Poraďte dobrú súkromnú škôlku v Bratislave

eliska332
22. sep 2009

Ahojte , neviete, kam mám dať malú, ktorá má 2,5 roka. Do žiadnej štátnej škôlky v BA mi ju nezobrali. 😢 Vraj majú plno. Pozerám už aj po súkromných škôlkach. Viete mi poradiť, ktorá je podľa Vás tá najlepšia , alebo ktorej sa mám vyhnúť. Ďakujem Vám.

romanelka2
30. dec 2009

ahojte aj ja by som bola velmi rada kebny ste mi poradily dobru skolku v ba ale statnu lebo sukromna je pre nas pridraha nemate niekto skusenost so skolkou na pivonkovej v ruzinove alebo letnej v novom meste pri poluse budem vam velmi vdacna moj email je salichat@centrum.sk DIANA

merlot
8. jan 2010

Kikuliienka a hlavne to pieskovisko 1x1meter pre všetky deti je užasne že???maly nevyhovujuci dvor skoro žiadna tráva len beton,a okolie?skoro sam cigán.....Babypark absolutne NEODPORUČUJEM.

merlot
9. jan 2010

ODPORUČAM detske centrum SLNIEČKO na Vihorlatskej ulici.Skvele učitelky,obrovská záhrada,vlastná velmi chutná kuchyna,pekne priestory,v tichom prostredí,anglický jazyk,aktivity:korčulovanie,lyžovanie,v lete:aqua park,výlety,zoo,hrady,...Velmi mile a dobré učitelky. 🙂 🙂

lamperka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jaaty
14. jan 2010

Tiež mám pocit, že je to tu o reklame a nie o vlastných skúsenostiach. Tiež by som bola viac zvedavá na ne a nie na reklamu. Naša Hanka nastupuje v marci do DC Krtko v Petržalke, zatiaľ je to len o osbnej návšteve, ale mám z tejto škôlky dobrý pocit. Bola som tam prvý krát keď mala Hanka 2 roky a 4 mesiace a išla sama s učiteľľkou k deťom do herne a viac ako hodinu sa tam hrala bez nás. Takže si myslím, že sa tam musela veľmi dobre cítiť.

diddi
14. jan 2010

a kolko to stoji u "krtkovcov"?

jaaty
15. jan 2010

Presnú cenu ešte neviem, pretože zmluvu ideme podpisovať vo februári, ale zákald je 350 (alebo 330) + strava.

narocna
1. feb 2010

Pre lamperku
Keďže hľadám pre moje dieťa škôlku skúsim napísať svoje postrehy:
DC Slniecko
- prvý dojem, nuž som zvyknutá na vyšší štandard, možno by mali skúsiť požiadať o nejaké dotácie na okná a pod...mne tam bolo zima...chápem, že majú prevádzkové náklady a tak, ale bohužiaľ bez toho, aby investolvali do svojich priestorov to nepôjde...ale sú rodičia, ktorým to vyhovuje (majú tam svoje deti)
- učiteľky sú na prvý pohľad OK, príjmné
- veľká záhrada, bolo snehu, tak vyzerala OK
- k strave sa vyjadriť neviem ☹
- AJ, nuž sú deti, ktoré si zapamätajú ihneď a iné nie,myslím, že sa venujú dostatok a pracuje s nimi aj mladá lektorka, vraj z Maxika....
- tie sumy sú podobné a ak má byť niečo naviac, bohužiaľ sa musí priplatiť

A teraz moje zbožné prianie 😉
- nájsť skôlku, v ktorej sa bude moje dieťa cítiť ako doma, strava bude nielen zdravá, ale aj chutná 😉 a učiteľky budú lepšie ako ja 😉 ....viem, že asi nemám veľkú šancu a chápem, že by bolo najjednoduchšie si povedať, že ak takú chcem, mám si takú založiť a tí čo takú prevádzkujú si povedia, že choď do toho, veď uvidíš, aké je to ťažké, ale možno, ak si niekto z tých ktorí prevádzkujú súkromné MŠ tieto riadky prečíta pochopí, že ak budú chcieť uspieť, musia byť lepší ako ich konkurencia a ak budú lepší budú mať dostatočnú klientelu, ktorá je ochotná dať za svoje "sny" i trošku viac 😉

diddi
2. feb 2010

aj ja som povodne chcela sukromnu skolku....ale pochopila som,ze su to naozaj vyhodene peniaze!!!....ktore mozem detom lepsie vynahradit

lucka123
2. feb 2010

baby a Smajlík v Podunajskych Biskupiciach ste neskúšali?

