Plač 14 mesačného dieťaťa pri lúčení

lusyke
31. máj 2014

Dcérka bude mať 14 mesiacov ale už odkedy začala vnímať svoje okolie a ľudí okolo seba tak vždy plače keď niekto odchádza alebo keď odchádzame z nejakej návštevy. Je úplne jedno či je to niekto blízky alebo niekto koho pozná 10 minút. Je veľmi spoločenská a keď vidí za niekým zatvárať dvere tak spustí plač. Niekedy až histerický. Skúšala som ju aj naučiť dávať pá pá tak že som jej ukázala ako sa kýve rúčkou no vždy sa vytrhne a hneď začne plakať. Upokojujem ju, vravím jej že ,,nebojkaj oni sa vrátia,,. Neviem či je to normálne...aj sa z toho smejeme. Všetci nechápavo pozerajú lebo jej veselo kývajú a ona spustí plač. Musím každému vysvetľovať že neznáša lúčenie. Má niekto podobné skúsenosti?

kaviju
31. máj 2014

Ahoj, nemali sme takú skúsenosť,takže neviem poradiť len pomôcť v tom že je to jedna časť vývoja vášho dieťaťa, začína vnímať pre ňu dôležíté momenty a asi tak vyzerá že odísť alebo stratiť niekoho je pre ňu veľmi dôležité aj keď ešte nerozumie tomu že návšteva nie sú ľudia ktorý u vás bývajú....mesiac dva a zvladne to a všetko bude ok.

sosanna88
1. jún 2014

@lusyke nasa ma 16mes. a robi to tiez.
ale teda najmä za blizkymi...je to normalne a pochopitelne. je jej luto, ze odchadzaju...teraz je to asi take obdobie, kedy si neuvedomuju, ze dotycny sa vrati, ze neodchadza naveky🙂
v pohode...ja som bola taka ista a este aj ako velka koza 10-12rocna som dokazala rucat za babkou..priklad🙂

bosoriak
1. jún 2014

@lusyke podla mna je to uplne normalne, ved taketo malinke dieta este nevie dat inak najavo svoju nespokojnost. Odchod sa jej nepaci, tak place, normalka. A na ostatnych sa mozes vykaslat, povies, ze nema rada lucenie a vybavene. Len by som sa ju nesnazila nejako nasilu "prerobit". Prejde to same, tak ako prejdu vsetky taketo vystrelky, neboj 🙂