamatam, snad Termix sa volali.. Niektore pesnicky si este stale spievam

autor
18. apr 2022

@domka222 dakujem, viem, ze detom sa paci, ale radsej by som nieco viac profi po textovej aj skladatelskej stranke.

autor
18. apr 2022

@kitycat dakujem, pozriem to

autor
18. apr 2022

@elizabet173 ved toto. Inak teraz ma napadla relacia Zlata brana - tam boli super pesnicky, ale neviem, ci existuje cd.

ukulela
18. apr 2022

No z modernych len ten miro jaros. Tweensky teraz pajcuju zlatu branu, to bude ale pre mna hroza.... pockam si aj ja na tipy, idem kuknut tu lucnicu.

autor
18. apr 2022

@ukulela ja by som kupila kludne aj stare zo socializmu, len tie asi tazko zohnat na nejakom nosici.

ukulela
18. apr 2022

To len postahovat z netu. Napafol mi Docolo s detskym zborom Biela zima leti na saniach.... urcite aj original zlate brany su na nete.... pohladaj na yotube a ulozto. Vcielka maja a pesnickove zvucky z vecernickov, bambulka,..

autor
18. apr 2022

@ukulela , to su vyborne tipy! Dakujem pekne

jgk24
18. apr 2022

aj Železiarik ma detske ludovky

katus87
18. apr 2022

Aj Daniel Heriban má detské cd-cka

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
18. apr 2022

@jgk24 dakujem

autor
18. apr 2022

@katus87 dakujem, kuknem

diamond007
18. apr 2022

Skúšala si Fidlikantov? Mojej veľmi sedia

danyelia
18. apr 2022

Ahoj, asi si nemyslela tento štýl, no mojim deťom sa strašne páči Smejko a Tanculienka 🙃

autor
18. apr 2022

@danyelia dakujem pekne. Presne toto je opak, co myslim 🙂, ale beriem, ze vela detom sa to velmi paci.

autor
18. apr 2022

@diamond007 , nepoznam, dakujem za tip, pozriem tom

kitycat
18. apr 2022

Takto vyzerala kazeta, myslim, ze boli 1ka a 2ka

diamond007
18. apr 2022

Tak určite sa budú páčiť. Skús na YouTube. Krásne, zvučné, nádherné nástroje a v klipoch aj deti 🙂 za mňa aj za dcérku jednotka len nemajú veľa pesničiek až len snáď nahraju este

kristella
18. apr 2022

Ahoj, ak by Ti nevadili pesničky v češtine, Z.Svěrák a J.Uhlíř zložili “operky” pre deti. Napríklad Karkulka je úplne super:

https://www.youtube.com/watch?v=Zt_T1V7H2lQ
autor
18. apr 2022

@kristella dakujem

autor
18. apr 2022

@kitycat super, dakujem pekne

autor
18. apr 2022

@diamond007 dakujem za odporucenie.

heln
18. apr 2022

ja niekdy ked vidim niektorych sucasnych interpretov tak tiez gulam ocami ze co to je, ale netreba ich zatracovat, na moje pocudovanie Jaros ma naozaj dobry produkciu, aj Smejko a Tanculienka su dobri, Fidlikanti hraju ludovky, pacia sa mi Superdeti, hudbu im robi tusim Tomi Popovic, MalinyJam a Mici a Mnau maju tiez pekne pesnicky, aj pri Fiha Tralala sa da najst par dobrych skladieb, BimBamKuku maju tiez par dobrych piesni.....
slabsie na tom su Duhalka, niektore piesne fajn, ale je suslava, Simsalala ma tiez problem s vyslovovanim sykaviek, PapiPac rytmus piesni na jedno kopyto, chytlave pesnicky maju aj Hanicka a Murko, zvlastna kategoria je stryko Baltazar a Tom a Elo, vila Ela a tiez Usmievanka, krok vedla su Surikaty a Twinsky radsej ani nechcem vidiet.

autor
18. apr 2022

@heln , dakujem ti velmi pekne za podrobne priklady, mnohych interpretov vobec nepoznam. Ja som musela spociatku tazko predychavat aj Spievankovo, ale napokon som ich prijala 😃. No stacilo mi pocut par veci od Fiha, Jarosa, Paci Pac a zhrozila som sa, ako to mohlo vobec vyjst v nejakom vydavatelstve. Tie texty a melodie by som aj ja vymyslela a to vobec nerozumiem hudbe. Proste z tychto "podme robit low cost skladby pre deti, zbohatneme" mam koprivku.

tramtada31
18. apr 2022

Podľa mna tá tvorba nie je až taká zla. Tiež sa mi pri slove Spievankovo dvíhal zaludok, ale veľa pesničiek je prespoevana ľudová tvorba a smejko s tanculienkou a Jarošom majú aj vzdelávaciu tvorbu. Dnes mi skôr tie texty od Petra nagyho pripadajú hlupe, síce podnecovali fantáziu, ale na druhej strane velakrat nemali logiku😀