Pomoc pre všetkých čo majú doma "nezvládnuteľné dieťa"

kulumulu123
20. jún 2019

Ahojte maminky v poslednom case mam pocit ze stale dookola citam o nezvladnutelnych detoch a zufalych rodicoch co nevedia ako dalej... Skuste toto. Nie je to zazracny univerzalny recept ako na dieta ale skor sposob ako s dietatom (efektivne komunikovat).... a nie nie som platena za reklamu Len mi ozaj smutno z tych ubolenych detskych dusiciek a zufalych maminiek 😢😢😢😢
http://rodicovskyserial.cz/

inngrid
21. jún 2019

@kulumulu123 neviem kde čítaš a aké su to matky ale myslim si ze pokial nemáš doma "iné" dieta tazko pohcopis ako komunikovať s takym dietaťom nič v zlom

diewcatqoo
21. jún 2019

@kulumulu123 ahoj, je fajn, ze chces pomoct, ale na vacsinu nezvladnutelnych deti Nevychova neplati - vlastna skusenost 🙂

kulumulu123
autor
21. jún 2019

@inngrid osobne som Este nezazila dieta s ktorym sa neda komunikovat a v ramci prace mi ich rukami za posl. 15r preslo docela dost.... Ved kazdy si rozumie Sam sebe najlepsie....

inngrid
22. jún 2019

@kulumulu123 neviem aku mas pracu ale byt s dietatom par hodin je ine ako byvat s takým dietatom.....netvrdim ze vsetky deti su ine ale staci ze mas nejaky nks alebo potvrdene adhd a uz to dieta na ihrisku vyzera ako nezvladnutelne a ludi ana nas matky pozeraju ako na zufaleho rodica a ano niekedy zufali sme a ludia ktory si ziju zdravi zivot a maju zdrave deti nam len hadzu kolena pod nohy chcela by som niekedy aby sa napr na ihrisku u lekarav cakarni starali maminky sami o seba a svoje deti ☹

meluela
22. jún 2019

@kulumulu123 nie je dieta ako dieta a niektore daju riadne zabrat ☹ odsudzovanie okolia je ta vec ktora najmenej pomoze. dalsia vec je ze dieta (hlavne s diagnozou ako napr. asperger) sa moze spravat diametralne odlisne v cuzdzom prostredi s externou autoritou a v domacom prostredi (niekedy je poslusne v skole a potom vypusti frustraciu doma v prostredi dovery, inokedy je to naopak). ja mam jedneho s diagnozou kde nastastie so spravanim pokial nie je pretazeny az take problemy nie su a jednu bez diagnozy s ktorou v istom veku nevedela pohnut ani vyvinova psychologicka (boli sme tam kvoli inej zdravotnej diagnoze, neriesili sme primarne problem so spravanim) .. v tom obdobi sa trieskala o zem od zlosti .. ale tak ze tiekla aj krv .. len tak, stacil nepatrny podnet od surodenca napr. .. akekolvek nevyhovenie jej voli .. bolo to priserne ale preslo to .. su to zufale situacie ale pochybujem ze na ne existuje nejake zazracne riesenie, chce to hlavne vela lasky, trpezlivost, cas a hladanie pristupov ktore ako-tak funguju na konkretne dieta

mrkvicka060
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
namornicka
22. jún 2019

Myslím, problém je v tom, že rodičia dnes nevedia deťom nastaviť hranice. Hovorím o zdravých deťoch.

maciatkolulu
22. jún 2019

@inngrid ono aj sa matky možno snažia starať o svoje dieťa,ale keď je na ihrisku,či čakárni dieťa,ktoré "robí vkuse zle",tak sa ich to už týka. Žiaľ,ale naozaj niekedy trpia ľudia,ktorí nemusia a niektoré matky naozaj neriešia svoje ratolesti,lebo ok,je tam diagnóza,ale treba občas brať ohľad na druhých,najmä keď ťa diagnóza nie je celkom diagnóza,ale riadne chýbajúca vychova

inngrid
22. jún 2019

@maciatkolulu len tie mamicky zdravych deti nevedia ze je tam diagnoza moje deti nerobia zle inym detom to by som nikdy nedovolila ale su hlucne "zive" je ich vzdy vsade vela s teda uz sa mi stalo ze som pocula narazky ze si mam tak a tak vychovavat deti potom mi je fakt ze na dusi este lepsie nevedia co si musim prezit sudit je tak jednoducje ☹

maciatkolulu
22. jún 2019

@inngrid a aké majú diagnózy? To obidve deti máš choré?

inngrid
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
inngrid
22. jún 2019
alexandra2010
20. jan 2020

@kulumulu123 s touto metodou sa mi podarilo zmenit zacinajuce nezvladnutelne dieta.

kulumulu123
autor
20. jan 2020

@alexandra2010 to je super drzim ✊✊✊ aby Vam to islo dalej s 😀

alexandra2010
20. jan 2020

@kulumulu123 bolo to ked mala do 3 rokov, teraz mam velku partacku a anjelika pri sebe, ma skoro 6....u mna fungovalo: respektujem, pocuvam, som partner a su pravidla, niekedy tvrdsie, plus laska.

kulumulu123
autor
20. jan 2020

@alexandra2010 mame to podobne tiez sme zacinali pred 3r dcera ma 5,5r plus novorodenec 2tyz.super vztah super partacka a mega pomocnicka s malym chvilami nechapem ze vobec neziarli aj ked su niekedy dni ked sa jej pri babatku nemam vobec cas venovat okrem vecerneho ukladania do postele.... je super ked vztahy rodic-dieta funguju a vsetci su velka stastna 👪👍👍👍🙌

kulumulu123
autor
22. jan 2020

@alexandra2010 ahoj mozem ti prosim poslat IP ak by som mohla poprosit o nezavisly nazor nechcem to tu rozpisovat pre vsetkych. Dakujem moc a pekny dnik prajem ☺