Pusinka na ústa od cudzieho dieťaťa na ihrisku

brankova
13. júl 2018

Co by ste urobili, keby k Vasemu rocnemu dietatu dalo pusu na usta trojrocne cudzie na ihrisku, ked sa hraju?

librarian
13. júl 2018

môj syn má 1 rok a 8 mesiacov. zbožňuje deti, túži sa hrať s deťmi. svoje sympatie im na ihrisku prejavuje podávaním hračiek a snahou sa s nimi hrať, ale aj tým, že ich pohladká po vlasoch, niektorým dá aj na vlasy pusu. reakcie bývajú šokované, odmietavé. jedno staršie decko už ho aj zhodilo na zem, iné sa rozrevalo. nie som nadšená, že tak prejavuje sympatie deťom, ale zatiaľ mu to neviem vyhovoriť. dúfam, že ho to prejde alebo neskôr pochopí, že cudzích hladkať a pusinkovať nemá. celkovo však má smolu na deti, ktoré sa chcú hrať samé, nie vo dvojici.

novana
13. júl 2018

@mimkamima, jednoducho - starým mamám vysvetlíš, že bábätká bozkávame na zadoček. 🙂

fantaghiro21
13. júl 2018

Ja neviem, ale som proti bozkávaniu na ústa... Ci už matka svoje dieta, alebo dieta-dieťa,.
nanajvýš, by som naviazala na @librarian .naša dcera (13,5m korigo 12m) neznása pusinkovanie, objimanie. Odtahuje sa, nemazli sa, nema rada objimanie...Od narodenia je taka .
Nedavno som sa rozpravala s jednou cudziou ženou, jej dcera o pol roka starsia, strasne chcela ansu dceru objimat, hladkat, doslova strasne neprijemne, Nasej dcere to bolo velmi neprijemne, bala sa, plakala....
treba trochu mysliet aj na deti.
Osobne som vsak proti pusinkovaniu...

librarian
13. júl 2018

@fantaghiro21 hej, rozumiem, že reakcie môžu byť rôzne. mňa ale dosť prekvapuje, že na toto reaguje toľko ľudí negatívne, ale agresívne správanie detí sa berie v pohode, že veď to je v poriadku, "všetky deti sú také" alebo že nech si to vyriešia medzi sebou. ...ešte k môjmu krpcovi - on pohladká a keď vidí, že to nemá pozitívnu odozvu, málokedy to u toho dieťaťa zopakuje (čiže žiadne dieťa sa kvôli nemu nemusí cítiť blbo viac ako pár sekúnd). len teda, nerozumie, prečo to nemá úspech. už aby sa takéto veci s ním dali prediskutovať.

brankova
autor
13. júl 2018

@lindusss2016 ved to, ze moje dieta bolo to pusinkujuce...

misa1992
13. júl 2018

@brankova nasa ma rok a pol a tiez kazde cudzir chce stiskat a pozkat.urcite lepsie ako by mala druhe deti udierat.ta pani utiekla lebo je to nehygienicke,ale keby jej dieta niekoho udrelo tak by to bolo len ,,no no ni to sa nerobi"

gabika20
13. júl 2018

Nič by som nerobila..lepšie pusinky ako lopatkou po hlave 😁

novana
13. júl 2018

Z pusy by som určite tragédiu nerobila. Ale! ono to síce pôsobí na pohľad milo, no nie každému dieťaťu je bozkávanie a stískanie príjemné. U nás v rodine deti svojimi "prejavmi lásky" nikdy neobťažovali cudzie deti. Proste ich to nenapadlo, a keby áno, po prvom raze by sme im to boli vysvetlili a zatrhli.

brankova
autor
13. júl 2018

@novana Jasne, branko tiez prvykrat cudziemu dal pusu, asi mu bolo sympaticke B-) , doma sme vysvetlili, ze iba takym ktore pozname...

tinaa64
14. júl 2018

A co by som ako podla teba mala robit..?nic...pousmiala by som asa ale su zlate tie deti

tinaa64
14. júl 2018

@brankova az teraz som si precitala ako to bolo..talze nie podla mna to bola chora reakcia z jej strany

sisaka
15. júl 2018

Svoje deti som učila, že na ústa sa nebozkava a už vôbec nie cudzích ľudí.
Pre mamičku takého “rozkošného” dieťatka, ktoré cudzích bozkáva na ústa je to asi nič, ale ja by som nadšená nebola, keby sa to stalo mne.
Kamarátka pred pár mesiacmi babysitovala takéto spontánne dieťatko a vo veku 41 rokov sa od neho nakazila herpetickym vírusom. Ake milé ... ostala jej nezabudnuteľná pamiatka na toto rozkošné dievčatko 😡

spageta1
16. apr 2019

@tomikejt presne. Nedajboh by mu este niekto nahodou hracku zobral a to uz by bol vychovny cirkus na cele ihrisko predpokladam...