Problém so zaspávaním

pipinka86
9. aug 2014

Ahojte mamicky... viem ze je tu uz rozbehnutych vela diskusi o problemoch zaspavania vasho dietatka, ale taky ako mam ja som tu nejako nenasla.. 😒 Mam 14 mesacnu dcerku a za tri tyzdne ocakavame aj druhy prirastok 🙂 dcerku som bola zvyknuta uspavat na rukach, co mi az tak neprekazalo, az kym mi nenarastlo brusko a uspavanie na rukach neprichadzalo do uvahy... tak som sa snazila naucit dceru zaspavat samu, nasla som aj sposoby ako nechat dieta same a po pravidelnych intervaloch chodit za nim povedat mu stale tu istu vetu a podobne, sak urcite to poznate ak ste nieco taketo dieta ucili, kde ale nastal v mojom pripade dalsi problem.. mala mi nechcela uz spat v postielke, v noci sa budila lebo sa zasekavala medzi tycky tak sme jej kupili postel taku vacsiu z ktorej ale vie uz zliest... no a to je ten hlavny probleem... ako ju mam naucit zaspavat samu ked ja ju necham v izbe a do chvilky pride za mnou do obyvacky s usmevom... inak v postielke prespi celu noc ked zabuva, spinka sa jej tam dobre... ma niektora z vas takyto alebo aspon podobny problem??? ja uz neviem ako na nu... ☹ ☹ ☹

siska53
9. aug 2014

@pipinka86 rada si precitam navody..mozno nam to pomoze v buducnosti..my zatial uspavame deti tak,zr sme pri nich.ja pri dcerke,muz pri malom...zatial nam to nevadi.ked zaspia,odideme...a to uz maju 28m.a kusok cez 4r.mne sa paci pri nich ostat..muz casto zaspi s malym a zobudi sa az rano.🙂))
A aj chalani,co som.ich obcas pred xrokmi strazievala,vacsinou chceli,aby som pri nich ostala...a to uz mali 7r. a 4r.
Ja som citala raz taky navod,ze si to dieta nevsimat,tvarit sa,ze je normalne v posteli a robit si svoje veci...

Alebo ju mozno odviest naspat,ze postielka je tu..ak teda uz chcete,aby hajala sama. A spravit to prosto x-krat...
Mne raz mala nie a nie ostat na posteli na spanie.tak som ju upozornila,ze ak este raz odide,ja odidem tiez z izby a pojdem si po svojom. Kedze odisla,chopila som sa zehlicky,co som mala v plane po jej uspati a zehlila...ona sa hrala..tichucko,nesla za mnou,nic..az neskor zacala,to si uz aj ocka suchala.tak som ju vzala do izby a do 2minut bola tuha..odvtedy odbehne len raz po daku hracku,ak si zabudne nahodou vziat. Verim,ze Sa poucila,ze to na nu bolo moc..

pipinka86
autor
9. aug 2014

@siska53 ved skusala som aj to ze som bola pri nej.. tiez mi nevadi ze mam pri nej ostat rada sa divam na nu ked zaspava ale vie tak lezkat aj 10 min potom sa posadi akoby nic usmeje sa takym usmevom ze mama mozme sa hrat... dnes si uz ocka pretiera od pol 8 vecer uz x krat som ju poslala naspat do postielky, aj som ju tam bola zaniest, polozila som ju plakala odisla som z izby plac prestal a do chvilky bola pri mne... a no este nespi mimochodom... 😢

siska53
9. aug 2014

@pipinka86 moja,ked sa posadi,tak ju polozim naspat s tym,ze uz je treba hajat..ja zvyknem spievat (nie vzdy) a hladkat ci skrabkat chrbatik,pisat pismenka,to ich dost upokoji...
Ono zas ked ste len nedavno zacali,to chvikku potrva,predsa je este mala...

pipinka86
autor
9. aug 2014

no skrabkam a hladkam chrbatik aj ja aj jej sem-tam spievam nieco niekedy proste zabuva ale castejsie nie... no ked ju polozim naspat lazkat tak place ... a v novej postielke je uz mesiac a pol a snazim sa ju uspavat mimo ruk... no teraz uz dosla s placom tak asi vazne sa jej chce spinkat tak idem ju ulozit...