Pevný režim pre 3-mesačné bábätko

susa80
2. feb 2020

Chcem sa poradiť. Môže mať už trojmesačné bábätko pevný režim. Hlavne čo sa večerného zaspávania týka? Napr. že v tú istú hodinu každý deň. Moja malá zaspáva v poslednom čase okolo 21.00 - 22.00 a to ju môžem držať pri živote aj od 16.00, aby zaspinkala okolo tej 19.00, 20.00. Nie je na režim ešte malá? Nechcem ju večer nasilu nútiť, keď vidím, že nie je unavená. A ani nemám to srdce ju zavrieť do izby a nechať ju plakať, kým sa unaví tak, že zaspí.

asfodelka
2. feb 2020

@susa80 ja mam doma 3 a polmesacneho chlapceka a on uz si remin nastavil sam. Od 18:30 do 19:00 je jeho cas kedy zacne byt zly a pre vsetko sa hneva. To uz je cas okupat a dat spat. Zaspi pri kojeni, vlozim ho do postielky a vstane o 4 rano. Alebo medzi 5 a 6. Kedy ako. Cez den az taky rezim nema ale spi 3krat.

susa80
autor
2. feb 2020

@asfodelka asi je to individuálne. Moja sa začne takto hnevať okolo ôsmej. Už je okúpaná. Tiež nadojčím, zaspí, dám do postieľky a zrazu za preberie. A tak dokola. Asi treba vydržať a príde to.

smejko25
2. feb 2020

@susa80 ach ja by som tie matky co nechaju dietatko tak plakat bila ako žita !!! Mne by srdce puklo,,,,
Nasa ma 3 mesiace a uz sme sa na nejaky rezim nastavili 🙂 ale zeby bol nejak brutalne pevny to zas nie 🙂 ale kupeme sa okolo 19:30 a tak kojim cca do 21:30 stym ze pritom zaspi a zobudza sa okolo 3 vnoci 🙂
Nepapa vkuse ale vsimla som si ze ked zaspi sem tam ss preberie a ked by sa hned neprichytla s cicke tak sa zobudi 🙂 tak si zas podudka a pekne sa prehupne do hlbsieho spanku

adula12
2. feb 2020

rezim sa robi uz od narodenia. ja som mala rezim u oboch deti a nedam dopustit. syn od 3 mes. dokonca spaval uz aj sam v postielke. o 19 sme od narodenia kazdy den kupali, vecera a spinkat. on bol super dieta, ulozili sme ho a v pohode sme mohli odist, zaspinkal do 15minut sam a spal az do rana, popripade jedno vstavanie cez noc. dcerka bola v tomto "horsia", ona bola velky cuckac, bola castejsie na prsniku ale tiez bola rezimova a vedela, ze po kupani a veceri sa ide spinkat. len ta sa castejsie budila. takisto je to aj s poobedným spankom, treba dodrziavat priblizne casy. nebooj, to pride.

susa80
autor
2. feb 2020

@smejko25 no tak to máme podobne. Niekedy sa zobudí skôr, ale väčšinou je okolo tej druhej-tretej hore.

lenuliatko84
2. feb 2020

Moj maly spal do cca 7.00 ,potom isiel okolo 10.00 a spal do 12.30.potom spal od 15.00 do 18.00 a vecer isiel spat okolo 21.00 az do rana.raz sa zobudil za noc,najedol sa mlieka a hmed zaspal.takto sme to mali dlho a okolo roka uz spal len raz denne ale aspon 4 hodiny vkuse a celu noc uz prespal

queen_mary
2. feb 2020

@smejko25 kks 2 hodiny vecer travit ttm, ze dieta zaspava 😅

queen_mary
2. feb 2020

Ano, moj ma rezim. Kupanie 19.00, spanok 19.30. Zaspi sam v postielke. Budi sa raz v noci. Vstava o 7.30, a cez den ma 3 spanky doma, 1 v kociku. Casovo je to pevne, odchylky max pol hodky.

smejko25
2. feb 2020

@queen_mary k papaniu sa dostaneme okolo 20tej 🙂 zazila som si ze nespala od 21 do 3 rano a nebolo to prijemne 🙂 takze hodinku a pol nemam problem polezat aby si pocuckala a zaspala 😁 kukam si spokojne veci na nete...citam knihu debatujem s manzelom 😁😁

susa80
autor
2. feb 2020

@queen_mary moja nemá problém sama zaspať cez deň, ale večer ani za svet.

queen_mary
2. feb 2020

@susa80 moj ma problem skor cez den, v noci je to ok 😅

smejko25
2. feb 2020

@queen_mary tak too mas stastie 🙂🙂 ale mne zas nevadi ked vecer namne povisi an hodinku apol 😁 ved ja si lezim aj ona a pohodicka 😂

kachna27594
19. nov 2020

Ahojte môj malý bude mať len teraz 3 mesiace a spí len dva krát za deň z toho jeden krát vonku v kocari ale keby ho spať nedám tak sám nezaspí iba na prsníku...on vôbec nie je unavený nechápem 😔 dokáže byť aj 6 hodín hore..neviem či je to normálne ale taký malý a aby nespal...