narocna
3. feb 2010

....diddi nedá sa hádzať všetkých do jedného vreca, poznám výbornú súkromnú škôlku, ale je mimo BA...
všetko je vždy o ľuďoch, ja vnímam učiteľstvo a medicínu ako poslanie a ak niekto na to nemá, tak bohužiaľ....je pravda, že to ohodnotenienie nie je bohviečo, vieď predavačka v Tescu zarobí viac ako učiteľka....
nuž v tomto štáte veľa vecí nefunfuje tak ako by malo....je to smutné...

diddi
3. feb 2010

narocna 🙂 mame na to zaplatit sukromnu skolku-pre nase dvojicky...vychadza to v Pinquine cca 750eur/mesacne...mame tam aj prihlasky,aj temu som o tejto skolke zalozila...ALE,zacala som uvazovat,ci je naozaj potrebne davat tolke peniaze za nieco,co v skutocnosti nase deti dostanu v statnej skolke...radsej tie peniaze usetrim na sukromnu skolu....v statnej MS,ktoru mame pri dome su vyborne ucitelky,skvely program-chodievame tam poobede a detom sa tam paci....takze sukromnu skolku za 750eur sme s muzom uplne zavrhli a nie preto,ze na to nemame,ale preto,ze je to zbytocne /a mam to potvrdene od kamosiek,ktore stahuju svoje deti zo sukr.skolok/

sks04
3. feb 2010

nam dcera chodi uz 3 roky do Nasa Skolka na Drotarskej a sme VELMI spokojni. uzasne ucitelky, velky dvor, kopec aktivit. Nemyslim, ze sme pre malu mohli vybrat lepsie.

patapa
4. feb 2010

MS Felix pri Racku...Maximalna spokojnost...skolne 395 EUR vratane stravy...perfektne ucitelky, super aktivity,...my si nevieme vynachvalit 🙂

tonicka
5. feb 2010

diddi, ja tie prachy platim, ale karolinka sukromnu skolku potrebuje a my jej tie peniazky s laskou dame. Ja som stale presvedcena, ze som urobila vyborne rozhodnutie so skolkou Fantasticke detske centrum 😵 Ak vase deticky nemaju ziadny problem s adaptaciou, pripadne ina drobne problemy a mate statnu skolku v ktorej su dobre ucitelky, tak som za statnu 🙂 Ja som tu v nasom okoli o dobrej nepocula, resp. vsade je nieco , tak som to vyriesila sukromnou.

romanelka2, tu ti asi odporucenie na statnu nedame, kedze si v teme dobra sukromna skolka 😉

patapa
5. feb 2010

V nasom okoli zas bohuzial som na miestne statne skolky pocula od kamosiek take veci, ze dovidopo...vychadzky von raz za tyzden, ziadne cerstve ovocie a zelenina, ziadne kruzky ci besiedky, spanie v pancuskach, chodenie v zime von len v bavlnenych teplackoch, lebo vsak oni nemaju cas prezliect 20 deti na prechadzku....takze v nasom pripade nebolo co riesit...tak kde sme sme maximalne spokojni aj po pedagogickej aj po ludskej stranke...plus za vsetko hovori, ze maly nechce ist poobede ani domov 🙂

denisab32
16. feb 2010

Tak my sme museli zmeniť štátnu za súkromnú, nuž všetko je o ľuďoch a i keď mala jednu výbornú učiteľku, tá druhá nepríjemná zapríčinila to, že malá odmietala chodiť do škôlky.
Zatiaľ vrelo odporúčam Fairyland, v Trnávke BA.

xstelinka
18. feb 2010

Ahojte,
a mate niekto skusenosti so sukomnymi jaslickami v Dubravke, konkretne Svetielko na Peknikovej?

jeslicky
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
medejka
8. apr 2010

JAATY:
chodite uz do DC Krtko? Ako si spokojna? Ako to tam vyzera s anglictinou? Hladam prave skolku v Petrzalke, chcem sa tam ist pozriet...

