Rozmýšľanie a reč ročného dieťatka.

10. mar 2020

Ahojte.
Neporovnávam, nestresujem.
Chcem len vedieť, ako sa správajú a čo hovoria vaše ročné deti.
Môj nerozumie nič čo mu vravím. Sem tam bľaboce. Inak nič. Žiadne mama, nechápe keď vravím no no, nechaj.
Vie urobiť ooo, ťap ťap, potancovať, pá pá 🙈
No a chodí🙂 čo robia vaše detičky? 😇

yanni
10. mar 2020

A naco ti je potom je vediet, co robia ine deti, ked nechces porovnavat? Mam rocnu a vie vsetko co ty opisujes, rozumie az prilis vela na moj vous a to dokonca v troch jazykoch. A zacina chodit. Nechodi este isto, pada za kazdym 2-3tim krokom. Kazde dieta je ine a vyvija sa inak. Sused je stary ako nasa najmladsia. zacal chodit ako 8 mesacny ale je ako kamikadze. ROzumie sice vela ale "komunikuje" asi len podla nalady. To zase ta nasa ti "porozprava" o vsetko moznom.

lavender273
10. mar 2020

Tak neporovnavaj a nestresuj. Moja do 2r dokopy nepovedala nic, ani som nemala pocit ze nejak extra rozumie co po nej chcem. Kazde dieta si ide svojim tempom.

autor
10. mar 2020

O bože tu sa človek nič nemôže opytat lebo hneď už stresuje a porovnáva 😂
Ale ďakujem aj tak.

clarissa96
10. mar 2020

Ja mam 20 mesačnú, a obrovský pokrok som videla medzi rokom a rokom a pol, v roku ešte take teliatko a o pár mesiacov už taký rozumný maly človek 🙂

veronice
10. mar 2020

13m,hovori mama, tata, baba (aj chape kto su) a okrem. Toho este vie ukazat na nasich psov, aj kto je krsny a krsna, ukaze na veeela zvieratiek v knizke ked sa spytam kde je jezko, slimak, zajac.... Vela do toho pozerame a strasne dobre to vsetko nasava. Povie este ako robi kacka - ga a co spravila do plienky ked sa pokaka - prdne ustami 😁😂🙈 inak tiez len blaboty ale rozumie na jej vek si myslim ze dost. Chodi uz vyse mesiaca.
Ale ako sa tu pise, kazde dieta ide svojim tempom 🙂 mam neter ktora. V roku a pol uz ovladala zvujy celeho zverinca a zacala recitovat basnicky, velmi sikovna je aj teraz v skolke a ucitelky z nej nechapu. A potom mam synovca ktory ma. 4 roky a nerozumiem mu nic... Resp skoro nic 🤷‍♀️ No a k tomu ze nono a nesmies - mam pocit ze rozumie lebo vzdy ked jej to poviem tak zbystri a aj tal si vacsinou spravi po svojom..🤦‍♀️ Pracujeme na tom. 😎

luccy89
10. mar 2020

Ja myslim, ze je to aj v tom ako s dietatom cely den komunikujes, co robite a celkovo. Ja som s malym 1r2m skoro cele dni sama, ale teda ticho u nas neni minutu. Vsetko co robim mu hovorim, varime spolu, upratujeme...no mam s nim trpezlivost😂 ked poviem ideme dat prat, uteka z obyvacky do kupelne a hadze veci do pracky, donesie si plienku na prebalenie, poda mi co poviem. No ale jedine comu ,,nerozumie” je nono, nemozes, nechytaj🤷‍♀️ Ked zacne rozpravat normalne, tak ma asi bude hlava boliet😂 a je pravda, ze po roku sa toto zmenilo strasne rychlo, ze zacal byt taky rozumny.

nela6
10. mar 2020

od 9m chape co je no no, hovori mama, baba, od roka mi ukazuje v knizke prstom a ja mam hovorit, co to je, jemu hovorenie ide, 14m zacal trojslabicne, 16m vety.... jeho sestra pouziva 18m 10 slov, lebo vidi, ze ludia rozumeju co chce, lebo ona ukaze prstom a povie toto.... 🤦‍♀️

amelie2017
10. mar 2020

Moja rocna vedela tak srat do plienky...usmiala sa a zakyvala ked chcela..ja som od nej chcela len to, nech papa a kaka..

mell_k
10. mar 2020

Ako ročná nevedela ani mama papa ani zakývať iba ťapkať vedela.. maminky v skupine písali čo všetko vedia ich deti aké sú šikovne a moja nič.
A teraz o vyše pól roka to sa nedá ani porovnať
Vie zakývať, upratať hračky, vybrať topánky a akože navliekať na nohy tak isto aj nohavice sa snaží obliecť ale vie len na jednu nohu 😅 opakuje všetko čo robíme v podstate teda snaží sa. Vie si sama utriet pusu keď je špinavá od jedla
Ale rečovo nič moc stále.. jedine mama baba tata to je všetko ale nestresujem veď ešte ma čas rozrečnit sa😊
Akurát som si spomenula že v roku sama už jedla a nemusela som ju kŕmiť
Neviem či som ti nejako pomohla 🤷🏼‍♀️

jajko22
10. mar 2020

Je vynikajuca kniha Psychologia pre milujúcich rodičov, o detoch do jedneho roku zivota, ale aj Zdenek Matejcek je neprekonatelný. Tam je vsetko v tych knihach co treba vediet o malych detoch..

oli18
10. mar 2020

@amelie2017 presne tak😉

katka2602
10. mar 2020

Syn má 19 mesiacov rozumie takmer všetko, je šikovný stačí, že raz niečo vidí a opakujem to v pohode. Aaale nepovie nič 🤨 Povie len mama,tata,kaka (Katka), auuu, áno a auto tak skomolene a to je všetko. Nechce rozprávať,aké vôbec to neriešim, začne keď začne 😁

zowie
11. mar 2020

Nas synovec 16 mes. Zakyva len ked chce, mama a tata nepovie, iba kyva hlavou co nie. Rozuniet asi rozumie ale oproti inym je to salamista, a neporovnavaj, moja v tomto veku uz rozpravala riadne. Kazde dieta je ine