Problémy s učením. Nesústredené dieťa

manamani1
20. sep 2011

Mávate nervy pri učení s Vašim dieťaťom? Zvykne Vaše dieťa plakať, nedávať pozor? Sme len prváci, a dnes to bolo hrozné. Hocičo som povedala, za všetko sme plakali 😖

irriss
21. sep 2011

@saza007
pokud jsi Slovenka a deti maji dvoji obcasnstvi, nezbyva, nez Ti poprat sladke sny a tise zavidet..Kocourkov se Te vyhnul... 😉

sisaka
21. sep 2011

prave citam skolsky zakon a pise sa v nom o Formach osobitneho plenia skolskej dochadzky a tam v paragrafe 23 pismeno b) je vzdelavanie v skolach mimo uzemia SR - cize ak dieta chodi do skoly v zahranici, plni si tym skolsku dochadzku
tu je ten zakon http://www.uips.sk/sub/uips.sk/images/PKvs/z245... ak sa chce niekomu citat, ja som ho len prebehla a ziadnu povinnost davat deti komisionalne skusat ak navstevuju skolu v zahranici som nenasla, iba pri individualnom studijnom plane deti zijucich mimo SR co je samozrejme logicke

irriss
21. sep 2011

@sisaka
Slovensky zakon pravi, ze pokud mas dvoji obcanstvi (deti) tak se zkousky NEDELAJI...ale pokud mas jen jedno a to slovenske, tak se delaji....
Pro ceske deti nepripada ani moznost pri dvojim obcanstvi, aby se zkouskam "vyhnuly"...

irriss
21. sep 2011

@sisaka

Mrkni sem...davali to sem devcata... 😉



http://www.rodinka.sk/vychova-a-skoly/skolak/zi...

sisaka
21. sep 2011

@irriss to je mi uz jasne, ja som to hladala pre deti, ktore nemaju dvojite obcianstvo a v tom zakone to tam nevidim, ten link co dala bubelko tam sa tiez nepise, ze deti su povinne robit rozdielove skusky, pise sa tam, ze ak chcu slovenske vysvedcenie, musia si urobit rozdielove skusky, mna zaujima konkretny paragraf v zakone, kde je to napisane a ja ho nevidim

bubelko
21. sep 2011

@sisaka je to v tej zbierke zakonov, na ktoru si dala link. 245/2008. treti diel (povinna skolska dochadzka), paragraf 25, odsek (5).

@irriss este som sa chcela opytat, tvoje deti maju trvaly pobyt v cz?

bubelko
21. sep 2011

@sisaka
㤠37

Priestupky

(1) Priestupku sa dopustí zákonný zástupca dieťaťa,
ktorý ohrozuje jeho výchovu a vzdelávanie alebo zane-
dbáva starostlivosť o povinnú školskú dochádzku die-
ťaťa, najmä ak dieťa neprihlási na povinnú školskú do-
chádzku alebo dieťa neospravedlnene vynechá viac ako
60 vyučovacích hodín v príslušnom školskom roku.

(2) Za priestupok podľa tohto zákona možno uložiť
zákonnému zástupcovi dieťaťa pokutu do 10 000 Sk.

(3) Priestupky podľa tohto zákona prejednáva obec.

(4) Na priestupky a ich prejednávanie sa vzťahuje
všeobecný predpis o priestupkoch.79a)“.

sisaka
21. sep 2011

@bubelko diky, to som hladala, to pisali aj na tej rodinke, takze nie je potrebne kazdy rok sa s dietatom vlacit na Slovensko, staci po 4. a 9. rocniku .... naozaj vyhra 😀
osobne by som to ale aj tak neabsolvovala, nech si zakon hovori, co chce, na toto by som sa podujala, len keby som rozmyslala,ze sa na Sk vratime, inak nehrozi 😝, my ked sme odovzdavali obcianske preukazy, tak sme len nahlasili krajinu a nech si nas pridu hladat, ked chcu 😀

sisaka
21. sep 2011

@bubelko no tak ziaden velky problem, vsak je to len priestupok, chcela by som vediet, kolko uz zinkasovali od ciganov. Treba nahanat deti, ktore nechodia do ziadnych skol a ziju na Sk, nie este zatazovat deti, co sa vzdelavaju v cudzom jazyku (hlavne v prvych rokoch, potom sa to obracia), tak este im hodime polena pod nohy, nech maju toho viac, dcera chodi domov okolo 4.30 neviem si predstavit, zeby este otvorila ucebnicu slovenciny a drvila sa nejake slovne druhy a vetne cleny, rozlozenie priemyslu na Sk, ci ine bludy

