Problémy s učením. Nesústredené dieťa

manamani1
20. sep 2011

Mávate nervy pri učení s Vašim dieťaťom? Zvykne Vaše dieťa plakať, nedávať pozor? Sme len prváci, a dnes to bolo hrozné. Hocičo som povedala, za všetko sme plakali 😖

ani3012
22. sep 2011

@irriss určite by sa mi viac páčilo,keby že sedel v prvej lavici ako odporučila aj psychlogička ale zo školskej poradne sa vyjadrila,že nik nemôže diktovať učiteľovi,ako ma posadiť deti,keď tam má ďalších 6 so slabším zrakom a jednu so sluchom ...na zač, roka úplne v prvej triede sedel v druhej lavici a ho presadila tým,že sa otáča a baví decká.
jasne,viem že ho tam preto dala...ale Paťko je v podstate spokojný,učiteľka je spokojná ja to beriem tak,že ak to vyhovuje im dvom,tak nebudem zbytočne do toho "rýpať"

nakoniec skončil s pokarhaním triednym učiteľom- vravela triedna,že musela dať aspoň to...aby bolo vedenie spokojné či čo....
ako mm tam narobil bordel,že čo oni vlastne od nás chcú,že či nemá cez veľkú prestávku chodiť za ním a strážiť ho...no mal pravdu,ale bol dosť prchký a aj zvýšil hlas ,čo sa mi nepáčilo,....

irriss
22. sep 2011

@ani3012
Tak to je dobre...jen aby to nebylo tak, ze radeji pi.ucitelka tvrdi opak, jen abys byla klidna Ty...a verim tomu, ze Patrikovi se posledni lavice VELICE LIBI 🙂 🙂 🙂
pred chvili jsem Ti naznacila problem u nas- s lavici...
Tak Ti to popisu...bojovala jsem s opacnym problemem..

Dcerka je hodna,vnimava, pozorna, samostatna a i kdyz ma problem s ocickama ( po porodu mi rekli, ze bude slepa...)ale neni 😉 😉 😉 jen problem je...

ale i presto vsechno, je v poslednim rohu...proc pisu v rohu:
Lavice jsou tu do konske podkovy, ona sedi v pravem rohu a krcek ma vytoceny 8hod na tabuli, na kterou ani nedohledne...
Pani ucitelka tvrdi, ze vpredu potrebuje zacky typu: Patrik....
a Francesca si udelala tento zaver: a musim rict, ze posledni 2-3 dny to i praktikuje...
1.vyrusuje
2.neposloucha
3.nepise
...ceka, ze ji pani ucitelka "za trest" presadi dopredu...

ani3012
22. sep 2011

@irriss múdre dieťa 😀 Patrik chce zase prepadnúť,aby bol najlepší z triedy 😕 😅

a presadí ju ? U nás deti postihnuté zrakovo sú vpredu...aj som si želala (blbá co ? 😖 ) aby mu očná našla nejakú menšiu poruchu zraku,lebo sa sťažoval že nevidí, aby ho presadila dopredu ...chlapcovi po vyšetrení vravím: neopováž mi povedať,že nevidíš na tabuľu! Pani doktorka povedala,že máš očká v poriadku!
a on: áno ? a ty by si videla cez tú Simonu ?

irriss
22. sep 2011

@ani3012

"propadnout do prvni lavice"

😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
No tak Franta ma pred sebou zhruba 10 Simon a vykloubeny krcek...
Mela jsem mit pohovor ve stredu, ale pi.ucitelka mi volala domu, ze ma umrti v rodine a presouva schuzku na pristi tyden....
No a to resim jeste dalsi problem..dcerka na Stredni (v Cechach 6.trida)mela vcera telocvik..prevlekkla se do uboru a kdyz se prevlekala zpet do "normalniho" vsimla si, ze ji nekdo meztitim rozstrihal tricko... 😒

ani3012
22. sep 2011

@irriss 😕 😕 😕 no otras niektoré decká.....
počítam,že je to nejaká závisť...nedajbože šikana.....chudák malá.... ☹ ☹
mne sa nepáčilo ani,keď dvaja Paťkovi spolužiaci hovorili tretiemu : ale toto nemáš nové,to si mal aj minulý rok ?! 🙄

irriss
22. sep 2011

@ani3012

Dejiny se opakuji, neco na tom bude..
Sym, kdyz nastoupil do 1.tridy, tak mu 10.den rozstrihal spoluzak aktovku (vybirali jsme takovou, aby vydrzela cely 1.stupen..)Odpoved ucitelky, pri me snaze si stezovat: "Maminko, to jsou deti!!!!!!!!!!!!!!!!!!" 😒

