Poradíte "domáce" aktivity pre 3 ročného chlapčeka?

rebecca2006
11. jún 2012

Ahojte, mám 2 deti, 3- ročného chlapčeka a 5- mesačné dievčatko- teraz mám obe deti choré, budme usieť byť pár dní doma- poradíe mi nejaké aktivitym čo mám s malým doma robiť: Kreatívme činnosti a tak... bežne chodíme 2x denne von, a tak si musíme nejak spríjemniť čas, nech nám tu všetkým spolu nešibne....ďakujem 🙂

ematko29
11. jún 2012

ahoj ja mám 3ročné dievčatko a7ročné.apoviem Ti,že strašne záleží od povahy dieťatka čo ho baví.staršiu bavilo kreslenie azačínala som snou lepiť obrázky amodelovať splastelínou.ale mladšiu kreslenie nejak nebaví,ale tiež rada modeluje .moje deti strašne radi robia stany z deky v izbe ,chystam sa im kupiť taky detsky stan oni si tam nosia rôzne hračky keksíky adokážu sa tam hrať celé hodiny 😀

bobocka
11. jún 2012

malovanie,citanie,pexeso,..my radi vyrabame zvieratka z toaletnej rulicky-rulicku oblepis farebnym pepierom,zo spagatu sa prilepia vlasy,nakresli tvaricku,prilepite ruky,nohy...drobca to bavi.stavanie z lega,skladanie puzzle,malovanie vodovkami ci temperkami,ukladame auticka od najmensieho po najvacsie,triedime auticka podla farieb,sutazime v preneseni lopticky na lyzicke okolo izby,rozsypem cervenu a bielu fazulu do seba a triedime ich,zmiesam rozne sacky z cajov potom tiedime podla druhu,navliekanie goralok na snurku,vyrabanie cestovinovych naramkov(navliekat farebne rurkove cestoviny na motuzik )...strasne vela veci sa da doma robit 🙂

bobocka
11. jún 2012

a este som zabudla,ze v hrackarstvach su kadejake letaky o akciach a hrackach,tak to ja doma po veceroch nastriham a na dalsi den to potom lepi maly do zosita.ako chce ,potom kresli k nalepenym obrazkom(ma len dva a pol,este moc kreslit nevie,ale snazi sa 🙂 ),obkreslujeme ruky a nohy a tie vymaluvavame,...uz ma moc nenapada,potom uz mame hotove hracky a s tymi sa hrame 😉

rebecca2006
autor
11. jún 2012

@bobocka úžasné aktivity si mi popísala, ďakujem. Ja som asi málo kreatívna, lebo ma to samú nenapadne. Včera som mu kúpia časopis Adamko, mali sme už aj predtým, ale ho enbavil furt chcel len tie tomášovské- ale dnes sme sa s ním super vyhrali, bolo tam také dvadielko na vystrihovanie, tak sme 2 hodiny strihali, lepili a potom mali predstavenie. No, musím nejaké kreatívne pomcky aj nakúpiť, nejaké veľké korálky....
Pexeso sa ho ešte netýka, maximálne vydrží chvíľu pozerať obrázky, ale hrať sa sním ešte nevie, ani s dominom. Ani žiadnu "spoločensk/ hru sme ešte nehrali. Plastelínujeme pravidelne, aj si maľujeme. Strihanie ešte nejde.

rebecca2006
autor
11. jún 2012

@ematko29 máš pravdu, a okre toho dcá majú tie tyv. senzitívne obdobia, počas ktorých ich niečo baví viac, my určite máme senzitívne na vodu, furt by len umýval a pral- no ale akurít s tými sopliskami mu to dovoliť nechcem 😀