anjelicek26
21. sep 2011

@sisaka - na ciganov kaslu, doslapnu si prave na normalnych ludi 😠

bubelko
21. sep 2011

@sisaka ved to je to, co si chcem overit na ministerstve. ze ci sa to tyka aj deti, ktore maju inde trvaly pobyt. pretoze mi to osobne pride chore. nakolko - presne ako u vas - vlacit sa z kanady ci usa alebo australie? je mi jasne, ze pre deti, ktorych rodicia su v diplomatickych sluzbach alebo na stazi v zahranici - t.j. docasne - to zmysel ma. ale pre tych ostatnych? a ked este nadabis na riaditela, ktory si mysli, ze je dolezity, tak ti povie, ze na skusky kazdy rok a si ako rodic nahraty. 😠

sisaka
21. sep 2011

@bubelko no to je hruza, to ti fakt nezavidim, skus este pooverovat, mozno sa z toho nejak vymoces... a vy sa planujete vratit?

bubelko
21. sep 2011

@sisaka ja viem, ze je to len priestupok. inak ja to vidim tak, ze ak nemas na svk tp, tak sa asi nebudu namahat ta hladat. uz vidim uradnicku zo socialky, ako cestuje do kanady kontrolovat tvoju rodinu, ze ci dcera chodi do skoly a pytat sa, preco nie je zapisana na skole na svk.
ale zase obcas motyka vystreli a moze sa stat, ze si nejaka unudena teta tu namahu da a vyda sa do sveta 😀

bubelko
21. sep 2011

@bubelko nie neplanujeme, preto ma to dost stve a otravuje. a hlavne sa mi nechce so synom, ktory bude este v skolke, ucit prvacke ucivo zo slovenskej zakladky 😖

sisaka
21. sep 2011

@bubelko tak to je na hlavu postavene, mna by asi porazilo na mieste, problem bude asi ziskat Svajciarske obcianstvo, ti asi len tak lahko nedaju?, lebo to by bolo fakt asi najlepsie riesenie

simi251
21. sep 2011

@bubelko Neviem na 100% ako je to s tym trvalym pobytom pre deti. Ja som rodila vo FR, dieta ma franc. rodny list s francuzkou adresou ale obcianstvo franc. nema. Ja mam SR obc. trvaly pobyt na SK a ked sa dieta narodi matke, je jedno kde rodila, ma dieta automaticky trvaly pobyt tam kde matka v den porodu. To bol nas pripad.

Ale vy ste mozno iny pripad? Poziadali ste o odhlasenie z trvaleho pobytu na SK?

sisaka
21. sep 2011

@simi251 kazdy stat ma asi ine pravidla, v Kanade dieta narodenim na uzemi Kanady ziskava automaticky kanadske obcianstvo

bubelko
21. sep 2011

@sisaka nie nedaju 🙂

@simi251 nie este nie, ale rozmyslam o tom. prave kvoli tomu skolskemu zakonu. ak zistim, ze ak nemaju tp, tak nemusia na svk do skoly, tak ho zrusim. ten zakon je fakt v dnesnej dobre postaveny na hlavu. 😠 hlavne je to zakon, ktory je stary - platil uz vtedy, ked ja som chodila na zs. neviem, ci bol v takomto zneni, ale vdaka tomu som sa o to zacala zaujimat, ze som mala spoluziaka, co takto chodil na zs na skusky - kazdy rok vtedy.

simi251
21. sep 2011

@sisaka Ano co sa tyka cudzieho obcianstva ma kazda krajina ine pravidla. Tu vo FR sa neda nadobudnut obcianstvo len narodenim sa na uzemi FR. Len vtedy ak je jeden z rodicov uz francuz. Kedze my sme obaja rodicia slovaci, mozeme o synove obcianstvo poziadat, ked bude mat 13 rokov a za sebou aspon 5 rocnikov francuzskej skoly. Alebo my rodicia mozeme poziadat o obcianstvo pre nas po 5 rokoch pobytu tu vo FR. My sme tu uz od 2001 ale obcianstvo sme neziadali a ni v tom nevidime vyznam. Ziskali by sme tym akurat tak volebne pravo. inak mame vsetky prava ako aj francuzi uz teraz pretoze sme v EU.

bubelko
21. sep 2011

@simi251 tu je to podobne. akurat na to, aby si ziskal obcianstvo musis zit 5 rokov v jednom kantone a z toho 3 roky v jednej obci/meste. takze u nas to vychadza tesne po lukasovom zapise do 1. triedy na svk 😖

sisaka
22. sep 2011

@simi251 tak pre nas nadobudnutie kanadskeho obcianstva malo dost velky vyznam, jednak sa dcera vyhla tymto blbym rozdielovym skuskam ( ja som s nou sice aj tak nechodila pred nadobudnutim obcianstva na skusky, ale teraz uz aspon neporusujeme zakon 😀 ) a my radi cestujeme, chodime napriklad do USA, co so slovenskym pasom nie je take jednoduche a taktiez zo slovenskym pasom potrebujes viza do mnohych inych krajin (napriklad v Karibiku) a este od teba chcu biometricke udaje, no a keby sme chceli nove, tak jedine cez ambasadu, nakolko na Sk nechodime a to by ma uz fakt asi porazilo, no a v neposlednom rade sa na teba v cudzine uplne inak pozeraju ako na kanadskeho obcana. Inak to pravo volit by som aj ja kludne ozelela, ale pas nie.