No a rozstrihane tricko bylo take 10.den skoly... 😒

a nebo se smat?? 😀 😀 😀 😀

p.s. Doufam, ze "jen" zavist...dcerka se moc pekne obleka a kazdy den neco jineho

ilona3
1. apr 2012

ahojte, podla nazvu temy by som sa mohla pridat, hoci tieto posledne prispevky ma trochu zmiatli, ale necitala som vsetko takze nie som si ista ci som spravne.
moj syn je tretiak a od prvej triedy ma ide z neho pri pisani uloh a uceni porazit. za 2,5 roka co chodi do skoly sa to vobec nezmenilo. je schopny 2 hodiny rozpravat o tom ako ma toho vela a ako to nestihne alebo ze sa uz potom nestihne hrat alebo ist von. namiesto toho aby sadol na rit a pisal. nechce pochopit ze ulohy za neho nik neurobi a ze nakoniec ich aj tak musi urobit sam. vzdy ma milon vyhovoriek preco este nejde pisat. najskor je hladny, potom smadny, potom sedi 45 min na zachode.... poradie obcas zameni ale kazdy den ten isty scenar.
od septembra zacne chodit do skoly aj dcera a ak to bude to iste asi skoncim na psychiatrii ☹ ☹

ani3012
2. apr 2012

@ilona3 jé! máme deti cez kopirák...teda aspoň to jedno 😀

ilona3
2. apr 2012

@ani3012 prosim ta ako to riesite? ja uz som fakt zufala ☹

00vladka00
2. apr 2012

@ilona3 ahoj.aj moja dcera je taka ista ,tiez vymisla ze je hladna potom smedna a nakoniec sa jej to nechce pisat a ani sa ucit lebo je unavena.

ilona3
2. apr 2012

@00vladka00 presne viem o com pises 🙂 a je uplne jedno ci pride domov zo skoly o 14.00 alebo o 18.00 skor ako o 18,15 vacsinou nezacne. ziadna pozitivna motivacia ani vyhrazanie nefunguje.

ilona3
2. apr 2012

@00vladka00 co si myslela tou specialnou skolu?

00vladka00
2. apr 2012

@ilona3 ani u nas ziadne vyhrazanie nepomaha.jej je jedno ked dostane zlu znamku.a posledny dobu si zabuda znacit ulohy takze ziacka je sama poznamka ze nema domacu ulohu

00vladka00
2. apr 2012

@ilona3 vies chodim s nou psychologicke,neurologovi a este neviem kde vsade a vzdymi povedia ze by jej bolo lepsie v pecialnej skole ze tam nejdu takim rychlim tempom.

ilona3
2. apr 2012

@00vladka00 aha tak u nas je to zase opacne lebo syn je dost sikovny len ked sa mu nechce tak ho nepresvedci nic a nik. ale ked chce on sam tak je rychly ako elektrika. par krat sa stalo ze rano som zistila ze este nieco nema na co zabudol a mala si vidiet tu rychlost. poobede by mu to trvalo 3 hod a rano hotovo za 5 minut.

deamonds
4. apr 2012

je treba ho nejako motivovat. napriklad ma rad nejaku rozpravku alebo keksik alebo to urobit formou sutaže. moj syn nechcel čitat tak sme stale spravili dohodu ak prečitaš text max s dvoja chybami tak môžeš sa dlhšie hrat alebo dostal nejaku odmenu.