bobocka
11. jún 2012

@rebecca2006 pexeso mozte doma sami vyrobit.na tvrdy papier nakresli co ja viem-zlte kruzky,cervene trojuholniky,zelene kocky,modre hranoly...a na druh stranu pokreslis slniecka napr.postrihate a hrate sa.najprv rozhod tri pary,potom postupne pridavaj dalsie 🙂 deti bavi cibrit si fantaziu a strasne sa tesia ak sa im daco podari 🙂 inak aj cestoviny mozes na tvrdy papier polepit v tvare srdiecka,slniecka,auticka,kvietku a zoberies vodovky ci temperky a mozte tie cestoviny pomalovat .ono netreba ist do hrackarne a minat neviemake prachy na hracky,vela sa da doma povyrabat z toho co domacnost dala 😀mozte si doma vyrabat skrabosky masky 🙂

rebecca2006
autor
11. jún 2012

@bobocka daaakujem, si zlatá a veľmi šikovná 🙂

bobocka
11. jún 2012

@rebecca2006 aaaale kdeze som ja sikovna. 😝 nic extra to nie je.praveze ja sa uz pomaly dostavam do slepeho bodu,asi som moc skoro na maleho vytiahla taketo aktivity a uz je narocny 😀 uz musim kadeco vymyslat.ale vacsinou len obmielam dokola 3-4 aktivity,ktore ho najviac bavia.teraz zas tak strasne tu domacu kreativitu nevyuzivame,lebo je vonku uz pekne(teda ked neratam posledne tri uprsane dni).ja nedavam mojho drobca do skolky v septembri aj ked bude mat na konci septembra 3 roky,takze musim vymyslat nejake aktivity ,aby sa stale rozvijal,aj ked doma bude.dobre je si pozriet montessori doma 🙂 su tam jednoduche kreativne veci . http://www.montessori-doma.sk/

blumka
11. jún 2012

@rebecca2006 neviem ako si na tom s priestorom, ale ja som dnes detom urobila doma "pieskovisko" z muky. Do velkeho lavora som nasypala cca 2kg muky a priliala detsky olejcek..moze byt aj olivovy. Deti si to same pomiesali, dala som im tam formicky a uz to slo.. robili kolaciky, hrady, cesticky, mladsia si tam vzala auticka...Pod lavor som dala igelit aby toho neslo vela na zem, ale ma to jednu velku vyhodu oproti piesku, nie su tam kamienky, takze podlahu neposkriabe a co ostane na zemi sa povysava 😉

rebecca2006
autor
11. jún 2012

@bobocka montessori eci sú super, ja som bola na tom ich 1.kurze, že aktivity bežného dňa a bolo to úúúžasné, prišla som domov pln dobrých predsavzatí, len ďalej som sa nedostala a pri maej tak skoro nedostanem 😀

rebecca2006
autor
11. jún 2012

@blumka fúúúha, tak to by u nás nešlo 😢 toho priestoru máme máálinko, krpatú kuchyňu, takže na také čosi sa neodhodlám. Ale chcela by som byť vaše dieťa, dobre to vyzerá 😀

blumka
11. jún 2012

@rebecca2006 a v kupelni by to neslo? alebo chodba, predsien 😉
Baby sa s tym poriadne vyhrali, pravidlo ale bolo ostat len na igelite (pod lavorom) takze sa to ani neroznasalo 😉

rebecca2006
autor
11. jún 2012

@blumka si zlatá 🙂 v yásade na chodbe možno áno. Vidím skôr iný problém 😀 , ty mš asi zlaté poslušné dcérenky a ja malého lumpa, u nás by to royhodne neskončilo tak, že sedím na igelite a múku neroznášam, v tom mihu by bol s nou v obýváku 😀 Ale nechám si nápad ako zlatý klinec, keby ostaneme trčať doma pridlho 😀

blumka
11. jún 2012

@rebecca2006 no pri tejto aktivitke poslusne sedeli a neroznasali, lebo vedia ze akonahle by nepocuvli tak by sa pieskovisko zrusilo 😉
ono aj ked by rozniesli, je to len muka, nie je mokra takze povysava sa to raz dva..
ved uvidis, mozno raz vyskusate aj vy 😉

cicimon
11. jún 2012

@rebecca2006 skuste varit respt piect - pirohy a pod, veci kde mozu pomahat, vykrajovat a pod