jaaty
9. apr 2010

Medejka, angličtina je tam 2x do týždňa. Zatiaľ sa k nej neviem vyjadriť, pretože Hanka mesiac bola v škôlke len do tretej a angličtinu mávajú okolo 15,30 hod. Je v triede s menšími deťmi a nepočítam, že sa by sa tam z nej niečo zvlášť naučila. Je to skôr o zoznámení sa s jazykom, ale na druhej strane, keď vidím, ako sa na ňu všetko lepí (básničky, pesničky,...) tak sa možno nalepí aj z AJ 😀

ivush
6. máj 2010

Nemáte náhodou niekto skúsenosť so škôlkou Funiversity ? dík...

dai
6. máj 2010

ahoj. ja som tam bola 1 den-velmi sa mi tam pacilo.mam na nu len dobre referencie.muzovi sa nepacili akurat malicke priestory.ucitelky super. my sme davali teraz k polroku dceru do skolky,ony zial nemali volne miesto.teraz sme v nemeckej skolke na palisadoch a som velmi spokojna.mala sa adaptovala za tyzden.

ivush
7. máj 2010

dai - a nevieš, majú dlhodobo plný stav? A cenovo to tam cca ako vychádza?
Hmm tak do nemeckej ho nemám odvahu dať, keďže nemecky nikto v rodine nevie, tak by sme mu s jazykom ani pomôcť nevedeli...

dai
7. máj 2010

ivush,
podla informacii ktore som ja dostala otvaraju este jednu skolku pre velky zaujem - ale uz nie v centre, takze pre mna to padlo... v skolke maju pravidlo ze prednostne prijimaju deticky z rodin ktore uz deti maju v skolke... od septembra 2010 mali uz vsetky miesta v centre obsadene, hovorili mi ze mozno niekto vypadne... nato som sa ale nechcela moc spoliehat, takze sme od toho odstupili...
cenovo to tam bolo akolo 600 euro mesacne... nieco nad mam pocit, presne si nepamatam lebo sme obisli tych skolok viac 😔
u nas nemecku skolku presadzoval muz - ma pocit ze po anglicky sa mala nauci ci bude chciet alebo nie, po nemecky vie menej deti a pritom zijeme v prostredi kde sa tato rec naozaj vyuzije... my sice hovorime oboma recami ale s malou sme po nemecky nikdy nekomunikovali, cize do skolky isla ako nepopisany papier... je priam zazrak ake neuveritelne pokroky robi 🙂 inak jej najlepsia kamoska je z rodiny kde nikto po nemecky nehovori 😉 a v pohode

ivush
7. máj 2010

A kde by mala byť tá druhá pobočka ?
Zaujímavé pravidlo s tým prednostným prijímaním súrodencov detí do škôlky, ale má to svoju logiku i výhodu pre rodinu...hoci pre mňa v momentálnej situácii nie 🙂

renca3
10. máj 2010

ivush...mala by byt v blizkosti Horskeho parku. presnu adresu neviem.

renca3
10. máj 2010

tak v Horskom na Uprkovej bude skola Funiversity, ako som sa docitala. o druhej skolke sa tam nepise. ale mozno tam bude aj trieda skolkarov, pripadne pripravkarov.

dai
10. máj 2010

no, ivush,
ja si myslim ze to pravidlo je ok - su mala skolka a dost draha, snazia sa o rodinne vztahy, im sa tiez lahsie asi pracuje s rodinami ktore uz poznaju 🙂 v skolke kde chodi teraz moja mala je tiez toto pravidlo.
mne bolo tiez na skodu , kedze sme miesto nenasli... ano renca myslim ze tam budu otvarat aj skolkarsku triedu - to sa vsetko malo este rozhodnut - ja som s nimi bola v kontakte minuly rok v lete, lebo som chcela aby moja mala nastupila teraz k januaru 😉

julka0407
2. jún 2010

ahojte,
ak este niekto hladate sukromnu anglicku skolku, mozem odporucit v Ruzinov-Trnavke skolku Fairyland.Je tam celodenna komunikacia v anglictine a rozne poobednajsie aktivity.velmi mile a dobre ucitelky - aj zahranicne.
Este maju zopar volnych miest...najma v triede pre predskolakov...co je plne anglicka vyucba.dajte vediet, ako sa Vam to paci...alebo sa tam stretneme...🙂j.