dianka2374
15. nov 2012

Ja som mala nervy keď mja dcéra chodila do 1 triedy hlavne čítať pritom ona čítať vedela dobre len sa hanbila keď sme mali návštevu

jazminn
2. mar 2013

dávno tu už nik nebol...
sme už v druhej polovici 2. -ho ročníka, moja dcéra brutálne škaredo píše, vôbec nedbá na celkovú úpravu zošita,
píše škaredo písmená, ale aj čísla, ale píše gramaticky bez chyby a výpočty má tiež správne. Ja sa hanbím do toho
zošíta pozerať...lebo mi je zle...
V tiede sedí s chlapcom a keď ráno prídem a vidím jeho otvorený zošit, tak má až prenikne tá slepá závisť. Chlapec !
a písmená má ako vymaľovaná, krásny čistučký zošit, bez pokrkvaných rožkov...má môj obdiv!

lela0310
26. mar 2013

Ahojte, tiež máme doma prváka, už druhého, mala som stresy zo školy, lebo so starším som si užila. Učili sme sa formou, na stôl servítky, lebo najprv ideme plakať, nevieme prečo a potom sme konečne mohli písať a čítať.Keď sme prišli na to, že on len opisuje písmenká, a vlastne ich nevie naspamäť, tak som nechala to škaredé písmo tak, len nech to je dobre.Našťastie zdieľame s pani triednou učiteľkou rovnaký názor. A už tri roky fungujeme na dvojky. To druhá pani učiteľka chce mať v prvej triede už od októbra pomaly hotových žiakov, ktorí píšu vkuse diktáty - CELÉ VETY! Druhý to zvládal lepšie, aj sme si vydýchli, že aspoň jedno dieťa krásne píše, nie krasopisne, ako v knihe, ale pekne. No to začali chodiť zo školy samé pripomienky a poznámky, aké je to strašné. Ja sa mu nedivím, že sa mu nechce, ani mne sa nechce, keď všetko málo, môžme sa roztrhať. Chlapec zaujal taký flegmatický postoj, no my s manželom sme vytočení do vývrtky.

somnataly
21. apr 2014

Rada by som sa pripojila k diskusii a hned reagovala na uvadzaci prispevok. Ano mam velke skusenosti a aj so svojimi detmi. No nasla som super sposob, odkedy z mojho syna, ktory pred tym v neiktorych predmetoch prechadzal sa stal uz bojovnik o jednotku. A aj ostatnym detom to pomohlo. Su to myslienkove mapy. Dostala som sa k nim, ked na skole, kde chodia moje deti, ucitelia absolvovali kurz na myslienkove mapy. Ked som videla, ako sa v tom case syn zacal odrazu ucit a z latky, ktoru tak prebrali si vela pamatal, povedala som si, ze sa o to budem viac zaujimat. Nakoniec som si zaplatila v tej firme kurz a nelutujem. Pomohlo mi to zblizit sa s detmi a aj v mojej praci zacali ampy pomahat aj mne.. No a pochopila som, ze moje deti vobec neboli problematicke, iba im nevyhovoval sposob ucenia. Toto ich doslova bavi. S manzelom sme im k vianociam kupili aj softvér, ktorý tá firma používa a deti sa pri učeni zabávajú. Ja mám zároveň priestor na kontrólu. Keď si pozriem ich myšlienkovú mapu, vidím, či pochopili súvislosti, alebo čo im mám dovysvetľovať. Riadne ma to odbremenilo! A co je bonus, dcerka si roky neverila, ze ucivo, ktore sa naucila, oblada. Je to taka nasa stresovacka. No zlepsilo sa to. Takze ozaj ak by ste hladali pomoc, podla mna toto je super cesta.

zuble
5. nov 2014

@somnataly ja som už tiež zufala z učenia sa môjho syna, tak som si povedala, že sa pozriem na tie myšlienkové mapy. Zdá sa mi však, že je na to treba veľa fantázie. Ako sa to decká naučili? Musela si si urobiť ten kurz, alebo sa to naučili od učiteľov v škole? Neviem odkiaľ mám začať. Napr. na hodine zemepisu nemajú ani zošit a pri vysvetľovaní učiva musia mať aj zatvorené hnihy. Takže z tej hodiny nevie nič... ani, že preberali nejaké učivo, lebo hned je myšlienkami inde...