Plávanie s bábätkom na plavárni

trulinka
28. jan 2015

Ahojte zienky, mamicky... Chcela by som niekedy ist so svojim 7 mesacnym synom na plavaren. Len ma zaujima, ci ta voda v plavarni nie je pre take male deti studena? Doma ked ho kupeme, tak ma voda okolo 37 stupnov. Este sme s nim na plavarni neboli, tak neviem ako by reagoval. Mate nejake skusenosti? Dakujem za odpoved 🙂.

lilinka77
28. jan 2015

Ahoj. Pytas sa na plavanie s babatkami? Tam voda nie je studená, aj priestory su vykurované, voda je pravidelne kontrolovana.Ja som v tom obdobi tiez navstevovala prvykrat kurz plavania..Mozem len odporucit zacat co najskor.. Na normalnu plavaren by som este dietatko nebrala.

adka31
28. jan 2015

ja by som nesla. hlavne z hygienickeho hladiska. v bazene urcenom pre plavanie babatiek platia prisne hygienicke normy co sa tyka vody, priestorov a taktiez mamicky sa pred kupanim umyvaju mydlom a myslim, alebo dufam ze tam nepojde clovek s nejakym koznym problemom. ale na verejnej plavarni, no neviem neviem, teploty vody by som sa asi bala najmenej.

melesmeles
28. jan 2015

na klasicku pavaren by som s takym malym babom urcite nesla, ale na kurzy plavania pre deticky urcite ano. mozem len odporucit 🙂

klodyka76
28. jan 2015

Presne tak ako už napísali žienky predo mnou. Ak máte na mysli špeciálne plávanie pre detičky, tak to môžem vrelo odporučiť, ja chodím s malým od jeho 4 mesiacov až doteraz a to bude už mať 3 roky a je to fantastické. Je tam príjemná teplá voda, ktorá je stále monitorovaná, podlieha prísnym predpisom čo sa týka čistoty a mamičky aj deti sa pre vstupom musia osprchovať. Ďalšia vec je, že malé dieťa aj v takej príjemnej vode stráca teplo, takže po plávaní je k dispozícii detská sauna a priestory sú tiež riadne vykurované. Na klasickú plaváreň by som s takým malým v žiadnom prípade nešla. Aj kvôli hygiene a aj kvôli tej teplote. 🙂

trulinka
autor
28. jan 2015

No ved to ta hygiena na plavarnach je problem :(. U nas sa urcite ziadne kurzy plavania s babatkami nekonaju. Takze asi nic z toho. Som sa tesila ze ako by sa malemu pacilo clapkat sa v takej velkej vode.....

siska53
28. jan 2015

@trulinka na plavaren urcite nie. Ked,tak sa prihlas na plavanie s babatkami. Tam je vacsia istota plus sa dietatko zabavi,je to velmi prijemne straveny cas pre oboch.
Skus teda si zistit v najblizsom okoli.. A mas aj ty tip na podnikanie🙂) zalozit plavecky kurz pre deticky tam u vas.🙂

zabina27
28. jan 2015

@trulinka my nechodime priamo na plavaren, ale do kupelov sa kupat obcas, voda je tam tepla, bazen sa stale cisti ozonom a malemu sa tam paci. nechodime teda pravidelne, rada by som aj castejsie, malemu zatial nic nebolo. na plavarni by som sa bala tej teploty, hygieny a asi to ani nie je prisposobene pre babatka - ze ho mas kam polozit, kym sa prezlecies a podobne

zabina27
28. jan 2015

a teda ale voda ma asi 32 stupnov v tych kupeloch, nie 37

gapre
28. jan 2015

@trulinka od pol roka moze ist babatko aj na plavaren,chodili sme do kurzu,ale nez sme nastupili do bazena tak nam kazali postupne ucit doma na chladnejsiu vodu,kazdy tyzden znizis teplotu vody o stupen alebo o pol stupna,v nasom bazene bola voda 32st.a to bol detsky bazen,a doma som jej davala 34 tak nemala taky velky rozdiel.

tova
29. jan 2015

to sa aj da plavat NA PLAVARNI? 😀

trulinka
autor
29. jan 2015

Tak vam dakujem za nazory 🙂. Som sa rozhodla, ze nebudem teraz riskovat a este to s tym kupanim vo verejnom bazene pocka. Jednak ta hygiena, studensia voda, aj to ze vonku je teraz poriadna zima.

miluk5
1. feb 2015

Ahojte...ja mam 4,5 mesacneho synceka a tiez by sme chceli skusit nejaky kirz plavania pre babatka. Citala som o viacerych tu v Kosiaciach no neviem sa rozhodnut...neviete mi prosim poradit nejaky s ktorym mate dobre skusenosti? A kolko vas priblizne stal jeden kurz? Nechcem nieco poddcenit hlavne co sa hygieny tyka...Dakujem 🙂

gapre
1. feb 2015

@miluk5 v kosiciach neviem...ale babatka do pol roka sa kupu len v takej velkej vani,s pitnou vodou.Vodu tam napustaju kazdy den cistu,aspon u nas tak bolo.A potom od pol roka uz do bazenika.Niekto tu vanu preskoci,ale mne sa pacilo,pretoze tam sa venovali kazdemu dietatku osobytne,v bazene nas bolo viacej.Za kazdu lekciu vo vanicke 8e.A v bazene 10 lekcii 59e.

miluk5
1. feb 2015

@gapre ja som pocula ze od 4 mesiacov sa da v bazeniku...moj sa velmi rad kupe tak dufam ze sa mu bude pacit aj bazene 🙂

gapre
1. feb 2015

@miluk5 asi ma kazdy kurz inaksie pravidla.Malej sa vo vanicke pacilo,ale v bazeniku uz to bolo horsie.Ale co som vydela ostatnym detom sa pacilo,len mojej malej sa niekedy nekdo nepaci a da to pocitit 😀 nepacila sa jej instruktorka.Ale vodu ma rada a ked sme mimo instruktorky ,tak sa paci 🙂.Tak ti poradim,kym si zaplatis celi kurz,tak jednu lekciu taku zvlast zoznamovaciu.

miluk5
1. feb 2015

@gapre tak to by som skusila ked bude moznost zaplatit si len jednu na skusku...ale ked na tych strankach je to dost zle popisane ani som nevidela take ze len jednu hodinu vacsinou su len ceny za cely kurz... 😒