@bubelko vsak to nie je az take strasne, ja som myslela, ze su tam nejake brutal podmienky, tak to sa kludne na tu slov. skolu vykasli. Inak Svajciarsko je moj sen (nie byvat, ale navstivit), chcela by som sa pozriet ajv lete (pochodit hory, prejst na motorke), aj v zime (zalyzovat si) tak dufam, ze sa mi to raz splni ....

bubelko
22. sep 2011

@sisaka nie nie je a mam este chvilu cas. 😉 inak svajciarsko je fakt krasne. oplati sa pozriet sa sem. a je jedno ci zima alebo leto 🙂

janka2110
22. sep 2011

@irriss a kde presne zijes?
Lebo tu u nas( zatial v skolke)je to super.
Zacinaju o 9:15 koncia 15:45 obedy maju vzdy hlavne jedlo,ovocie a aj zeleninu.
A obcas zmrzlinu,alebo pizzu.
Sladke jedla v skolke nevaria..mesacne platime 160€ a plus 60€ kazde 3 mesiace za telesnu.
V skole sme synovi platili tiez vsetky knihy,ale tu sa potom neodovzdavaju,ale ostanu nam.
Na obedy nechodi.on uz chodi do "druha media" takze konci skor a obeduje doma 🙂

irriss
22. sep 2011

@janka2110
V Ligurii ...
1 obed stoji 5 Eur a je vetsinou studeny...

Ja vim, ze knizky nam zustanou, ale co s nima, jakmile skonci rocnik a vyuzit se dal uz nemohou...knizni, vydavatelsky trh se meni z komercnich duvodu kazdym rokem...tudiz ani je schovat pro dalsi dite nemuzes....Proste mi to vadi, kdyz se jedna o Povinnou skolni dochazku a MUSIS platit ucebnice...nevim, ale temer 500Eur za ucebnice mi prijde az az...a to, ze mi zustanou, to mne moc neuklidni i proto, protoze do tech ucebnic je nutoi cmarat a potrhavat a nekdy i vytrhavat....
Moje nastoupila do 1.media - na obedy muze a nemusi...zatim nechodi...ma zkracenou vyuku-vyucovani...protoze nejsou k mani profesori, tak se jeste moc ani neuci...proste nestacily pokryt ucitelsky sbor...a profesoru je malo (zvlastni pri takove nezamestnanosti a neustalych stavkach..)

anjelicek26
22. sep 2011

@janka2110 @irriss - my platime 2 libry za obed, maju hlavne teple jedlo, pitie, dezert a kus ovocia...

irriss
22. sep 2011

@anjelicek26
tady obedy rozvazi..inteligentne prikryte igelitem...nez se to dostane na jidelni stul diteti, je to studene a rozmokvale...
v pripade studenych testovin...jeste horsi, zalevaji se varici vodou, aby byly "teple"... ☹ 😒

anjelicek26
22. sep 2011

@irriss - tu maju kucharku a ta im to uvari a cely cas okolo nich beha... akoze zdrave veci mavaju malokedy, ale ako vravia - aspon ze je to teple a uvarene 😕

My za tie sladkosti, co mavaju po obede a tie milchshake na pitie uz platime dan na Saskinych zubkoch :(

irriss
22. sep 2011

@anjelicek26
vysoka dan...pry se uvazuje o zvyseni DPH na tyto ruzne sladke preparaty..protoze Stat pak vynaklada vysoke prostredky na osetreni...
Ja davam za pravdu "Obamovi", kdyz tvrdi, ze limonada jsou rozpustene bombony.... 😉

Nechci aby me vypraveni byla hororem... t.j. Italie neni cela "talianu"...jsou oblasti, ktera funguju...ale je to nejen o penezich...jsou "bohata a chuda uzemi" ale tim mam na mysli: "chuda&bohata - jak myslenkou tak ekonomikou!!!

😉

irriss
22. sep 2011

@anjelicek26

..koukam, ze se zmenil nazev puvodniho tematu...myslim, ze to znamena, ze jsme mimo tema.... 😉
Vcera jsi chtela neco zalozit noveho..jsem pro...aby to tady kvuli nam nezamkli...nebylo by to fer vuci zakladatelce... 😉 🙂
i kdyz ta zmena...no zmena je zmena..no comment ☹

anjelicek26
22. sep 2011

@irriss - vsak zalozim temicku a poslem link 🙂

Skolaci vsade v zahranici! Rady, tipy, nazory?

alebo nieco podobne 😉